Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudtam letenni a cigit terhesen fórum

Nem tudtam letenni a cigit terhesen (beszélgetős fórum)


111. youlcsi (válaszként erre: 107. - Manó2000)
2014. júl. 22. 14:06
nem, nem jobb! itt nincs olyan, hogy a kevesebb jobb.
2014. júl. 22. 14:06

A fórumindítónak nagyon is fontos a gyereke! Azért indította a fórumot, azért kér tanácsot, azért aggódik a gyerekért. Nem elítélést és lebaltázást kért, hanem segítséget. Visszamenni az időben úgysem lehet, most az elkövetkező időszakra kellene megoldást találni.


Hanaflo, szerintem is igyekezz annyira visszaszorítani a dohányzást, amennyire bírod. Valóban nagy a kockázatnövelő hatása, de tedd meg, amit tudsz és reménykedj, hogy nem lesz baja. Mondjad a babának, hogy szereted, gondolj pozitív dolgokra, és ne pocskondiázd magadat. Az is van olyan méreg, mint a nikotin, és átjut a babához. Akkor jusson át az örömöd, hogy örülsz neki, várod a találkozást - ki tudja, akkor még a cigifogyasztás is magától visszaszorul.


Mivel soha életemben nem dohányoztam, lehet, hogy az utolsó félmondat nem állja meg a helyét. De tudtommal sokszor stressz, szorongás ellen szívják a cigit. Ha most azon stresszeled magad, hogy rossza anya vagy, akkor lehet, hogy ördögi kör, még jobban fogod kívánni a cigit. Szóval szerintem most elég lenne annyi, hogy igyekszel minél kevesebbet szívni, sokat lenni friss levegőn és mélyeket lélegezni, ahogy már javasolták, és pozitív, örömteli dolgokkal foglalkozni.


Egyébként orvos, védőnő mit mondott? Ha esetleg nem mondtad el nekik, jó lenne minél előbb, mert ők is adhatnak jótanácsokat, szakszerűbbeket, mint mi. És lehet, hogy akkor jobban odafigyelnek rá, neked is elmondják, mire figyelj, és akkor el lehet kerülni a nagyobb bajokat.

109. Daphnee
2014. júl. 22. 14:06

Még most sem késő letenni! Ne akarj koraszülött babát! Ő sokkal fontosabb most mint a te függőséged! Nem lehetsz ennyire önző! Vagy ha igen, ne akarj babát!


Az én babám elöbb született meg mint kellett volna, sajnos más okból. Ne akarj azon idegeskedni hogy vajon egészséges lesz e. Tegyél meg mindent amit csak tudsz!

108. 72497ec515 (válaszként erre: 106. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 14:06
pff
107. manó2000 (válaszként erre: 102. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 14:05
Mivel nem tudja letenni, jobb ha kevesebbet szív.
106. youlcsi (válaszként erre: 100. - 72497ec515)
2014. júl. 22. 14:05
teli van a terhespatológia olyanokkal :/ zavarnáém haza mindet a fenébe! veszélyeztetett terhesen nagy pocakkal bagózni... pffff.
105. zebracsikó (válaszként erre: 104. - Anya4005)
2014. júl. 22. 14:04
Adj hálát érte.
104. anya4005 (válaszként erre: 94. - 3a5c305959)
2014. júl. 22. 14:03
Mar kiderult,hogy nem az! A nagyfiam kifordult magából,mikor jött a kicsi,kivizsgálták,pszichológus,nevelési tanácsadó. Egybehangzóan és egymástól függetlenűl az a véleményül,hogy semmi baja,csak nehezen dolgozza fel a változást!
103. Borsi :-) (válaszként erre: 1. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 14:03
Mindenképpen szerezz be egy légzésfigyelőt mire a kicsi megszületik és szerintem a kórházban is jelezd,hogy dohányoztál a várandóság alatt.
102. youlcsi (válaszként erre: 92. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 14:02

nekem a "legalább csökkentsd" ezt jelenti. és ez többször is van.

leszokni nem lehet csökkentgetésekkel. valaki vagy leteszi, vagy nem.

2014. júl. 22. 14:02

Szia! Próbáltam csak a te hozzászólásaidat keresni a sok vacak közt...

Nekem anyum akkor tette le a cigit amikor megtudta, hogy terhes velem. Az ég adta világon semmi bajom. Én szinte 10 évig cigiztem, egyik napról a másikra letettem, csak úgy, mert értelmetlennek tartottam napi 5 szálat szívni. Nem kívántam, pocsék volt, nem kellett már. Sokszor megrémített, hogy reggel, kávé mellé, kaja után/előtt/helyett mit fogok csinálni. Semmit. Elárulom, hogy nikotin tapasszal egyetlen egy hét volt nehéz, amíg kialakult az új rutin. Két hét után se cigi, se tapasz.

Annyi a titka, hogy nem kell csökkentgetni az "adagot", nem kell utolsó szálazni. Egyik pillanatról a másikra letenni.

A fórum pedig gyenge ötlet volt. Így csak több stressz ér, ahogy a szupermamik kioktatnak :)

100. 72497ec515 (válaszként erre: 99. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 14:02
Sajnos én láttam olyat. -.-"
99. youlcsi (válaszként erre: 81. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 14:01

még abbahagyhatod! még van értelme!

mi történne, ha mondjuk toxémiával bekerülnél a kórházba? kijárnál a kórház elé az utcára nagy pocakkal szégyenszemre veszélyeztetett terhesként? mert vannak ilyenek... vagy ott menne a leszokás? mert ha ott igen, akkor szerintem otthon is.

98. EsztyMorgan (válaszként erre: 93. - 25800e2d09)
2014. júl. 22. 14:01
Nekem az anyuka mondta, ilyet csak nem talált ki, pláne saját magáról.
2014. júl. 22. 14:00

már mindegy, és letenni se tudod már ha eddig nem tetted le. a következménye annyi lesz, hogy szülésig most rettegni fogsz, és utána is, majd ha a gyereknek egész életében bármi baja lesz, bűntudatod lesz hogy lehet hogy te miattad van. nem tudom bírod e még itt és olvasod e, de az én anyám is ilyen volt mint te. imádom mert az anyám, de gyűlölöm hogy a szaros cigije fontosabb volt neki mint az én egészségem. MARADANDÓ, gyógyíthatatlan betegségem van. (Ha részletek is érdekelnek írj privit)


Köszi anyu!!!!

2014. júl. 22. 14:00
Rajtam kívül nem tud róla senki :(
2014. júl. 22. 14:00
Talán egyszerűbb lett volna az is ha tudatosan készülsz a terhességedre előbb leszoksz a cigiről, és aztán jöhet a baba.
94. 3a5c305959 (válaszként erre: 71. - Anya4005)
2014. júl. 22. 14:00

Szerintem orulj mint majom a farkanak hogy talaltal egy orvost aki nem akar lebeszelni a dohanyzas abbahagyasarol :-)

Igy mindenkinek jo nem? A te lelked is nyugodt, ot meg nem igazan erinti meg ha majd iskolakezdesnel kiderul hogy ADHD-s a gyereked.

93. 25800e2d09 (válaszként erre: 43. - EsztyMorgan)
2014. júl. 22. 13:59

én úgy tudtam hogy a korom nem jut tovább a hörgőkön.. a szénfekete méhlepény kissé drámai túlzás úgy gondolom. ám nem helyes most már viszont hogy lassan szülni fog kár basztatni szerintem.. van pár ismerősöm akinek az anyja végig dohányzott mégsem kevésbé egészséges mint nem dohányzó anyukák gyerekei...


nyilván erős kockázati faktor a nikotin végett de nincs nagyobb veszélynek kitéve mint passzív dohányosként.

92. Misteeq01 (válaszként erre: 86. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 13:59
Nem láttam olyan hozzászólást senkitől aki azt írta volna le hogy rendben van hogy valaki terhesen dohányzik.
91. zebracsikó (válaszként erre: 81. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:59

képzeld el a kisbabát a pocakodban, képzeld magad elé az arcát, ahogy tőled függ, az általad bevitt tápanyagoktól növekszik...és képzeld el, hogy a füst lemegy a tüdejébe, bekerül a véráramába.


Hidd el, le tudod tenni!

2014. júl. 22. 13:58

Hát nekem ennyi elég is volt ebből a témából, itt úgyis mindenki okosabb a másiknál, a fórumindító meg tök mindegy mit ír úgyis szar lesz sokak szemében.

HANAFLO: szerintem tedd azt amit te akarsz és érzel. Ennyi.

89. EsztyMorgan (válaszként erre: 77. - Zebracsikó)
2014. júl. 22. 13:58
... mikor unokatesóm a 2. fiát szülte akinél szintén végig füsstölte a terhességét, szénfekete volt a méhlepény. A szülésznő rögtön levágta a szitut.. gondoljunk bele,h egy zsugorodott fekete méhlepényen keresztül mennyi tápanyagot kaphat egy baba? A nikotinon kívül...
2014. júl. 22. 13:58
És igen, lehet azért fordul elő dohányosok családjában,mert aki már akkor nem vigyáz a gyerekére,amikor a pocakban van, az odakint sem fog annyira... De akinek nem való gyerek, az ne csináljon...
87. Nyúl81 (válaszként erre: 34. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:57

Gyenge vagy! Ha most nem tudtál leszokni, amíg a pocakodban fejlődik a gyermeked, akkor a szülés után sem fogsz leszokni.

A védőnő mit szól ehhez?

86. youlcsi (válaszként erre: 78. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 13:57

nyilván okosabb, mint aki szerint rendben való, hogy dohányzik egy terhes nő... ez legalább annyira null toleranciás, mint az alkoholos állapotban való vezetés. a tökrészeg sofőr sem biztos, hogy balesetet okoz... de valószínűbb, mint a józan embernél.


na, megint egy sarkosított példa... de én már csak ilyen okos vagyok :D

85. BlueJasmine (válaszként erre: 73. - Tündér74)
2014. júl. 22. 13:57
Egyébként meg ez a hirtelen bölcsőhalál engem picit felháborít... Tény,hogy elég szomorú,és akad jópár olyan eset, hogy erről van szó.. De sok intenzíves és egyéb ismerős van,akik mesélték amikor elmeséltem nekik hogy mennyire rettegek ettől,hogy 90%ban kiderül hogy Anyuka csak a boltba ugrott le, ja, előtte nap lefordult a baba az ágyról.. Tehát a bölcsőhalál 90%ban a szülő már bocsánat hogy leírom, f*szsága, hogy nem vigyáz a gyerekére.... persze hangsúlyozom,tisztelet a kivételnek! De engem elég jól megnyugtatott a tény,hogy azért annyira nem sűrűn előforduló dolog ez, mármint normális szülők esetében! Mert azzal senki sem dicsekszik,hogy csak a nagyobb testvért dobta át az oviba,meg csak a boltba szaladt le,stb... Bölcsőhalál és kész!
84. zebracsikó (válaszként erre: 79. - F6390e6b9b)
2014. júl. 22. 13:57
azért az, hogy tudatosan nikotint juttatok a gyerekem szervezetébe és az, hogy valamilyen oknál fogva császárral szülök, ne legyen már ugyanaz!!
2014. júl. 22. 13:56

Mi az, hogy nem tudtad letenni? Olyan egyszerűen nincs!


Én 15 éves korom óta cigiztem,sokszor napi 2 dobozzal.....

40 évesen szültem, tehát majd 25 évig dohányoztam, de amikor megtudtam,hogy babát várok, akkor szívtam el az utolsó szálat...


Van olyan ismerősöm, aki nem tette le a cigit...most asztmás, allergiás a gyereke....nem tudom megéri-e....:(

2014. júl. 22. 13:56
Most attól nem lesz jobb, ha kiborítja magát, hogy milyen rosszul tette. Reméljük ő maga is tudja, hogy nagy marhaságot csinált. De azt a 32 hetet már nem tudja visszacsinálni, nem tudjuk lebeszélni róla. Szóval imádkozzon, hogy ne legyen baja a babának. Mi meg ne stresszlejük tovább. Van annak a babának elég baja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook