Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudtam letenni a cigit terhesen fórum

Nem tudtam letenni a cigit terhesen (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
231. csgybzs (válaszként erre: 229. - Slyte)
2014. júl. 22. 16:25

Azért a mellet és a tüdőt ne hasonlítsuk már össze!

Ugyanis igen, a deót is belélegzed, a kipufogógázt is, az egyéb légkörben keringő vegyi anyagokat, stb stb.. A mellel mi történik? Semmi... mégis meghal benne 2000 ember.....

230. siba22 (válaszként erre: 225. - Mazsinka)
2014. júl. 22. 16:21
a tüdő ráknak egyik okozója lehet a tüdő rák.ebben nem értek egyet a pároddal.ismerek olyat aki nem dohányzott és még is ez vitte el.én is dohányzom és a tüdőszűrésnél senki sem / még az orvos sem / mondja meg ezt soha,pedig 1996ban kezdtem.két ellentét amit tapasztaltam.viszont a tüdőrákosok 65-70%a ebben szenved.utána lehet ennek nézni.
229. Slyte (válaszként erre: 224. - Krisz42)
2014. júl. 22. 16:20

Mellrákban kb. 2000 ember hal meg... deok okozzák?

Ha a tüdőráknak nincs köze a cigihez, akkor a dezodoroknak és az egyéb kozmetikai cuccoknak sincs köze a mellrákhoz.


Ennyi. Biztos csak szerencsén múlik minden, nyugodtan mérgezzük magunkat, a statisztikáknak, tudományos munkáknak meg ne higgyünk.

228. M0ncsa (válaszként erre: 225. - Mazsinka)
2014. júl. 22. 16:15

Hat mert okos ferjed van, azert. Mondjuk toletek nem is szamitottam masra :)

Nyilvan nem hasznal, es rendben is van, irjak ra a cigisdobozra, hogy ilyen-olyan artalmas. De akkor irjak ra ugyanugy a Domestosra, oblitokre, mosoporokra, dezodorokra, illatositokra, levesporokra, csomagolt husarura, es meg sorolhatnam a vegtelensegig. Ugy lenne fair. Miert pont a dohanyaru legyen kivetel?

227. f6390e6b9b (válaszként erre: 220. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 22. 16:13
Ha számodra az butaság,hogy nem löktem el magamtól az anyám mert cigizett míg velem terhes volt akkor csak sajnálni tudlak!!!
226. Mazsinka (válaszként erre: 224. - Krisz42)
2014. júl. 22. 16:06
A védőoltás többet árt, mint használ. Népbutítás folyik a gyógyszeriparban, az egészségügyben, ezt kéne felfogni. Senkinek nem érdeke, hogy az ember egészséges legyen. Ha mi magunk nem figyelünk oda, más sem fog ránk.
225. Mazsinka (válaszként erre: 216. - Csgybzs)
2014. júl. 22. 16:02
Mi nem cigizünk, de a férjem meg van róla győződve, hogy a tüdőrák oka nem a cigi.
224. Krisz42 (válaszként erre: 214. - Slyte)
2014. júl. 22. 16:02
Te tényleg azt hiszed,hogy az oltások érted vannak?Nem védőoltás kellene,hanem az okokat megszüntetni,de akkor az rengeteg pénzkiesést okozna és a népesség sem csökkenne.Szerinted miért nőtt meg ugrásszerűen a mellrákosok száma most már a férfiak körében is?Persze csak azóta,mióta az alumínium tartalmú dezodorok forgalomban vannak.A dohányzásról pedig annyit,hogy régebben még nem volt annyi méreganyag a cigarettákban, mint most,de ahhoz képest,hogy milyen mérgező anyagok vannak a baba hintőporokban,krémekben,fürdetőkben-még a gyógyszertáriban is-,talán már tényleg nem számít,hogy kátránnyal arzénnal,stb.mérgezi a magzatot.Szokja csak,mert az túl megerőltető,hogy ha valaki gyereket vállal,akkor legalább azt ne mérgezze,joga se lenne rá.
223. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 222. - 4d5610bcc4)
2014. júl. 22. 16:00

2 gyerekem van és felháborító,hogy valaki ennyire akaratgyenge,hogy a gyereke miatt ennyi áldozatra nem képes.

Ha látok terhesen dohányozni egy nőtt,csak az jut eszembe,hogy sokan vágynak gyerekre és nem lehet,az "ilyennek" meg igen.Szomorú..

222. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 221. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 22. 15:55
Csak az erős véleménynyilvánítás rá emlékeztetett...
221. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 218. - 4d5610bcc4)
2014. júl. 22. 15:51
Nemtudok róla..
220. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 67. - F6390e6b9b)
2014. júl. 22. 15:50
Legalább a butaságodat ne hirdetnéd ennyire.
219. Slyte (válaszként erre: 216. - Csgybzs)
2014. júl. 22. 15:48

Nem lehet tudni, hogy azoknak a gyerekeknek a szülei mit csináltak...


Nekem pedig egy orvos mondta, hogy nem dohányzik, mert egy embernek le kellett vágnia a lábát dohányzás következménye miatt.


Végülis, van ilyen, meg olyan nézőpont is.

(Dögöljön meg a szomszéd tehene... :/)


A nővérke úgy látta, hogy ha már van egy ember a 100-ból, aki nem a bagó miatt hal meg, akkor miért ne, a doki meg azt, hogy ha van 1 ember, aki az miatt, még ha nem is hal meg, de láb nélkül kell élnie, akkor inkább nem.


El kéne gondolkodni, hogy melyik a jó hozzáállás, és a többi pedig döntés kérdése.

Mindenki előtt ott van a két út, az irányt maga választja.

218. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 217. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 22. 15:47
"Drága" EX osztályfőnöknőm te vagy az??
217. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 20. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 15:44
Egyik ismerősöm is ennyit szívott..nézni nem tudtam..a lényeg:1 oldalon van mind 2 veséje a gyereknek.Hogy ez összefügg e vele döntsd el magad.Én személyszerint meddövé tennék minden olyan nőt,aki nem képes letenni azt a rohadt cigit terhesen.Számomra már az is felháborító,ha valaki a gyereke jelenlétében cigizik.Gusztustalan.
216. csgybzs (válaszként erre: 206. - Slyte)
2014. júl. 22. 15:38

Amikor kórházban voltam, volt egy nővérke, aki elég erős dohányos volt, elég erős cigit is szívott. Megkérdeztem tőle, hogy egészségügyis létére miért csinálja. Azt mondta, előtte 25 évig egy tüdőszanatóriumban dolgozott, ahol nap mint nap látott fiatalokat, gyerekeket meghalni tüdőrákban, holott cigaretta közelébe se kerültek.


Nem pro és kontra, csak egy érdekesség...

215. csgybzs
2014. júl. 22. 15:35

Vááá, igazi hoxás szuperanyu ketrecharc!


A napi 5-6 szál, az pszichés függőség, vagy még az sem, csak megszokás. Amint arra gondolsz, hogy nem lehet rágyújtanod egy ingerré válik az agyadban, hogy de márpedig te cigizni akarsz. Ha "elengednéd", eszedbe se jutna, lehet, hogy könnyebb lenne.

Például mikor rágyújtanál, gondold azt, hogy fél órája szívtad el és egyél helyette egy szem gyümölcsöt és mondd azt, hogy majd a gyümölcs után egy órával gyújtasz rá, vagy kettővel.

Ha már napi 1-2 szálra vissza tudnád szorítani, jobb lenne.


Az életben minden káros. A génkezelt növények, a hormonkezelt húsok, a gennyes tej, a tartósított élelmiszerek, a kipufogógáz, a kémények... ennyivel meg is halhatunk, hiszen a gyerekhez ez is eljut. Nyilván direkt nem kéne rátenni egy lapáttal, de neked ezt pszichésen kell elengedni, ugyanis NEM VAGY NIKOTINFÜGGŐ, csak úgy érzed, hogy most nem szabad és a tiltott gyümölcs ugye...

214. Slyte (válaszként erre: 212. - Anya4005)
2014. júl. 22. 15:28

A WHO meg hazudik, mert el akarja szedni a pénzt a dohány és a gyógyszeriparból...? De hová is? - több maradna a zsebben :)


Komoly kutatások vannak!

213. Fiúsmami (válaszként erre: 212. - Anya4005)
2014. júl. 22. 15:26
csak kisebb arányban,azért lássuk be nem egészséges,arról nem beszélve,hogy büdös is nem kicsit.A legjobb legkedvesebb uncsitesóm is bagózik és még azt is megérzem ha más fajtát szív.Mikor telefonon beszélünk kérdezni szoktam most te cigizel és mondja én vagyok az egyetlen aki mindig tudom.Lehet azért mert én már méhen belül is kaptam elég nagy dózist.Tizenévesen én is rágyújtottam mert kívántam ,de hál istennek leszoktam,bár nem is csináltam sokáig 1-2 hónap
212. anya4005 (válaszként erre: 208. - Fiúsmami)
2014. júl. 22. 15:16
De azt azért ne felejtsük el,hogy a mai napig nincs magyarázat a bölcsőhalálra! Illetve még megjegyezném,hogy bölcs emberek a bagó mellet az együtt alvást is felhozzák a bölcsőhalál lehetséges okaként! Mint,ahogy sok mást is,mert ugye,nem tudják,mi okozza!
2014. júl. 22. 15:12
...pont emiatt tartom jó dolognak, ha valaki mielőtt bérbe adja a méhét, előtte azért kitakarítja a kuckót, diétázik, ha kell, odafigyel mit eszik, mennyit iszik, elég vitaminhoz jut-e, nem túl kövér-e, visszavesz a sok édességből stb. Leteszi a cigit, fogamzásgátlótól távol marad előtte... aztán persze vannak olyan szerencsések, akik mindezek ellenére pottyantják sorba a gyerekeket, másoknak nem jön össze, vagy éppen a vitaminok, diéta következtében sem tudnak gyereket összehozni, ami egészségesen világra is jön. Lutri.
210. Misteeq01 (válaszként erre: 209. - 72497ec515)
2014. júl. 22. 15:12
én is :-) brrrr
209. 72497ec515 (válaszként erre: 205. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 15:11
Puszillak :D
208. Fiúsmami (válaszként erre: 186. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 15:11
A bölcsőhalál 10 ből 9 szer dohányzó édesanya gyermekénél fordul elő,azért az elég szép statisztika nem?
207. Misteeq01 (válaszként erre: 201. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 15:10
nem is csodálom ha elmenekült, amilyen szépeket írtak itt neki....
206. Slyte (válaszként erre: 195. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 15:10

Magyarországon 18 percenként meghal egy ember a dohányzás következtében. Naponta nagyjából hetvenen, évente pedig csaknem 30 ezren halnak meg a dohányzással összefüggésbe hozható betegségek miatt.


Becslések szerint a világon minden 5,84 másodpercre jut egy haláleset, amely a dohányzással áll összefüggésben.

"Bár a dohányipar sok országban visszaszorult, de a dohányzás még így is több halálesetért felelős, mint amennyiért az AIDS, a tuberkulózis és a malária együttvéve"


MIKÖZBEN!


Magyarországon évente négyszázan halnak bele egy olyan alattomosan fejlődő betegségbe, melyet nem is lenne olyan nehéz megelőzni. A méhnyakrákot szinte kizárólag a HPV vírus okozza, mely ellen már létezik védőoltás, szűrővizsgálattal pedig felfedezhetők a korai elváltozások.


JÓ LENNE ELGONDOLKODNI...


HPV ellen hamarosan kötelezően ajánlott lesz az oltás! 400 ember évente megmenekülhet!!!

Baccus, akkor a bagó???

30000 ember megmenekülhetne!


Nem kell itt jönni egyéb bajokkal. Igen, vannak hirtelen tragédiák is. DE ha meg lehet valamit előzni akár oltással, akár önuralommal, akkor mindenkinek kötelessége lenne a megelőzés.


Persze ha valaki lecarja, hogy gyászoló rokonokat hagy maga után, vagy, hogy beteggé teheti saját gyerekét, azzal takarózva, hogy akár le is zuhanhat a repülővel, az nagyon szégyellheti magát, és nem tudom megérteni.

205. Misteeq01 (válaszként erre: 203. - 72497ec515)
2014. júl. 22. 15:10
Te tényleg beteg vagy komolyan, ne vetítsd rám a saját problémádat, neked nem tetszett a hozzászólásom, te kezdtél el okoskodni és kötekedni. Pont nem egy ilyen valaki mint te fog felidegesíteni bocsi :-)
2014. júl. 22. 15:07
Az akaratgyenge nők mentegetik azzal magukat, hogy nem is árt a babának. Lehet, hogy nem árt, de az is lehet, hogy árt. Nem egyszerűbb betartani a szabályokat, és boldogan hátradőlni, hogy én mindent megtettem a gyerekemért? Persze attól még történhet baj, de csak ismételni tudom magam: sosem bocsájtanám meg magamnak, ha a saját akaratgyenge természetem, makacsságom és szenvedélybetegségem miatt kárt okoznék a gyermekemben.
203. 72497ec515 (válaszként erre: 200. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 15:07
a témát lezártam kicsit vegyél vissza ,nem kell hallucinálnod , olyan ideges vagy még bogyós lesz a székleted ;)
2014. júl. 22. 15:07
Nagyon nehéz erről dönteni.Én dohányzás ellenes vagyok!!!!!Nincs kivétel.De orvosok szerint ha valaki nagyon függő és dohányzott a terhessége alatt akkor ne hagyja abba azonnal mert az elvonási tünetek rosszabbak.Minimálisra kell csökkenteni.Minimálisra kell csökkenteni.Igen lehet baja a babának sajnos,de ez már mindegy hiszen már kapott nikotint.Amit tehetsz beszélsz a dokiddal,hogy írjon fel vitamint van kifejezetten dohányosoknak,több folsav több vitamin.Próbálj szép lassan leállni,majd elhagyni.Kérj orvosi segítséget és semmikép ne egyedül állj le!!!!!!Nekem mindig taszító mikor nőt látok dohányozni főleg édesanyát,de tudom,hogy függőség .Igen érezheted miatta szarul magad és sokan tényleg jogosan háborognak,de talán jobb ha ezen túllépsz megrázod magad,holnap felhívod a dokidat és megbeszéled vele.Szerintem úri nő haladó mozgás közben közterületen sem nem eszik sem nem cigizik:) Viccet félretéve akarj leszokni,magad miatt és a baba miatt.Had legyen jó babaillatú ne füstszagú:) De ne egyedül kérj segítséget,bízhatnál önmagadban és a babádban,hogy vele,érte menni fog.Sőt ha gondolod itt a fórumon írhatnál róla.Szerintem nem azon kell siránkoznod,hogy mi volt hanem mi lesz.A dohányzásról annyit,hogy apám 40 éig dohányzott most derült ki ,hogy nyelőcső rákja lett,egyértelmű mitől ,40 évig hencegett,hogy ő bagózik és lám semmi baja.65 éves még élhetne,de az unokái már nem fognak rá emlékezni.Adjon erőt a gyereked .Szedd össze a bátorságod .Ennyi
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook