Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudtam letenni a cigit terhesen fórum

Nem tudtam letenni a cigit terhesen (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2014. júl. 22. 13:56

Mindenképp szeretnék szoptatni ha tudok.

Már van egy 3 éves lányom!Nála le tettem és szoptattam is.Most annyi gond van,hogy nem tudtam elhagyni!Igen car vagyok.

Emberek előtt nem dohányzom.Erről csak én tudok :(

80. EsztyMorgan (válaszként erre: 79. - F6390e6b9b)
2014. júl. 22. 13:56
Azért a kettő teljesen más. :))
79. f6390e6b9b (válaszként erre: 74. - EsztyMorgan)
2014. júl. 22. 13:55
Ez kb annyira felháborító,mintha azt mondanád hogy aki császáros az nem szült és nem szülő...
78. Misteeq01 (válaszként erre: 62. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 13:54
Istenem te milyen okos vagy!!!
77. zebracsikó (válaszként erre: 71. - Anya4005)
2014. júl. 22. 13:54

nyugodtan hihetsz neki, de ha megkérdeznéd, ő sem cáfolná, hogy az anyatejbe is átmegy a nikotin és a babába is a méhen belül. Ez tény.


No, és ugyebár azért, mert nem direkte dugja a baba szájába a cigit az anyuka, attól még ugyanúgy dohányoztatja a gyermekét!!!!

76. Slyte (válaszként erre: 71. - Anya4005)
2014. júl. 22. 13:54
Te annak hiszel, akinek akarsz, de én inkább hiszek a független kutatási eredményeknek.
75. Nyúl81 (válaszként erre: 20. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:53
A tüdő még most érik. Tehát sosem késő letenni a cigit. Szoptatni szeretnéd amúgy ?
74. EsztyMorgan (válaszként erre: 56. - Anya4005)
2014. júl. 22. 13:53
Akinek a cigi fontosabb mint a gyereke egészsége azon nők anyai tulajdonságait erősen megkérdőjelezem. Tetszik vagy nem.
2014. júl. 22. 13:52
"Ha a terhesség alatt dohányzunk , a belélegzett nikotin keresztül jut a méhlepényen , és befolyásolja a baba életműködéseit. Csökkenti a magzat felé áramló vér mennyiségét , az anyai vér megnövekedett szénmonoxid-tartalma pedig a vér oxigén tartalmára hat ki negatívan. Ezek következtében a dohányzó anyák magzatai rendszerint idő előtt születnek , születési súlyuk alacsonyabb. Gyakoribb körükben a nyúl ajak , vagy a szájpadhasadék is , ahogy nagyobb a valószínűsége a légúti betegségek (például asztma) kialakulásának. A kutatások szerint a köznyelvben "bölcsőhalál"-nak nevezett hirtelen újszülött-kori halál (angol rövidítéssel SIDS) és a dohányzás között is kimutatható a kapcsolat. A dohányzás miatt a terhesség során gyakrabban lépnek fel komplikációk , köztük a vetélés , a méhen tapadó lepény (placenta praevia), a lepényleválás (abruptio placentae) és a magzatburok idő előtti megrepedése. Anya és gyermeke számára egyaránt az egyetlen ésszerű megoldás a dohányzás felfüggesztése , még ha ez nehéz is. Soha nem késő abbahagyni. A terhesség alatt viszont szigorúan tilos nikotint helyettesítő anyagokat és dohányzásról leszoktató gyógyszereket szedni. A passzív dohányzás hasonlóképpen káros, ezért kerüljük a füstös helyeket , illetőleg ha a párunk dohányzik, legalább ne a közelünkben tegye."
72. Slyte (válaszként erre: 67. - F6390e6b9b)
2014. júl. 22. 13:52

Nem szegénységi bizonyítvány. Nem örökre utálta meg!

Nekem könnybe lábadt szemekkel beszélt róla. :(


Van akiknek fontos az egészség, mégha rajtuk kívülálló okból lehetnek is bajok, legalább az ember tegye meg amit tud.

71. anya4005 (válaszként erre: 54. - Slyte)
2014. júl. 22. 13:52

Nem,nem vagyok orvos! Nekem a sajat szakertom (gyerekorvos) konkretan azt tanacsolta,hogy ha nem megy,ne eroltessem a leszokast,es ha mar bagoztam terhesen,nyugodtan szoptathatok is.

Ugye nem baj,ha neki hiszek!?

70. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 13:51
ha csak azért nem szoptat, hogy nyugodtan dohányozzon, akkor az egyenesen felháborító
69. Nyúl81 (válaszként erre: 9. - Slyte)
2014. júl. 22. 13:51
Tök igazad van. Ha nyugtalan, nyűgös, sírós lesz a baba, lehet, h épp a nikotinfüggősége miatt van.
2014. júl. 22. 13:51
Önzőség a részedről,remélem az orvosodnak és a védőnőnek is elmondtad őszintén akik felhívják a figyelmed a kockázatokra! Milyen szép is lesz amikor a vajúdóból le mész az épület elé rágyújtani.. :O
67. f6390e6b9b (válaszként erre: 61. - Slyte)
2014. júl. 22. 13:50
Az anyám végig dohányzott,imádom a mai napig!!Életet adott,felnevelt a legnagyobb szeretetben!Ezért megutálni??Ő sem ezért,ha meg igen az a szegénységi bizonyítványa!!
2014. júl. 22. 13:50
Nekem a párom mesélte, hogy az ex felesége mind a két terhességénél dohányzott,de mint a gyárkémény... Napi 1 doboz, néha pia is... (beteg)... én tuti agyonvertem volna.. a nagyobbik koraszülött lett, és a mai napig én visszafejlődöttnek mondanám (20 éven felüli), de lehet a nevelésre is fogni (passz)... A kisebbik nagyon nagy baba volt, egészséges,semmi baj nem volt, viszont szerintem nála meg indulatkezelési problémák vannak (ő sem kicsi már)... Viszont szervi bajaik nincsenek... Na most ez nem ellene vagy mellette szólt,csak leírtam...
65. Nyúl81 (válaszként erre: 6. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:49
Ha rettegnél, már rég letetted volna a cigit.
64. youlcsi (válaszként erre: 62. - Youlcsi)
2014. júl. 22. 13:49
szóval igenis fuldoklik, mert nem kap elegendő oxigént.
63. Nyúl81 (válaszként erre: 1. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:48

Asztmás is lehet pl.

Gondolj bele, veled együtt a gyermeked is már most szívja a cigit.

Benned sosem fog kialakulni az anyai kötődés a gyerekedhez, ha most ezt a lépést nem tudtad megtenni az ő egészsége miatt.

Akaratgyenge vagy. Kényes pontom a terhes nők dohányzása. Ha ilyet látok, legszívesebben lenyomnám a torkán a cigit.

62. youlcsi (válaszként erre: 50. - Misteeq01)
2014. júl. 22. 13:48
viszont a dohányzás hatására nagyban csökken a vér oxigén-szintje és a fincsi szénmonoxid kerül a helyére... hmmm... ez megy át a babába... micsoda friss vér!
61. Slyte (válaszként erre: 55. - F6390e6b9b)
2014. júl. 22. 13:48
Az egyik barátnőm, szó szerint egy időre megutálta az anyját, amikor megtudta, hogy arra nem volt képes, hogy legalább a terhesség alatt letegye a cigit. :(
60. manó2000 (válaszként erre: 53. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:48
Senki nem jós. Lehet, h semmi baja nem lesz. Csökkentsd a cigit, ha eddig normális a terhességed, szerintem nagy meglepetés nem fog érni.
59. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:48
Nem elég fontos Neked a gyermeked?
2014. júl. 22. 13:48

Egy tanulmany szerint napi 6-7 cigeratta a a terhesseg alatt ugyanolyan tuneteket produkal az ujszulotton mintha az anya kokaint hasznalt volna.


De hogy a kerdesre valaszoljak, milyen kovetkezmenyei vannak/lehetnek a terhesseg alatti dohanyzasnak (egy nikotinfuggo ujszulotton kivul):


-nikotin elvonasi tunetek a szuletes utan (vagy szoptatas eseten a szoptatas abbahagyasa utan)

-magasabb kockazat a bolcsohalalra

-viselkedesi zavarok

-alacsonyabb intelligencia szint

-tanulasi zavarok

-figyelem zavar

-hiperaktivitas

-asztma es egyeb leguti betegsegek

-szivbetegsegek eselye 20-70%-al no meg


Gondoljatok arra hogyan fogtok a gyereketek szemebe nezni ha ne adj isten valami baja lesz mert nem tudtatok letenni a cigarettat?

57. siba22
2014. júl. 22. 13:47
vannak olyan erős dohányos nők akiknél nem javasolt a teljes nikotin elhagyása.ennek az oka,hogy terhesség előtt olyan nagy mennyiségben dohányoztak,hogy az elhagyás nagyobb kockázatot jelent mint a dohányzás csökkentése.én is ebben a cipőben járok sajnos.korábban minimum 2 dobozzal szívtam el,mostanra 10-14 szál megy.ennél jobban csökkenteni nem tudom.amikor még ennél is kevesebbet igyekeztem szívni akkor mérhetetlen idegesség lett bennem,elkezdtem stresszelni ennek következménye pedig alhasi görcsök lettek.az orvos megmondta,hogy nem mondja szívesen SŐT!!! ellene van a dohányzásnak,de egy vetélés kockázata áll fenn ha le akarom tenni.a terhesség előtt a vérnyomásom a béka segge alatt volt még 2-3 erős kávé után is mára pedig egy gyengébb kávé elég reggelente.szóval vannak esetek mikor ellenkezik a megszokottól az adott kismama kórelőzményénél fogva a teendő.
56. anya4005 (válaszként erre: 43. - EsztyMorgan)
2014. júl. 22. 13:47
Nem hinnem,hogy kevesbbe Anya,aki dohanyzik! En meg ismertem olyan not,aki sosem dohanyzott,huszonevesen megis fogyatekos gyermeket szult,szoval,nem kell mindent a bagora kenni! Nyilvan nem jo,ha dohanyzik egy terhes no,de a bago senkinek sem jo! Viszont rosszul vagyok a martir-anyuktol! Jo neked,hogy tervezhetted a gyereket,hogy rakeszultel,es gratulalok az akaraterodhoz! De attol,hogy te igy hoztad ossze,mas meg nem carabb! Ugyhogy kerlek,ne tedd idezojelbe az anya szot,mert lehet,hogy egy dohanyos kismamabol szezszor jobb anya lesz,mint barkibol!
55. f6390e6b9b (válaszként erre: 53. - Hanaflo)
2014. júl. 22. 13:46
Lesz egy gyönyörű gyermeked akit imádni fog és ő is téged!Minden rendben lesz mindkettőtökkel!
54. Slyte (válaszként erre: 46. - Anya4005)
2014. júl. 22. 13:45

Te orvos vagy???


Egy idézet a sokból:

"Nem szabad, tilos a dohányzás! Egyetlen szál cigarettát sem szabad elszívni a várandósság alatt" - mondta szakértőnk, dr. Bense Tamás gyermekorvos, aki szerint nem igaz, hogy az elvonási stressz nagyobb károkat okozhat a terhesség során, mint a nikotin...

2014. júl. 22. 13:45
De szerintetek mégis mire számítsak?
52. youlcsi (válaszként erre: 37. - F6390e6b9b)
2014. júl. 22. 13:44

szerintem ezen nem most, 32 hetesen kellene gondolkodni.


én erős dohányos voltam, napi 1-1,5 dobozt szívtam, és egyáltalán nem vagyok arra büszke, hogy a babatervezés idejében még szívtam, mert képtelen voltam leszokni. de aztán lett egy 2csíkos tesztem, és letettem... és bár eltelt bő 4 év és én még mindig majd megdöglök egy szálért és bármikor rá tudnék gyújtani, nem teszem! nem magamért, hanem a gyerekemért!


ja, és azóta a 2010 áprilisi pozi teszt óta is mindig nálam, a táskámban van a megmaradt fél doboz, mert így nem azért nem gyújtok rá, mert nem tudok, nincs mire, hanem mert NEM AKAROK!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook