Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudtam letenni a cigit terhesen fórum

Nem tudtam letenni a cigit terhesen (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
291. Slyte (válaszként erre: 289. - Slyte)
2014. júl. 22. 22:42
* miről vagyok hajlandó lemondani...
290. grizus (válaszként erre: 283. - WTFISCH)
2014. júl. 22. 22:42
Hogy mondhatsz ilyet? Nem olvastam végig a fórumot, de hogyha már ez történt, most az a legfontosabb, hogy nyugodt lelkiállapotban várja a babát. Vagy ha megszületett, ugyanúgy, ne ezen stresszeljen már, hogy ő rossz anya. Rémlik, hogy talán Demi Moore is dohányzott várandósan, vagy nem tudom ki, nem biztos, hogy ő. Mondjuk Courtney Love tuti mindent csinált, a gyerek mégis egyben van.
289. Slyte (válaszként erre: 288. - Anya4005)
2014. júl. 22. 22:41
Igen, a szeretet mércéje, hogy miről vagyok lemondani a gyerekem jólétéért.
288. anya4005 (válaszként erre: 285. - Slyte)
2014. júl. 22. 22:40
Ugan már! Tényleg ez a szeretet mércéje? Jobb anya az,aki sosem bagózott,de ordibál a gyerekkel,vagy üti-veri? Jah,hogy azt nem látja a bámészkodó jóindulatú utca embere! Hagyjuk!!!
287. WTFISCH (válaszként erre: 284. - Anya4005)
2014. júl. 22. 22:35
éws ha mégis? majd beadja intézetbe...
286. M0ncsa (válaszként erre: 282. - Slyte)
2014. júl. 22. 22:28

Ennyi :)

Mondjuk lehet, hogy az en hulyesegem, de reflexszeruen a vedelmere kelek azoknak, akiket karvalysereg modjara elkezdenek tomegesen felkoncolni. Nem biztatni akartam (korabban), csak megnyugtatni, mert ha raadasnak meg jobban rastresszel, azzal meg tobbet art, mint azzal a napi 5 szallal. Leszokni meg mar aligha fog. Akkor meg minek meg harmat rugni bele? Ettol a rogdosok jobban erzik magukat vajon?

285. Slyte (válaszként erre: 284. - Anya4005)
2014. júl. 22. 22:25
Az biztos. Ha valaki ennyire önfeláldozó... :/
284. anya4005 (válaszként erre: 283. - WTFISCH)
2014. júl. 22. 22:17
Igen,anya lesz,és talán jobb,mint sok más nő! Amúgy a dohányzással nem feltétlenűl betegít meg egy életet! Ne már!!!
283. WTFISCH
2014. júl. 22. 22:15
úristen... büntetni kellene! hogy van merszed megbetegíteni egy életet??? Te anya leszel egyáltalán???
282. Slyte (válaszként erre: 280. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 22:11
Én ellene vagyok a terhesség melletti dohányzásnak, és nekem sem tetszett maga a stílus egyeseknél, ahogy nekiestek szegénynek, amikor alapból bűntudata van, de attól még nem bólintok rá.
2014. júl. 22. 22:11
Pont ma este volt a híradóban valami nő jó eséllyel pert nyer egy dohánycég ellen ,mert bizonyítható,hogy a férjénél ez okozta a tüdőrákot.nem az a kérdés,hogy káros e.Naná,hogy az,hanem mit tegyen a kismama aki szerintem nem létezik csak valaki szórakozik,mert a fórum indítása előtt regisztrált és azóta sincs itt.
280. M0ncsa (válaszként erre: 278. - Slyte)
2014. júl. 22. 22:06
Orulok, hogy megerted, mirol beszelek :) Akkor bizonyara azt is tudod, hogy nem nem ertem, mire gondoltok, hanem massal van/volt bajom. Mondjuk eleg egyertelmuen leirtam, nincs is rajta mit nem erteni....
279. M0ncsa (válaszként erre: 276. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 22:02

Megtalaltam, koszonom szepen!

50 perces, ugyhogy most nem fogok neki, de mentettem a linket.

Ha van meg temaba vago cikk, amirol tudsz, ird meg ide vagy privibe, megkoszonom. Meg jobb, ha irott szoveg, szivesebben olvasok, mint hallgatom :)

278. Slyte (válaszként erre: 275. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 21:59
Nem érted. Én tudom, hogy mit mondasz, megértem a gondolkodásmódodat, csak azt nem tudom, hogy te a miénket alapból nem érted, vagy nem akarod megérteni.
2014. júl. 22. 21:57
Magán vélemény, szerintem egy felelősség teljes és tervezett terhességet nem dohányozza végig a kismama. Persze levegőt venni sem egészséges, de az ember próbálja óvni-védeni főleg a még meg sem született gyermekét. Hiszen nem ő döntött úgy,hogy világra szeretne jönni.
276. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 272. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 21:55
A naplómban 241. bejegyzésben nézhetsz egy ételekről szóló filmet. Tehát azért mert itt nem fejtegetem ki a véleményem, mert ismétlem itt a cigarettáról van szó, azért érdekel más téma is. Feltételezem más is így van vele.
275. M0ncsa (válaszként erre: 273. - Slyte)
2014. júl. 22. 21:53
Semmi gond. Nem mindenki kepes holisztikus gondolkodasmodra.
274. M0ncsa (válaszként erre: 271. - Slyte)
2014. júl. 22. 21:51

Ha keszultek is, en meg nem talalkoztam vele - oszinten halas lennek, ha kapnek az emlitett temakkal kapcsolatban keszult kutatasokrol valamilyen linket. Tenyleg erdekelne.


A svabbogarak nemi elete nem titok, az nem utkozik az elelmiszerlobbi erdekeibe :)


Amugy meg az a lenyeg, amit Enissa hsz-ere reagaltam az elobb.

273. Slyte (válaszként erre: 272. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 21:49
nem tudom eldönteni, hogy nem érted, vagy nem akarod megérteni
272. M0ncsa (válaszként erre: 269. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 21:47

Ja es a masik:

Igen, lehetne masik forumtema. Sot, tok erdekes forumtema lenne sztem :) De csak a dohanyzassal foglalkozni kb. olyan, mintha arrol inditanank forumot, hogy a piros szinu autok mennyire kornyezetszennyezoek. Es ha valaki felhozza a kek autokat, akkor raszolnak, hogy nem ez a tema.

Szerintem ezek a dolgok szorosan osszefuggenek.

271. Slyte (válaszként erre: 268. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 21:46

Ne áltasd magad. Még a svábbogarak nemi életéről is készültek kutatások. Hidd el, hogy a többiről is készült.


Attól, hogy vannak káros szerek, a bagó nem lesz kevésbé káros. Attól, hogy valaki hülyébb valakinél, attól a másik nem lesz okosabb, hiába próbálja azzal bizonyítani.


Mindenki tegye meg amit tud, és ne legyen annyira hazug, hogy a saját felelőtlenségét mások felelőtlenségének a felnagyításával teszi kisebbé.

270. M0ncsa (válaszként erre: 269. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 21:45

Dehogynem, mar hogyne lenne karos.


Ami speciel engem mellbe vagott, hogy egy szerencsetlen kismamat, akit mar igy is mardos a buntudat, kritikan aluli modon lehordtak egyesek mindenfele szaralaknak, akaratgyengenek, meg mittomenminek. Tisztelet a kivetelnek, voltak nagyon korrekt hozzaszolasok is (nem tamogato jellegu, de nem is szedtek izekre).


Jeleznem, hogy a stressz is roppant artalmas a magzatra, es azok, akik - allitolag - a "babara gondolnak", ezt miert nem vettek figyelembe, mielott razuditottak volna a foruminditora az osszes ellenszenvuket es frusztraciojukat.


Mindezt ugy, hogy kotve hiszem, hogy barki kozuluk szent lenne.


Nem a tartalommal volt a bajom, hanem a stilussal. Ennyi.

269. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 267. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 21:38

Amiről írsz, egy másik fórum téma lehetne.


Ha anyagi biztonságra szülne mindenki, akkor azt gondolom csak egy nagyon kis rétegnek adatna meg, hogy gyereket hozzon a világra.


Egyébként meg, amiről beszéltél vegyszerek stb. arról beszélnek, hiszen bizonyos munkaköröket nem is tölthet be a kismama.

Valahogy úgy gondolom, a cigaretta téma, a dohányosokat vágja mellbe. Most őszintén tedd a szívedre a kezed, szerinted nemcsak a nem elszívott cigaretta, ami nem ártalmas?

268. M0ncsa (válaszként erre: 265. - Slyte)
2014. júl. 22. 21:29

Ezt csak azert tudjuk, mert folytak eziranyu kutatasok. A tobbivel meg a kutya sem foglalkozott.

Szivesen olvasnek mondjuk egy tanulmanyt a tejfogyasztas es a mehlepeny eloregedese kozti osszefuggesrol.

267. M0ncsa (válaszként erre: 264. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 21:27
Valoban, de nem is ez a lenyeg, hanem az, hogy mig egy dohanyzo anyuka kesz tomeghiszteriat valt ki, addig a tobbit elintezzuk annyival, hogy hat szegenynek nincs ra kerete. Ha nincs ra keret, akkor hol van itt a felelossegteljes gyerekvallalas?
2014. júl. 22. 21:27
De ne kanyarodjatok már el. A lényeg,hogy a cigit igenis le kell tenni ha babát vár és kész. Sőt egyáltalán nem kell dohányozni!
265. Slyte (válaszként erre: 263. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 21:26

Viszont nem mindegy, hogy valaki azért okoz kárt, mert hülye, vagy azért, mert tudja, de lecarja, csak neki jó legyen.


Ezenkívül, azok között, akik az általad említett káros dolgokkal élnek, kiemelkedő a dohányzók aránya minden betegségben.


Egy nem dohányzó immunrendszere sokkal jobban ellenáll a környezeti káros hatásoknak, "tartositoszerekkel, mesterseges szinezekekkel, izfokozokkal, permetezett zoldseggel-gyumolccsel, tulzott szenhidratfogyasztassal, tejivassal, es az osszes tobbi karos dolog"-nak. Persze a szervezetet más is legyengítheti, de a bagó BIZTOSAN legyengíti. :(

264. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 263. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 21:24

Az említettekről speciel, azért nem írtam, mert, a dohányzásról kérdezett, és nem az ízfokozókról.


Aki megteheti anyagilag természetesen vegye az aránylag egészséges élelmiszert, éljen zöldövezetben, tornásszon stb.

263. M0ncsa
2014. júl. 22. 21:16

Enissa, Style, egyszerre valaszolok mindkettotoknek :)


Amit irtok, azzal en abszolute egyetertek, csak abban ter el a velemenyunk, mi a kivedheto, es mi az, ami nem.

Palettan van a dohanyzas, karos, oke, igy van.

De mi van a tobbivel? A tartositoszerekkel, mesterseges szinezekekkel, izfokozokkal, permetezett zoldseggel-gyumolccsel, tulzott szenhidratfogyasztassal, tejivassal, es az osszes tobbi karos dologgal?

Megmondom: semmi. Espedig azert, mert a csapbol is az folyik, mennyire karos a magzatra a dohanyzas, mikozben az osszes tobbirol melyen hallgatnak. Ertem en, hogy kell egy bunbak a medianak, de aki egy kicsit is szkeptikus, es utananez a dolgoknak, rajon, hogy a dohanyzas csak a jeghegy csucsa.

A dohanyzo kismamakra mindenki kopkod, de olyat meg nem lattam, hogy barkit kiatkoztak volna, mert floriollal mosott fel, vagy coccolinoval oblitette a persillel kimosott ruhat. Utana meg joizuen elfogyasztotta a tyukhuslevest (a vegeta ki nem maradhat belole, ugy a finom. De volt benne persze friss zoldseg is), majd bevagta a tanyerokat a mosogatogepbe, egy kupak somat, es mar mehet is a mosas.

Ezek a dolgok MIND karosak! Es egyuttal mind elkerulhetoek. Mindazonaltal nagyon a teljesseg igenye nelkul irtam, a lista szinte vegtelen.


Ahogy irta valaki - a nikotin csak egy [karos anyag] a milliobol.

262. Slyte (válaszként erre: 260. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 21:02
egyetértek
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook