Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem tudom elfogadni a főnökömet, mert életkorban, iskolai... fórum

Nem tudom elfogadni a főnökömet, mert életkorban, iskolai... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

dec. 21. 09:55
az ember nem valaszthatja meg a fonoket,mint mondjuk a parjat vagy az udvarlojat.
nov. 28. 02:28
protekcio mindig volt es szerintem lesz is!
27. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 13. 21:40
Ha normlis és tisztelettudó akkor elkéne.
26. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
nov. 13. 16:36
Nálad viszont ez a "kedves"-ezés igencsak lenézést jelent, tehát jól gondold meg, kinél használod.
25. globus (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
nov. 13. 10:18
Hidd el, a rendszerváltás előtti mi hogyan volt-tal ma nem lehet megvigasztalni senkit. Legtöbb helyen keményebb, mint valaha, sajnálom a fiatalokat, komolyan. Én sem vagyok mai csirke, és nem szívesen lennék.
24. michelle.r (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 13. 10:13
Ez egy olyan döntés, amire nincs, nem volt, és nem lesz ráhatásod. Jobban teszed, ha elengeded, és kihozod a helyzetből, amit lehet.
23. michelle.r (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
nov. 13. 10:03

Nem sértésnek szántam, hogy a te idődben, mert számtalanszor megírtad a korodat. Én most lettem 46, tehát az én időm és a te időd között van némi különbség.


Pont ezt írtam, hogy régen, amikor nem volt tétje, lehet, hogy tele rakták a főnök "retyerutyájával", meg pártkatonákkal a céget, de ma ez nem jellemző. A cégek jó része az életben maradásért küzd, nem engedheti meg magának, hogy azért alkalmazzon valakit, mert jó fej. Ilyen - ahogy írtam - akkor fordul elő, ha elég jól áll ahhoz, hogy alkalmazza azt, akit baráti, családi szívességből muszáj - de akkor kell még valaki, aki ért is ahhoz, amit csinál.


Azt is elhiszem, hogy a szakképzett alkalmazottnak csípi a szemét, hogy egy szerinte alkalmatlan ember van felette, de két dolog van. Három dolgot tehet: elfogadja a cégtulajdonos/cégvezető döntését, és dolgozik tovább. Ha olyan jó a szakmájában, hogy nem kell elfogadnia, elmegy máshová. Vagy csinál ő maga egy céget, ahova azt vesz fel, akit akar.

22. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
nov. 13. 08:27

Az én időmben?

Tudod Kedves, akkor még az ment, hogy aki a pártnak hű katonája, csak abban bíztak meg, és azokból lettek az igazgatók, elnökök, városvezetők, és a többi "nagykutya". Ez ment közel 50 évig, és ennek vetett véget a gengszterváltás 30 évvel ezelőtt.


Ha már éltél akkor, és fel is fogtad a kis fejecskéddel, hogy azok után mi is történt: zsinórban zárták be az állampárt-vezetés által tönkretett vállalatokat, ezrével kerültek emberek utcára, vette el a bank fejük fölül az OTP-re vásárolt lakásokat, házakat. Belőlük lettek azok a hajléktalanok, akiket ma kukázni látsz!! Mert akkor még munkanélküli segély sem volt, hajléktalan szálló sem volt, semmi sem volt, csak a nagy felfordulás!

Ez volt az én időmben! Kedves!

Én is átéltem, milyen munkanélkülinek lenni, és milyen az, amikor hiába kilincselsz munkáért. És nem véletlen, hogy aki meg akarta tartani a munkahelyét, hát nem ugrált, hanem igyekezett jó képet vágni, akármilyen "képzetlen" is volt a közvetlen felettese.

Ne feledjétek, a mai világban a pénz beszél! És meglehet, hogy a képzetlen főnök nem más, mint a vállalkozáson belül egy u.n. "csendestárs", beadta a tőkéjét a vállalkozásba, és nem tesz mást, mint csendesen figyeli az eseményeket. És ehhez semmiféle szakképzettség nem kell. Azért tartják a szakképzett alkalmazottakat.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Bichi)
nov. 12. 18:47
Nincs bennem irigység, ezt nyugodt lelkiismerettel kijelenthetem. Mire lennék irigy? Egyelőre ő függ tőlem.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
nov. 12. 18:45
Azért fontos a jogsi, mert közlekedni kell egységek között, amit eddig, és ezután is én csinálok. Illetve minden fontosabb feladatot. Ő effektíve dolgozni nem fog az eddigi felállás szerint.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
nov. 12. 18:41
Hmmm... nem. Nem szerettem volna, mert a mi egységünknél nem volt közvetlen főnök. Nem volt rá szükség. De amikor őt kinevezték, igen, az rosszul esett.
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Alinka01)
nov. 12. 18:40
Sztem annyira régen nem:)
17. michelle.r (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
nov. 12. 18:37
Lehet, hogy a te idődben így volt, de mostanában elég nagy veszítenivalója van egy cégnek, ha nem hozzáértők vezetik. Olyat láttam már, hogy az unokahúgit berakják egy pozícióba, hogy a családi béke megmaradjon, de kb. azért kapta a fizetését, mert létezik.
16. michelle.r (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 18:35

Hidd el, hogy egy vezetőnek fontosabb a vezetői kompetencia, mint a munkatapasztalat. Remélhetőleg elég esze van ahhoz, hogy olyanokkal vegye körbe magát, akik segítenek a helyzethez adaptálódni. Annak pedig, hogy nincs jogsija, tényleg semmi köze a helyzethez.


Jól érzékelem, hogy kissé sértődött vagy? Te szerettél volna főnök lenni?

15. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 17:28

Szerintem inkább irigység van benned, mint aggodalom, hogy őt zavarni fogja. Egyébként elég sok területen teljesen más a szerepe egy vezetőnek, mint hogy magával a munkamenettel foglalkozzon.

Amúgy meg szerintem foglalkozz a munkáddal, ne fúrkálódással, vagy ha ez neked probléma, akkor menj máshova, ahol lehet ugyanez lesz a helyzet...

14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 17:13

Ha mindezek ellenére szeretsz ott dolgozni, a meló és a fizetés oké, akkor célszerű maradni.


Nekem anno azt mondta egy munkatársam: úgy kell neki tálalni a szakmailag jó döntést, mintha!! az az ő véleménye, előterjesztése lenne. Vagyis megkérdezni: mi lenne ha, ezt így meg így csinálnánk, vagy ezt-azt tennénk???? Ettől kezdve a döntés, és a felelősség is az övé.


Először nekem is lázongott a szakmai büszkeségem egy ilyen fajta hozzáállás ellen, de végig gondoltam: pénzből élünk, és az jó volt. Kivártam, míg egy másik helyen olyan ajánlatot kapok, amiért már érdemes volt váltanom. Addig pedig én voltam a szemében a legjobb dolgozó.

13. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 17:07
Mivel ő a főnököd nem te válogatsz. Megszoksz vagy megszöksz. Aztán ha csak nem magad kezdesz vállalkozásba, nincs garancia, hogy máshol nem így lesz.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
nov. 12. 16:59

Igen, tudjuk egymásról, ki hova járt. Még jogosítványa sincs, amit csak azért furcsállok, mert jönni-menni kell, hát őt viszik.

15 éves munkatapasztalatom van ezen a területen, neki nulla.

Nehogy aztán majd az szúrja a szemét, hogy sokkal többet tudok nála, és kellemetlen lesz neki.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 16:20

Régen is volt ilyen, csak takaros kis piros kemény táblás tagkönyvecske kellett hozzá. Most pedig rokoni szálak.

Most erősebbek a rokoni szálak, akiben megbízik, aki a nagyfőnök szeme, füle...

10. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 16:10

Nincs ezzel baj, ha jó irányító és szervező.

A baj akkor van, ha a személyisége olyan aljas, irigy, pitiáner rosszindulatú, mint az én egyik volt főnököm.

nov. 12. 15:52

Biztos vagy abban, hogy pontosak az információid a végzettségét illetően?

Elég, ha vannak vezetői kompetenciái, ami viszont nem a munka tapasztalaton múlik.

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 15:50
Állj a magad lábára, vállalkozz, legyél a magad főnöke.
7. globus (válaszként erre: 5. - Alinka01)
nov. 12. 15:34
Elég annyi, hogy rendszerváltás előtt álltam munkába?
nov. 12. 15:31
sajnos el kell fogadni...mint előttem írták, jönnek a fiatalabbak, akiknek az iskolai, politikai háttre erősebb, mint a tiéd..még nyugdíjazásom előtt lett a főnököm egy többdiplomás fiatal..megevett mindenkit.
5. alinka01 (válaszként erre: 4. - Globus)
nov. 12. 15:30
"régen nem volt elvárás a diploma, nyelvtudás, sőt néhol érettségi sem." - Hűű, ez jó régen volt! Hány éves vagy? Fölösleges ezt felemlegetni!
4. globus (válaszként erre: 2. - 55Judit)
nov. 12. 15:04

Sajmos a munkatapasztalatot kevés helyen díjazzák. Bizonyos életkor után meg mindenki fiatalabb nálunk. Reális eséllyel magasabban képzett, hiszen régen nem volt elvárás a diploma, nyelvtudás, sőt néhol érettségi sem.

Na de ez egy folyamat. Nem áll meg. Pont akkorra jó kiszállni, mire megunja az ember.

nov. 12. 14:57
Két választásod van: vagy szépen túllépsz az ügyön, vagy másik helyet keresel. Az ezen való rágódás, idegölés csak megkeseríti az életed.
nov. 12. 14:45
Ez megint olyan hogy nem baj? vagy térdelj kukoricéra? De baj. És nagyon is lélekromboló hogy ilyen van. Azt a főnököt térdeltetném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook