Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudom befizetni a számláim ! fórum

Nem tudom befizetni a számláim ! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
270. spinneli (válaszként erre: 269. - 06718ca650)
2011. febr. 7. 22:44
magyarán élettapasztalat, hogy eddig neked személy szerint nem jött be semmi?
269. 06718ca650 (válaszként erre: 265. - Kira88)
2011. febr. 7. 10:03
Kira, én is így beszéltem amíg nem igazi élettapasztalatom.
2011. febr. 6. 23:49
1980-ban a szüleim 16 ezer HUF összvagyonnal kezdtek el építkezést. Hitelt is vettek fel, amit a bebetonozottan biztos munkahelyük révén megnyugtatóan tudtak törleszteni. A bolti árak évtizedekig állandóak voltak, fillérre pontosan lehetett kiszámítani, hogy mennyibe kerül egy bevásárlás. Nem emlékszem rá, hogy bármelyiküket láttam volna rettegni úgy, amit néha egy-egy embertársam szeméből, vagy médiában leírt életsorsokból kiolvasok. Ma ilyesmibe belevágni őrültség. Sok tényezője lehet a civilizációs betegségeknek, de biztos, hogy az egyik közülük az örökös létbizonytalanság.
267. Dodi44 (válaszként erre: 266. - Hte23)
2011. febr. 6. 23:21

Azt nem kerdezik meg tolunk.

Sajnos arrol nem szavazhatunk...

266. hte23
2011. febr. 6. 21:19

De én nem szeretném a kapitalizmust.

De igazán még csak attól is nagyon messze vagyunk.

Inkább a diktatura van.

265. Kira88
2011. febr. 6. 21:17
Valahogy az az érzésem, hogy mi magyarok a kapitalizmusból csak a jót szeretnénk, a jó munkahely, a sok pénz jöhet, de a rossz oldalát nem vagyunk hajlandóak elfogadni. Nevezetesen hogy VERSENYről szól, a jobb, az erősebb, a kitartóbb jobban fog járni. Mindig is voltak szegények és gazdagok.
264. correct (válaszként erre: 232. - Kira88)
2011. febr. 6. 19:00

1) Az az ember is ember akinek nincs diplomája, és az ő gyerekeiket is fel kell nevelni akik majd vihetik előre az országot. De most ne nagyoljunk.


2) És akinek pénze nem volt arra, hogy kitűnjön, vagy diplomássá váljon? Azt hiszed a Diákhitel elég? :)

263. t.Ili (válaszként erre: 260. - 68b1114f6e)
2011. febr. 6. 10:38

Sót,aki felfelé néz,mert fentről vár......!

Az is!:))

262. spinneli (válaszként erre: 260. - 68b1114f6e)
2011. febr. 6. 10:36

Nem ebben a formában, de nekem is ez jutott eszembe.

:)


Nem hiszem, hogy a másokra mutogatástól valaha jobb lett volna bárkinek is...az ebbe fektetett energiát használjuk a magunk boldogulására, úgy talán lesz valami.

261. Dodi44
2011. febr. 6. 09:52

Regi recept, most is ervenyes;

Csak addig szabad nyujtozkodni ameddig a takaronk er

Senki nem tartozik nekunk semmivel! Ahogy szegeny Edesanyam mondta; kisfiam, eleg hosszu a kezed, torold meg a salyat hatso fertajodat.

Amire nem volt penzem sosem kertem ra kolcsont a banktol. Kivetel a haz, de mar az is az enyem. Sok cukros zsiros kenyeret megettem vizet ittam ra. Meg biciklim sem volt. Nem az a lenyeg mennyit keresel, hanem mennyi marad meg a honap vegere belole! Edesapam mondta nekem amikor panaszkodtam, hogy keveset keresek. Amire nem telik, az nekem nem kell. Sosem kertem es nem is fogadtam el senkitol sem alamizsnat, ma segelynek mondjak. De a ruham es a nyakam fulem mindig tiszta volt.

2011. febr. 6. 09:32

Emberek!!

Régi rendszer-új rendszer. Múlt-jelen.

Ha valaki úgy akar előre menni, hogy közben hátrafelé néz az előbb-utóbb eltaknyol!

Én meg kinevetem.:)))

259. a0c1361e44 (válaszként erre: 247. - Kira88)
2011. febr. 6. 09:27

Ha nincs diplomád, akkor nem értelek.

Miért gondolod, hogy helyes lenne ez alapján különbséget tenni?


Csak annyiból érzékeny a téma, mert én diplomásként nem nézem le a kőművest sem, igy mindig zavart ha valaki erre hivatkozva gondolja, hogy különbségnek kell lennie. Családomban vannak egyszerű szakmunkások, diplomások, érettségizettek és mind egyformán küzdünk a holnapért. Nincs különbség köztünk semmi. Pusztán annyi, hogy én egy iróasztalnál ülök, van aki pedig kétkezi munkával keresi a pénzét, de egyik sem ügyeskedéssel, ami ugye manapság nagyon jellemző.

258. csorocsaj (válaszként erre: 256. - Salabakter)
2011. febr. 6. 09:21
elosztanák ? ah dehogy osszák kaptam 1000ft emelést áploási segélyen vagyok hehhe nonstop fent vagyok szerinted elosztják?
257. a0c1361e44 (válaszként erre: 244. - 8dc02726ef)
2011. febr. 6. 09:17

Nem, nem húzom fel magam:) Főleg nem a múlton:)

A problémák a jelenben vannak, igy azon kell izgulni, nem a múlton. A múltat azért emlitem pusztán, hogy nem erre számitottunk, azt mondták kb. 10 év nehéz lesz, ami nem is volt olyan nehéz, aztán most nehéz azoknak is, akik jól keresnek.

256. salabakter (válaszként erre: 255. - Csorocsaj)
2011. febr. 6. 08:53
Ez a baj,mert ha a túlzott kifizetéseket visszavonnák,és elosztanák a szegényények között,mégiscsak más lenne a helyzet!
255. csorocsaj (válaszként erre: 254. - Salabakter)
2011. febr. 6. 08:36
sajnos azzal nekünk nem lesz több igy továbra ís aggodhatunk miböl fizetünk esetleg eszünk
254. salabakter (válaszként erre: 230. - Kira88)
2011. febr. 6. 08:32
Most is megoldja az állambácsi,az ott fent ülők gazdagodását,mert bármennyit is keresnek,még az sem elég nekik,lopnak csalnak,saját magukat végkielégítik több száz millióval,mit számít,hogy te vagy én tudunk-e mit enni.De nézd meg Kádárt,mennyi volt a vagyona? Nulla,jóformán semmi a maiakhoz képest.
253. t.Ili (válaszként erre: 251. - 8dc02726ef)
2011. febr. 6. 08:19
Írjad.
252. csorocsaj (válaszként erre: 243. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 08:18
sajnos ígaza van Frednek most kell kifizetni a számlákat a mult rendszerbe ís voltak szegények és gazdagok most ís ez van sajnos a közép réteg el tünt
251. 8dc02726ef (válaszként erre: 250. - Kira88)
2011. febr. 6. 01:29

Nem?????????????

Két nap alatt ki lehetne szűrni a bűnözőket.

Ja, ha nem akarjuk.

Ha gondoljátok, ide leírom, hogyan lehetne felszámolni ezeket.

250. Kira88 (válaszként erre: 249. - 8dc02726ef)
2011. febr. 6. 00:35
Nem, természetesen nem támogatom. Ahogy nyilván te sem. A kérdés: tudsz ellene tenni? Nem. Egyszerűen el kell fogadni. Én azért még bízom abban, hogy a többség, aki vagyont szerez, nem bűncselekménnyel teszi. Tudom, fiatal naiv és ostoba vagyok...
249. 8dc02726ef (válaszként erre: 247. - Kira88)
2011. febr. 6. 00:31

Bocsi, hogy beleszólok...

A vagyoni különbségek nagyon sokszor bűncselekmény révén jönnek létre.

Te ezt támogatod?

2011. febr. 6. 00:28
szintugy
247. Kira88 (válaszként erre: 242. - A0c1361e44)
2011. febr. 6. 00:28

Te most valamit nagyon félreértettél vagy félreolvastál.

1. nincs több diplomám, sőt még egy sem(folyamatban van)

2. senkinél sem képzelem magam többnek, nem írtam ilyet.

3.utálom ha személyeskedésbe megy át egy-egy téma megvitatása, én nem bántottalak téged, kérlek te se tedd velem. Nem ismersz.


Ja, és sajnálom, hogy érzékeny témára tapintottam, nem a diploma-nem diploma kérdésre akartam a dolgot kihegyezni, hidd el én sem papír alapján ítélek meg embereket. De azt el kell fogadni(neked és mindenkinek)hogy az emberek sosem lesznek egyenlőek, mindig is lesznek vagyoni, képességbeli stb. különbségek.

246. 8dc02726ef (válaszként erre: 245. - Seven of Nine)
2011. febr. 6. 00:25

Egy kivétel van!

Én:)))

Egyszerűen jót röhögök a témán.

2011. febr. 6. 00:20
a politikatol mindenki felhuzza magat:)
2011. febr. 6. 00:16

Kedves Kék Írisz!

Állj!

Ne húzd fel magad!

Most most van.

Most kell enni, most kell számlát befizetni, most kell "megcsinálnunk" ehhez az anyagi forrást.

Ha a múlt terhét vonszolod a válladon, azzal csak te szívsz...

Itt és most!:)

243. a0c1361e44 (válaszként erre: 241. - 8dc02726ef)
2011. febr. 6. 00:12

Arra, hogy én látom az emberek küzdelmét, át tudom érezni, hogy sokak milyen gondokkal küzdenek.


Olyan emberek mondanak véleményt az előző rendszerről, akik azt sem tudják mi volt akkor, és megpróbálják azokra nyomni a felelősséget, akik akkor éltek és jól érezték magukat benne.

242. a0c1361e44 (válaszként erre: 232. - Kira88)
2011. febr. 6. 00:06

Te mit tanultál, hogy ennyivel jobbnak tartod magad másnál? És mikor tanultál? Akkor amikor már nulla tudással be lehetett kerülni bármelyik felsőfokú iskolába? Azok aztán tudást nem adnak ám. A régi rendszerben a diplomának volt értéke. Akkor a diplomás emberek okosak voltak, különleges tudással rendelkeztek. Most pedig futószalagon gyártottunk több ezer agyatlan diplomást, azért, hogy azt higgyék jobbak, mint a többiek. A régi rendszerben szerzett érettségi mögött tudás volt, mint a mai diploma mögött.

És mire is jó az a diploma amit megszereztél? Segédmunkásként dolgozol vele? Mert ugye azt tudod te is, hogy minden munka betanitott munka, hiszen, ha friss diplomásként felvesznek valahová, akkor ugye egy idősebb akár csak érettségivel rendelkező ember elmondja neked, hogy mit kell csinálni, hogyan és miért. nem pedig úgy ülsz le dolgozni, hogy tudod. Egy nálad alacsonyabb szintű ember tanit meg dolgozni, ugye. Aztán meg belerúgsz, ha olyan kedved van. Minek neked több diploma? Azt hiszed jobb vagy attól? A diplomáddal csináltál már olyat ami az emberiségnek fontos? Feltaláltál már valamit? Tanulmányt irtál már? Valamilyen kutatásban részt vettél már? Ha nem akkor miről beszélünk? A diploma lényege ez lenne, nem pedig az, hogy járjon a szád, hogy mennyivel jobb vagy a másiknál. Kit érdekel ha van 5 diplomád, ha csemege pultosként dolgozol? Miért járna ezért neked több fizetés?

Semmirekellő: te döntöd el, hogy ki a semmirekellő? Milyen alapon? Aki nem diplomás az a semmirekellő? Vagy az aki azért jár főiskolára 20 évet, hogy ne kelljen dolgoznia? Nehogy azt akarja bemesélni nekem valaki, hogy az a jó ember csak, aki diplomás. Manapság a diplomához fenék kell nem pedig ész. Tehát ne szállj el a több diplomádtól, mert más sem teszi meg, és attól, hogy te sokat képzelsz erről attól még nem lesz igaz. Jó lenne, ha a diplomához járna intelligencia is, mert akkor a sokdiplomás embereknek olyanjuk is lenne...

241. 8dc02726ef (válaszként erre: 240. - A0c1361e44)
2011. febr. 5. 23:55

Kétszer is elolvastam, mégsem derült ki, hogy mi a gondod.

Biztos nálam van a baj...

"...alkalmazott vagyok, de jól megfizetik a munkámat..."

Akkor mi a gondod?

Mire ez a nagy visszatekintés?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook