Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudok takaritani! Nem tudom hogyan kell nekikezdeni. fórum

Nem tudok takaritani! Nem tudom hogyan kell nekikezdeni. (beszélgetős fórum)


13. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Berbooo)
2011. júl. 12. 12:59

Tobben mondtak itt a fly-ladyt de ha nincs is kedved kovetni, akkor is nagyon sokat szamit ha naponta csak 5 percet szansz rendrakasra 1 tetszes szerinti helyen es a kovetkezo napon egy masik tetszes szerinti helyen (egy polc, egy sarok, egy asztal stb) es ezen kivul beiktatsz negyedorat amit egy nagyobb hordereju dologgal toltesz de soha ne halogasd! Pl negyedoran keresztul pakolsz a ruhasszekrenyben vagy a ciposben stb.


Mert 5 perced, negyedorad az mindig van:)


A kaosz sem egy het alatt keletkezett, igy nem tuntetheted el egy het alatt, de ha mindig oda figyelsz a mosogatora, agyazasra, szennyesre es padlora, wc-re, ezen kivul naponta hozzaadsz egy kis pluszt mashol, sztem mar 1 honap mulva sem ismersz ra a lakasra;) olyan szep lesz!

2011. júl. 12. 12:47
megyeget azóta is , remélem egyre jöbb leszek , csak átt kell látnom a kásoszt , hogy hogyan lesz beőle rendszer majd rend :D
2011. júl. 7. 23:16

Rendtevéssel kezded.Utána Hozzáférhetővé teszed a rejtett helyeket(sarkok).Utána felpakolod a széket,fotelt.Porszivózol,MINDENHOL!Ha parkettád van sima nedves felmosóval áttörlöd.A székeket fotelokat sorba

n ahogy leszeded portalanítod.A bútorokat letörölgeted nedves ruhával.KÉSZ

2011. júl. 6. 22:16

Ez a fórum! Ez jó!

Ahány ház annyi szokás! (átolvastam a hozzá szólásokat és?!)

Van napi takarítás, van heti takarítás, nagy takarítás, minden ettől függ.

De csak amikor jó a hangulatunk akkor kezdjünk hozzá, mert akkor haladunk.

A kupi: nem engedünk el a kezünkből semmit, csak ha a helyén van.

Szennyes a tartóban, szemét a számára kijelöltbe, cipő a polcon vagy ki hol, a fogas azért van, oda is föl ami, mindennek van egy megszokott helye, csak ott landolhat, ezzel a megoldással magunkat kíméljük, meg a rendet!(kétszer dolgozni!)

Nem az a tiszta aki állandóan takarít, ha nem aki fönn is tartja! (a többit már leírták)

9. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 8. - Klaudia20)
2011. júl. 3. 20:40
Ez igaz,én most szerencsére elég nagyban lakom,de laktam ennél jóval kisebben is ,és tényleg igy van,igen valószinü azért mert kisebb térben minden jobban szem elött van,meg hát ugye ott minden helyiséget használsz napi szinten.
8. Klaudia20 (válaszként erre: 7. - 0f332c4ec9)
2011. júl. 3. 19:48

Én laktam családi házba (180 m2), és most a párommal panál lakásba (30 m2), és az a tapasztalatom, hogy a kicsi lakás sokkal sokkal hamarabb piszkolódik, és sokkal hamarabb lehet kupit csinálni! Hamarabb porosodik minden, többet kell porszívózni... stb!

Nem tudom miért, lehet csak látványosabb kis helye, vagy nem tudom :)

7. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 6. - Klaudia20)
2011. júl. 3. 19:33
jaja a szinten tartás fontos,és akkor tényleg nem vesz el sok időt,de igaz pórszivózni,mosdót,wc-ét takaritgatni mindennap muszály,elpakolni,beágyazni,szemetet kivinni stb
2011. júl. 3. 19:30

Egyébként én személy szerint minden nap pakolászok, elrakom a ruhákat porszívózok ilyesmi, ami max egy fél órát vesz el az időmből, mert meló után nem tudok pihenni, vagy létezni vagy este elaludni, ha kupi van, akár egy kicsit is... de hétvégén még igy is pár órát elvesz az időmből a takarítás!

Mert ugye a kád-mosdó-wm subickolósa, fertőtlenítés, ilyesmit nem csinálom minden nap, vagy a portörlést!


Úgyhogy ezzel a takarítással nem lehet azt csinálni, hogy vagy megszokod vagy megszöksz :) Mert akárhová szöksz takarítani mindenhol kell!


Megkönnyíted a saját dolgot, ha megszereted :D:D

5. 06718ca650 (válaszként erre: 2. - 0f332c4ec9)
2011. júl. 2. 22:52
én ismerek ám olyat aki nem szereti. :)
4. 5e1b581a2e (válaszként erre: 5. - Tejespite)
2011. júl. 2. 22:40
Nálam a belülről kifelé nem vált be...Mert kintről behordom a koszt,nem lehet elkerülni,hogy ne járjak vissza...Szóval én kivülről megyek befele...:)
3. 5e1b581a2e (válaszként erre: 2. - Bebe83)
2011. júl. 2. 22:39
Mitől lenne vicc?A kérdés elég jogos,ha egy egész heti használatot kell eltüntetni egy hétvégi napon...Tudod nem mindenki csücsül otthon mindennap,hogy ráérjen naponta igazítani a lakáson...
2011. júl. 2. 22:39
Ez komoly? :)))) Egyszerüen csak állj neki,én személy szerint imádom ha szép rend van,na persze ki nem... :)) elöször is egy zsákba gyüjtsd össze az összes szemetet(még ne vidd ki,lehet még megy bele pár dolog)aztán mosogass el mindent vagy tedd be a mosogatógépbe a mosatlanokat,jöhet a fürdő,kádat kisikálni,wc-ét letakaritani kivül-belül,ülőkét,tetejét,majd a mosdót is. Ezután jöhet az ágynemü csere,ezt már teheted is a mosógépbe,szedd fel a fürdőszoba szőnyeget,tegyél le tisztát. Most jöhet a portörlés mindenhol,ágytámla is,éjjeliszekrény stb, aztán vissza a konyhába,konyharuha ,mosogató szivacs csere tisztára és pakolj el mindent,a konyha úgy szép ha nincs minden szem elöl. A kávéfőzőt is szépen kitakarithatod,a vizzforralót is pl ecetes vizzel átforralva majd jól átöblitve szépen ki lehet takaritani,majd ez a forró ecetes viz még jó lehet,h még egyszer kiöblitsd vele a mosogatót vagy a wc-ét pl,kádat. Közben persze szellőztess. Jöhet a pórszivózás,a felmosás,a szemetet vidd ki,ha lejárt a mosógép,teregethetsz is. Virágok locsolása,elpakolni ami esetleg elöl van még,mert végülis nem csak a konyha szép úgy ha nincs semmi szem elöl a szobák is,asztalok is. Persze ha mindezt zene melett csinálod sokkal jobb :)
1. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2011. júl. 2. 22:28

Én a módszeresség híve vagyok.Elhatározom,hogy a lakás ezen pontjától indulva,végig megyek az összes helyiségen.Egy helyiséget addig nem hagyok el,amíg nem pöpec.Így elég gyorsan megy és látom is,hogy haladok.Először gyors összepakolás,mindent a helyére,majd porszívózás,vagy söprés-felmosás.

De mindezek előtt indítok mosást.Mert mire a konyhához ahhoz a ponthoz jutok,hogy indítsam a mosogatógépet,addigra a mosógép már csak öblít.Az mechanikai munka,hőenergiát nem igényel,szóval nem fogja a két gép vízmelegítése leverni az automatát.De haladok végig a lakáson módszeresen.Ha lejárt a mosás,gyors kiteregetek.Amikor totál rendben van a lakás,benyomok egy filmet és vasalok.Ennyi.:)

Ahhoz,hogy gyorsan haladj,belül lendületesnek kell lenned lelkileg.Ehhez én valami jó dinamikus zenét választok és persze jó hangosan.Ebből persze az is következik,hogyha depis vagyok,nem tudok dolgozni.De ez a depresszió egyik velejárója:rendetlen lakás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook