Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem teszek semmit a fogyásom érdekében,pedig már az... fórum

Nem teszek semmit a fogyásom érdekében,pedig már az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
ápr. 1. 16:17
Nincs elég motivációd és olyan célod, ami miatt valamire késztetne. Találd meg a motivációt és tűzz ki egy konkrét célt, írj tervet, hogyan érheted el, konzultálj egy táplálkozási szakértővel, vásárolj edzőtermi tagságot és minden biztosan sikerülni fog neked
51. libikóka (válaszként erre: 50. - Timycat)
márc. 26. 17:42

Minden érdemed elismerése mellett,, tulajdonképpen igen🤣

De már térdepelek is😚

50. timycat (válaszként erre: 48. - Libikóka)
márc. 26. 16:40

Most lekicsinyelted az emberekre kifejtett hatásomat? 😂


(félre ne értsd, viccvót!)

49. timycat (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 26. 16:35

Ez rajtad áll, először is felismerni a problémát (kb itt tartasz) aztán akarat, kitartás.

Kell egy nagy adag önismeret pszichológiai és testi, hogy rájöjj mi okozza a problémát és hogy nálad pl mi válik be. Nincsenek mindenkire működő általános igazságok. Ha így lenne két típusú ember létezne.

Ha ez egyedül nem megy akkor lehet segítséget kérni, pszichológus, háziorvos, dietetikus, személyi edző stbstb.

48. libikóka (válaszként erre: 46. - Csillagszem38)
márc. 26. 15:21

Nem lettél lehurrogva.

Csak épp a vallomás kiíró nem hülye(már bocs a kifejezésért)

Pontosan tudja ,hogy ez egy beszélgetés,,és nem fog egy felvetéstől hátradőlni.

Mint ahogy a huszadik dörgedelemtől sem,, felállni és cselekedni.

47. 33d9e639ec (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 26. 11:48

Nézd, ne hibáztasd magad! Ez nem kizárólag akaraterő kérdése.

Viszont sürgősen tenned kell ellene.

Nem fogyókúráznod kell: kialakítanod a normális életet, amiben jólesően eszel, de olyanokat és annyit, amennyi valóban kell a testednek, életet, amiben mozogsz, életet, amiben nem leszel nagyon hamar nagyon beteg.


Kérj segítséget szakembertől! Pszichológust javaslok első körben és dietetikust.

márc. 26. 11:42

Én gondoltam... és abból, mert egy idősebb már nem foglalkozik ezzel, egy fiatalt még aggaszt.


De nyilván le voltam hurrogva :DD néha érdemes a leírt szöveg mögé látni.


Nagyon sajnálom és elkeserítő.... ez az egész nem a te hibád. :( a lelkedet kell rendbe rakni először és a körülményeidet, ami miatt az evésbe menekülsz. :(


nekem is van ismerősöm, akinek a 19 éves lánya 100 kg. :( Az anya igy akarja magához láncolni a gyerekeit, legyenek kövérek, hogy ne kelljenek senkinek. :(


Nagyon szoritok, hogy kitörj ebből az ördögi körből!

márc. 26. 11:30

Egyébként aki arra tippelt,vagy gondolta hogy fiatal vagyok az talált.Idén év végén leszek 20.Nyílván feltűnt hogy meghíztam de nem tudok ellenálni.Egy hétig bírom a "diétát" utánna eszeveszett evésbe kezdek.Nyílván lelki okai is vannak.Már nem nyugtathatom magam tovább és cselekednem kell,tudom.Csak azt nem hogy hogyan.

Régebben se voltam vékony,de azért ekkora még sose voltam és egyre nehezebben bírom.Régen sikerült éhezéssel 20kgt fogynom,aztán visszajött duplája.Szóval a rossz példa megvan,de jó nincs hogy hogyan is kéne csinálni

44. Csillagszem38 (válaszként erre: 43. - Lady Lavender)
márc. 26. 11:19
Ki lehet ferdíteni, de amúgy pont az a szörnyű az egészben, hogy nem kell ehhez vascső, csak elolvassa ezeket a hsz-ket és magától leül a tv elé és folytatja tovább ugyanaz, hízik még jó sok kg-ot, amiből már sosem lesz kiút.
márc. 26. 11:16
Lyesssus! :D Timi egy egészség terrorista. A hülye kis hoxa-hozzaszólàsaival romba dönti milliók életét. Làtom magam elôtt, ahogy egy vascsôvel fenyegetve visszakényszerít màsokat a fotelba. "Ül, még egy tàbla csokit eszunk!"
márc. 26. 10:41
Szent ég! Egy anonim vallomás mit hoz ki belőlünk, fórumozókból...
41. Csillagszem38 (válaszként erre: 30. - Asztanaviszta)
márc. 26. 10:40

Hidd el pont nem érdekel ő sem, és a férje sem. :)


De ne hátráltassa a kövér emberek egészséges életmódra terelését!!

40. Csillagszem38 (válaszként erre: 34. - 33d9e639ec)
márc. 26. 10:39
Köszönöm a megerősítést, ennyire részletesen nem akartam belemenni, de nagyon felháborodtam az állításán, illetve azon, hogy szabályosan veszélyezteti ezzel a kövéreket!
39. Csillagszem38 (válaszként erre: 31. - Asztanaviszta)
márc. 26. 10:36
10-15 kg elfogadható szerinted? :) hát nem, "ennyi" sem. :) vegyél fel egy 3-4 kg-os szatyrot mindkét kezedbe, és járkáljál vele egésznap. Már ennyit is nagyon meg lehet érezni! Próbáld ki!
38. 33d9e639ec (válaszként erre: 35. - Lady Lavender)
márc. 26. 10:30
Éves/kétéves egészségügyi felmérésen ezek alapvizsgálatok. Ez mindenkinek a saját felelőssége, hogy még idejében elkaphasson bármilyen kezdődő esetleges problémát. Olyanok, mint a tüdőszűrés, a rákszűrés stb. Ott sem a tünetek miatt megy és kéri az ember azokat.
37. 33d9e639ec (válaszként erre: 36. - Timycat)
márc. 26. 10:29

Ez nem példa és ellenpélda, hanem tudományos tény, ami alól átmenetileg lehetséges 1-2 kivétel. Ami a tudományos tényt nem változtatja meg semmiben.

Nem bonyolult, elhiheted.

36. timycat (válaszként erre: 34. - 33d9e639ec)
márc. 26. 09:27

Ez már kezd olyan lenni mint a hittérítés 😂


PSA volt, szív UH volt, cukor-, inzulinterhelés nem volt, 5 az éhgyomri cukra, egy orvos rokon/ismerős se tartotta indokoltnak. Nincs panasza semmire, felesleges keresni a hibát. Tudom a genetika az semmi, nem számít, nyilván. Ő szerencsés.


Én aki mindig sportoltam, egészségesen étkeztem szülni is 60 kg alatt mentem a 170 centimmel 37 éves koromra megrottyra mentem, pedig az adottságaimmal, meg az életvitelemmel élhettem volna aktívan 90 évet is. Milliókat költöttem mindenféle vizsgálatra, aztán nincs megoldás, de még működő kezelés se. Fogadjuk már el hogy van példa, meg ellenpélda.

Nem tudom ez miért fáj egyeseknek...


Szóval nyugi, a stressz, erőlködés csak árt az egészségnek!

35. Lady Lavender (válaszként erre: 34. - 33d9e639ec)
márc. 26. 08:40
Akkor kb. senkirôl a pór népbôl nem mondhatjul el, hogy egészséges, mert ennyi vizsgàlatot senkin nem végeznek el, ha nincs semmi tünete.
34. 33d9e639ec (válaszként erre: 25. - Timycat)
márc. 26. 08:24

A vérvételen, ami nyilván nem specifikus vérvétel volt, nem néztek PSA és májenzim szinteket, tehát nem tudható, hogy egészséges-e teljes bizonyossággal.


Vastagbéltükrözésen volt így 67 évesen, gondolom, 3 évente az utóbbi húsz évben ...


A zsigeri zsírszintje mekkora pontosan, azt is mérték, gondolom ...


Ha terhelés terheléses EKG, akkor nyilván volt szívultrahang is mellé ...


Ha a terhelés terheléses cukorvizsgálat ÉS inzulinterhelés, akkor egy vizsgálattal kevesebb, amit még le kell tudnotok ahhoz, hogy állíthasd, egészséges.


Ha ezek nem voltak, akkor egyszerűen csak nem tudható. Egészséges kövér ember nincsen: a kövérség betegség.

33. 33d9e639ec (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 26. 08:18
A férjed egyszerűen egy kivétel, aki MÉG nem produkál tüneteket a kövérségbetegsége miatt. Gondolj bele, ez bármelyik pillanatban megváltozhat, illetve élhetne egészségben az adottságai miatt akár 90 évig is, de ő ezt veszélyezteti. Joga persze megvan hozzá.
32. 33d9e639ec (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 26. 08:16
És miért nem?
31. asztanaviszta (válaszként erre: 22. - Csillagszem38)
márc. 26. 07:47
Nagyon nem mindegy, hogy az a felesleg 10-15 kiló, vagy pedig 50-60, mint a fórumindítónál.
30. asztanaviszta (válaszként erre: 27. - Csillagszem38)
márc. 26. 07:46

A terhelésen valószínűleg a cukor terhelés értendő. Vérvételnél.

Különben Timi nem kért tőled tanácsot a férje életmódjára vonatkozóan. Ugyanúgy a férje sem.

29. birebora (válaszként erre: 26. - Timycat)
márc. 26. 05:35
Hát kb. már én is igy vagyok. Úgy szoktam fogalmazni, hogy vagyok már abban a korban és tettem le annyit az asztalra, hogy megengedhessem magamnak, hogy csak azt csináljam amit akarok vagy ami jól esik. Úgyhogy megértem.
márc. 26. 01:37
minel jobban halogatod a fogyasodat annal tobb kilot kell leadnod!cselekedj!
27. Csillagszem38 (válaszként erre: 25. - Timycat)
márc. 25. 20:27

Nem tudom mit irogatsz és hova, de az biztos, hogy ezzel az allitasoddal arra ösztönzod az fi-t, hogy nyugodtan döljön hátra, mert vannak egészséges kovérek is.

Nem, nincsenek, fiatalok is szenvednek a túlsúly hatranyaitol, az időseknel meg már kronikussa válnak, mivel fiatalon nem foglalkoztak magukkal.


Nem kell becsatolni a leleteket, nekem mondhatsz bármit, koverek között nőttem fel, sok kövér vesz körül és egyik sem egészséges. :)


Terhelésre miért kellett mennie amúgy? A sporttól megnagyobbodott a szíve?


Amúgy lényegtelen, diétáztasd és dobjon le pár kg-ot, sosem késő! A térdei meg fogják hálálni!

26. timycat (válaszként erre: 24. - Birebora)
márc. 25. 19:18
Nincs stressz, rohanás, nem csinál semmit kényszerből, régen sportolt, mára csak úgy ellötyög. Kb így kell érteni.
25. timycat (válaszként erre: 22. - Csillagszem38)
márc. 25. 19:17

Hogyne 😂 én veszélyeztetem a FI-t 🤦‍♀️


Biztos nem csatolom be a férj papírjait, most volt vérvételen, terhelésen, minden perfect.

Próbáltak már itt eü témában hazugnak nevezni, az se jött be.

24. birebora (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 25. 15:52
A lustaság fél egészséget, hogy kell érteni?
23. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 14:08
Ennyire érdekel milyen érzés betegnek lenni? Elárulom, szar! Még annál is szarabb!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook