Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem szűnő fejfájáson mi segít, ha gyógyszert nem lehet bevenni? fórum

Nem szűnő fejfájáson mi segít, ha gyógyszert nem lehet bevenni? (tudásbázis kérdés)


20. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Alinka01)
2018. jún. 13. 19:46
Inkább a vivőanyag, mint hogy újra ájuldozzam a vashiány miatt. És ha már káros anyagok: zöldségekből és gyümölcsökből is be lehet vinni a szükséges vitaminokat -a növényvédő szerekkel együtt-.
2018. jún. 13. 17:19
Hidegvizes borogatás?
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Alinka01)
2018. jún. 13. 16:19
Egyetértek, a fiam a kapszulák valamelyik anyagára allergiás, neki rágótablettás vitamint veszek.
17. alinka01 (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2018. jún. 13. 16:18

A vitamin tabletta/kapszula formában annyiban mégis hasonlít a gyógyszerekre, hogy egy csomó vivőanyag/csomagolóanyag van bennük! És sokszor ezek okoznak mellékhatásokat, problémákat!

Egyébként nekem, amikor hidegfrontkor szörnyű fejfájás kínzott, segített a vietnami/tigris balzsam, úgy hogy a halántékomra, az érnél jól bemasszíroztam. Ez egy lehetőség...

16. Amaunet (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2018. jún. 12. 22:06

"Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A Saridont terhesség alatt, különösen a terhesség első harmadában és az utolsó hat hetében nem ajánlott szedni.

A hatóanyagok kiválasztódnak az anyatejbe. A Saridont szoptatás alatt nem ajánlott szedni."

[link]

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2018. jún. 12. 20:47
A Saridont terhesség alatt, különösen a terhesség első harmadában és az utolsó hat hetében nem ajánlott szedni.
2018. jún. 12. 20:35
2 szem saridon
13. Amaunet (válaszként erre: 7. - Sasha.)
2018. jún. 12. 20:11
Amikor csak lehetőséged adódik hűtsd a végtagjaidat! Láb, kezek és tarkó. Serkenti a véráramlást, és ebben a rekkenő hőségben szükség van rá. Ha otthon vagy csak állj be a zuhany alá és már az is sokat segít,ha a lábaidat lehűtöd.
2018. jún. 12. 20:05
magnézium
11. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 10:24
Mik vannak :)
10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 09:25

Most megleptél, de utána néztem:

" A delfin a fogascetek közé tartozó vízi emlős állat" (Wiki)

Esküszöm, soha nem gondoltam volna! :))

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 09:04
Értem, bár nekem a vitamin nem gyógyszerféle. Hiszen csak a formáját tekintve hasonlít gyógyszerre, összetételében pedig inkább zöldség. Ahogy a delfin sem hal, csak mert úszik :D A látszat néha csal ;)
8. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 09:00
Igen, de látod, hogy alternatív módszert keres, mert semmi gyógyszerfélét nem szedhet!! Vagy nem akar szedni! Mellesleg és is alapjaiban "bogyó-ellenes" vagyok! :))
2018. jún. 6. 08:42

Köszönöm mindenkinek.

Lehet, hogy vashiány mert mostanában kevesebbet figyeltem az étkezésemre rohantam el vissza, hogy utolérjem magam alig ettem zőldséget és ekkor kezdett el fájni a fejem erre nem is gondoltam volna ettől fájhat.

6. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 08:35
Én is konzultáltam már az ügyben dr.Goog Lee-vel, és sajnos azt mondta, hogy a növényekben lévő vas kis mértékben hasznosul csak :( A vas elvileg amúgy is nehezen szívódik fel, mert egy csomó dolog gátolja: tejtermékek, rostok, magnézium, stb. Tehát én hatékonyabbnak tartom a patikai készítményeket az ügyben. Mielőtt a doki felírta volna vastablettát, én is vettem vény nélkül kaphatót, és a betegtájékoztatóban leírt maximális adagot kezdtem szedni, ami a doki által felírt mennyiség negyede(!) volt csupán.
5. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. jún. 6. 08:20

Lekértem dr.Goog Lee-től :)) a magas vastartalmú zöldség-gyümölcs listát.


Tessék olvasgatni, tanulmányozni, sohasem árt!


[link]

4. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 08:16
Lehet, hogy tényleg a vashiány. Én is úgy jártam a terhességem elején, hogy szinte állandóan nagyon fájt a fejem. Vettem be egy Panadolt, de kb fél óráig hatott. Aztán megjött a vérkép eredményem és vérszegénységet mutatott. A doki felírt nagy mennyiségű vasat, és nem azonnal persze, de csökkent a fejfájásom és a fáradékonyságom is. Sajnos még mindig érzékeny vagyok a frontokra, de már csak kicsit fáj a fejem.
3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. jún. 6. 07:27

1. Az, amit Hoxa ír

2. Mellé, ujjvégekkel alaposan, gyengéden masszírozd át a fejbőrödet

3. Több helyen is olvastam már, hogy magnézium hiány, ill. vashiány is okoz(hat) fejfájást.

A magnézium tökéletes felszívódásához szükséges a B6 vitamin is.

2. Hoxa (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. jún. 5. 18:05
Hasonló cipőben jártam anno. Ami nekem segített: jó nagy pohár hideg víz, aztán egy hűsítő zuhany, wick vaporub a halántékra és sötét, de friss levegőjű szoba, csend, fekvés.
2018. jún. 5. 17:27

Kismama vagyok és pár napja nagyon erős fejfájásom van.

Sehogy nem akar megszűnni.

2 dokinál is voltam azt mondták talán az időjárást nem bírom, vagy túl sok a stressz. Sajnos tényleg nagyon sokat idegeskedem mostanában.

Gyógyszert nem tanácsolnak.

Próbáltam vizes ronyot rakni a homlokomra de nem használt...

Esetleg valami praktika amivel gyógyszer nélkül is meglehetne szüntetni a fejfájást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook