Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktátok a gyerkőcnek beadni a gyógyszert? Mert az én gyerekem nem hajlandó bevenni fórum

Hogy szoktátok a gyerkőcnek beadni a gyógyszert? Mert az én gyerekem nem hajlandó bevenni (tudásbázis kérdés)


11. zefex (válaszként erre: 9. - Aranka vagyok)
2011. nov. 30. 15:39
Szerintem azzal kellene hatni rá, hogy ő már nagy kisfiú vagy nagy kislány, a doktor néni/bácsi is úgy kezeli, mint nagy gyereket, aki már be tudja venni az ilyen gyógyszert, legyen erre büszke. Ha túl nagy a tabletta, több részre lehet törni, hogy könnyebben menjen a nyelés. Mondd neki, hogy azért van erre szükség, hogy meggyógyuljon, újra tudjon olyan dolgokat csinálni, amit most a betegsége miatt nem. Ha ezt szépen meg tudod vele beszélni és elfogadtatni, bevonod őt is a saját gyógyulásába. A kisgyerekek nem buták, csak kevés még a tapasztalatuk.
2011. nov. 30. 15:30
biztos tud valamit a gyerkőcöd amit Te nem...hagyd rá
9. Aranka vagyok (válaszként erre: 8. - Zefex)
2011. nov. 30. 15:27
Igen olyan gyógyszert kapott 6 évesen ami nincs szuripban (medrol 4mg) és ezzel harcolunk
2011. nov. 30. 15:09

Rég volt kicsi. Mintha lett volna valami hátraborítós, beledöntős módszerem. Kedvesen, veszekedés nélkül és nagyon gyorsan. Mire észrevette, lenyelte, és meg úgy csináltam, mintha semmi sem történt volna, hogy ne csapjon át a dolog "úgyis-megmutatom-hogy-nekem-van-igazam" vetélkedésbe.

Amikor nagyobb lett, felnőttesen megbeszéltük, alkut kötöttünk. A gyermekorvosnak az volt a hozzáállása: ne aggódjon Anyuka, kinövi a gyerek, stramm srác! Tudtam, hogy csak indokolt esetben ír fel gyógyszert, akkor viszont nincs kecmec, be kell venni. Ezt a gyerek is elfogadta.

2011. nov. 30. 15:03
Orrát befogom, száját eltátja, nem hagyom kinyitni, lenyeli, iszik rá. Erőszakkal :(
2011. nov. 30. 15:02
Ki fogom próbálni köszönöm szépen
5. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Aranka vagyok)
2011. nov. 30. 14:52
Én összetöröm, tömény málnaszörppel keverem és a Nurofen felszívójával adom be neki, ki se tudja köpni.
4. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Aranka vagyok)
2011. nov. 30. 14:51
Nekem anno anyukám reszelt fahéjas,cukrozott almával adta be. :-)) Nem volt épp diétás,de simán megettem.:-)
2011. nov. 30. 14:51
Ami olyan, az üdítőbe, teába csempészve, amit meg észrevesz, azt Nurophen adagolóval, lefogva. Mert az enyém sem veszi be, ordít, de mivel muszáj, valahogy be kell adni
2011. nov. 30. 14:50
Már összetörtem, teába áztattam, csokiba tettem stb
2011. nov. 30. 14:50
Hogy szoktátok a gyerkőcnek beadni a gyógyszert? Mert az én gyerekem nem hajlandó bevenni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook