Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem szeretem a macskám. Ilyen finnyás macskám sose volt.... fórum

Nem szeretem a macskám. Ilyen finnyás macskám sose volt.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
52. libikóka (válaszként erre: 51. - Zsovi)
nov. 22. 09:12

Hogy a viharba nem lehet egy siccet szeretni.

Mit véthet??Komolyan ezen agyalok??

51. zsovi (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 22. 07:48
Teljesen megértelek mert ugyanígy vagyok,jó kifejezés gyötrödünk egymás mellett,ráadádul jó sok pénzt kifizettem az állatorvosnak
2022. szept. 16. 18:17
Minden macska találgat és válogat. Az udvarra kijárósak a szomszédokat is végigjárják hátha ott izgibb a menü :)
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - E620d9d97b)
2022. szept. 16. 17:18
Szerintem egyszerű a képlet. Mert azt megennénk mi is. Akkor mi maradna megint neki? 🤔
2022. szept. 16. 17:17
Nem együttérzést vártam egyébként meg nem is jótanacsokat, mert azzal most mar tele a padlas, csak kiakartam írni az érzéseimet. Mert van ilyen is. Hogy az ember nem szereti azt akit vmi folytán mellésodort az élet. És most mar tenyleg qrvara idegesit is hogy nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel. Örökbeadni nem fogom, mert kb. visszahoznák. Kidobni az utcára nem fogom, mert ennyire szemét nem vagyok, lemérgezni szintén nem, mert nem. Úgyhogy győtrödünk egymas mellett amíg élünk. :) Meg közben szidom a jó kedves édesanyjat amiért ide kölykezett le.
47. e620d9d97b (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 17:13
Miért nem veszel azt, ha olcsóbb?
2022. szept. 16. 17:12
Rakj ki ide képet, hátha valaki beleszeret
2022. szept. 16. 17:09
Olvastam vhol hogy a macskak 21 napig is kibírják egy szem kaja nélkül. Csak vízzel. Ez inkabb éhezik, de akkor se eszik bele abba amit nem szeret. A 900 ft-os macskatap nem jó neki. Vicc! Egy kiló csirkecombot tudtam volna venni belőle.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - E620d9d97b)
2022. szept. 16. 17:05
Írtam régebben hogy főtt kajával keverem a konzervét, miert akarsz meghazudtolni!? Miert lenne férges? Ezt se értem. Egyáltalan nem sovány. Megteheti hogy válogasson, aztan válogat. Ennyi. Ha ennyire sajnalod, gyere oszt odaadom. Boldoguljál te vele. De szerintem 1 hét utan visszajönne a feladónak.
43. e620d9d97b (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 16:57
OK. Eddig azt írtad, hogy nem eszik a kajátokból. Mégis eszik? Húsevő!!! Féregtelenítve van? Miért magyarázkodsz? Szerintem te vagy cseppet selejtes, hogy egy macskával sem boldogulsz, csak a kifogásokat keresed, és szapulod szerencsétlent.
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - E620d9d97b)
2022. szept. 16. 16:33
Mar miert lennénk? Mi is eszunk húst. Ha nem is mindennap. Ő is kap belőle. Így is jobb sora van mint a macskak többségének. A tanyasi macskak egyszer kapnak egy nap enni, mondjuk akkor jó bőven. De ők nem is válogatnak. Gyönyörűek. Hatalmasra nőtt macskak, csak úgy csillog a szőrük a napsütésben. Na, oket seperc alatt elvinné biztos vki. Az ősanyjuk olyan volt mint egy vadmacska. Azt megsímogatni nem lehetett egyszer se, mert akkor karmolt, prüszkölt. Félelmetes jószág volt, még a kutya is tartott tőle. Lekezelte gyorsan. Ráugrott a kutya fejére, aztan adjad neki. De nem is ment többet a kutya a közelébe se. :D Na, azok a macskak tenyleg szépek. Meg jófajtak, patkanyt, egeret válogatas nelkul levadasszak, de ezt a macskat az egér se hatja meg. A múltkor ott ücsörgött 30 centire egy egér, de a füle botját se mozgatta. Csak bámulta. :D Kicsit mondom, selejtes ez a macska. :D
41. e620d9d97b (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 16:05
Főtt kaja... Rendben. De a macska húsevő. Ti vegánok vagytok???
2022. szept. 16. 15:51
De az is hihetetlen hogy egy éhező ember látványa nem valt ki olyan érzelmeket egy emberből, mint egy kutyáé. Vagy egy macskáé. Siman elmennek egy kolduló ember mellett, egy nyavajas kóbor macskatól viszont sírógörcsöt kapnak.
2022. szept. 16. 15:46
Oké, mindjart kirakom a képét jófogásra, aztan csajok lehet jelentkezni érte. :D Unalmas mar ez a szöveg, gyerekek. Egy pedigré nélküli szürke kis állat, kifejezetten rossz tulajdonságokkal felvértezve, a kutyának se kell. Pláne itt falun, amikor mindenkinek van elég állata. Még annak is aki nem akar. Itt ha egy ember meghal, a kutyaja ott marad a hazban. A macskaja is. Amik aztan bolyonganak. Keresik a taplalekot. Szomorú, de ezek a kész tények. Itt tartunk most. Ez a nagy Magyarorszag. Szegényebbik fele. Ez a macska kap annyit enni, meg annyi szeretetet, hogy nincs az utcan. Szerintem így is többet kap mint itt a macsekok nagyobb része.
38. Ramcsika (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 15:27
Hát??? Ha nincs pénzed rá, miért fogadtad be? Tudtad biztosan, hogy egy állat sokba kerül. Kaja, esetleg alom???? /ha benti/ és az orvos. Végig gondoltad egyáltalán? Hozzánk is jöttek cicák, de amíg úgy éreztem, hogy nem tudok megfelelő gazdájuk lenni nem fogadtam be őket. Mikor eljött az ideje, hogy normális körülményeket tudjak biztosítani egy kis ártatlan állatnak, akkor fogadtam ide./ menhelyről hoztam/ Ha vigasztal téged, az én cicám is nagyon-nagyon válogatós, de még sosem beszélte róla így, mint te. Valaki azt tanácsolta, hogy keress neki gazdit.... én is ezt mondom.Jobb lesz mindkettőtöknek
37. Cicamica3 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 15:02
Keress gazdát neki,neki és nektek is jobb lesz,a leírtak alapján.
36. michelle.r (válaszként erre: 21. - Bnedora)
2022. szept. 16. 14:58
A barátnőmnek két birmanja van, amikor elutazik, én megyek etetni, almozni. A két kis rohadék, 'majd éhen halt már, de nem ették meg a lazacos tasakos kaját, a bárányos és a kacsásat úgy zabálják, mintha egy hétig nem kaptak volna. Kínjukba a teljes szárazat felfalták, amit mellé szórtam, de a lazacoshoz hozzá nem nyúltak.
35. michelle.r (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 14:54
Az, hogy te megeszed, még nem jelenti azt, hogy jó. Sem a tej, sem a kenyér nem való macskának. Keress neki egy új gazdát, sokkal könnyebb lesz az életed. A macsek meg talán talál egy olyan gazdát, aki nem utálja ennyire. Értem én, hogy "csak" egy állat, de ha már befogadtad, felelős vagy érte. Mindenkinek jobb, lesz, ha tovább adod.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Alnisa)
2022. szept. 16. 12:59
Ne haragudj, de a hazi kosztban mi a sz*r? Főtt kaja. Mi is azt esszük. Érdekes vagy. Érdekes a hozzáállásod is. Ha valasztanom kéne hogy a gyerekemnek adok-e enni (tobbet) vagy a macskamnak, en a gyerekemet választanam. Ez csak egy állat. Pótolható.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - L.luiselotte)
2022. szept. 16. 12:54

De, ez mindig ilyen volt. Egyebkent semmi baja. Nem beteges. Olyan kis gizda :D Válogatós. Inkabb nem eszik, ha nem adok neki jó kaját. Szúnyoghálós keret van a bejárati ajtón, nyaron ugye nyitva az ajtó, leül a küszöbre, szembe az ajtóval,

aztan bámul befele, mikor jön a jobbik kaja. Nagyon fineszes. :D

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Timycat)
2022. szept. 16. 12:46
Nalunk nincs ilyen. Itt annyi macska van kóbor, hogy hihetetlen. Volt egy asszony aztan rendszeresen etette a falu kóbir macskait. Rakott ki minden sarokra vmi macskaeledelt. Rendesen el is szaporodtak a macskak. De itt nrm foglalkozik vele az onkormanyzat se. Ez egy kis falu, ilyenre nincs pénz. Útjavítasra sincs, pedig az fontosabb lenne. Jól kivéreztették az önkormanyzatokaz is.
2022. szept. 16. 12:42
Majd lesz vmi. Nem adom oda senkinek. Ilyen különlegesen csúnya macskam úgy se volt még. Nem is nől sehova, mint egy kölyökmacska úgy néz ki. A tanyasiak akkorak mint egy kisebb vizsla-tacskó keverék, ez meg mint egy mopszli. :D Vettem neki konzervet, majd lesz vmi velünk. Az a baj tenyleg hogy minden olyan draga lett, aztan ilyenkor elgondolkodik rajta az ember, hogy magamon spóroljak vagy a macskámon. De ő nem tehet róla hogy gazdasági válság van. Azert eltudom képzelni hogy mennyi kutyát meg macskat raknak majd most az utcára, egyre nehezebb etetni őket. Baszki, olyan árak vannak hogy hihetetlen. Dupla annyi lett a macskakonzerv ára, pedig azt mondjak a ksh szerint csak 30%-os az infláció.
30. hottie (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 10:32
Szegény cica, inkább keress valakit, aki szívesen befogadja.
29. timycat (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 10:21

Az hogy a macskának nem való tej, a macskák nagyon nagy része laktózérzékeny, ha meg is eszi csak ártasz vele neki.


Nálunk a macskák tápot esznek, betegség esetén mindig, de minimum évente egyszer orvos is látja őket, 18-20 évet szoktak élni.


Az tény megterhelő anyagilag az állattartás, de nem kötelező és ez csak egyre drágább lesz. Tavaly 4500,-Ft/kg volt a táp amit esznek, idei év elején már 5400,-Ft volt a táp kilója, legutóbb már 6600,-Ft/kg-ért vettem. Az hogy az állatorvoshoz bevittem a macskát 10.000,-Ft/macskáról indul és ekkor a macska nem beteg. Tavaly év végén a sziámink karácsonyi torkoskodásából eredő hasnyálmirigy-gyulladás kikezelése nem állt meg 100ezer alatt.


Persze lehet olcsóbban is állatot tartani, amit mi csinálunk az elfogadom, hogy nem az átlag, de aki az átlagot se tudja biztosítani az ne tartson állatot.

Az ilyen évek óta ideellik szöveg sem kifogás, be kell fogni és ivartalaníttatni, van rá önkormányzatoknál, alapítványoknál féláras vagy ingyenes akció.


Én a szomszéd öregasszony macskáit ivartalaníttattam régen, akkor még nem voltak ilyen akciók, de inkább kifizettem mint tele legyen a környék verekedő, nyavalyát terjesztő kandúrokkal, éhes, beteg, elhulló kiscicákkal.

28. Vikyci
2022. szept. 16. 10:15
Az én macskám is borzasztó finnyás volt, alig találtam fogára való kaját. Aztán hoztam egy kutyát és most megy a harc a kajáért, a macsek mindenevő lett. A kutyus iszonyat mohó, mire a macska kigondolja hogy egyáltalán megszagolja amit elé tettem, a kutya már felfalta a sajátját és jön a cicáéra. A cica odacsap neki majd nekiáll enni.
2022. szept. 16. 10:13

Nem mindig volt ilyen válogatós ugye ? A mi cicánk 7 éve van meg, sírba tesz a válogatásával, naplómban elkeseredve olvasom, hogy régebben kismacska korában lopta a fasirtot, ette a túróstésztát, hűtőből kivette a virsliket, most meg ... csak a méregdrága pástétomokat eszi meg, és a lidles coshidát, utóbbival az a gond, hogy messze van. Pár éve veszek neki minden nap 10-12 dkg friss csirkemellet, ma csak 8 dk-t evett meg és sértődötten kivonult. most m,ég jó idő van, rengeteget legel, ez vigasztal, nagyobb probléma az ő etetése, mint a családtagoké. Hazudnék ha azt irnám, hogy nem haragszom rá. Ma is elmentem a kedvéért a város másik végébe azt a száraz kaját venni, amit szeret, - meglátta amikor feltálaltam neki, meg is támadta ... - mert a közeli spárban nem volt. Reménykedni lehet, hogy előbb utóbb visszajön az étvágya.

Éppen tegnap mondtam a fiamnak, hogy ő is egy válogatós gyerek volt,de sokkal kevesebb gondom volt vele kiskorában, mint ezzel a macskával.

különben nem látszik rajta,hogy alultáplát lenne.

26. Alnisa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 08:43

Remélem majd te is így jársz amikor beteg leszel. Amikor mindenféle bajod lesz, majd senki nem segít. Igen elitéttek, mert ilyen a hozzáállásod!

A macska nem hülye, nem fogja megenni a szart!

A mi macskáink sem eszik a házi kosztot, nem szeretik és nem való nekik. A macska húsevő állat, nem mindenevő!

A tanyán lehet jobban járna, mint Veled.....

2022. szept. 16. 08:42
Szerencsétlen cicus😥
2022. szept. 16. 08:30
Sajnálom a macskád.
2022. szept. 16. 08:25
Ne tarts macskát, ilyen egyszerű, sőt, semmilyen állatot. Soha életembe nem hallottam még ekkora baromságot, hogy valaki azért nem szereti az "elvileg" kis kedvencét mert válógatós...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook