Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem szeretem a lovakat. Nekem nem aranyosak. Félek is... fórum

Nem szeretem a lovakat. Nekem nem aranyosak. Félek is... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
36. b9e097a9f6 (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2022. máj. 13. 21:20
Sajnos egyet kell hogy értsek.
35. babyapocakban (válaszként erre: 33. - B9e097a9f6)
2022. máj. 1. 13:18
Az a baj, hogy a kutyatartás sincs feltételekhez kötve, néhány gazdinak sajnos jóval kevesebb esze van, mint a kutyusának.
2022. ápr. 29. 14:13

Ja, és mikor az általam ismert lovakra és macskákra gondolok, nem kérdés, hogy hova húz a szívem.

( VÖ. napszámosunk koszos Muraközi lova és a Picike - a macsekunk - közti különbség leírhatatlan. )

33. b9e097a9f6 (válaszként erre: 32. - B9e097a9f6)
2022. ápr. 29. 12:49
Ugyanaz igaz rájuk, mint a lovakra. Ésszel kéne tartani őket. A póráz nélkül sétáltatott kutyáktól kiborulok. És még a gazdinak áll feljebb ha baleset történik.
32. b9e097a9f6 (válaszként erre: 28. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 29. 12:47

A kutyákban is vannak alattomosabbak. Egyszer a semmiből, minden előjel nélkül bokán harapott egy tacsi.

Én olyan véleménnyel vagyok a kutyákról, mint az első válaszoló a kecskékről.

31. timycat (válaszként erre: 30. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 28. 20:27
Hajjaj 😂 Nekem is van olyan ló amitől tartok, hogy mindig mit szivat,aztán mikor látja hogy megszeppentem kiröhög.
30. 71ddaa07fa (válaszként erre: 29. - Timycat)
2022. ápr. 28. 20:15

Az az érdekes, hogy utána a gondozójával is incselkedett. Ment etetni őket, de őt sem hagyta békén, csak a férfi már tapasztalt volt és határozottan eligazította.

Azt mondják, hogy a ló is megérzi, ha valaki tart tőle, és olyankor kicsit szemtelenkedik.

29. timycat (válaszként erre: 28. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 28. 20:11
Kimutatta, csak nem ismerted fel. Ami nyilván nem a te hibád. A kutyák érzéseit, mivel gyakrabban találkozol a kutyával mint lóval persze hogy könnyebben felisemred. A paci csak barátságosan megbökött, hogy szia itt vagyok, esetleg hoztál-e valami finomat. Csak hát ő így tud bökni.
28. 71ddaa07fa (válaszként erre: 27. - Timycat)
2022. ápr. 28. 20:03

A fogait nem mutogatta, de valahogy nem tűnt barátságosnak. Nem olyan egyértelmű a velük való ismerkedés, mint a kutyákkal.

Egy kutya azért legtöbbször kimutatja, ha barátkozni szeretne, vagy éppen fel akar falni, de a lovakról nem tudom mindig eldönteni.

27. timycat (válaszként erre: 24. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 28. 19:37
Ha nem csattant a fogsora, nem sunyított akkor csak ő is ismerkedni szeretett volna. Ez náluk egy baráti gesztus.
26. timycat (válaszként erre: 23. - Myra)
2022. ápr. 28. 19:33

Na a versenyeztetést uuuu ne is mondd. Horror.

Kit, milyen versenyen mersz elindítani, melyik gyereket melyik lóra osztod versenyen.

Csak a konfliktusforrás és a köpködés.

25. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Shanalyl)
2022. ápr. 28. 19:26

A kecskét vagy megszereted elsőre, vagy soha.

Azt nem mondom, hogy a világ legcukibb állatai, de nagyon szerethető és egyben könnyen utálható dögjei. 🤣 Én speciel imádom őket, tartottam is, a lovakat csak messzíről megnézem. Nem szeretem ami nagyobb nálam.. Ebből kifolyólag a tehenet sem. 🤣

2022. ápr. 28. 18:50
Bajom nincs a lovakkal, de távolságtartó vagyok velük. Pár éve Sümegen próbáltam egyet megsimogatni, mire egy másik paci, gondolom féltékenységből kidugta a kerítésen a fejét és jól mellbe taszajtott vele.
23. Myra (válaszként erre: 17. - Timycat)
2022. ápr. 28. 18:32
Mintha csak az én életemből írtál volna egy részt. Pontosan így volt nálunk is, állandó gyerekzsúrok, folyamatosan felügyelnem kellett a mások gyerekeit, mintha nem lenne más dolgom. Jöttek éjjel nappal ,amikor eszükbe jutott, nincs karácsony vagy ünnep. És mindig okosabbak voltak. Mindent jobban tudtak, mert vettek egy lovat és előtte csak fényképen láttak lovat. A versenylovaink a kicsiket a felügyeletem mellett végigvitték ( kettő volt ilyen, amire gyereket lehetett ültetni) a 5-7 éves gyereket a 70 cm es pályán, ez egy bemutató volt 2 versenyszám között, a kis lovasomnak akartam élményt szeretni, vesztemre, utána anyuka már elkönyvelte hogy az ő gyereke tud versenyezni és megindult a harc, mikor kit ültessek fel, veszekedés, hiszti lett belőle. Aztán 30 év után belefáradtam és én is befejeztem a lovagoltatást. Tartottam magunknak néhány lovat és kész. Kiöregedtünk a versenyzésből is.
2022. ápr. 28. 18:06

kamaszkoromban gyakran hajtottam lovaskocsit, ültem is ló háton, nyereg nélkül.Nagyapám megtanított lovagolni. De nem szerettem meg a lovakat, nem félek tőlük, de teljesen közömbösek.

Az eltelt 30 évben eszembe sem jutott,hogy lovagoljak, a mi korosztályunkban még nem volt meg az a lómánia, lovak iránti vonzalom, mint a 10-20 évvel fiatalabbakban. A 30 éves fiam osztálytársainak fele , főleg lányok -járt lovardába lovagolni, de az én fiamnak a magassága miatt majdnem földig ért a lóhátról a lába, nem véletlenül alacsonyak a zsokék.

21. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 17:16

Talán mert egyik egyeddel sem sikerült megismerkedned és barátságot kötni. Az állatoknak is van személyiségük.


Hat évesen ültem először lóháton és 15 éves koromig le sem lehetett vakarni róluk. Persze, nem a legvadabb természetű lovakkal barátkoztam össze.:)


Ha a lovakat nem tudod elfogadni, akkor hogyan szerethetsz meg más állatokat? Szereted a bálnákat, de csak tévén keresztűl?:D

20. ,zumba
2022. ápr. 28. 11:30
Én is csak távolról szeretem őket.
19. b9e097a9f6 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2022. ápr. 28. 11:10

Igen, a tudatos lótartás és az esztelenkedés között nagy a szakadék. Én most magamat védtem meg, nem a felelőtlen lótartókat.

Nálunk, ahol a lovamat tartom, nem tapasztaltam ilyet. Nincs gyerekzsúr, sem hozzá nem értő állattartók. Én azt vettem észre, hogy azok a szülők, akik megengedhetik ezt maguknak és vesznek is a gyereküknek lovat, már benne vannak a témában és ott áll a gyerek mellett egy hozzáértő edző is. Inkább az otthoni, hozzá nem értő, elpacikázgatok tulajdonosokkal van a több baj. Fogalmuk sincs a ló igényeiről.

Ezek saját tapasztalatok, én is hallok rémsztorikat, de azért szerencsére nem általános.

18. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2022. ápr. 28. 11:03
biztosan.az unokaöcsém tán 10 évesen kapta az első lovát az apámtól.itt a faluban versenyeken indult,mániája a lovaglás,meg az íjazás.meg persze a kutyák.
17. timycat (válaszként erre: 16. - B9e097a9f6)
2022. ápr. 28. 11:02

A tapasztalat, hogy manapság a többség megengedhet magának lovat, mert az trendi, ész nélkül. A lovaglás pedig már aztán tényleg a bárki sportja lett.


Évek óta kint van nálunk a megtelt tábla, sőt küldjük el az eszetlen lótulajdonosokat a lovaikkal együtt. Mindig hiszti, puffogás, meg óbégatás van. Kisváros vagy egy tucat lovarda, mind telt házzal és hasonló tapasztalatokkal. Volt olyan lovarda tulajdonos akinek egy életre elvették a kedvét a lótartástól a fene öntudatos és hozzáértő lótulajdonosok.


Az otthonosan mozgás mára azt jelenti, hogy ő ott fizet, neki ott van a lova, ő ott azt csinál amit akar (pl mindenféle egyeztetés nélkül elhoz egy tucat pajti gyereket is a lovak közé kvázi gyerekzsúrt tart nálad), mert be van fizetve a bérlet, a bértartás, az akármi, majd ő tudja mit hogy kell és mit lehet, nálad mindenképp jobban, hisz te csak a cart szeded a lova után. Aztán jön a baleset, probléma, amiért már a lovarda a felelős.


Ebből van sokunknak elege. Jobb tudatosítani mindenkiben, a ló nem aranyos, dögönyöznivaló jószág.

16. b9e097a9f6 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. ápr. 28. 10:35

Aki otthonosan mozog a lovardában, az jó esetben pont azért teszi, mert ismeri a házirendet, tudja, hogy melyik állattal mit engedhet meg magának. Pont ezért vannak például arra is szabályok, hogyan vezesd a lovat, hogy ha megijedne, ne húzzon magával. Ész nélkül veszélyes üzem, de aki ezzel foglalkozik és ismeri az állatokat, a saját lovat, az miért is ne érezhetné magát otthonosan köztük?

Mások helyett nem nyilatkozhatok, de esetemben az otthonosan a mozgás azt jelenti, hogy odafigyelve, szakszerűen teszek bármit az állatok közelében.

Azzal egyetértek, hogy nem gyerekmegőrző, sem játszótér, de hozzáértő felügyelet mellett egy kívülálló vagy egy gyerek is élvezheti a lovak közelségét. Attól viszont én is herótot kapok, amikor a kisgyerekek ész nélkül szaladgálnak a lovak körül.

2022. ápr. 28. 10:31
Akkor ne szagolgasd!
14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2022. ápr. 28. 10:29
Az állatok érzik a félelmet az emberekben.
2022. ápr. 28. 10:24

A lovak valóban nem aranyosak, ez más kategória, a ló veszélyes üzem. Ez nem hozzáértés kérdése. A ló prédaállat, úgy is viselkedik, ha megijed átmegy rajtad. És megijed, megijed egy mozdulattól, hangtól, de akár egy színtől is. Ő 5-600 kg, te meg a töredéke. Ezt sokan elfelejtik vagy nem is tudják és abból van a baleset.

Agyérgörcsöt tudok kapni a lovardánkban "otthonosan mozgóktól". Hiába van a házi rend hogy ez nem játszótér, nem állatsimogató és végképp nem gyerekmegőrző.

12. tumbo2 (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2022. ápr. 28. 10:14
én is rettegtem.fiatal koromban,mikor dolgozni mentem,akkor itattak.aztán elszabadult a sok csikó,rohantak,mint az eszelős.néha,még éjjel is azt álmodtam,hogy az ablakom alatt rohannak.féltem a libáktól,a kutyáktól,egy kakas ráugrott a hátamra,a fejemet verte,a disznó ránk támadt,alig tudtunk kiugrani.azóta rántott,sült állapotban szeretem az állatokat.nálunk mindenki állatbarát,kivéve engem.
11. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 28. 10:08
Van egy mondás a lóval kapcsolatban: elől harap, hátul rúg, középen pedig ráz. Szerintem ez nem igaz, ha hozzáértő kezekben van. Többször próbálkoztam a lovaglással, de hamar úgy döntöttem, hogy számomra veszélyes üzem. Ugyanakkor kicsit irigylem azokat, akik tudnak (és nyilván szeretnek is) lovagolni. A ló szerintem fenségesen gyönyörű állat.
10. b9e097a9f6 (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2022. ápr. 28. 09:57

Nekem is van egy sajátom és ugyanezt tapasztaltam. Teljesen otthon érzem magam a lovardában. Minden félelem nélkül mászkálok köztük.

Aki meg nem szereti őket, az így járt. :) Nem kötelező. :)

2022. ápr. 28. 09:51
Én szeretem őket és bírom a lószagot is.
8. 37e1ff8723 (válaszként erre: 4. - Babyapocakban)
2022. ápr. 28. 09:05
Én szeretem. 🤭
2022. ápr. 28. 09:04
Petőfit idézve, "csodálom, ám de nem szeretem"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook