Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem kötelező oltatni, de ha nincs oltási igazolvány, akkor...? fórum

Nem kötelező oltatni, de ha nincs oltási igazolvány, akkor...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
56. timycat (válaszként erre: 49. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 21:11
Országon belül igen. Jelenleg. De lezárhatnak régiót az egyes államok a területükön szintén közegészségügyi okból. Megtették ezt olaszok is, osztrákok is.
55. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - Timycat)
2021. márc. 27. 21:10
Én elolvastam. Biztos, hogy te is? Ezt pont a Covid miatt csinálták.
54. timycat (válaszként erre: 46. - Vivo44)
2021. márc. 27. 21:09

El kell hogy fogadja, nem zárhat ki vakcinát. Egyrészt szembe menne a "Cassis de Dijon"-nal, másrészt a nem "elfogadott" vakcinával az a bajuk, hogy nem tudják pl milyen hosszú távú hatásai vannak. De egy vakcina mellékhatása nem fertőző, ergo közegészségügyi okra hivatkozva sem zárhatja ki.


Meg gondolkozzunk logikusan, akkor bezárulna az EU Ázsia elől? A "középkorba" küldenék ezzel magukat vissza.

53. 71ddaa07fa (válaszként erre: 49. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 21:09
Azt mondta vezér, hogy ígéri szabad nyarunk lesz, de lesznek olyan rendezvények, ahova csak védettségi igazolvánnyal mehet be az ember.
52. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - Mimy63)
2021. márc. 27. 21:08
Tavaly is nyaralt a vírus 3 hónapig😊 Napi 3-5 fertőzött vokt😊
51. Bözsi néni (válaszként erre: 48. - Vivo44)
2021. márc. 27. 21:07
Igaz! Meg azért sem, mert nem kötelező oltásról van szó.
50. mimy63 (válaszként erre: 39. - Vivo44)
2021. márc. 27. 21:06

Én is próbálom pol.mentesen... :)

Májusban megindul(na) a Balatonon a szezon. Addigra muszááááááj javulnia a számoknak, és egyre jobban, hogy júniusban beindulhasson az igazi nyaralás. Khmmm...

49. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Timycat)
2021. márc. 27. 21:06

De igazolvány nélkül negativ teszttel mehetsz. Vagy ha karantlnt írnak elő, akkor az után. Én igy értelmezem.


Viszont saját országon belül nem korlátozhat, jogom van a szabad mozgáshoz oltás nélkül is.


Pláne, hogy nincs is elég oltás meg kapacitás.

48. vivo44 (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 21:06

Én írtam.

Azt arra írtam, hogy MO.-on a beoltottak és az azzal járó igazolvány milyen jogosultságot adna, azt még nem dolgozták ki.

Hozzáteszem, hogy nem is lenne szabad a véleményem szerint különbséget tenni beoltott és beoltatlan között, ameddig az apparátus nem tudja biztosítani, hogy egyenlő esélyek legyenek!

47. timycat (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 21:06

Te elolvastad azt amit linkeltél? 😂 A napnál is világosabban írja ezt is.


Higyj nekem, a személyek szabad mozgása közegészségügyi okból korlátozható.


Eu-s szakjogász is vagyok, úgy hírlik nem is a rosszabbik fajtából.

46. vivo44 (válaszként erre: 42. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 21:04

Sajnos a vakcina ellátottsága (brüsszeli) erre éppen rácáfol.

Nem MO! Nem politika! Nem kormány!

Vannak más országok, akik tojtak az unijóra és megkerülve nem unijós engedélyezett vakcinával oltottak. Holott az unijó kijelentette, hogy nem fogadja el akik nem azzal oltanak. Egyre többen megkerülték a fenyegetések ellenére is az unijót, majd az unijó rájött, hogy....

(a többi politika)

Ez az unijó közel sem az az egységes unijó, amibe 2004-ben beléptünk, közel sem olyan erős, mint inkább szétszórt, mint 2016-ban.

45. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - Vivo44)
2021. márc. 27. 21:03

Ezt nem tudom, hogy tényleg nem engednek-e be vagy igazolvány hiányávan negatív teszthez, esetleg karanténhoz kötik.


Gondolom, amit korábvan írtál (vagy más írta?), hogy most fogják majd a részleteket kimunkálni,berre a zöldre vonatkozik.

44. timycat (válaszként erre: 40. - Timycat)
2021. márc. 27. 21:01

Elég csak a következő bekezdést:


"A digitális zöldigazolvány a beoltottság, a tesztelés és a gyógyultság bizonyítékaként szolgálhat annak érdekében, hogy mentesítsen a szabad mozgás valamely tagállamban népegészségügyi okokból bevezetett olyan korlátozásai alól, mint például a tesztelési és a karanténkötelezettség."

42. vivo44 (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 21:00

Hát ennek most éppen ellent mond az, hogy ha szeretnék és több millióm lenne sem tudnék elmenni mondjuk Firenzébe, mert nem engednek be oltási okmány nélkül.

De továbbra is azt mondom, hogy a brüsszeli link az helyén való, csak nem alkalmazható a saját országok által hozott döntések miatt. (jelenleg)

Arról nem is beszélve, hogy még egy embert sem láttam, akinek volna ilyen zöld papírja.

42. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Vivo44)
2021. márc. 27. 21:00
Igaz, valóban eltérnek. Csak úgy vélem, mint EU tagország, nem lehet az Európai Bizottság határozatánál szigorúbb.
2021. márc. 27. 21:00

És azt se felejtsük el,hogy az oltás nem ad "végleges"védelmet.Akkor ha végleg itt marad a vírus,mint x vagy az influenza,minden évben 1x vagy 2x oltanak.Valószinüleg a jövőben "pénzes2 lesz,mert igen "pedzegetik".



Sajnos ebből is össznépi vita és ellenségeskedés lesz...

40. timycat (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 20:59
Olvasd el a többi részt is. Kiragadtál egy neked tetsző részt
39. vivo44 (válaszként erre: 34. - Mimy63)
2021. márc. 27. 20:57

Szerintem senkit nem büntetnek.

/politika mentesen próbálom/

Véleményem szerint nagyon elhamarkodott kijelentések, meggondolatlan cselekedetek eredménye, amit te mondasz.

Nem szabad lett volna most sem azt elhitetni több millió emberrel, hogy húsvétkor lazítás amikor 10ezer a fertőzött napi szinten, ahogyan Áprilisban sem, hogy azért kell a szigor, hogy 2020 nyár végére magunk mögött hagyjuk ezt az egészet.

A hitegetés, a félre informálás ami okozza a bizonytalanságot, hitetlenséget, aggodalmat.

38. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Timycat)
2021. márc. 27. 20:57

"A beoltottság nem lesz előfeltétele az utazásnak. Minden uniós polgárnak alapvető joga van az EU-n belüli szabad mozgáshoz – attól függetlenül, hogy beoltották-e őket vagy sem. Ugyanez az elv vonatkozik az uniós tagállamokban tartózkodó harmadik országbeli állampolgárok jogaira is, akik jogosultak más tagállamokba utazni. A digitális zöldigazolvány e jog gyakorlását fogja megkönnyíteni, többek között a tesztelési és gyógyultsági igazolványok révén."


Idézet innen:

[link]

37. 184481d874 (válaszként erre: 3. - Vivo44)
2021. márc. 27. 20:56
Egyetértek
36. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Vivo44)
2021. márc. 27. 20:53
Nem. Úgy, hogy oltási nélkül is ugyanúgy jogod van jönni-menni, max. igazolvány nélkül kérhetnek pl. negatív tesztet.
35. timycat (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 20:53

Azért ez nem ennyire egyszerű. Mert személyek szabad mozgása EU-n belül is korlátozható közegészségügyi okból.

De - ahogy írja is az általad linkelt oldal - ez nem csak beoltottságtól, hanem gyógyultságtól vagy teszttől is függhet, sőt a karantént sem zárja ki. Ergo nem azt írja hogy menj szabadon amerre látsz, hanem hogy valamelyik a 3 közül legyen meg.


Még a karantént sem zárja ki emellett.


Viszont arra kitér, amit már én is leírtam pár hete, hogy nem lehet amiatt korlátozni senkit, hogy nem EU által elfogadott vakcinával oltották.

34. mimy63
2021. márc. 27. 20:53

A nem kötelező, de azért mégis az... részre inkább nem reagálnék.

De!!! Úgy gondolom, hogy az oltási igazolvány meglétét csak abban az esetben lehet(ne) kikötni, ha mindenki, aki regisztrált, már oltva van.

Pont a kávéház, meg hasonló helyek azok, amiket zömmel azok látogatnának, ha lehetne, akik az oltási sor legvégén kullognak. Büntetik őket azért, mert nem kapták meg az oltást? Ki tehet róla?

33. c5c9c868cd (válaszként erre: 26. - Globus)
2021. márc. 27. 20:51

Nem vigyáztam. Fogtam magam, és a szép napsütésben 8 fokban, hideg szélben kifeküdtem a teraszra és elaludtam. Nem volt rajtam kabát, de még csak plédet sem dobtam magamra.


Így jár az ember, ha nem éber... elég egy kis szundi és becsap ez az undi...

32. vivo44 (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 20:48

Elolvastam, ezért beszélgetünk, ezért nem egyoldalú a beszélgetés és ezért adok igazad abban neked, amit megmutattál.

Azonban MO tervek picikét eltérnek ettől. A kettő nem ugyanaz.

31. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - 71ddaa07fa)
2021. márc. 27. 20:47
A betegség általi védettség van, arra írtam. Remélem 😊
30. vivo44 (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 20:46

Rendben kedves Bözsi néni.

A digitális zöldigazolvány olyan, mint az országon belüli könnyítés (várhatóan), azoknak akik be vannak oltva.

Terv szerint: Nem fog vonatkozni rájuk a kijárási korlátozás. Azonban kiteheti az ablakba ezt a fajta felmentést, ha minden zárva van ugyanúgy.

Ugy tetszik érteni?

/Lehet rosszul éretlmeztem!/

29. c5c9c868cd (válaszként erre: 23. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 20:46
Valóban van, de addig sok víz lefolyik a Dunán, egyelőre előnyét még nem tapasztaltam, hogy van ilyenem.
28. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Vivo44)
2021. márc. 27. 20:46
Én is tisztelem a véleményed. Azért amit belinkeltem, kérlek olvasd el.
27. 71ddaa07fa (válaszként erre: 23. - Bözsi néni)
2021. márc. 27. 20:46
Ha valaki oltást kap annak nincs lejárta.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook