Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet a kötelező oltások felvételét igazolni, ha nincs meg az oltási könyv? fórum

Hogyan lehet a kötelező oltások felvételét igazolni, ha nincs meg az oltási könyv? (tudásbázis kérdés)


15. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 12:59

68 éves vagyok. Megvan az oltási kis könyvem, de csak a csecsemőkori oltások szerepelnek benne. Amit az iskolában kaptunk egy sem. Mellesleg akkor még elég kevés kötelező volt.


A mai munkavállaló felnőttek is kevesebb féle oltást kaptak, mint a mai gyerekek.


Mivel a rég kapott oltások után felnőtt korban nem árt kérni emlékeztető oltást, javaslom, amennyiben nem lesz meg a kiskönyved kérj újra oltást, mert lehet, oltópontokon. Annak az igazolása megfelelhet a célodra.

2023. jan. 29. 10:59

Elvileg, régen, amikor még nem volt digitalizálás az orvos váltásnál (gyerek->felnőtt) átkerült a felnőtt orvoshoz a karton, amin szerepelnek az oltások is. Ezeket a kartonokat ki lehet kérni, illetve az orvos ki tud állítani igazolást a megkapott oltásokról.


Lehet, hogy én egyszerű/szerencsés helyzetben vagyok, mert a születésem utáni első költözésünk 9 éves koromban volt, így a kartonom átkerült az új lakcímem szerinte körzetihez, majd a felnőtt orvos, ugyan ebben az épületben volt, így átkerült a kartonom a felnőtt körzetihez, és azóta én nem is váltottam orvost, azaz rendelőt. Idejárok 1975. óta, bármikor kikérhetek bármit.


Nem vitték fel gépre, de minden benne van.


Néhány éve, egy lehetséges betegségem kapcsán, eszembe jutott, hogy 1972-ben voltam a Heim Pál kórházba, így elmentem, kitöltöttem egy nyomtatványt, amin kikértem a lázlapot, zárójelentést, stb., beadtam és kb. 1 hét múlva értesítettek, hogy átvehetem a kórházba.


Tehát, megvannak, csak azt kell kinyomozni, hogy hol van irattározva, ha nem a régit használják már.


Azt javaslom, hogy a háziorvosnál érdeklődj, neki tudnia kell, hogy hova menj!

2023. jan. 29. 09:15
Sehogy 😕 Én is kerestem, de nem lett meg, ahogy a többi gyermekkori orvosi papírom se.
12. gigi> (válaszként erre: 10. - Icuska538)
2023. jan. 29. 09:07
Az lehet!!De gondolom van helyette másik rendelő, ahol ezeket nyilván tartják. Biztos, hogy amit keres megvan, vagy ott vagy máshol!
11. Icuska538 (válaszként erre: 10. - Icuska538)
2023. jan. 28. 22:40
Akkor kartonozás volt.... Most digitalizált.. Már ami...
10. Icuska538 (válaszként erre: 2. - Gigi>)
2023. jan. 28. 22:39
Azok a helyek azóta! Régen nincsennek....
9. Icuska538 (válaszként erre: 8. - Icuska538)
2023. jan. 28. 22:37
*gondolkodott..... helyesen
2023. jan. 28. 22:37
Gyermekorvos, védőnő kezét széttárva gondolkofitt. Nem tudtak adni választ! Én ezeket az utakat végigjártam már.
2023. jan. 28. 22:33
A védőnőknél.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Icuska538)
2023. jan. 28. 21:06
Amit Gigi írt , az a járható út, onnét indulj el.
2023. jan. 28. 20:50
Nekem egyik gyerekem kinn él külföldön. Én is nyomoztam hogyan de nem tudtam meg. Ezért kíváncsian várom te mit tudsz meg.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. jan. 28. 19:31

Nem tőlem kérdezed, de pl. 5-6 éve, a klinikán a kanyarójárvány miatt kérdezték, ki volt oltva már ellene?


Vagy vannak országok, ahová kötelező egy-egy oltás megléte.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 17:18
Csak kíváncsiságból, minek kell az neked?
2. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 17:16

Ahol meg kaptad annak idején,ott kell hogy legyen nyoma.

Ha még nem volt számítógépes rendszer,akkor is iktatva kell hogy legyen.De az is lehet,hogy azóta már mindent felvittek gépre. Próbálkozz ott!

2023. jan. 28. 16:30
Egy felnőtt ember hogy tud igazolást kapni milyen oltásokat kapott gyermekkorában?Nincsen meg az oltási könyv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook