Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem kötelező oltatni, de ha nincs oltási igazolvány, akkor...? fórum

Nem kötelező oltatni, de ha nincs oltási igazolvány, akkor...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
146. Channa* (válaszként erre: 141. - Bözsi néni)
2021. márc. 28. 14:54

Értem, nem zavar az elírásod;)


Én nagyon bízok benne, hogy az oltás hatása hosszabb lesz, illetve abba, hogy a következő oltást már együtt kaphatjuk pl. az influenza oltással.


És abban méginkább bízok, hogy a vírus el fog gyengülni az átoltottság miatt és nem lesz szükséges a folyamatos oltásra, azaz hozzászokunk és meg sem kottyan majd ez sem, ahogy az influenza sem érint túl sok embert.


Remélem 1 évig azért védett lesz az aki oltott, de ez függ attól, amit az előbb is leírtam...

145. vivo44
2021. márc. 28. 14:50

De ebbe jobb NEM belemenni!

A fórum címe és témája eleve nem az online/oktatás.

144. vivo44 (válaszként erre: 142. - Vivo44)
2021. márc. 28. 14:48

Ettől függetlenül, ha kérnék a kamerás oktatást, az internet elbírná, digitális eszközök vannak (mivel több, mint egy éve alatt lehetett szerezni).

Nagyon jól mutatja a mai pedagógusok hozzáállását is, amit te magad tanárként is írtál és gyermekem is egyszer ugyanezzel jött haza, hogy a tanár azt mondta: "Engem nem érdekel, hogy megtanultátok, tudjátok-e, én nekem akkor is ugyanannyi lesz a fizetésem!"

Régen azonban, a mi időnkben, addig nem haladt tovább az osztály, ameddig a leggyengébb felfogású gyerekkel meg nem értette a tanár, hogy mi a feladat! Ha úgy sem, akkor jött a tanórán kívüli korrepetálás. Ma pedig, már minden teher a pedagógusnak.

143. Bözsi néni (válaszként erre: 138. - Eandi78)
2021. márc. 28. 14:44

Senki nem hibáztatta itt a tanárokat, szerintem félreértetted.


Csak ez egy szar helyzet és a szülők ugye nem tanárok.

142. vivo44 (válaszként erre: 138. - Eandi78)
2021. márc. 28. 14:44

Szia.

Az írásod alapján tanár vagy.

Én egyetlen egy szóval sem bántottam a 94-es hozzászólásomban a tanárokat, pedagógusokat!

Valamit nagyon mellé-olvastál.

Nekünk 4 gyermekünk van és én is elkezdhetnék hárítani, hogy ki minden a baj (intenet, gép, lassúság, stb). Nem teszem, mert tisztában kell lenni azzal, hogy minden család más, más háttérrel. Azonban az iskola raktárában (nálunk) pihennek a digitális eszközök, minthogy kiadnák az arra rászoruló családoknak, diákoknak. Bizonyára ez is a rendszer hibája...

Az pedig egyenesen nem igaz, hogy nincsenek időhöz kötve! Ki van adva, hogy a gyereknek ott kell ülni a gép előtt és várni atanárt, a következő órát, amit a tanár (bármilyen okból) vagy megtart, vagy nem. Esetleg (sok esetben) maga helyett elküldni a tananyagot és tanulja meg ahogy tudja. Magyarázat hozzánk nem érkezik! (ált. isk. 6.-ik oszt.) Tk 168.o., Mf 89.o. 1-2-4-6 feladat.

Állj neki gyerek és csináld!

A második részével a hozzászólásodnak egyetértek maximálisan!

141. Bözsi néni (válaszként erre: 140. - Bözsi néni)
2021. márc. 28. 14:40

Basszus, de elírtam.


De a kovid miatti lejár. Utána meddig vagy védett?

140. Bözsi néni (válaszként erre: 139. - Channa*)
2021. márc. 28. 14:39
D a kivid miatti lejár. Utána?
139. Channa* (válaszként erre: 128. - Bözsi néni)
2021. márc. 28. 14:38
Nekem 2 db kártyám van, mivel kovidos is voltam, így ezen rajta van, hogy meddig vagyok védett;)
138. eandi78 (válaszként erre: 94. - Vivo44)
2021. márc. 28. 14:33

Mindenhol azt olvasom, mert nincs kamerás oktatás. Hogy lenne? Ahol 4 gyerek (de elég 2 is) és egy számítógép? Egy kicsi gyerek nem ért hozzá annyira, hogy egyedül kezelni tudja. Minőségről nem is beszélve. Az egy dolog, hogy itthon nem jó a feltöltési sebesség. Az iskolában még rosszabb. Ahol van is kamerás óra, hát... Itthon lassú a feltöltés, iskolában még lassabb, egész akadozik, felét nem hallani. Láttam ilyen órát, fájt végignézni.

Egy írásban küldött anyagot bármikor meg lehet nézni, feldolgozni, később is el lehet olvasni. Nekem lenne legegyszerűbb a kamerás, helyette órákig írom a magyarázatot, amit szóban is elmondanék. Majd küldik vissza a megoldott feladatokat, napi 90 gyerek. Lenne hatalmas felháborodás, ha naponta 5-6 órát tartanánk és időpontra oda lenne szögezve a gyerek a géphez. Le is van írva szabályzatba, hogy nem lehet. Sőt a tananyag jó részét sem lehet leadni, mert ha megtennénk fel lennének háborodva, hogy milyen sok tanulnivaló van. Egyébként azokkal van a legtöbb baj, aki suliban is csak ül és másol a tábláról és nem tudja mit. Most meg kéne oldani pár feladatot önállóan, nem megy. De el se olvassa a segítséget. Felsősökről van szó. Alapból 5-6 óra iskola van a gyereknek + otthoni tanulás. Most tanulnak 2-3 órát. Nem mi vagyunk lusták, hanem ez az előírás és mindenki fel lenne háborodva 6 órányi munkától. Így maradnak “hülyébbek”. De sajnos nem rajtunk múlik. A szülőknek semmi sem jó. Nekem mindegy hol nem tudnak semmit, de amíg nem teszteltetik a lázas gyereket és még fertőzve visszamegy pár napra, majd karantén, mert a szülő elkapta és őt már tesztelik, akkor maradok a digitális oktatás mellett. A karanténos szülő iskolába küldi a gyereket, vagy szülői karantén letelte után megy a gyerek iskolába, akinek “semmi baja nem volt”, iskolában meg bevallja, hogy nem érez szagokat. Köhögő gyereket kell hazazavarni? De tudnék sok felelőletlen dologról írni. Sajnos nem csak szülők... Tanár is ment be úgy, hogy szarul volt:( Gyanú szerint ő fertőzött meg mindenkit felnőttek közül:( Miért lehet eleve veszélyes közösségbe negatív teszt nélkül visszamenni?

137. vivo44 (válaszként erre: 136. - Guruljka)
2021. márc. 28. 14:13

Igaz.

Én viszont azt gondolom, hogy ha jó az időpont, akkor a kiértesítő háziorvos most is felelősségteljesen látja el a munkáját és olyan vakcinakor fog értesíteni, amikor az az adott ember betegségeinek tudatában beadható. Ha pedig beadható, akkor szerintem nem szabad lelki problémát csinálni, hogy Keleti vs Nyugati.

Nagy a felelősség most az oltottan is és az orvosokon is.

2021. márc. 28. 14:10

Bizonyos fokig megválaszthatom, mivel oltsanak.

Két hete orosz vakcinával oltottak volna, de az az időpont nem felelt meg, ezért arról töröltettem magam.

A szerdai hívás péntek délutáni időpontja jó volt, ekkor viszont Pfizer-re is szólt ráadásul.

135. vivo44 (válaszként erre: 132. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 14:06

Bevallom, hogy a konzult-ban én is azt X-tem be, hogy ne kapjanak jogosultságot, akiket már beoltottak.

Ugyanis a lényege az, hogy valójában nem is lehet tudni, hogy ki az aki fertőző és ki az aki nem.

Sőt! Tovább megyek.

Lesznek (SAJÁT VÉLEMÉNY!) emberek és szervezetek, akik akár pár ezer forintért gyártanak majd kártyát...oltás nélkül.

134. Bözsi néni (válaszként erre: 131. - Vivo44)
2021. márc. 28. 14:06
Tudom, csak az új hozzászólók kedvéért hoztam újra elő.
2021. márc. 28. 14:04

1. Már irtam, oltás nélkül is jogom van a szabad mozgáshoz az EU területén. Magyarország még az.


2. Az oltás nem kötelezö.


3. Nincs elég oltás, oltókapacitás.


4. Senki, még a gyártók sem tudják megmondani, meddig véd az oltás!! Jelenleg csak feltételezések vannak.


Az 1. ponthoz: [link]

132. aszparagusz (válaszként erre: 126. - Vivo44)
2021. márc. 28. 14:01

Szerintem ugyanazt mondjuk, csak más megfogalmazásban.

Ameddig nem a saját döntésem, hogy mikor és mivel oltatok, addig az oltottak nem kaphatnak semmilyen plusz jogosultságot.

131. vivo44 (válaszként erre: 130. - Bözsi néni)
2021. márc. 28. 13:59

Így van.

Ebben tegnap is megegyeztünk és a te érveidet nem csak elolvastam, megértettem, hanem el is fogadtam, mert alá is támasztottad.

Valójában mindenki ugyanazt mondja, írja, csak másként.

130. Bözsi néni (válaszként erre: 126. - Vivo44)
2021. márc. 28. 13:57

És mindenféle jogba ütköző. 4 érvvel alá is támasztottam.


Nem véletlenül nincs leírva egy kukk sem arrol, mire is jó a kártya.

129. vivo44 (válaszként erre: 126. - Vivo44)
2021. márc. 28. 13:55

Annál is inkább, mivel senki nem tudja pontosan, hogy egy adott vakcina mennyi ideig ad védettséget.

S ha egy 58 éves be lett oltva januárba és mondjuk a kártyájával kimegy a football EB-re mellett pedig én, aki frissen oltott, ugyanakkor az oltott is fertőzhet...Akkor én megfertőzhetem azt az 58 évest, aki lehet hogy ugyan kapott oltást 7 hónapja, de már nem védett.

128. Bözsi néni (válaszként erre: 112. - Channa*)
2021. márc. 28. 13:53

Mutass olyan igazolást, ami bizonyítja, meddig vagy védett.


A kártyád csak azt igazolja, hogy be vagy oltva. Mlg a gyártó sem tudja, meddig véd az oltás.

127. aszparagusz (válaszként erre: 119. - Channa*)
2021. márc. 28. 13:52

Hiába akarnád oltatni magad, ha fiatal vagy és egészséges.

Független tőled és az akaratodtól, hogy mikor kerülsz sorra.

Én idősebb vagyok nálad, nem voltam (eddig szerencsére még) koronás, és oltva sem vagyok.

Van ismerősünk, akit oltottak (igazolványt is kapott már), és mégis elkapta a koronavírust.

126. vivo44 (válaszként erre: 123. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:52
Olvasd el a fórum egészét és meglátod, hogy ezt már tegnap késő este átbeszéltük, veled és mindenki egyetértve, hogy nem a legjobb alkalmazás, hogy ember és ember között ez miatt különbséget tenni.
125. Bözsi néni (válaszként erre: 109. - Timycat)
2021. márc. 28. 13:51

Én is ezt mondom.


És egyszerűen nem tehetik meg, hogy korlátozzák azokat, akiknek nics kártyája.

124. be95e6ff22 (válaszként erre: 120. - Hpetra22)
2021. márc. 28. 13:50

Párom munkahelyén 21 éves gyakornok megtudta,mikorra datálják az oltását:2023 (!)február.Addig akassza szögre magát?

Ha megfelelő mennyiségben lenne oltóanyag,akkor kevésbé lenne igazságtalan ez az egész.De így?

123. aszparagusz (válaszként erre: 122. - Vivo44)
2021. márc. 28. 13:50

Szövegértés megy?

Mindössze annyit írtam, hogy szerintem mikor lenne jogosultsága annak, hogy az oltási igazolvánnyal rendelkezők plusz jogosultságot kapjanak.

122. vivo44 (válaszként erre: 107. - Aszparagusz)
2021. márc. 28. 13:42

Már vártam, hogy mikor találsz meg, mikor állsz belém....

Lassan nevet kellene változtatnom, mert vannak, akik a névre válaszolnak és nem a hozzászólásra:-(((

Leírtam, hogy éppen ezért nem igazságos a helyzet véleményem szerint és nem lehet okos az ember, mert....

(mindegy is)

121. mimy63 (válaszként erre: 114. - Mignon11)
2021. márc. 28. 13:21

Egy szóval sem mondtam, hogy arra adják ki a kártyát, hogy akarok oltást.

De valahogy a nagy vírus-helyzetben egy - remélhetőleg igen magas - rétegről elfelejtkezett mindenki: az egészségesekre gondolok.

Mi van velük? Ők szívják meg a legjobban ezt az egészet.


Tudom. türelem. De nem pár hét, ez barokkos túlzás volt a részedről, mert kisebb kihagyással 1 éve tart, és egy nagy hányad majd egyszer...valamikor kerül sorra az oltásra, tehát nem látni a végét.


Ugyanakkor csak halkan: aki már oltott, az fertőzhet és fertőződhet. Akkor minek ez a francos kártya? Kit véd meg és kitől?

120. hpetra22 (válaszként erre: 119. - Channa*)
2021. márc. 28. 13:10
Sejtettem én, hogy oltva vagy. Azért az erős, hogy akinek nincs igazolványa, az kushadjon. A fiataloknak ez még több hónap, lehet fél év, vagy még több.
119. Channa* (válaszként erre: 118. - Hpetra22)
2021. márc. 28. 13:07

Én sem vagyok idős.

Igen, oltva vagyok és voltam koronás is.


Nem szeretném újra elkapni azoktól, akik úgy gondolják, hogy nem létezik a vírus, stb.

118. hpetra22 (válaszként erre: 112. - Channa*)
2021. márc. 28. 13:03
Könnyen beszélsz, mert gondolom már rég oltva vagy. De a fiatalok még hónapokra vannak az oltástól.
117. ,zumba (válaszként erre: 108. - Timycat)
2021. márc. 28. 11:23
Valaki ,aki gondol az ilyen honfitársainkra is , mert sokan a négy fal közé zárnának embereket örökre.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook