Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Bikram jóga - testnek, léleknek.... fórum

Bikram jóga - testnek, léleknek.... (beszélgetős fórum)


4. 745c235007 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2011. máj. 19. 14:10
Szia!! Van több helyen is, Én az Astori környékén néztem... igazából azt már tudom hogy jógázni szeretnék, de annyi féle van, hogy nehezen döntök :)) Amire Te jársz, arról írnál pár szót???? :)
3. kisj
2011. máj. 19. 12:58

én agni jógára szoktam járni


hol van ez a bikram jóga? érdekelne

2011. máj. 19. 11:14

Ezekkel a szép gondolatokkal kezdeném:


Kedves Kezdő Jógázó!


Szeretettel köszöntelek a Bikram jóga rajongók családjában. Furcsának tűnhet számodra, hogy a család szót használom, de hidd el, ha megtetszik neked a Bikram jóga fél év múlva már többet leszel velünk, mint az igazi családoddal. De ha az első alkalom után mégis úgy érzed, hogy ez nem a Te sportod, akkor is remélem, hogy kellemes élményekkel teli lesz ez a 90 perc. Igen, 90 perc, ennyi időm van arra, hogy megmutassak neked valamit, ami az életem egy csodálatos részét képezi. Szóval figyelj jól, mert a TE életed is olyan változásokon mehet keresztül, amelyekre sosem gondoltál volna.


Tudom, meleg van a teremben és a pózok bonyolultak. Ez nem azért van így, mert bizonyítani szeretnénk valamit, hanem mert ezek az elemek - a pózok, a hőség, a tükrök és az oktatás stílusa- egy olyan tökéletes egységet alkot, amellyel egyszerre gyógyíthatjuk a testet és fejleszthetjük a lelket. Hidd el, 6 hónap múlva Te fogod azt kérni, hogy csavarjam feljebb a fűtést.


Tudom, sokan vagyunk. Ez nem azért van, mert a jógastúdió a nagy bevételben érdekelt, hanem azért, mert mi már tudjuk, hogy minél többen gyakorlunk együtt, annál több energiát tudunk megosztani. A melletted álló segít majd végigcsinálni az órát, erősít, a barátod lesz, és talán a jövőbeli párod is. (Volt már rá példa!) Szóval légy kedves. Légy türelmes, mert minél türelmesebb vagy itt az emberekkel, annál türelmesebb leszel majd velük odakint.


Tudom, erős a hangom. Ez nem azért van így, mert uralkodni szeretnék rajtad. A hangom a legjobb eszközöm, hogy biztonságban végigkísérjelek az órán. Amikor gyengének érzed magad, a hangom erős lesz, hogy támogasson. Amikor fáradt vagy, a hangom energikus lesz, hogy túllendítsen a mélyponton. Amikor elbátortalanodsz, én bátorítalak majd. És ezt a hangerőmmel, a hanglejtésemmel, a szavaimmal fogom tenni. Szeretném, ha éreznéd, mennyire törődöm veled és az egészségeddel.


Igen, a jógaruháink rövidek. Ez nem azért van, mert mutogatni akarjuk magunkat, hanem azért mert meleg van és azért, mert amikor az egész testedet látod a tükörben, könnyben tudod kiigazítani magad és megtanulhatod értékelni azt, amit látsz. Az apró ruhák nincsenek útban, így a gyakorlatokra tudunk koncentrálni. Mi már megtanultuk, hogy ellentétben azzal, amit a világ sugall, minden test gyönyörű és minden testet meg kell becsülni. Ezért rövidnadrágot viselünk, ami igenis tetszik magunkon és másokon is.


Nem, kedves kezdő jógázó, az órán nem beszélhetsz. Nem azért, mert el akarlak hallgattatni. Szeretném, ha a hangod betöltené a pihenőt és az öltözőket. Azt akarom, hogy a hangod egy legyen a sok százból, ami a Bikram Jóga nagyszerűségét hirdeti. De a fűtött teremben azt szeretném, hogy hallgass. Először is rám, hogy biztonságosan végig tudd csinálni a gyakorlatokat, de ami még fontosabb, magadra. Ma végre elkezdheted megtanulni, hogyan hallgass a lélegzetedre, a szívedre, az igaz gondolataidra. Élvezd a lehetőséget és ne vesztegesd el csevegéssel.


Nyugodtnak kell maradnod. Nem azért, mert irányítani akarlak. Le kell csendesítened a tudatodat azért, hogy minden zavaró körülményt el tudj engedni, és élvezhesd a gyakorlatok jótékony hatását. Keményen dolgozol a pózokban a testeddel, és ha nyugodt maradsz, a sejtjeidben elindul a gyógyulási folyamat. Add meg a testednek a lehetőséget a gyógyításra.


Tudom, néha nem vagyok vicces. De nem azért nevezzük kínzókamrának ezt a termet, mert élvezzük a kényelmetlenségedet. Szeretném, ha tudnád, hogy nem csak neked nehéz a jóga. Mindannyiunknak az. Minden tanár, aki órát tart neked, beleértve engem is, sírt, szenvedett itt és sokszor éreztük azt, hogy azonnal ki kell rohannunk ebből a teremből. Szóval azért mosolygunk rajta, mert tudjuk, milyen nehéz ez. Az a tény, hogy kitartunk az egyik dolog, ami összeköt mindannyiunkat a forró teremben. Szeretném, ha ezt Te is megtapasztalnád.


Nem azért javítalak ki, mert nem értékelem az erőfeszítésedet. Talán voltál már más jógaórákon, és lehet, hogy ott kicsit másképp csináltad a gyakorlatokat, de kérlek itt kövess engem. Tudom, hogy merev a tested és sok fájdalmat éltél már át belül csakúgy, mint kívül. Ennek tudatában csak még jobban szeretnék segíteni neked és a legjobb mód erre, ha megtanítom, hogy csináld a gyakorlatokat a legjobb tudásod szerint. Ígérem, a maximumod elég lesz. Ha a segítségemmel kijavítod a hibáidat, máris úton vagy egy egészségesebb test és egy egészségesebb élet felé.


Ne törődj azzal, ha megrohannak az érzelmek, engedd ki őket nyugodtan Ez egy biztonságos hely, és mindannyian éreztük már ugyanezt. Jusson eszedbe, hogy ez a gyógyulással jár és a tested néha tovább hordozza az érzéseidet, még ha az elméd már el is engedte őket. Sírj nyugodtan, a többiek úgyis azt hiszik majd, hogy izzadság.


Gyere vissza minél hamarabb kedves kezdő jógázó. Jól dolgoztál ma. Emlékezz rá, hogy a legrosszabb az az óra, amelyikre nem jössz el. Alig várom, hogy lássam, ez a néhány gyakorlat hogyan változtatja meg az életedet és én itt leszek, hogy segítsek minden lépésednél ezen az úton.


Szeretettel:

A Bikram jóga oktatód

2011. máj. 19. 11:13

Sziasztok!!!


A Bikram jógával kapcsolatban várom a tapasztalatokat, véleményeket... illetve minden olyan dologgal kapcsolatban ami nem csak a testnek jó, hanem a lelkünknek is :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook