Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem anyás a kisfiam ... fórum

Nem anyás a kisfiam ... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. b8103f009a (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2011. nov. 4. 18:07
Szinte minden gyerek próbálkozik ezzel is,ugyan úgy,mint a hisztivel,vagy bármilyen más életkori sajátossággal.Mégsem fetreng a boltban minden kicsi a földön ha akar valamit,mégsem harap csíp,tép mindegyik.A szülő dolga,hogy jó irányba terelje a gyerekét.Mindenkinél magánál a kulcs a sajátjához.Mert mivel nem egyformák,nincs sztenderd recept sem.Minden gyerek más,ahogy minden ember is.Amelyikkel nem lehet bírni,nem tud hatni rá a szülő,ott vagy a gyerekkel,vagy a szülővel vannak gondok.Ha viccet csinál a hajtépésből harapásból a szülő,abból a gyerek mit von le?Hát persze,hogy azt,hogy ez játék.Nem hülyék a gyerekek,nagyon is tudja mit akarsz tőle,az csak egy dolog,hogy ha nem vesz komolyan,ezt kell elérni.Az biztos,ha az enyémet harapják meg,bántják,nem hagyom szó nélkül a szülőnél.Másodszorra a pi..ba küldöm.Azért nehogy már másnak kelljen szenvedni,mert egyesek nem nevelnek gyereket!
2011. nov. 4. 16:47
egy éves gyereknek elmondod hogy nem szabad és röhög rajta mit csinálsz? várom a megváltó ötletet és nem a leszólást! mindenki bölcs ebben, akinek nem csinálta a gyereke! de megoldást azt neem, csak a leszólást tudod
48. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 47. - Jozsi.38)
2011. nov. 4. 16:27
És akkor ez a jó megoldás?:ha megharap a gyerek harapd vissza,ha beléd rúg,rúgd vissza?Marha jó gyereknevelési tanácsok,nem mondhatom!Hát nem tudom,milyen szülök lehetnek az ilyenek akik ezt tanácsolják!
47. jozsi.38 (válaszként erre: 46. - 274c9996b8)
2011. nov. 4. 16:17
ezt magyarázom én is, de nem értik :)
46. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2011. nov. 4. 15:42

Igen es vannak kislanyok is akik ilyenek mint a te fiucskad :)

Egy bölcsis kisgyerek nem vad ! Mert Ö nem tudja hogy faj neked az ha tepi a hajad , vagy megharap stb... erre , tehat a fajdalomra kesöbb fog rajönni....

45. d550c57e19 (válaszként erre: 43. - B8103f009a)
2011. nov. 4. 15:38
Én is számtalanszor kértem, de nem az én szüleim , nem beszélhetek eleve kioktatóan velük. Lényeg itthon tudja hol a határ.
44. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 42. - Castellina)
2011. nov. 4. 14:45
Hát ezt nem tudom,mert nem szoktam nézni.A lényeg,hogy beválik.Ja és az kimaradt az előbb,hogy ha jót cselekszik a gyerek,azt is honorálni kell.Én azt csinálom,ha ügyes és jót csinál,adok neki egy matricát,és beragasztjuk egy füzetbe.Ha összegyűlik 10 db,akkor veszünk neki valamit,kocsit,vagy csokit,amit szeretne.Tehát,hogy feltudja fogni,hogy rossz cselekedetért bünti,jó cselekedetért pedig jutalom jár.Hamar rájönnek,hogy mit nem érdemes,és mit érdemes csináljanak.Nálunk sosem volt hiszti sehol,nem verekedet,és most sem verekszik,kitartó munkával még a legrosszabb gyerek is angyallá varázsolható ezzel a módszerrel,szerintem.Én legalábbis mindenkinek ajánlom,így nincs agresszivitás,példát mutat a szülő,mert ha verjük a gyereket,azt erősítjük benne,hogy ez a normális reakció,és ugyanezt fogja tenni a gyerek is ha valamiért mérges lesz.tehát semmiképen sem bántsuk a gyereket!
2011. nov. 4. 12:33
Én sosem tűrtem,hogy a nagyszülők megengedjenek olyasmit a gyerekeknek,amit mi nem.Nem tartom ezt jónak,összezavarja a pici gyereket vele.
42. Castellina (válaszként erre: 31. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 4. 12:33
Szoktam nézni a segítség szülő vagyok című műsort a viasaton. A benne szereplő dadusok ugyanezt a módszert alkalmazzák a gyereknevelésre és nagyon hatásosan. Szerintem is jó ötlet, mert a gyereket nem verik, azt semmiképp sem szabad, de nem is hagyják büntetlenül a rossz tetteket. Ha lesz gyerekem és is ezt fogom alkalmazni.
41. d550c57e19 (válaszként erre: 40. - Jozsi.38)
2011. nov. 4. 12:23
Hát igen nálunk hajtépés is van, és komolyan a gyerek várja hogy vki rászóljon mert nem hülye de ha valamit hagynak neki akkor csinálja. Aztán ha rászólok akkor mondja hogy mama szabad!(mama azt mondja hogy szabad)..csak azt nem érti anyós hogy mivel a 7 hónapos kicsi sem szól rá érthető okokból hogy ne ráncigálja őt a bátyja, ezért vele is azt csinálja...én meg küzdök vele hogy miért van hogy egyik helyen lehet valamit amit a másik helyen szigorúan tilos...
40. jozsi.38 (válaszként erre: 37. - D550c57e19)
2011. nov. 4. 12:14
nálunk ezt azzal fokozták hogy még biztatták a gyereket, aztán később biztatás nélkül bokán rúgta őket mindjárt nem volt olyan jópofa :S
2011. nov. 4. 12:07
Egyébként szerintem ha a szülő nem határozott,másképpen érez mint amit mond vagy tesz,az ellenkezőjét sugározza,akkor nem hiteles a gyerek számára,és nem tudja eldönteni,hogy szót fogadjon,vagy sem.A gyerekek pedig nem buták,még az egészen kicsik sem.Hiszen már pár hónaposan,8-9,de még előbb is érti mit akarsz tőle.Legalábbis az anyuka megérti magát a saját gyerekével,oda-vissza.
38. b8103f009a (válaszként erre: 27. - 3c3e631065)
2011. nov. 4. 12:04
Hát,ha az orvos sem talál semmi különlegeset,akkor fogadd el Őt ilyennek,akkor nem valószínű,hogy bármi baj lenne a háttérben.Nálatok lehet betegen bölcsibe menni?És a többi gyerek,akik még nem betegek,nem félnek,hogy elkapják?
2011. nov. 4. 11:38
sziasztok, nálunk is volt ilyen időszak amikor harapott meg ütött elég sokáig. Először mi is szép Szóval próbálkoztunk aztán már visszacsaptam de arra még inkább csinálta. Most már szinte teljese elmaradt ez és csak azzal csinálja aki nem szól rá határozottan vagy nevét rajta pl nagymama nem teszi ezt komolyan én ha belemar a gyerek elkezd nevetni. Nálunk réz volt anyás mindenkivel elvolt nem is keresett. Aztán olyan 1éves korától iszonyú apás lett. Most fél éves a kicsi ő 2,5, és most már mindkettőnkhöz ragaszkodik egyformán és a helyén kezeli az embereket családtagokat. Ezzel azt akarom mondani hogy ez is változhat!
2011. nov. 4. 11:34
2-3 évesnél el lehet terelni 1éves kor körül még nem :) főleg ha a másik reakciója tetszik neki, akkor még jobban csinálja, gyanítom a fórum indító kisfiának is tetszik a meglepett arckifejezés amikor megharap valakit
35. tündér74 (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2011. nov. 4. 11:09

Két-három éves korban már jobban megvan az empátia a gyerekekben, át tudják élni, hogy mit érez a másik. Viszont egy 1 év körüli gyermek még nem. Ezért nincs értelme visszaharapni.

De nagyobb gyereknél sem szabadna visszaütni vagy -harapni, mert csak azt mutatod meg neki, hogy ez fájdalmas, viszont azt nem, hogy mit kellene helyette csinálni.

Tehát egész piciknél bizony ha kell akkor 100-szor el kell mondani, hogy nem szabad és határozottan le kell állítani. Mást nem lehet tenni.:)

34. jozsi.38 (válaszként erre: 33. - Dcd32040b0)
2011. nov. 4. 10:00
szerintem használd ki ezt az időt :) azért apját akarja mert keveset látja és most "hirtelen" otthon van egész nap. ha vége a szabijának úgyis visszatér minden a rendes kerékvágásba
2011. nov. 4. 09:37

Nekem a kisfiam a héten folyamatosan apjával van, én "nem kellek" annyira, holott mindig én vagyok vele (a párom a héten szabadságon van).

De ha elesik, apa kell, ha eszik, apa kell, stb.

És ezen nekem sem sikerül nagyon változtatnom, kicsit mellőzve érzem most magam:(

2011. nov. 4. 06:46
És azért ne aggódj,hogy nem anyás.Az én fiam sem az a tipikus belebújok anya fenekébe,bölcsibe is járt,2 nap alatt beszokott.Hidd el az jobban fájna,ha üvöltve hagynád ott a bölcsibe,mert akkor a szíved szakadna meg érte,és akkor azért éreznéd magad rossz anyának,pedig egyik esetben sem vagy rossz anya.Hidd el szeret téged,csak ő másképp fejezi ki az érzelmeit.Ne aggódj,ez természetes dolog.
2011. nov. 4. 06:41
Nálunk egy nagyon jó bevált módszer van.Nálam 5 éves a nagyobbik,vele szoktak ritkán gondok lenni.Elég régóta csinálom a következőt és bevállt:kerestem a lakásba egy kis zugot,ez lett a büntetősarok.Ha valami rosszat csinál előszőr csak rászólok,hogy ha nem fejezi be,akkor megy büntibe,ha mégegyszer megcsinálja rakom a büntibe.Annyi perc büntetés kell neki,ahány éves.Az én fiam esetében ez 5 perc.Ha eljön a büntetőből,visszateszem és újra indul az ö perc,és ezt addig,amíg le nem üli az 5 percet,utána bocsánatot kér,és megszeretgetem,hogy érezze,hogy attól még én szeretem,hogy büntetem.Fontos,hogy bünti előtt mindig el kell neki mondani,miért megy büntibe és a büntetés után ismét el kell mondani,hogy tudja,ha rosszat csinál,azért bünti jár.Persze keménynek és határozotnak kell lenni és következetesnek.Nekünk ez nagyon jól bevállt módszer.
2011. nov. 4. 06:21
a visszaharapást azért írtam, mert a reakciót szerette az én fiam, azt a hirtelen meglepődött arcot, amit más vágott ösztönből és hiába lett 100x elmondva, hogy az fáj a másiknak, nem értette, mert kicsi volt és nem tudta, mi az hogy fáj a másiknak. kicsit megharapni nem durván csak tudja,hogy amit csinál az fáj
29. jozsi.38 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. nov. 4. 06:18
tőled is csak ezt lehet várni :PP az én lealázásomat de amúgy semmi értelmes ötletet ha valahol összefutunk egy fórumon
28. 3c3e631065 (válaszként erre: 26. - Tündér74)
2011. nov. 3. 21:53

Remélem egyedül nevelem és nagyon nagyon szeretem ,nem kaptam könnyen az élettől ezt a kis életet !!!

Ma is határozott voltam vele megfogtam a kis kezét mondtam neki hogy nem szabad de csak nevetett és már nyúlt volna vissza az arcomhoz hajamhoz :(

27. 3c3e631065 (válaszként erre: 25. - Mira81)
2011. nov. 3. 21:50

Szia!

Én ilyenre mint autizmusra álmomba sem gondoltam ..... Csak egyszerűen nem anyás ,DE már már szegénykém egy hete köhög múlt hét péntek és szombaton orvost kórházat megjártuk de semmi javulás azóta sem sőt ki köhögi az ételt szegénykém ma is a bölcsibe szépen evett ebédet csak sajnos kijött belőle :( és itthon is kijött belőle minden na DE a lényeg hogy ma nagyon bújós volt :D Olyan jó érzés volt ha letettem keservesen sírt :( de egy kézzel nem tudtam mindent megcsinálni neki !!!Bölcsibe is mondták meg védőnő gyerekorvos is hogy vannak ilyen gyerekek tény ,csak furcsa mivel akik közel állnak hozzám és szinte mindegyiknek van gyermeke azok mind anyások míg Ádám bárkinek a karjában el van !!! Megnyugtatni megtudom és meg nyugszik nálam mindig ,csak nincs az ha valaki fel veszi ismeretlen akkor engem keres egyből vagy oda akarna jönni bölcsibe mikor átadom semmi jelét nem mutatja hogy hiányozni fogok stb..... Ma is az egyik nem sokkal idősebb gyerek aki már egyedül jár úgy örült az apukájának míg az Én kisfiamat kiadták váltottam pár szót a gondózóval ő elvolt addig a karjába ....

26. tündér74 (válaszként erre: 24. - 3c3e631065)
2011. nov. 3. 21:17

Szerintem elmúlik ez az időszak és idővel másképp is ki tudja majd magát fejezni.

Mivel még elég pici a gyermeked, ezért nem kell

megértenie, hogy miért nem szabad, elég, ha azt megérti, hogy NEM SZABAD harapni és hajat cibálni.

Viszont minden alkalommal határozottan erősíteni kell benne, hogy nem harapunk, nem ütünk.

25. Mira81
2011. nov. 3. 19:51
Szia! Mi pont ma voltunk gyermek neurológusnál, jártunk a Gézengúz Alapítványhoz és emiatt ajánlották. Az én kisfiam sem kimondottan anyás, van, amikor én sem tudom megnyugtatni és persze hogy rosszul esik ez egy anyukának, de a doktornő megnyugtatott, hogy bizony igenis vannak ilyen gyerekek és ez nem azt jelenti, hogy nem szeret, vagy bármi más baja lenne,ő egyszerűen ilyen. Egyébként ha pl autizmusra gondolsz, ilyen korban még nem is lehet diagnosztizálni, csak 3 éves kor után, szóval ez nem feltéltlenül függ össze mentális dologgal.
24. 3c3e631065 (válaszként erre: 22. - B235ac96d5)
2011. nov. 3. 18:40

De még csak pontosan 7-napja bölcsis és már előtte is harapott és hajamat szereti cibálni !!!

Sokat mesélek neki játszóházba járunk stb.... Próbálok a haj tépés ellen tenni :(

23. b235ac96d5 (válaszként erre: 19. - 3c3e631065)
2011. nov. 3. 17:09
Nem a "visszabántás" a megoldás! Amikor tép, határozottan, erőteljesen fogd meg a kezét, nézz rá nagyon komolyan és mondd azt: Ezt nem szabad! Anyát nem szabad bántani! Aztán tedd le vagy fordítsd el magadtól. Éppen olyan komolysággal, mintha a konnektorba vagy a forró kályhához nem engednéd!
22. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2011. nov. 3. 17:05
Szerintem ő így vezeti le a veled szembeni haragját, amiért ott hagyod a bölcsiben. Más gyerek sír, ordít, ő pedig agresszív lesz. Csak pozitív hozzáállással tudod leszerelni. Mesélj neki sokat, járjatok kirándulni, gyerekprogramokra hétvégén. Érezze, hogy szeretitek és nem azért van bölcsiben, mert nem szereted. De azt, hogy téged is tépjen, semmiképpen ne engedd!
21. 3c3e631065 (válaszként erre: 20. - Tündér74)
2011. nov. 3. 14:52
A kisfiam a kilencedik és 11-en lesznek november végére !!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook