Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem anyás a kisfiam ... fórum

Nem anyás a kisfiam ... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. 3c3e631065 (válaszként erre: 79. - B8103f009a)
2011. nov. 13. 11:23
Azért azt nem mondanám hogy nem baj ,próbálok ellene tenni valamit azért nem hagyom szó nélkül a dolgot egyszer csak megérti !! És azért nehogy már a gyerek parancsoljon .... Remélem hamarosan változik ez a rossz szokása !
79. b8103f009a (válaszként erre: 77. - 3c3e631065)
2011. nov. 12. 21:28

Nem baj az ha téged megharap,vagy húzza a hajad,hisztizik,de csakis veled tegye.Mással máshol ne csinálja,ez a lényeg.Nagy tekintélyed van a gyereked előtt.De azzal ne nyugtasd magad,hogy magától megoldódik,mert nem így van,inkább nő vele ha nem teszel ellene semmit.

Egyébként meg egy 6-8 hónapos gyerek is megérti mit akarsz tőle,nem buták Ők.Az csak egy dolog,hogy nem fogad szót,de ez már a szülő felelőssége.

2011. nov. 12. 18:26
Anyás lett a kincsem ,DE nem gondoltam volna hogy egy ilyen rossz időszak után :(
2011. nov. 12. 18:24

Sziasztok !


Elég sokan írtatok köszönöm :) Egy csöppet távol voltunk sajnos kórházba kerültünk :( na nem a harapás vagy hajtépés miatt vírusos dolog volt ,de a lényeg túl vagyunk rajta :D !!!!

Még mindig harap húzza a hajamat stb.... és ha rászólok vagy netán megfogom a kezét röhög az egészen így marad a várakozás remélem hamarosan leszokik róla hisz tényleg nem tudja még hogy ezzel másoknak fájdalmat okoz !!!!

De így a kórházi napok miatt elég anyás lett ,hisz a közelében csak Én voltam a nap 24 órájában nem azt mondom hogy folyton a lábam alatt van de a hisztit azt nagyon tudja ha netán le rakom vagy nem veszem fel éppen akkor mikor ő akarja vagy ha kimegyek a szobából stb....

76. b8103f009a (válaszként erre: 74. - Dcd32040b0)
2011. nov. 7. 16:40
Te jó ég!Én elválnék.Erre nem lenne az a jó Isten,aki rákényszerítene,hogy elviseljem,vagy a gyerekemet kiszolgáltassam egy ilyen banyának!
75. dcd32040b0 (válaszként erre: 71. - Jozsi.38)
2011. nov. 7. 11:23

Na, az előző részt akár neked is írhattam volna...

Őszinte leszek, a 3 menyéből 2 ki nem állhatja a sárkányt, és mindkét kapcsolatot tönkre is vágja záros határidőn belül.

Sokat volt vele a fiam, nagyon sokat, iszom is a levét, és még mindig a nyakamra jár.

Az én anyukámhoz, ha menni szeretnék, könyörögni kell a páromnak, hogy vigyen el minket.

74. dcd32040b0 (válaszként erre: 70. - B8103f009a)
2011. nov. 7. 11:17

Na, valaki leírta a problémámat:D

Igen, nálunk ez megy! Tiltottam eleinte a cukor adását, erre a mama szegény cukros almát etetett a gyerekkel, azóta sem eszi meg cukor nélkül. Mondtam, ne kapkodják fel a gyereket, ha nyeffen egyet, mert ha nagyobb lesz, akkor is elvárja majd az ölbevételt. Hát folyamatosan fel lett véve, mert a mama szent, és most én ringatom ténylegesen a 15kg-os babát, de nem ám ülve, mert a mama az sétálni szeretett vele...

Ja, az első hetekben minden nap nálunk volt, reggeltől egészen fürdetésig, folyamatosan kikapkodta a gyereket a kezemből, egy idő után már meg sem nyugodott nálam a kicsi...

De a mama az egy csodás nő, mindig mindenben igaza van, hozza a nyalókát a csokival, mert az kell a gyereknek!

Az persze le van ejtve, hogy már csak a tejbegrízt hajlandó megenni a fiam, hús nem, gyümölcs nem, csak süti, csoki, nyalóka.

De a mamára tekintettel kell lenni, mert szívbeteg szegény, nehogy megbántsuk... Szegény...

Az én anyukám meg fekvőbeteg, és kéthetente látja a fiamat, mert ő minek nézné, hisz az anyósom a lényeg, a párom anyukácskácskácskája és hát a mamára tekintettel kell lenni...

Mellé anyósom minden nap jön, néha kétszer is, és nem tehetek semmit, mert a házban nagyon sokat segítettek, és ez úgy tűnik, örök hálára kötelez, saját kulcsuk is van már, akkor nyitnak rám, amikor akarnak, amíg aztán miattuk le nem lépek innen a gyerekkel. Mert érik a szőlő...

73. b8103f009a (válaszként erre: 71. - Jozsi.38)
2011. nov. 7. 08:39
:-)))
72. d550c57e19 (válaszként erre: 71. - Jozsi.38)
2011. nov. 7. 05:57
:)
2011. nov. 7. 05:28
látom itt még senkinek nem volt szülői felügyelet nélkül a mamára bízva a gyereke és mindenki tökéletes. én inkább lépek, nem bírom a tökéletességet :PP
70. b8103f009a (válaszként erre: 69. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 6. 17:42
A gyereknevelésben a szülők szabják a határokat.Ahol nem,ott baj van.A nagyszülők meg annyit engedhetnek meg,amennyit a szülők jónak látnak.Nehezen tudnám elképzelni,hogy akaratom ellenére a nagyi megengedjen olyan dolgokat,amit én nem,amikkel nem értek egyet.
69. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 67. - Jozsi.38)
2011. nov. 6. 16:35
Én nem csak TE rólad beszéltem,tudom mit olvastam el!!!Általánosságról írtam,ahol van anya,apa és nagyszülő is.Ugyanis nem csak nálad probléma,hogy a nagyi vagy nagypapi sok mindent megenged a gyereknek.
68. d550c57e19 (válaszként erre: 63. - B8103f009a)
2011. nov. 5. 18:58
én nem mondtam hogy az húzza meg magát egy Szóval sem csak azt hogy nem minden gyerek tanulja meg 2hónap alatt következetes nevelés ellenére sem hogy ne legyen agresszív. Mint írtam az én gyerekem is abbahagyta ezt a verekedös témát de ő 1év leforgása alatt. Csupán ennyi volt a dolog hogy ha abban az 1 évben találkozott más gyerekkel és láttam hogy borul a bili nála akkor megakadályoztam. De attól hogy ez nála ilyen hosszan tartott nem gondolom hogy velem lenne a gond vagy nem tudnám kezelni öt mert egyéb téren rendben volt minden , kivéve a hiszti de most nem az a téma.
2011. nov. 5. 14:21

te félreolvasol abszolút már látom. értő olvasás esetleg ? ercsi86

már 3embert írsz be egy történetbe pedig én kettőről írtam. vagyis nem tudod értelmezni a leírtakat. innentől nem írom le újra, olvasd el figyelmesen

66. b8103f009a (válaszként erre: 65. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 5. 13:16
Nem csak itt,mindenhol.Aztán közösségbe meg mindig a problémás gyerek szüleinek áll feljebb,nekik nem tetszik semmi.Pláne az,ha nem hagyják a gyereküket kibontakozni,tesznek ellene ilyen-olyan módszerrel,hogy ne bánthassa a többit.
65. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 64. - B8103f009a)
2011. nov. 5. 12:56
Kösz,de látod vannak akik nem értik...
64. b8103f009a (válaszként erre: 62. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 5. 12:53
100%-ban egyet értek veled.
63. b8103f009a (válaszként erre: 60. - D550c57e19)
2011. nov. 5. 12:53
Na nehogy már annak kelljen meghúznia magát,aki normálisan viselkedik,és tolerálni az agresszivitást!Egyébként pont ez a viselkedés a jellemző azokra a szülőkre,akik nem bírnak a saját gyerekükkel,akiké verekszik közösségbe.Pont ebből alakul ki,hogy a többi gyereknek meg azt kell már tanítani,hogy üssön vissza ha bántják.Az óvónéni meg nem tud mást,mint nem látta az esetet.Hát sajnos nagyobb probléma van sok esetben a szülőkkel mint a gyerekekkel.
62. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 59. - Jozsi.38)
2011. nov. 5. 12:37
ÉN abszolút de nem értem,hogy te most min vitázol velem?Én nem tudom,hogy eddig te mit olvastál el,amit én írtam,vagy csak nehéz a felfogásod.Én tanácsot adtam,hogy kell fogni egy gyereket.És egy gyerek nem buta,meg kell hogy értse,mit lehet és mit nem.Én sosem engedtem és nem is fogom,hogy a nagyszülök beleszóljanak akármibe is,és a te hibád,hogy ilyeneket megengedsz a nagyinak.Én nem állítottam olyat sem,hogy azok a szülök akiknek hisztizik,vagy verekszik a gyereke,az rossz szülö.Csak egyszerűen nem tudja a gyerek a korlátait,nincsenek szabályok,amihez a gyerek tartani tudja magát.Anyukáddal pedig egy felnőtt ember,akinek példát kéne mutasson az unokának.Nekem is 1 évesen próbálkozott hisztivel,meg mindennel,és mivel én és az apja is következetes büntetésbe raktuk,leállt vele.úgy hogy nekem ne mond,hogy 1 éves gyerekkel nem lehet megértetni,de meg lehet!Csak nem úgy,hogy apuka azt mondja a gyereknek,anyuka megint mást mond,a nagyi meg ráhagyja,mert így nem csoda,hogy a gyerek nem ért belőle semmit,mikor a felnőttek sem értenek egyet,nem is lehet elvárni tőle.
2011. nov. 5. 11:30
Örülj neki,nekem meg mind a kettő annyira anyás,hogy élni nem hagynak! :)
60. d550c57e19 (válaszként erre: 57. - B8103f009a)
2011. nov. 5. 11:29
persze hogy nem örülök ha bántják de nem ludo el anyukát sehova főleg ha látom hogy tesz ellene, és a fiam ha bántják fogja magát és arrébb megy nem hagyja hogy kétszer megüssék.
59. jozsi.38 (válaszként erre: 58. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 5. 10:36
te TÉNYLEG nem érted hogy minden gyerek más? azt sem érted hogy én nem engedtem a nagyi jópofának tartja és ebből a gyerek nem tud mit leszűrni még egy évesen? a gyerek az gyerek és nem felnőtt, nem tűnt fel? én hiába állítottam le ha biztatták? addig feleslegesen ténykedtem amíg a nagyi rá nem jött hogy nem olyan jópofa. akkor meg késő volt. szóltam anyámnak jópárszor, aztán amikor csak úgy püfölte a gyerek, akkor mindjárt nem volt vicces. az én gyerekem sosem hisztizik a boltban és nem ugrál cipőben a széken az orvosnál. másé igen, ettől ő szarabb szülő? ne fárassz!
58. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2011. nov. 5. 10:16
Nem azt mondtam,hogy nem volt ilyen.De volt,csak én még az elején megfékeztem a dolgokat és nem vártam azt meg,hogy a gyerekem semmibe vegyen és a képembe röhögjön és megoldást is írtam,ha esetleg nem olvastad volna el!
57. b8103f009a (válaszként erre: 51. - D550c57e19)
2011. nov. 5. 09:32

Én sem vitatkozok,ez a véleményem.És ahogy nekem nem tetszik ha közösségben bántják a gyerekemet,úgy gondolom másnak sem.Nem hiszem,hogy toleráns lenne az a szülő mással ha az ő gyerekét bántják,akinek a gyereke erőszakos,verekszik,harap..stb.

Sőt,pont ők szoktak a legjobban felháborodni,ha egy másik hasonló gyereknek az ő gyerekük az áldozata.

2011. nov. 5. 05:52
Nem tudom , de látva hogy a barátnőm még vécére se mehet kíséret nélkül , szerintem jobb , ha nem annyira anyás egy gyerek. Ha egy picit önálló.
2011. nov. 5. 05:48
ezen a korszakon már túl vagyok kétszeresen is :) a másodiknál elég volt határozottan rászólni, hogy nem szabad, de ő más, mint a bátyja. nincs két egyforma gyerek egy családban, attól meg herótom van ha egy kisfiú verekedésére a szülő büszke, mert férfi. egy férfi nem attól lesz férfi, mert verekszik!
54. tündér74 (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2011. nov. 4. 21:09
Egy 1 éves gyerekkel nem tudsz mást csinálni, minthogy nagyon határozottan megfogod a kezecskéjét és elmondod neki, hogy nem szabad harapni/ütni stb. pl. Ha játszótéren vagytok és megharap egy másik kisgyermeket azonnal le kell állítani (bár jobb a megelőzés) és el kell jönni a játszótérről. Viszont nehéz lesz úgy elmagyarázni neki, legalábbis úgy nem fogja megérteni, hogy ne legyen erőszakos, ha a szülő büntetése sem más, mint egy erőszakos tett,pl. a visszaharapás.
53. dcd32040b0 (válaszként erre: 44. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 4. 20:39
Ez a díjazás nagyon jó ötlet, ki fogom próbálni a matricaragasztást:)
52. b-zs (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2011. nov. 4. 20:15
Még csak egy éves? Szerintem ez tök normális, szóra sem érdemes. Nálunk a legkisebb most a napokban múlt egy éves, ő is harap, de kedvességből, meg így ismerkedik, csupán szeretetből. Ennyi idősen még nem tudják magukat másként kifejezni, tanulják.. Azért mondogasd neki, hogy nem szabad, vagy adjon inkább puszit:) Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni! Majd elhagyja.. Fiúk amúgy is mások, mint a kislányok, verekedősebbek, más a habitusuk, dehát belőlük lesznek a FÉRFIAK:DD
2011. nov. 4. 19:14
Bár nem akarok vitatkozni de ennél a témánál mindig nyílik a bicska a zsebemben. Én ismerem a gyerekemet. Tudok rá hatni. De mégis előfordul hogy levágja magát a földre. Meg hisztizik. Neki nem elég egyszer elmondani mindig bepróbálkozik. És nem azért mert benne van a hiba vagy bennem én úgy érzem jól csinálom a dolgokat, foglalkozom vele , nevelem, terelem stb. Mindig , következetesen, de ő mégis sokáig ütött vágott mindenkit. Nem mondtam hogy majd kinövi mindig tettem ellene. De nem azért csinálta mert szart rám. Úgyhogy attól hogy valakinek nehezen kezelhető gyereke van nem kell szülői hiányosságnak betudni. Senki nem tudhatja milyen lesz a gyereke pl Kamaszként , akkor is lehetnek problémák nem a szülői képesség miatt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook