Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik túl sokat a fiam? fórum

Nem alszik túl sokat a fiam? (beszélgetős fórum)


27. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 26. - Struki)
2010. máj. 30. 10:46

Erről van szó. Szerintem semmi baja a fiadnak, csak egyszerűen elfárad. Főleg, ha sokat vagytok a levegőn. Nálunk ugyanez van. Van úgy hogy már ő megy be a szobájába, hogy aludni akar. Nem is csodálom. Ennyi felesleges kört menni, amennyit ő megy egész nap, ráadásul mindent ő akar csinálni, mindenben segít:))

Mi már voltunk vérvételen, nincsen semmi baja, de ha Téged megnyugtat, akkor vidd el te is a fiadat az orvoshoz, biztos vagyok benne, hogy nem fognak nála találni semmit.

26. struki (válaszként erre: 25. - Kisszsuzska83)
2010. máj. 29. 17:13

Igen, ebben lehet valami, mert az én fiam mindig boldogan kel, mindig mosolyog, és vidám egész nap, a hisztik messziről elkerülnek minket, csak én ezt annak tudtam be, hogy még kicsi a hisztihez. És ő amikor álmos, akkor mondja, hogy álmos, aludni menni, és be kell raknom a kiságyba, és szépen el is alszik. Akkor van hiszti, ha nem rakom be az ágyába.

Úgyhogy lehet tényleg ez a normális, már kezdek nem is aggódni. :) No meg amennyit dolgozik kint a kertbe, nem is csodálom, hogy elfárad. Az utcában nem nyírnak összesen annyi füvet egy hét alatt, mint ő egy nap alatt.

25. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 6. - Struki)
2010. máj. 28. 08:28
Az én kisfiam is sokat alszik. Délután képes 3-4 órát is aludni. De ez nem probléma. Azért jó kedvű egész nap, mert kialudta magát. Egyszer egy szakorvos mondta, hogy ha a gyerek sokat hisztizik az első dolog, amit tenni kell: még több alvás. A gyerekek többsége azért hisztizik, mert nem alussza ki magát. Fejlődő szervezet, szüksége van a sok alvásra.
2010. máj. 27. 09:01
Lányom ma 21-6 ig óránként 1-4x volt fent :S
2010. máj. 26. 12:32

Sziasztok!

Az én lányom 8 éves, és hasonlóan sokat aludt, mikor kicsi volt. Ovi kezdés előtt még este 8-tól reggel 8-ig, de akkor is csak azért kelt fel, mert ébresztettem, hogy a tesót kell oviba vinni. És persze délelőtt 11-kor már szólt, hogy álmos, elmegy aludni. Egész addig, míg mennünk kellett délután a bátyjáért...

Én is elkezdtem aggódni, és elvittem orvoshoz. Doktor nénink arra gyanakodott, hogy vérszegény, el is küldte vérvételre. De minden rendben volt, ugyhogy azt tanácsolták, hogy hagyjam aludni, ha neki erre van szüksége.

Most is rettentő nehezen kel reggelente, és hétvégén alszik 9-10 óráig minimum...

Szerintem alkat kérdése, meg öröklés is van benne.

Én is nagyon jó alvó vagyok, és a férjem is.

Ugyhogy aggodalomra semmi ok, de saját megnyugtatásodra érdemes egy orvost is megkérdezni.

22. Tamianyu (válaszként erre: 21. - Vikianya)
2010. máj. 25. 22:02

:-)))

Szegény,a barátnőm is így van a gyerekeivel.

Évek óta nem aludt végig egyetlen éjszakát sem.A másfél éves gyereke van,hogy 10x ébred egy éjjel.

Szegényem teljesen kivan már.

Mindkettőnknek 3 gyerekünk van,az enyémek 2-3 hósan már este 8-tól reggel 8-9-ig aludtak,nekem a 2 nagyobb csak hasfájás miatt éjszakázott addig is), a kicsi pár hetesen beállt erre a rendre.

És Ő ráadásul nappal is sokat aludt,még most is előfordul,hogy 2x alszik napközbe,de ettől éjjel ugyan úgy.Amíg nem kellett a középsőt oviba vinnem,sokszor 9 után keltettem fel őket,hogy egyenek már reggelit.

Azt hiszem én is szerencsésnek érezhetem magam ilyen téren.Nálunk velem van bibi,én vagyok irtó rossz alvó.

2010. máj. 25. 21:38

szerintem én megyek is erről a fórumról. Az én első lányom másfél évesen aludta át először az éjszakát, redszeresen volt olyan, hogy akár 5x is kelt. :(

A másik lányom 5 hós, és a legjobb éjszakán 2x kelt, de egy kezem meg tudom számolni, hogy hányszor volt ilyen, gyakori nála is akár félóránkénti kelés is

2010. máj. 25. 21:32
Szia.szerintem is normális.az én lányom már 4 naposan egész éjszaka aludt.most 15 hós.este 7től alszik reggel 8-8.30ig.napközben már csak egyszer 12-től kb.2ig.senki nem akarta elhinni,hogy ilyen szerencsések vagyunk.:)
19. Vikianya (válaszként erre: 16. - Struki)
2010. máj. 25. 21:30
ha úgy gondolod, hogy van esélye annak, hogy gond van, akkor ne habozz, hanem vidd el a gyereket, vagy legalább kérj ki két doki véleményét. Azért 2, mert ezen a téren nagyon eltérő választ is kaphatsz
18. 6048dc6b87 (válaszként erre: 9. - Csajjszika)
2010. máj. 25. 21:19
írtam neked privit!
17. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Struki)
2010. máj. 25. 21:16
Teljesen normális.Az én legkisebb gyerekem (másfél éves)még mindig van,hogy 2x alszik naponta.Este 8-9között elalszik,reggel 7 után keltem.Lefekszik 10 körül,alszik 2-3 órát.Délután 3-kor ilyenkor ismét álmos,akkor is alszik 1-2 órát.Ha csak ebéd után fekszik le,akkor már 11 körül alig bírja,meg kell etetni és alszik,de van,hogy 3-kor ébred.A középsővel meg pont az volt a bajom,hogy éjszaka ugyan alszik,de nappal semmit 1 éves kora óta.Nem egyforma az alvásigényük a gyerekeknek.
16. struki (válaszként erre: 12. - Nebosszancs)
2010. máj. 25. 21:12

P azóta, amióta kijöttünk a kórházból, átaludta az éjszakát, úgy, hogy este 11-kor megszoptattam, és reggel fél 5-ig aludt, akkor ismét szopi, és utánna reggel 7-8-ig aludt. Ő hozzá nem kellett sosem felkelnem éjjel, viszont a tejemet le kellett fejnem, úgyhogy ez miatt keltem éjjel. (Igaz nappal 2 óránként szopizott) Aztán 7-8 hónapos korában beállt, hogy reggel 8-ig aludt, utánna tíztől délig, aztán kettőtől négyig. Este fél 9-kor alvás. Órát lehetett hozzá igazítani. 14-15 hónapos korában viszont átállt egyik napról a másikra arra, hogy reggel 9-ig aludt, aztán déltől 3-ig. És ezt tartja még mindig. Úgyhogy mindig is jó alvó volt, sosem kellett kelnem éjjel miatta.

Szóval mindig jó alvó volt, viszont a környezetemben az egy évesek nem alszanak ennyit, mint ő.

Ha nem lenne a kicsi lány, aki meghalt, biztos eszembe sem jutna ilyenért aggódni, de hát mindig van valami, ami miatt lehet.

15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Struki)
2010. máj. 25. 21:07

Ilyet az enyém is csinál. Néha hoz egy mesekönyvet, azt nézzük, máskor hintázik néhány percig, vagy vegyem ölbe, és ott ül velem pár percig, aztán kel fel és rohan tovább.


Engem is megijesztettél, de Ő mindig is ilyen volt. Ha belegondolsz, vagy gondolunk, ha kint dolgozunk, nekünk is jó néhány percre leülni, nem?

14. struki (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2010. máj. 25. 21:04

Családi házban lakunk, amikor nem alszik, kint van, és persze a ház körül nagyon sok dolga van, viszont ma kint is lefeküdt a hintaágyba, kérte a cumit, morzsit, 10 percig feküdt, aztán felkelt, és ment tovább. Bízom benne, hogy csak pszichésen alakult ki nála ez a pihenősdi.

Mindenesetre lehet azért majd a védőnőt meginterjúvolom, viszont ő most táppénzen van.

13. Vikianya (válaszként erre: 12. - Nebosszancs)
2010. máj. 25. 21:02
a mázlista :)
2010. máj. 25. 21:00

Szia!


Dehogy aggódj!

Soha, de soha ne hasonlítsd a babád más babákhoz, nincs a világon két egyforma baba :)

Az én kislányom másfél hónapos korától átalussza az éjszakát este 7-8tól reggel 9-fél 10ig. És napközben is alszik egyszer vagy kétszer.

Szóval egy pillanatig se aggódj!


Képzeld, az én kislányom 9-fél 10ig alszik reggel, aztán reggeli után visszakéri magát az ágyba és sziesztázik kb negyed órát. Nem alszik, csak fekszik és nézelődik :) Délelőtt 10 előtt vele nem is lehet tervezni semmi komolyat :)))

11. gabi0630 (válaszként erre: 6. - Struki)
2010. máj. 25. 21:00

Az én kisfiam egész nap játszik, szaladgál, van miben elfáradni, napközben egy percet sem ül.

Ha a Te kisfiad is eszik, napközben ugyanolyan mozgékony mint eddig, akkor ne aggódj.

10. Vikianya (válaszként erre: 6. - Struki)
2010. máj. 25. 20:59
most viszont én kezdtem el aggódni :(
2010. máj. 25. 20:59

Sziasztok!

Az én kislányom 7hónapos (Réka) és nemrég szoktattuk vissza a kiságyba,ami az ágyunk mellett van.Ott tartunk,hogy esténként pép után berakom és 9körül már elalszik, van mikor üvöltés után,de nem veszem ki.

Általában éjfélkor,2,4-kor szokott felkellni,ritka mikor 4ig alszik egyhuzamba.

De mindig úgy kel fel,hogy nagyon sír.

Ez vajon mitől lehet???

4körül veszem magamhoz,mert akkor már a tea sem segít és felteszem cicire,viszont a cicimben már nagyon kevés tej van,sőt szerintem már lehet nincs is.Réka már az elejétől is a cicit szinte csak nyugtatásként cumizta,kis lusta volt már akkor is...és éjjel azon aludt..de már a derekam ki volt...

Szóval szerintetek 4kor adjak neki enni?Tejet hozok egy csajszitól,amit napközben kap,de annyi,több nincs és én tápszert nem akarok adni neki.

Adjak neki éjjel pépet?

Mert ezt sem csinálhatom sokáig hogy hajnalban magamhoz veszem és cici,mert már így is fáj a cicim,még az a szerencse,hogy nem sebesedett ki..

2010. máj. 25. 20:58
aztmondják h na nagysúllyal született babák így pihenik ki a szülés fáradalmait:)
7. struki (válaszként erre: 5. - Vikianya)
2010. máj. 25. 20:55

Újszülöttkorában ő csak aludt, és szopizott :)

Már akkor is jó alvó volt.

Remélem tényleg nincs baja, csak ő jó alvó gyereknek mondható.

2010. máj. 25. 20:53

Köszi a megnyugtató sorokat. Azért aggódom, mert barátnőm ez miatt vitte kislányát orvoshoz, és kiderült, hogy rákos. És szegény azóta már meg is halt. Bár nem tudom, ő mennyit aludt, és pontosan mit jelentett az, hogy fáradékony volt, és persze nem is szeretnék neki ilyen kérdéseket feltenni.

Viszont étvágya van, jól néz ki, vidám egész nap.

De ma is 4 órát aludt du, és már alszik.

Bár én persze ennek örülök, hogy ilyen jól alszik, mondja is mindenki, hgy biztos ezért ilyen nagy :)

5. Vikianya (válaszként erre: 1. - Struki)
2010. máj. 25. 20:52
az én lányom most 25 hós, és ő is szokott 3 órát is aludni ebéd után, neki ez új szokása. Most többet alszik, mint újszülött korában :)
4. 6f731e9185 (válaszként erre: 1. - Struki)
2010. máj. 25. 20:50

szia, szerintem ne aggódj...


Az én kislányom igaz csak 6 hós, de 12 órát alszik éjszaka, és nappal is alszik olyan 6-7 órát...

véletlenül nem született nagy súllyal vagy nem nagy súlyú most? mert aztmondják az ilyen babák alszanak sokat...

3. gabi0630 (válaszként erre: 1. - Struki)
2010. máj. 25. 20:50

Szia!


Normális, és örülj neki!

AZ én kisfiam is így aludt 1 éves korától, és alszik még most is, pedig 3 éves múlt februárban. Délben 3 órát, este 8-9-től 7-ig.

Semmi baja sincs, Ő ilyen!

2. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Struki)
2010. máj. 25. 20:49
Szerintem ne aggódj! Minden gyerek más, más alvásigénnyel!
2010. máj. 25. 20:47

Kisfiam 20 hónapos. Normális, hogy ebéd után még mindig 3 órát alszik, és éjjel is alszik 11 órát (este 8-tól 6-ig, 7-ig)?

2-3 hete napközben is van, hogy kéri a cumit (ezt csak az alváshoz köti, mert máskor sosem cumizott), és a morzsiját, (amit szintén az alváshoz köt), és lefekszik az ágyra, vagy a kanapéra, és ott pihenget 5-10 percet, aztán játszik tovább.

Az ismerőseim között az ilyen idős gyerekek csak 1-2 órát alszanak délután.

Aggódjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook