Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a fiam fórum

Nem alszik a fiam (beszélgetős fórum)


21. Perseida (válaszként erre: 20. - Nyunyika30)
2013. dec. 16. 07:44
De hétvégén később is ébred,nem?
2013. dec. 16. 06:35
Bocsi hogy csak most írok..de nem volt időm..köszönöm a válaszokat. Az a helyzet hogy az oviban alszik 3 órát ebéd után..de itthon nem hétvégén és akkor sem alszik el időben..:) Persze mint írtam is nem szeretném begyógyszerezni..ez a probléma nálunk akkor kezdődött amikor be került a bölcsibe..elötte este 8 kor aludt..pedig akkor még aludt ebéd után itthon is!
19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Kisj)
2013. dec. 13. 22:39
Szerintem ez nem alvásprobléma (legalábbis nálunk), hanem egyfajta életmód a fiataloknál.
18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Kisj)
2013. dec. 13. 22:39
Nyugi, majd kinövik! :)
17. kisj (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2013. dec. 13. 22:29

Köszi, hogy válaszoltál:)

Lehet, hogy így van, de ez nem normális. Megoldást nem tudok rá találni(a gyógyszeres leszedáláson kívül).

Boldog lennék, ha csak totyisok alvásproblémájával kellene szembesülnöm.

16. Perseida (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2013. dec. 13. 21:58
A legszebb időszak! :)
2013. dec. 13. 21:58
Különben nálunk az alvás körüli hisztik akkor szűntek meg, amikor rájöttem, ez épp olyan, mint az evés, nem kell túllihegni ezt sem! Úgyhogy mindkét lányom megszokta, ha ők nem álmosak, akkor fürdés, mese után lehet még szépen éjjeli lámpa mellett játszani. Nincs kifutkosás ezért-azért (addig ugye percenként kellett valami, mikor kényszer volt az ágyban fekvés, pisilni kell, szomjas vagyok, félek, gyere ide...)Elintézték egyedül, ha mégis kell vécézni, vagy inni, amúgy szépen megtanultak csendben elmaradni. A nagylányom már 14 éves, persze neki már megvan a saját ritmusa, de így alakult ki saját magának az évek során, a kisebbik most másodikos, vele is működik ez a rendszer kicsi kora óta...sose volt semmi baj, biztonságosan elvannak a szobájukban, ovis koruk óta tudják kezelni az éjjeli fényt és elfekszenek maguktól, mikor érzik az idejét (nagyon ritkán kellett bemenni szólni, hogy késő van, de inkább vasárnap csak, mikor másnap ugye már kelni kell korán).
14. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Kisj)
2013. dec. 13. 21:49
A huszonéveseknél némileg megfordul a nap, de szerintem ez mindegyikkel így van ebben a korban!
13. Ekka
2013. dec. 13. 21:48

Az ovis alvás nálunk is beteszi a kaput..

Az 'ovinénik' rugalmasak, nem kötelező a du. alvás, DE van, hogy a kislányom álmos, és akkor nekem jajj! (alvásidő 13ó->15:30-ig)

Este 22 ó. körül alszik el, kínszenvedve!:-S

2013. dec. 13. 21:47
Miért kellene beetetni a gyereket bármivel? Milyen hülyeség ez már? Egyszerűen éjjeli bagoly típus, ilyen a bioritmusa...én is ilyen voltam gyerekkoromban is, most is, pedig még mozgékony se voltam sosem... Szeretek nappal szundikálni és éjjel meg fent lenni, amikor csak lehet! Felnőttként is sokszor munka után, este 6-kor képes vagyok szundizni egyet, aztán éjjel 1-2-ig fent vagyok, pedig 6-kor kelek reggel, amit utálok persze :))) A lányaim is ilyenek, iskolai szünnapokon sokáig ébren vannak és másnap kialusszák magukat...Sose jutott eszembe se nyugtatót, se bogyókat adni nekik, mégis fittek, kiváló tanulók, nem alszanak el az iskolában...Persze, kell a rendes alvás a kisgyerekeknek, de ha ilyen típus, a délutáni alvás bizony kitolja az esti alvást! Az én lányaim is elalszanak hétköznap korábban, mikor másnap kelni kell, és nincs lehetőség nappal alukálni...
11. macs77
2013. dec. 13. 21:45

Nálunk is az van, h. kislányom (5 é) már nem igényli a délutáni alvást, de az oviban még alszanak, emiatt este fél 10-ig mindig fenn van. Reggel meg nehéz felkelteni. De a délutáni alvás miatt meg nem tud este elaludni. Hétvégén jobb a helyzet, akkor nem alszik délután, és hamarabb el is alszik este.

Állítólag ha iskolás lesz, átáll az életritmusa, olyan fáradt lesz, h már 8-kor aludni fog - legalábbis nekem ezt mondták.

10. kisj
2013. dec. 13. 21:42

Nagyon komoly probléma ez. :S

Az én fiam már 25 éves de mégis cseszik aludni.

Megfordultak nála a nappalok és az éjszakák.

Pedig kisgyerekként tök normálisnak tűnt... aludt, mint a parancsolat (hiszen faszántos napirend szerint éltünk)

Kedves rinyálós kismamák erre varrjatok gombot és meséljétek el a tutit.

2013. dec. 13. 21:41

Anyósom dadus, ő mondta, hogy a nagyobbacska ovisokkal pont így járnak a szülők, ha alszanak délben. :/


Este sok fehérjét már ne nagyon egyen, az nem hagyja aludni a pocakot. Meg persze se csoki, se cukor :)


Homeos bogyókkal próbálkozhatsz, de ha nem fáradt-álmos, akkor úgysem fogod tudni leszedálni (legalábbis engem nem lehet) :D

2013. dec. 13. 21:32
VAgy lehet a délutáni alvásra nem lenne szüksége?
7. manó2000 (válaszként erre: 1. - Nyunyika30)
2013. dec. 13. 21:32
Valami plusz mozgás? Sport nem segítene?
6. kira34 (válaszként erre: 1. - Nyunyika30)
2013. dec. 13. 21:23

Szia!


Nálunk is ez van, de csak akkor ha délben alszik.

Ha elalszik este a saját ágyában, akkor tudom, hogy az óvodában nem aludt.

Ha este nem alszik el, akkor befektetem az én ágyamba ( mert ezt akarja, sajnos)és onnan tudja, hogy nem szabad kijönni, mert már aludni kell.

De még így is fennt van kb fél órát.

5. Perseida (válaszként erre: 1. - Nyunyika30)
2013. dec. 13. 21:22
Az oviban alszik délután? Ismerős a helyzet, az én lányom is ilyen volt, ha aludt délután az oviban, akkor este 11 is elmúlt néha, mire elaludt...Az iskola oldotta meg a helyzetet, mikor kimaradt a délutáni alvás.
2013. dec. 13. 21:20

Szia


Kislányom is ilyen volt, de mióta ovit váltottunk megváltozott minden magától.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy tedd te is ezt csak nálunk életmódváltozás volt.

Igaz minden nap sokat mozog és sokszor fürdés előtt is sétálunk egyet és lehet a levegő is kell neki, de Liza 8 órakor már alszik (reggel 6 körül meg magától kel fel) és ha nem is sétálunk akkor is korán elalszik, mert ezt szokta meg.

Nyugtatót én sem ajánlok, sem nuroofent, amit még szoktak javasolni, mert némelyik kicsit elnyomja.... Legyél vele türelmes és fokozatosan tedd le korábban aludni vagyis küld el.

Feküdjön le és mesélj neki szépen hangsúlyozva majd egyre monotonabb hangon...

2013. dec. 13. 21:19

Lehet az emesztesevel nincsen minden rendben, bantja a hasat valami.

Tej, gluten, allergia, nehez megmondani.

2013. dec. 13. 21:18

Magnezium, L-theanine, citromfu tea...

De szerintem nem ez a megoldas, hogy szert adsz neki, hanem ra kell szoktatni, hogy este 8-kor agyban a helye, az enyeim is buliznanak, ha lenne valasztasuk. Idorol idore probalkoznak meg.

2013. dec. 13. 21:08
Sziasztok! Kisfiam nem akar aludni este..fél 11-11óra amire elalszik,de reggel kelnie kell az oviba mert én meg megyek dolgozni..sajnos így nem alussza ki magát..de nem tudok vele mit csinálni egyszerüen nem bírom elaltani korábban..(én úgy gondolom.. hogy nem fáradt nem tud aludni..)egész nap meg sem áll mégsem fárad el! Ismer valaki valami ,,csodaszert" ami nem is tudom hogy írjam,hogy ne legyen félre érthető..nem be nyugtatózni akarom a gyereket vagy altatót adni neki..csak valami...Kérlek titeket a negatív leszóló válaszoktól kíméljetek! Köszönöm ha valakinek van ilyen tapasztalata és esetleg megoldása rá. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook