Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már lassan 9 hónapja nem alszik a kisfiam éjszaka. Mit tegyek? fórum

Már lassan 9 hónapja nem alszik a kisfiam éjszaka. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 27. 19:22
Csak az eredeti kérdésre válaszolnék:Próbáld meg a levendulát.
67. Kiniand (válaszként erre: 66. - Ansza)
2008. febr. 1. 13:17
Ja, én meg olyankor még szerencsétlenebbnek érzem magam. Érdekes, hogy van egy barátnőm, akinek egy idős a gyereke az enyémmel. Na az a gyerek maga a csoda, mindent tud, amit egy zseninek kell. Bár személyesen amikor találkozunk valahogy mégis mindig ő szokta utánozni az én lányomat... Egy másik barátnőmnek egy évvel idősebb a gyereke és mégis sokkal jobban megérti a problémáimat és elmeséli, hogy náluk is volt ilyen meg olyan gond, pedig ő jobban dicsekedhetne, hiszen eleve koránál fogva is többet, jobban tudhat a kislánya! Na most kicsit zavaros voltam, de a lényeg nagyjából érthető. Azonos korú gyereknél azt hiszi az anyukák, hogy versenyezni kötelező?!
66. ansza (válaszként erre: 65. - Kiniand)
2008. febr. 1. 13:09
hát igazad van,attól hogy mások is vannak igy,én még álmos maradok...de itthon elkóvájog valahogy az emberlánya.csak csóri férjemnek nehéz,aki hajnalban kel,és sokszor nem az ébresztőre,hanem a gyerekre,és azért a munkahelyén meg oda kéne figyelni a dolgokra.egyszerűen nem hiszemel,hogy milyen energia van bennük.és tök rosszul esik,amikor a jó alvó babák anyukái meg sajnálkozva néznek rám,meg osszák az észt.
65. Kiniand (válaszként erre: 64. - Ansza)
2008. febr. 1. 13:03
Igen, az vigasztaló, hogy nem én vagyok, aki valamit nagyon elrontott, mert máshol is küzdenek, de igazából az alvásigényemet nem elégiti ki, hogy tudom, más sem alszik! De legalább valamilyen színten megnyugtat, hogy ne akarjam annyira görcsösen, azt az alvást. Az az érdekes, hogy én már másodjára csinálom végig ezt (bár az első már elég rég volt, és csak a szépre emlékezem..)mégis olyan bizonytalan tudok lenni, mintha az első lenne.
64. ansza
2008. febr. 1. 12:55
azért vigasztaló,hogy nem csak nálunk van gond az alvással...én idáig csak olyan anyukákkal beszéltem,akiknek "álomgyerekük" van,magyarul eszik,meg alszik.na,az enyém soha nem volt ilyen.már a kórházban is ő aludt a legkevesebbet.most 4 hónapos múlt,de már gondoltam,hogy valamikor kivizsgáltatom.attól függetlenül hogy a tápszer elvileg tovább hat,van olyan hogy még most is kér éjjel enni,semmi mást nem fogad el,se cumi,se tea,és ha nem kap,sirás van.nappal kb másfél-két órát alszik 3 részletbe,este 9 elött még soha nem aludt el,10-11 körül ájul be,és reggel 5-6kor már fennt van.és elvileg neki még 15 órákat kéne a "nagykönyv"szerint aludni.soha nem csinálta ezt.gondoltam,hogy talán már nem elég az 1-es tápszer,de a dokim csak 6-hónaptól irja fel.kiváncsi leszek,hogy mikor fog ez rendeződni,mert már jó lenne kialudni magunkat.
2008. febr. 1. 12:33

A módszer lényege a 3-5-7-9-9...

Ennyi percenként kell bemenni a gyerekhez, minden alkalommal max 2 percet lehet bent maradni. Felvenni nem szabad az ágyból, csak megsimogatni, halkan megnyugtatni, többször elismételve, hogy mostmár aludjon. Ez napközben bejött a fiamnál is. Mert csak kézben volt hajlandó aludni, különben 15 perc után már üvöltött az ágyában. Most aránylag egyedül alszik el, ha leteszem, bár elsőre 2,5 órán át üvöltött, én meg 9 percenként mentem be megnyugtatni, de két nap alatt megtanulta, hogy muszáj elaludni ringatás nélkül. De éjszaka nem tudom ezt alkalmazni, mert a nagy felébred az üvöltésre. Ráadásul nem is vagyok magamban biztos, hogy öt hónaposan mit várhatok el tőle. Még az sem lenne baj ha felébred, mondjuk mindig 3-, 4-kor, de teljesen rendszertelen, hogy mikor meddig alszik. Anyatejes baba, de már kap gyümölcsöt, mert kiszedi a felnőtt kaját a kezünkből.

62. kitti1981 (válaszként erre: 61. - Kiniand)
2008. febr. 1. 10:58
Szia!Nem probáltad ki azt amit a lányodnál csináltál???Engem érdekelne mi volt az a mondszer ami bevált a kislányodnál???Amugy mi se tudunk mit csinálni felkellünk és kész!!!:((De nem tudom meddig lehet ezt birni!!
2008. febr. 1. 10:16
Sziasztok, már gondoltam indítok egy topicot, hátha tud valaki segíteni babaalvás-ügyben, de szerencsére nem vagyok egyedül. Sőt, ahogy olvasom, még én aránylag jobb helyzetben vagyok. Azért estem kétségbe, mert a nagylányom anno óramű pontossággal aludt elinte 3 majd 4 órákat, közben evett, de szerencsére nem volt soha éjszakai cirkusz. Tíz hónaposan úgy döntöttünk , mostmár elég az éjszakázás. Aludj jól gyermekem c. könyvet kaptam kölcsön, a módszer bevált. Harmadik éjszaka óta végig alussza az éjszakákat. Most hat éves, este nyolckor fekszik, reggel 8-ig alszik és még néha a délutáni alvásra is rá lehet venni, az kb 2 óra. Na de a fiam, aki most öt hónapos, kiszámíthatatlan. Egyszer alszik este 10-től reggel hatig, máskor meg már éjjel 1kor fennvan és aztán kétóránkét újra ébreszt. Minden este mikor ágyba kerülök, bennem van a frász,hogy ma vajon mikor kezdi a kiabálást. Mer nem nyöszörög, nem sír,hanem kiabál. És ez azért is gond, mert a múlt hét óta átkerült a lányom mellé a gyerekszobába és minden éjszaka őt is felébreszti. Van valami ötletetek, hogy tudnám rendszeressé tenni az éjszakai alvást?
60. a9752c112e (válaszként erre: 58. - Ettike85)
2008. jan. 29. 22:12
Boldog szülinapot a babának!!!Az én kicsikém 01.27.-én töltötte be a 2. életévét.Kész fiatalember.Rohan az idő,mégcsak most született.
59. Ada12 (válaszként erre: 58. - Ettike85)
2008. jan. 29. 12:46
Istenke éltesse sokáig :))
2008. jan. 29. 10:20
Az alvás nálunk is örök probléma! Nálunk mondjuk igényli h legyen kis fény éjszaka a szobába és már nyugodtabban alszik. A másik pedig h nálunk az utolsó étkezés kb lefekvés előtt 1/2órával történik és még utánna kapja a tápszert(3)mert mi már 1évesek vagyunk:)(pont ma)! Viszont még igy is egyszer megébred kb1-1/2 2magasságában! De akkor is este 9-től,reggel 9-10ig alszik azaz egy ébredés szerintem korrekt!
57. Ada12 (válaszként erre: 54. - A9752c112e)
2008. jan. 29. 09:09
Persze tudom, ha elalszik bármit be kell vetni nem is azért írtam, csak hogy tudja Kitti is, h nem olyan egyszerű utána leszoktatni :)))
2008. jan. 28. 22:25
Szia, ha meggyőzödtél róla hogy nem fáj semmije,nem éhes nem szomjas,akkor hagyni kell sírni. Mi voltunk hasonló cipőben,az első 1 hétben nehéz halgatni de a hatás garantált. Keress rá az aludj jól c.könyvre,nekünk nagyon bejött. De,kitartónak kell lenned és egy kicsit könyörtelennek.
55. a9752c112e (válaszként erre: 51. - Kitti1981)
2008. jan. 28. 22:15

Jaj Kitti!!!

Kecsketej-ötlet visszavonva.Nem jó.Ma mondta az orvosom,hogy én is álljak le vele,mert vérszegénységet okoz.

54. a9752c112e (válaszként erre: 53. - Ada12)
2008. jan. 28. 22:13
A mézzel kapcsolatban megkérdeztem a háziorvost.Ő mondta,hogy lehet,csak ne tesco-s méz legyen,ha lehet termelői hárs-vagy akácméz.Igen,a széket olyannyira megszokta,hogy most 2 éves korában kezdünk leszokogatni róla,és újszülöttkorától használtuk.De hát jobb volt,mintha nem aludt volna egyáltalán.
53. Ada12 (válaszként erre: 52. - A9752c112e)
2008. jan. 27. 22:33
Mézet csak 1 éves kor után javasolt adni. A székes dolgot biztos élvezte a lurkód, de az ilyenekhez sajna hamar hozzászoknak és akkor jaj Neked Anyu. Tényleg alhatsz ülve :)))
52. a9752c112e (válaszként erre: 51. - Kitti1981)
2008. jan. 27. 20:57
Javaslom,hogy a levendulás testápolós(jonson's)masszást is vesd be fürcsi után!Nagyon tuti a hatása.A béres cseppből 10 cseppet+10 cebion cseppet.Általában teában javasolják,én egy kis mézben szoktam elkeverni,mert az szintén jótékony hatással bír.Várunk vissza,majd írj,ha van egy kis időd,hogy beválnak-e a praktikák!Ha nem ,kitalálunk vmit.Jaj,a multkor ezt elfelejtettem leírni!Van egy olyan nagy,irodai,forgós,hintamechanikás székünk,nekünk az a megváltás.Ha a baba már sehol nem aludt,beültem vele a székbe,szembefordítva magamhoz öleltem,a kis fejét a mellkasomra tette,s eközben először intenzíven,majd kicsinyenként lassúlva hintáztam vele.Ja és közben a hátára tettem egy puha ,meleg takarót,az is nyugtatja.Szóval ez így együtt működött nálunk.Néha egész éjszakákat aludtam át vele a székben,miután kipattant a megváltó ötlet.megtanultam ülve aludni,mert csak addig volt csicsi,amíg fogtam.Sok szerencsét!
51. kitti1981 (válaszként erre: 49. - A9752c112e)
2008. jan. 25. 09:15
Köszönöm a segitséged!A levendulás vizet kiprobálom!Mi igen jó kondiba vagyunk 12 kg -os a kisfiam!!És most februárban lesz 10 hónapos!Amugy nem étvágytalan inkább sokat eszik!!De nem kövér!!:)A béres cseppet megkérdezem!!!Egy probát megér!!!És hány cseppet adsz neki meg mellé kell nekik is enni c-vitamint??
2008. jan. 24. 11:35
2008. jan. 23. 23:01
szia kitti!Nos az én kisfiam már 2 éves lesz 27.-én,de hol így hol úgy...Még most sem alussza át az éjszakákat,többnyire.Van már 10 kg a babád?Ha igen,adhatsz neki béres cseppet.Mi,amióta ezt szedjük sokat javult a helyzet.Egész pontosan nem csak ettől.A kicsi álmatlan és étvégytalan volt,ezért béres csppet és kecsketejet kezdünk neki adni.Jelentősen javult a súlya is és a vérszegénysége is.A kecsketej igazi gyógyszer,kérdezz csak meg idősebbeket is a környezetedben.Mi az Intersparban vesszük a Bio kecsketejet,kakóként fogyasztja a baba.Próbáltad a mellkasodra fektetve altatni?Az anyai szívhag nyugtatja a babát.Esetleg valami halk,lágy zenére?(Nekünk az Andrea Bocelli bejött)Mellkasra fektetés+zeneElalvás előtt babamasszázs levendulás testápolóval,ha nem ismered a módját a védőnő segíthet.Párologtass a szobában levendulaolajos vizet!Az anya közelsége,nyugalma nagyon fontos.Hajrá!Valami tuti segíteni fog.
2008. jan. 23. 20:44

kitti majd ird meg hogy hogyan is haladtok!!!


sok sikert!!

47. Ada12 (válaszként erre: 46. - Kitti1981)
2008. jan. 23. 17:16

Remélem sikerül vmit változtatni, mert ez így nagyon fárasztó lehet.


A homeopátiás szert (ha nem olyan a dokinő) inkább ne említsd. Vki kifejezetten tiltja, pedig nagyon jók. Semmilyen gyógyszer nincsen benne, csak gyógynövények.

46. kitti1981 (válaszként erre: 45. - DTÁ78)
2008. jan. 23. 17:14
Köszönöm!Majd most ugy is megyünk tanácsadásra és megkérdezem a dokinkat!!:)Megszeretném köszöni mindenkinek a segitségét!!!köszönöm!!!
45. DTÁ78 (válaszként erre: 40. - Kitti1981)
2008. jan. 23. 09:07
Nekünk már 6 hós korátol a baby fit 2-est mondta a dokinő, recept nélkül 2800 ft körül van, tuti hogy kevés neki az 1-es!
44. Ada12
2008. jan. 22. 22:29

Kitti!


Homeopátiás, recept nélkül kapható.


Szerintem az 1-es jelű tápszer már kevés egy 9 hós babának, Nektek már a 3-as jelűt kellene enni.

2008. jan. 22. 20:56
Azt mondják azoknál a babáknál akik éjjel nem alszanak meg kell próbálni reggelente fürdetni így megfordítja a napszakokat és elvileg alszik éjszaka nem tudom bejön-e nekem a védőnőm mondta
2008. jan. 22. 20:45
mennyire fárad le egész nap? nem lehet ,hogy többet kellene kivinned a levegőre vagy többbet letenni játszani??
41. MoncsiMama (válaszként erre: 40. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 20:45

igazság szerint tényleg fogalmam sincs,hogy mik vannak otthon -tápszerek- ebben más biztos jobban tud segiteni...


még gondolkodok,hogy mi ujat mondhatnék ami segit is!

40. kitti1981 (válaszként erre: 37. - MoncsiMama)
2008. jan. 22. 19:14
először mi milupa milumil Ha start most pedig humana babi fit 1 est
39. kitti1981 (válaszként erre: 38. - Ada12)
2008. jan. 22. 19:12

Szia!

Igen ez probáltuk!!:)Egy dobozzal,de nem hatot!!:(Amit irtál az mi homeopátiás az is ki kell iratni vagy vény nélkül kapható??:)Köszi szia

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook