Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a 3 hónapos kisfiam. Segítség! fórum

Nem alszik a 3 hónapos kisfiam. Segítség! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. febr. 10. 20:44
Ja, fogzás: Budának 4,5 hósan bújtak elő az első fogai, és bizony már 3 hósan ömlött a nyála, túrta befelé az öklét a szájába, úgyhogy az sem kizárt!
38. Mariann7533 (válaszként erre: 34. - Pumukli75)
2010. febr. 10. 20:44
Szia.Írtam a másik topikban.És ez teljesen így van.Ok nélkül az ilyen kicsi babák nem sírnak.
2010. febr. 10. 20:43

Ja, és annyi, hogy az én apróságom is 3 hósan "őrült meg", akkor kezdett éjjel-nappal szinte non stop szopni. Megtettem, hogy annyit szoptattam, ameddig csak bírtam. De most jön a második baba, ő már nem fogja ezt megkapni szegény :(

Amúgy éjjel fekve szoptass, úgy te is be tudsz aludni. Ha elmúlt a hasfájás, akkor az se baj, ha néha kimarad a büfiztetés.

És kitartást kívánok, azért nem lesz mindig ilyen nehéz ám :))

2010. febr. 10. 20:42

Már próbáltuk a játszószőnyeget is. Pedig már érdekli őt minden. Leskelődik, egyelőre nem hatotta meg a dolog. A kis játékaira is sokat mosolyog, beszélget velük.

Az én kisfiam hisztizik. Tudom, hihetetlen, de hisztizik. Különbség van a sírása és a hiszti között. Megmutatnám, hogy hihető legyen:)

Éjjel pancsi után éjszakai fény van a konnektorban, cici, simi, alvás. Általában sikerül, bepakolom a kiságyba és alszik. Aztán ezután van az, hogy kb. 5 órát alszik, eszik és utána katasztrófa.

35. Tonettó (válaszként erre: 21. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:39

Sajnálom :(

Próbáltad a hordozókendőt? Ugyan ez az altatáson nem segít, de ha hurcolásztatja magát, akkor így legalább szabad a karod...

Amúgy az én fiam se aludt napközben szinte semmit anno, éjjel meg többször kelt. Sokszor csak addig aludt, amíg a cici a szájában volt. Tökre cicifüggő lett!

Megkérdezhetem, cumizik?

Különben sajnos lehet, hogy ilyen temperamentumú a babád, de amikor megindul a mozgásfejlődése, könnyebben elfárad, jobban leköti majd magát, talán jobb lesz! Nem ígérem, mert az én fiam mostanában lett önállóbb, az alvása még mindig nem tökéletes, pedig lassan 16 hónapos... Szóval kitartást, és remélem kapsz valami használható ötletet!!!

34. pumukli75 (válaszként erre: 21. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:36
ja és még annyit h egy három hónapos gyerek nem hisztizik..ha sir annak oka van..bepisil bekakil melege van fázik éhes stb..vagy egyszerűen csak anyahiánya van:)
2010. febr. 10. 20:34
Éjjelre pedig próbáld meg,hogy fürcsi után csinálj félhomályt,adj neki cicit,és hátha elálmosodik.Ha mégsem,akkor szerintem még egy kis "játék" belefér a dologba,és attól már tuti ki kell fáradnia.
32. pumukli75 (válaszként erre: 27. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:33
próbáld elfogadni ezt a helyzetet..ha ideges vagy azt a baba is megérzi..idővel jobb lesz hidd el kitartást!:)
31. Mariann7533 (válaszként erre: 30. - Mariann7533)
2010. febr. 10. 20:33
Természetesen ezt napközbenre írtam.
2010. febr. 10. 20:32
Én azt tanácsolom neked,hogy mivel három hónapos,és kezd lassan kinyílni a világ előtte,rakd játszós szőnyegre,hadd élvezze a "világ dolgait",hisz neki még minden ilyen izgalmas lehet.Ülj le a közelében,de hagyd,hogy játsszon.És egy idő után el fog fáradni,és megéhezik a nagy "játék" után,és szerintem el is fog álmosodni.
29. pumukli75 (válaszként erre: 12. - Boszorka42)
2010. febr. 10. 20:32
ez egy nagy baromság amit tanácsoltál!mi az h nem elég tápláló a teje..ha éhezne beteg lenne stb akkor igen de egy egészséges szervezetnél nincs ilyen.
28. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 4. - E974230abd)
2010. febr. 10. 20:31
3 évig? Jesszusom. Már most nem bírom, néha már a kistesó gondolata is...:(
2010. febr. 10. 20:30

Jah és persze nem azt várom, hogy 3 hósan végig aludja az éjszakát. Cicizzen, vagy egyen, igyon, ami neki kell. De ne fél-1 óránként. És akkor pluszban nem is alszik vissza.

Zombi vagyok már, sőt annyit bőgök, hogy azt mondják, depi jeleim vannak:(

Eddig max. 2x ébredt éjjel. Most meg...

26. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 23. - Kingi7)
2010. febr. 10. 20:27

3 hósan?

Bár az tény, hogy pár hete erőteljesen folyik a nyála és tömi az öklét, van, mikor egyszerre mindkettőt. Doki nem látta, hogy jönne. Aztán attól még lehet, hogy a fogcsírák, vagy vmik már dolgoznak.

25. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 15. - Kezdőanyu)
2010. febr. 10. 20:26
Tnap voltunk dokinál. 3 hós oltás volt, mindent megnéztek. Semmi baja. Mondta is a doki, hogy ha vmi baja lenne, akkor nem vigyorogna annyit, amennyit akkor ott is:)
24. pmjudit (válaszként erre: 19. - Mariann7533)
2010. febr. 10. 20:26

Én is így látom - nálunk is beállította mindkettő a napirendjét és mi alkalmazkodtunk hozzájuk.

Nálunk sosem fordult elő - még ma sem, pedig Szabikám mindjárt 3 éves, hogy pl. a délutáni alvásidőben menjünk bárhova - nem, a gyerek akkor alszik, minden program várhat.

23. kingi7 (válaszként erre: 21. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:25
Fogacska ügyben mizu???
22. kingi7 (válaszként erre: 19. - Mariann7533)
2010. febr. 10. 20:24
Igen, ebben van valami, hogy kialakítják a saját napirendjüket...:)
21. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 17. - Kingi7)
2010. febr. 10. 20:24

Ó, már annyi mindent végig néztünk, gondoltunk.

Éhes nem lehet, mert annyi tejcsit evett, hogy 2 óra alatt nem éhezhet meg. Napközben kibírja a 4 órát, van mikor 5 órát is. Éjszaka lehet, hogy szomjas, mert annyit nem cicizik. Már beszereztünk hideg párásítót is, hogy hátha kiszárad a torka a padlófűtéstől. De ettől még nem alszik vissza. Napközben csak karban hajlandó lenni és csakis függőlegesen a vállamon. Lekötni kb. max. 5 percre lehet, mert megun mindent. Énekelek, táncolunk, csörgőzünk, sétálunk, beszélgetek vele. Eleven gyerek, sokat mosolyog, kacarászik, szóval ezzel nincs gond. Levegőn is sokat vagyunk, ill. ha az idő engedi. De akkor is csak úgy alszik, ha tologatva van. Nem tudom kint hagyni, mert akkor hiszti van.

20. kingi7 (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2010. febr. 10. 20:23

Nekem nem sikerült, pedig nagyon rajta voltam, pl, 3-4 napja felállt és ma egész délután azzal volt elfoglalva, hogy valamihez odamászott és felhúzta magát...isten ments,hogy aludjon :)így a délutáni alvás elmarad... egy rendszer van, 7-8 között fürcsi, kaja, alszik rögtön éjjel néha felébred inni és 7-kor kel. amikor a foga jött fél óránként fent volt éjjel.


Véleményem szerint,minden baba más és folyamatosan változnak a szokásaik ahogy öntudatra ébrednek :) nekem hihetetlen jó baba, csak akkor sír,ha éhes vagy álmos... amúgy folyamatosan vigyorog, sokan ezt nem hiszik el...

2010. febr. 10. 20:22
Én azt tapasztaltam a három gyerekemnél,hogy elég okos kis emberkék,és annyira szépen beállítják az ő napirendjüket,csak alkalmazkodni kell hozzájuk.Persze ezt így kimondani lehet,hogy könnyü,de nálunk valahogy úgy alakult,hogy annyira be tudták állítani a napirendjüket,hogy mikor eszik,mikor alszik,mennyi az alvásigény,és napközben is mindig ugyanakkkor álmos a kicsi lányom.Pedig még intenzíven szopizik.Sőt az ovis fiam is álmos ebéd után,hazahozom,és szunya van.Ők alakították ki maguknak.A nagylányom első osztályos,de ő már este fél nyolckor alszik,mert igényli a szervezete.A kicsik pedig legkésőbb fél kilenckor.Az igazsághoz hozzátartozik,hogy a kicsi lányom,aki 17 hónapos,még kétszer eszik ciciből éjszaka,de tíz perc alatt bepuszilja a tejcsit,és alszik.
18. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 13. - Kezdőanyu)
2010. febr. 10. 20:20
Persze. Ez sem, az sem jó. Hol azt mondják, hogy hagyjam sírni, majd abba hagyja és ennyi. Hol azt, hogy ne. Én próbáltam ezt is, azt is. Egyik sem jött be. Napirendünk volt, ügyesen be is tartottuk kisebb nagyobb csúszásokkal, de volt. Most már az sincs. Mivel estére már tök k.o. ezért elalszik 6-7 fele és kimarad a pancsi. Van mikor nem engedi, hogy a cicit a szájába tegyem. Pedig éjszaka és a vacsinál azon alszik el. Van mikor sztrájkol és csak síkitozik.
17. kingi7 (válaszként erre: 11. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:19

Végig mentél a hibalehetőségen?

Éhes, szomjas, babusgatásra vágyik, játékra vágyik, fáj a hasa,unatkozik, nagyon álmos-ilyenkor segít egy jó séta kint a friss levegőn :)

16. pmjudit (válaszként erre: 7. - Kingi7)
2010. febr. 10. 20:19
Szerintem be lehet állítani, nyilván lemondással, alkalmazkodással - nekem 2x sikerült.
2010. febr. 10. 20:19
Esetleg dokinéni megnézhetné, hogy nem piros-e a torka, vagy csúnya-e a füle,megeshet, hogy ez a baj.
14. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 2. - Kingi7)
2010. febr. 10. 20:18
Hisztisen sír. Olyan kis kényeske lett. Lehet, mi rontottuk el, mert még pici volt és sírt, pattantunk. De kinek van szíve hallgatni sírni, mikor kis pöttömnyi? Meg persze most is...
2010. febr. 10. 20:16

Semmi esetre se hagyd magára a sírásával.Ebben a korban a babákat elsősorban a szopika nyugtatja meg,de ezt sem lehet állandóan.Nagyon fontos, hogy legyen egy napirend,ami nem pontos időbeosztást jelent, inkább események egymásutániságát.Nem lehet ettől sem egyik napról a másikra csodákat várni, de mindenképpen jó, hogy kicsit kiszámíthatóbbá teszi az életeteket.

Ajánlom a Suttogó titkai I.c könyvet,ami gyakorlati segítség egy kezdő kismamának,legalábbis nekem az volt.

12. boszorka42 (válaszként erre: 1. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 10. 20:16
Szia! Nem lehet hogy éhes bocs hogy ezt írom de nekem már nagyok a gyerekek. Ha szopik lehet hogy nem elég tápláló a tejed.Menj el a gyerek orvoshoz és kérd meg hogy írjon fel valamilyen tápszert és próbáld ki.
2010. febr. 10. 20:16
Csak anyatejes a Töksi. Úgy gondolom, hogy van elég, sőt tápláló is, mert 1 kg-val nehezebb a társainál. Sok tejcsi van, mert a fagyasztó tele van. 2 hete hagytam abba a fejést (akkor mellgyull. volt), amúgy meg folyton folyik a tejcsi belőle, átázok napjában többször. Poci fájás elmúlt, volt, de az is inkább a pukikkal volt gond. Éjszaka is szopizik. Eddig 1x, max. 2x ébredt fel és cicin vissza is aludt. Most már ez sem. Kipattannak a szemei, mintha nem lenne álmos, miközben napközben sem alszik.
10. Bajaikriszta (válaszként erre: 6. - Szilva_lé)
2010. febr. 10. 20:16
Mesélj csak légyszi nálatok hogy szokott le a szopiról? Gondolom foggal-körömmel ragaszkodott hozzá.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook