Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a 3 hónapos kisfiam. Segítség! fórum

Nem alszik a 3 hónapos kisfiam. Segítség! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. márc. 13. 18:08
Mi is iszunk már almalét, szőlőlét, sőt már barackot is. Almapépezünk is, de még nincs úgy oda érte. Kanálból ügyesen eszik, de az állaggal még nincs barátságban. Most üveges almát adtam neki és az csúszik. Hát lassan, de biztosan haladunk:)
2010. márc. 12. 20:52
A MIra ma bevágott egy fél űveg desszertet összekutyulva főt krumplival :)
97. reka82
2010. márc. 10. 21:59
Hello. Mi is elkezdtunk baratkozni az almaval, nagyon szereti Nandi baba, elobb a levet, ma mar pepet kapott. Csak ugy cuppogtatja :-)
96. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 94. - Hayna71)
2010. márc. 10. 20:53

Szia!


Örülök, hogy sikerült mégis összehozni a "napirendet", vagy legalábbis, hogy az esti alvás ne tolódjon kis nagyon sokára. Majd meglátod, persze, ha csak akarod korábbra hozni, hogy fokozatosan az is összejön.

A napközben alvás nálunk is változó. Hol összejön, hol nagyon nagyon nehezen. Persze, mindig harcok árán, amit még mindig nem tudok megérteni. Az öltözködés szerintem szokványosan utálatos dolog, mert piszkálva, macerálva vannak. Bence is a fürdés után már nyüglődik, mert éhes, álmos...

Reméljük alakulnak a dolgok még jobban, ahogy növekszenek a csemeték, kinövik ezeket a rossz szokásokat.:)

2010. márc. 10. 18:20
a mira még mindigsokszor felébreszt éjszaka vagy a cumi vagy cici ma bevágott egy kajálásnál egy almát meg egy krumplit csak lestem....kint nem igazán alszik,útálja az autúülést is ....
2010. márc. 10. 12:51

Helló!

A kérdéses probléma a tanácsotokra megoldódni látszik, hiszen 3,5 óránként eszik, és úgy ütemezem, hogy legkésőbb 9-re már ágyikóban legyen. Mostanság viszont a napközbeni alvással van gond, hiszen csak a séta (napi 2 alkalom) alatt alszik, fent a lakásban nagyon sokára és nyűglődve bír elszunnyadni. Az öltözködés (sétakor és fürdés után) még mindíg rémálom....

Nálatok mi a helyzet?

Írj!

93. e27d5a6391 (válaszként erre: 89. - Hayna71)
2010. márc. 4. 11:27
szerintem is adj neki amikor csak akarja,tudom hogy nem túl jó de hát ha neki ez jó? én is akkor adok neki amikor épp akarja,a fürdés az nálunk még elég macera....szeretném 8-kor fürdetni és 8.30-kor már aludna de hát...tegnap is délután 3-tó nem igazán aludt....ki akarok találni valamit de nem olyan egyszerű,ő is kell hozzá......
2010. márc. 3. 20:19

Na mi újság van sorstársam?

Hogy telnek a napok a kiscsajjal? Most, hogy jön újra a hideg, megérzi a pici?

91. reka82 (válaszként erre: 89. - Hayna71)
2010. márc. 1. 18:09
Hello. Osztom a velemenyedet. Nallunk altalaban 3 orankent van etetes, +/- fel ora-ora, valtozo, de hagyom mindeg hogy o kerje, mert ha nem, akkor csak nyamnyog a tejcsivel, a furdest viszont nem tudjuk pontosan tartani, mert valtozo a reggeli ebredes idopontja, es napkozben is tolodik. van ugy hogy hatszor eszik nappales este 10-kor fekszik le , alszik reggel 8-ig, van ugy hogy 9kor mar alszik, es 7 korul ebred.
90. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 89. - Hayna71)
2010. márc. 1. 13:59
De ha pl. 7-kor fürdés van, az nem tart 8-ig. Még sztem pici ahoz, hogy pancsizzon, ezért sztem 10 perc alatt meglehettek a fürdéssel, aztán már fél8 előtt eszik is. Ha meg úgy látod, hogy nagyon éhes 7 körül, akkor ajd neki kis vizet, vagy már én pl. mivel 4 hónapos, ezért már iszik almalét, őszilét, ezzel kibírja azt a 10-15 perc fürdést, aztán eszik. Régebben pl. mikor mi is így voltunk, hogy össze vissza evett, sokszor a fürdetésre esett, akkor nem adtam annyit tejcsit neki. Picit evett cicin, aztán gyors fürdés és kapta tovább. Persze, ezekhez is be kell állni, meg kell szoknia a picinek.
89. hayna71 (válaszként erre: 88. - Nyuszkófül84)
2010. márc. 1. 13:34
Igazad van abban, hogy jó volna betartani a napirendet úgy, hogy minden nap 7-kor fürdés és 8 kor vacsi, aztán alvás. Ezt hogyan tegyem meg akkor, amikor mondjuk 7 órakor eszik. 8-ig nem bírja ki, viszont 1 óra elteltével, nem adhatok neki újra enni...
88. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 87. - Hayna71)
2010. márc. 1. 09:28

Jah, azt nem tudtam, hogy nem tejcsis:(

De én ekkor is azt vallom, hogy nem kell ilyen szigorú lenni. Ha éhes, adj neki enni. Ne várd meg míg teljesen felhergeli magát, lehet, hogy ezért is sír sokat.

És sztem, ha a napközbeni napirend nem jön össze, akkor az esti legyen fix. Sztem próbáld meg ugyanabban az időben fürdetni, így beáll a kis szervezete és tudni fogja, hogy este pl. 7-kor, 8-kor fürdés és utána kapom a vacsit és aztán alvás. Ha ezt betartod, akkor tuti könnyebb az altatás. És neked is lesz még pici szusszanásnyi időd este, mert már 8-kor alszik:) Hozzá kell szoktatni.

87. hayna71 (válaszként erre: 85. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 28. 16:30

Szia!


Az én gyermekem tápszert kap sajnos... A védőnő mondta, hogy tartani kell a 4 órát, és ne fejlődjünk vissza... Nem mondtam neki, hogy most már csak 3 és fél óránként adok neki enni...Az esti lefekvés pedig mindíg attól függ, hogy mikor eszik utoljára.Fürdetés pedig valamikor előtte van... Ahogy sikerül.

86. e27d5a6391 (válaszként erre: 85. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 27. 20:54
az én Mirám még séta közben sem alszik mint más gyerek,egyik nap gondoltam kiviszem hátha változott valami,pont lefekvés idő volt.....hát,semmi,bejöttünk,cicire tettem és 3 másodperc múlva már aludt....én is akkor etetem amikor csak akarja.....mielőtt megszületett én is azt gondoltam hogy majd ez lesz az lesz...semmi nem lett belőle,hiába akartam egy adott napirendet,rájöttem hogy nem megy,először a babát hagyni kell és figyelni mi az ami neki is jó és ahhoz kitalálni olyan napirendet ami mindkettőnek jó.....
85. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 84. - Hayna71)
2010. febr. 27. 20:21

Üdv a klubban:D Bár eddig azt hittem, hogy nincs rajtunk kívül ilyen. Mindenki csak a jót, a tökéleteset meséli... az ő gyerekük már írnak, olvasnak, szobatiszták x hónaposan:)

Az etetést miért tartod be ennyire pontosan, hogy nem ehet 4 óránál hamarabb? Sztem ez butaság. Hisz te sem eszel soha ugyanannyit. Van, hogy ő is kevesebbet eszik, mert akkor épp annyi elég neki, ezért hamarabb meg is éhezik. Az én fiam van, hogy 4-5 óránként eszik, de van, hogy másfél óránként. Soha nem figyelem az órát, ha éhes adok neki, hisz miért éheztessem, meg a cici amúgy is megnyugtatja.

Hánykor van a fürdetés nálatok? Miért van még fent 9 körül? Mi 7-kor fürdün, fél 8-ra végzünk, eszik és 8-kor már alszik is. Vagy cicin, vagy cumival, de már alszik.

Ez a tologatás engem is kiborít. Tényleg nincs az embernek egy perc nyugta sem, mert amint nem mozog a sejhaja alatt, akkor nyüszörög, felébred. Erre mondta a dokim, hogy ehez lett hozzá szoktatva, ezért most már máshol nem is fog aludni. Erre mondtam, hogy anyád:D Ha máshol nem alszik a gyerek, csak üvölt, akkor ez a végső megoldás...ha ez vált be, akkor ez van. Persze én szívok vele, de most mit csináljak?

84. hayna71 (válaszként erre: 83. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 26. 21:20

Sorstárs!

A babakocsi ha áll, a gyerekemnek kipattan a szeme.. Csak, ha mozgásban van, hajlandó aludni. A ma esténk is nehéz volt...4 óráról, 3,5 órára csökkent az etetések közt eltelt idő, de este is már félidőben korgott a gyomra, ásítozik, álmos, aludni nem tud...csak ordít. 3 óra elteltével, nem bírjuk, megetettem, letettem aludni9 előtt. Most alszik. Én nem értem, miért nem tud elaludni délutánonként. Tegnap is, szerintem hülyének néztek a lakótelepen, hogy fél hat körül még tologattam az alvó gyereket. Ez van.

83. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 82. - Hayna71)
2010. febr. 26. 20:10

Szió.


Nekem is mondták már, hogy a foga. De születésétől? Amúgy erőteljesen nyáladzik, patakokban folyok a szájából, de én sem érzem, sem látom.

Ha a lányod elalszik a babakocsiban, akkor nyugodtan alszik, vagy tologatni kell?

Az én fiam csak úgy alszik, ha tologatva van, őrület. Néha már az arcomat kaparom, főleg, mikor harcol, ordít az alvás ellen. Dokink szerint normális... hmmm sztem hülye, mármint a doki. Azt mondja, hogy fél éves kor alatt nincs alvászavar, meg kell tanítani őket aludni...

Szerinted is van hiszti ilyen korban... én is sokszor úgy érzem, hogy az... mégis azt mondja mindenki, hogy egy ilyen pici baba, nem hisztizik. Jah, csak az én fiam más:D

82. hayna71 (válaszként erre: 81. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 26. 19:18

Szia!

Mondtam a védőnőnek, azt mondja a foga, de szerintem nem. Nincs megduzzadva egyáltalán az ínye.Néhány napja a lányom is csak a babakocsiban hajlandó elaludni, igaz, ma sikerült 1 órát itthon, de úgy, hogy hagytam nyöszörögni egy darabig, aztán elaludt.Most is itt nyüszít mellettem, de semmi nem jó neki. Lekapcsoltam a villanyt, puszilgattam simogattam, de annyira nyüszített, hogy felkapcsoltam a villanyt, és akkor nincs alvás. Most tovább szirénázik...Szerintem ez hiszti...Miért nem akar aludni, ez számomra talány. Megyek, mert már nem bírom cérnával az ordítást.

81. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 80. - Hayna71)
2010. febr. 26. 12:51

Szia.

Valóban nagyon hasonlít a két baba. Szerencsére én még nem tartok ott, hogy viszem magammal a wc-re. Úgy veszem észre, hogy már egyre jobban el van egy darabig egyedül, persze, ha játékokat lát, fogdoshat, rághat. Megint tetszik neki a pihiszék, van, hogy fél órát is el van benne. Persze ez ritka, de a 15 perc az tuti. Sokat énekelünk, mondokázunk, ilyenkor élvezi, hogy látja a fejem és kacarászik. Bence is egész napos foglalkozást igényel, én is örülnék, ha már el lenne egyedül is. Ő most már ritkábban eszik (szerencsére), de az nem azt jelenti, hogy nyugi van. Az én fiam most már esténként vadult meg. Most már végképp nem tudom elaltatni cicin. Eddig fürdés után evett és cicin el is aludt. Most már az új módi, hogy ha jól lakott, akkor hanyatt vágja magát és ennyi. Ilyenkor jön a séta, suttogás, cumi. Nagyon nehéz. Főleg, hogy nappal sem nagyon akar aludni. Most már csak a babakocsiban alszik, ha alszik. És még mindig azt csinálja, hogy ha altatásról van szó (álmos, rengeteget ásít, dörzsöli a szemét és nyügös, tehát nem azért teszem le, hogy végre nyugi legyen), akkor amint hozzá ér a kis teste a talajhoz, rögtön ordításba kezd. Mintha harcolna az alvás ellen. Ezt nem tartom normálisnak. Hiába mondom a dokinak, nem érdekli.

Amúgy alapjában véve olyan kis vigyorgos ez a nagy fiú. Mindenkire, bármilyen helyzetben mosolyog, röhög. De mégis az alvástól fél:(


Neked az éjjelek milyenek? Hányszor ébred a lányod? Doki, védőnő mit mond a nem alvásra, nyügösségre?

80. hayna71 (válaszként erre: 71. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 25. 22:43

Szia!

A te fiad és az lányom... Szval én tényleg viszem a wc-re magammal, sőt a tusolásomnál is ott van. Amúgy az egyetlen eddigi hozzászólásomat (az imént olvastam) törölni szeretném, mert gyermekem mára teljesen "megvadult":))Nappal csak a séta alatt alszik, a lakásban csak nyűgösködik egyfolytában. A nap minden percében foglalkozni kell vele. Nem mondom, hogy ez rossz, de őszintén nagyon fárasztó, és szerintem tudnia kellene önállóan is játszani. Ha magára hagyom, kimegyek a szobából, ordít. Annyira bele tudja hergelni magát, hogy alig kap levegőt... Az esti altatás is nehéz, mert fürdés után nem mindíg közvetlenül van az etetés, és szenvedés kivárni a 3,5 óra leteltét. Mert most már nem 4 óránként eszik. Nem tudjuk kivárni olyan nyügi. Biztos nem fáj semmije, mert az ordítás közbe néha vigyorog is mint a vadalma... Azt olvastam, hogy ebben a korban még a hiszti nem alakul ki, mivel az egy akaratlagos dolog, és az ilyen kicsi gyermekeknek még az nincs....

Most, hogy annyit ordított büfiztetés alatt elszunnyadt a vállamon és már alszik. Kíváncsi vagyok meddig, mert ma hajnalban fél kettőkor ébresztett...

79. kingi7 (válaszként erre: 76. - *angel*)
2010. febr. 19. 21:25

át tudom érezni a gondodat :)

kitartás, nézd meg alul az inyét, hogy vörös duzzadt-e és ha hozzáérsz visit? mert ha igen akkor a foga, nekünk is 4 hónapos volt amikor kijött... most 2 hét alatt a felső 4 foga jött ki 7 hónapos... tegnap volt a 6.-ik foga és hosszú idő óta az első éjszakánk... előtte fél,egy óránként startra készen...:( próbáld a dentinox gélt vagy mit, meg van valami viburcol vagy milyen homeopatás kúp, valamelyest segít

78. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 75. - Reka82)
2010. febr. 19. 20:39

ha a kisfiad este 11-től alszik, akkor 11-ig mit csinál?

ha nappal összejön nálunk is az alvás, akkor szintén 40 perc, 1 óra, van, mikor 2 is, de az ritka. most újból a babakocsi a menő. Bence is folyton tuszkolja az ökleit, már néha öklendezik és iszonyatosan folyik a nyála. lehet,nálunk is fogacska van...?

77. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 74. - Betty.84.5)
2010. febr. 19. 20:37
sajnos az én kisfiam ilyenkor elvárja, hogy végig tologassam. ha séta van, akkor nincs gond. de ha csak simán kint akarom hagyni a levegőn, akkor nyöszörög.:(
2010. febr. 19. 09:59
Hamár itt vagyunk akkor segitséget kérek az én gyerekem 4 hónapos! 2 hetes kortol nem alszunk éjszaka aztán volt 1 hét mikor azt hittem minden rendben de utána megint nem! Nálunk eszik rendesen ez a gyermek sööt! :) 7.7 kg a 4 hos státuszvizsgálaton! De volt mikor beteg volt és alig evett végigaludta az éjszakát 8 teljes orát!! Szoval mit tegyek jön a foga és az a baj? vagy mi?? Ohhh már nehezen birom hogy koma vagyok mert a Kicsi benyom este kb 150hl és alszik 2 orát majd felkel és este is van, hogy oránként felkel! Mitévö legyek??? Nagyon álmos Fáradt Anyuka!!!! :(
75. reka82
2010. febr. 17. 22:09

Az en kisfiam tegnap toltotte a 3 honapot, jo alvonak mondhatom.

Az eszakat atalussza, este 11tol reggel 8ig alszik, nappal csak szundikal 1-1 orat evesek kozt.Par napja a nappali alvasoknal hirtelen fel-felsir, de nagyon keservesen...szerintem fogacska van a hatterben, mert rakapott az oklere, es nagyon nyalazik a dragam,ilyenkor nehez megvigasztalni, kezd raszokni az olben alvasra, nem lesz ez igy jo hosszu tavon...mar 6,34kg...

74. betty.84.5 (válaszként erre: 1. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 17. 17:54
a kislányom amikor nagyon nyügös és nem bir elaludni akkor felöltöztetem és kiviszem a teraszra a hideg levegöre ugy mindig elalszik!(most 6 hós) igaz kiss idöt vesz fel a ringatás ,de nálluk bevált a hideg levegő mindig elaltatja
2010. febr. 15. 18:16

köszönjük szépen.

alakulunk hála az égnek.

tnap fél9-től 4-ig aludt, aztán már negyed7-kor fent volt és utána semmi alvás, de legalább az éjjel nyugis volt:)

és ti hogy vagytok?

72. e27d5a6391 (válaszként erre: 71. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 15. 13:02
szia látom vannak változások,örülök nektek! :)))
2010. febr. 15. 12:03

:D

Már készítem az agyamat, hogy ez lesz. Imádnivaló, hogy ilyen minin is ennyire kötődik, ragaszkodik, de azért túlzásokba ne essünk, igaz? Lassan tényleg ott tartunk, hogy jön velem a klotyóra bébihordozóban. Sajnos az én fiam annyira utál egyedül lenni, hogy nagyon sír. Jó, persze, ha rohanni kell, akkor rohanok és muszáj hagynom. De ő annyira fel tudja hergelni magát, hogy keservesen sír:( Volt, hogy másodpercekig nem vett levegőt...

Tényleg egész napos fogalkozást igényel Bence. Most nem azt mondom, hogy én nem teszem meg, de ugye más dolgom is lenne (háztartás...). Tnap a nagyszülőknél voltunk. Így folyamatosan foglalkoztatva volt, és annyira elfáradt benne, hogy csak letettem az ágyba, behelyezte magát, cumit kapott és aludt is. Soha nem aludt még így el:( De mindig így kellene. Hát remélem, alakulunk.

70. Tonettó (válaszként erre: 46. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 15. 09:49
Na hallod, nem elkeseríteni akarlak, de Buda amint megtanult mászni, jött utánam a klotyóra, és azóta is mindig velem van olyankor :)) Egyszer ez is elmúlik :) Már nem is zavar annyira... Biztos nagyon ragaszkodó babád van! Elhiszem, hogy fáradt, ideges vagy, és meg is értem, hidd el!!! De sajnos igazán jó tanácsot nem tudok adni, csak azzal tudlak biztatni, hogy nem marad ez mindig így. És - remélem nem köveztek meg, amiért ezt írom - nem lesz ám attól semmi baja, ha egy kicsit sírdogál, pl. amikor vécére mész, vagy valami dolgod van. Nem azt mondom, hogy hagyd elkeseredetten sírni, de ilyenkor igyekezz arra gondolni, hogy semmi baja, csak kicsit utánad ácsingózik, te meg majd visszatérsz! Viszont neked is szükségleteid vannak. Amit meg tudsz, oldd meg úgy, hogy ott vagy mellette. És megoldódik minden!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook