Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar mozogni a babám, 27 hetes. Lehet valami gond? fórum

Nem akar mozogni a babám, 27 hetes. Lehet valami gond? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. pmjudit (válaszként erre: 33. - 3b41f6053f)
2008. dec. 2. 13:01

A pipolphen tényleg nyugtat, én álmos voltam tőle.


Én sem szedtem rendszeresen, miután felírta a doki néhány napig szedtem előírás szerinte, majd csak egy felet, aztán abbahagytam.

34. Lexike (válaszként erre: 33. - 3b41f6053f)
2008. dec. 2. 10:04
Örülök neki , hogy nincs semmi baj. Remélem most már megnyugodtál.
2008. dec. 2. 09:03

Sziasztok!


Elég sokat görcsölök az elejétől fogva.Szedem a magnéziumot.


Kb 2 hete a doki felírta a pipolphent(este 1)aminek nyugtató,altató hatása van.Nekem ez eszembe se jutott.Anyu szerint ettől is lehet.Tegnap este nem vettem be.

32. pmjudit (válaszként erre: 28. - 3b41f6053f)
2008. dec. 1. 20:33

Nagyon örülök, remélem kicsit megnyugodtál.


Nagyon veled érezek, én is végig aggódtam mindkét terhességemet. Ha mozgott az volt a bajom, ha nem , akkor az.


Miután a második babám megszületett, láttam a patikában egy szívhang figyelőkészüléket.

Arra gondoltam, ha terhesen láttam volna tuti megveszem. :))

31. milcsimother (válaszként erre: 28. - 3b41f6053f)
2008. dec. 1. 20:10
ennek én is örülök,köszi hogy megírtad
30. 471d5eded8 (válaszként erre: 28. - 3b41f6053f)
2008. dec. 1. 20:09
Örülök, hogy minden rendben! :-)
29. 2d5a00656a (válaszként erre: 28. - 3b41f6053f)
2008. dec. 1. 20:06
Hál Istennek,és köszönjük,hogy értesítettél minket is,nem csak az aggodalomról hanem a jó hírről is:D
2008. dec. 1. 20:02

Köszi mindenkinek a választ.


Most voltam szülőin az oviba,jó kényelmetlen volt a szék,és most hál istennek beindult a kisasszony:)


De azért nem kiabálom el...Ha így mozgott volna reggel nem mentem volna dokihoz.

27. 2d5a00656a (válaszként erre: 26. - 471d5eded8)
2008. dec. 1. 18:00

Tökéletesen ugyanez a véleményem!!

Menj be Adri,de aztán minket is megnyugtassál utána!!:d

2008. dec. 1. 17:53

Engem azóta sem hagy nyugodni a dolog!

Mi itt nem dönthetünk, ha Adriennek megérzései vannak! Nyilván amiatt tette fel a kérdést, hogy megnyugtassuk...de ekkora felelősséget senki sem vállalhat fel! ha most ő felhívja a kórházat, azt mondják, semmit sem tudnak mondani...menjen be és megvizsgálják. UH, stb...hisz a hasában van a baba, mégcsak az orvos sem látja megfelelő segítség nélkül! És hogy feküdhetne le este nyugodtan és aludhatna, ha kételyei vannak? Egyetlen esélye a megnyugvásra, ha egy orvos, a megfelelő műszerekkel, vizsgálat után kimondja, hogy "Nyugodjon meg kismama, a babával minden rendben!" Ezt mi kimondhatjuk??? NEM!!!

2008. dec. 1. 16:19
INKÁBB MENJ BE A KORHÁZBA ELÖBB MINT UTÓBB!JOBB FÉLNI MINT MEGÍJEDNI!EZT TAPASZTALATBÓL MONDOM!
24. Sz.Csirke (válaszként erre: 19. - 3b41f6053f)
2008. dec. 1. 16:15

Velem ugyanez volt, 3x mentem be emiatt a korhazba nst-re. Ha aggodsz, menj be te is.

Akkor kell aggodni, ha semmivel, lampaval, csokival, gyumilevel nem tudod rabirni a babat hogy 2 ora alatt 10x mozogjon. Egyebkent nem kell orankent 10x erezni, ez hulyeseg! Es kulonbenis, fekudni kell es koncentralni, kulonben nem erzel minden mozgast. Szoval nalam is voltak lusta idoszakok, nem jelent semmit.

2008. dec. 1. 16:08

ÉN nem vagyok orvos,

de hogy óránként tízszer?

Szerintem ez még átlagnak is sok!Főleg már így a 3-dik trim.-ben mikor amúgy is szűkül a hely!

Az én babámmal minden rendben volt,ahogy a tiéddel is és ő is volt hogy csak kétszer háromszor rúgott,még le fekvés után is !

Ne aggódj szerintem semmi gond,amit lehetett meg tetté,és a jelek szerint minden rendben!A babád talán csak lustácska ennyi lehet az egész!

Ha valami gond lett volna,azt az ultrahang ki mutatta volna!

De ha nagyon idegesít,inkább tényleg járj a végére,minthigy minket kérdezgess!

2008. dec. 1. 16:06
Végig olvastam, és én még azt tudom neked mondani, hogy egyél tömény csokit. Egy táblával. Ha nincs baj tényleg, akkor mozogni fog tőle. Nekem ezt mondták még a 4D-n, hogy pár órával előtte egyek csokit.
21. 2d5a00656a (válaszként erre: 20. - 471d5eded8)
2008. dec. 1. 16:05
Ez mind így igaz,csak kicsit kedvesebben adagolva,nyugtatólag és nem támadólad,mert itt és most erre van nagy szüksége:D
20. 471d5eded8 (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2008. dec. 1. 15:56

Itt az élet a tét...amit mi, mint laikusok, bárhány gyerekkel is vagyunk otthon, nem tudjuk megállapítani, hogy gond van-e? Tanácsot adni tudunk...de azt írja, hogy napok óta furcsa a baba, s vannak anyai megérzések. Az orvosok is csak addig és akkor tudnak segíteni, amig lehet...És ehhez, ha azt érzi, bizony be kell mennie. Hisz, ha baj történik, mi maximum széttárjuk a kezünket, hogy sajnáljuk...de vele mi lesz???

Isten ment's, hogy rémísztgessek...csak nagyon is átérzem a helyzetét, hogy milyen lehet kétségbe esve várni és bízni laikusok válaszában és remélni, hogy nincs gond! Ha az orvos azt tanácsolta, ha úgy érzi menjen be...éljen ezzel a lehetőséggel, max. hazaküldik, de megnyugszik!!!

2008. dec. 1. 15:53

Köszi rendesek vagytok.


Igazából azért indítottam ezt a fórumot,hogy hátha volt már valaki hasonló helyzetben.


Az előző 2 terhességemnél nem találkoztam ilyennel.Még esténként sem indul be a mocorgás.Azért is mentem el megnézetni.


Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2008. dec. 1. 15:47
Ezek nagyon jó tanácsok, próbáld ki őket...és lazíts! Ne idegesked...próbáld felvenni vele a kapcsolatot ez később is jó lehet! Mert beszélgetni is tudtok :). Nekem a nemét is megmondta és együtt választottuk ki a nevét, ma is boldog vele :). Tehát első a nyugalom és ha nem érzed őt ekkor sem úgy, mint kéne...inkább menj be, hátha egy másik orvos lesz ott és ő is mond valami hasznosat, megnyugtatót.
17. 3b41f6053f (válaszként erre: 13. - Panna77)
2008. dec. 1. 15:45

Hát igen,és is ezért nem hiszek ebben a számolásos dologban.


Azt mondta a doki,hogy a 30. héten menjek legközelebb,viszont ha nem aktiválja magát a babám,akkor megnézetem pár nap múlva.

16. 2d5a00656a (válaszként erre: 12. - 471d5eded8)
2008. dec. 1. 15:45
Hát gondolom szegény nem azért tette fel láthatatlan idegen embereknek a kérdést ,hogy még jobban megrémiszék,azt hiszem így is elég rémültnek tűnik.
2008. dec. 1. 15:44
Meg nem is lehet minden mozgást érezni. Mikor a lányommal minden nap ctg-re kellett mennem sokszor volt hogy csak a hangból tudtam hogy megmozdult mert nem éreztem....
14. panna77 (válaszként erre: 12. - 471d5eded8)
2008. dec. 1. 15:42
Abszolút igazad van. Engem sem érdekelt, hogy épp ki néz hülyének. :-)))
13. panna77 (válaszként erre: 11. - 3b41f6053f)
2008. dec. 1. 15:41

Ja, én néha elemlámpáztam is! AMikor nem mozgott, akkor egy lámpát a hasamhoz tettem. Szinte mindig megmozdult... Én ténlyeg megértem a félelmedet. Ez természetes.

Mi van akkor, ha pont abban az egy órában alszik a gyerek amikor a magzatmozgásokat kell számolnod??? Ezért mondom, hogy nem hiszek benne.


Inkább menj többször a dokihoz, én is ezt tettem.

12. 471d5eded8 (válaszként erre: 4. - 2d5a00656a)
2008. dec. 1. 15:40

Igen, megtette a kellő óvintézkedést! Én is megtettem anno...a doki ennyit mondott "érdekes nem ver a szíve"...majd 2 napra rá kaptam egy terhességi szepszist, mert elhalt a baba! valóban érdekes volt, hogy nem vert a szíve, mert már nem élt! Én pedig már szintén alig...

Nekem is 3 gyerekem van, tudom, hogy nem mindig egyformán mozog és mozognak...de az anyai megérzés, az mégiscsak más! És azt mondom, ha a gyerekemről van szó, inkább nézzenek 10x hülyének és aggodalmaskodónak, mint egyszer baj legyen...mert azt sose bocsátja meg az ember magának! Amúgy nem vagyok egy túlaggódó típus...sőt!

2008. dec. 1. 15:39

Köszi a válaszokat!


Azt mondta a doki válasszak ki egy órát amikor oldalra fekszem és számolom hányat mozog egy óra alatt.


A magzatvíz átlagos.


Nagyon remélem ,hogy csak lusta ,és azért nem nagyon mozog.


Régebben ha este lefeküdtem mindíg rugdosott,hogy neki úgy nem kényelmes:)


Most meg már 2 napja semmi.Nagyon pici mocorgásokat érzek néha(amiben szinte nem is vagyok biztos,hogy mozgás)régebben nem volt ennyire nyugis.

2008. dec. 1. 15:35

Ha a 3. babád, akkor biztosan tudod, hogy mit kell érezned és ha rosszat sejtesz, akkor inkább feleslegesen menj be!

Nem rémisztgetni akarlak, de nekem rengeteg vetélésem volt a 2. és a 3. gyerek között! 9 hónaposan a szíve is leállt a 3.-nak. Épp CTG-n voltam...felküldtek a szülőszobára...amig felértem végig beszéltem hozzá, hogy ezt ne csinálja, ügyes baba, minden rendben lesz, nagyon akartuk és ne féljen...beindult a szívhangja, miközben vizsgálták és megúsztam a császárt...még túl is hordtam!

Én azt tanácsolom, fő az óvatosság! De ne stresszelj, próbálj beszélgetni vele, hidd el megérti...nyugtatsd meg, hogy szükségetek van rá...és ha azt érzed, menj be a kórházba!!!

Sok szerencsét és jó egészséget!

2008. dec. 1. 15:35
Ne idegeskedj!!!!Szerintem érzi a baba és azért nem mozog annyira.Én is jártam így.
2008. dec. 1. 15:34
Szia! Próbálj meg megnyugodni és olyan helyzetet teremteni amikor máskor is mozgott. Nekem pl. mindig megmozdult amikor nap érte (megfordult), hangos zene, ...... Figyeld Őt. Biztos jól van, csak lustizik.
7. panna77 (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2008. dec. 1. 15:33

Szia!


Először is, próbálj megnyugodni! Tudom, könnyű mondani, de mégis... :-)

Nekem is volt a terhesség 20. hetében ilyen, és kiderült, hogy a front hatására volt két napig lusti. Mondanom sem kell, hogy én is láttam már minden rosszat magam előtt...


Én nem hiszek az óránkénti 10 mozgásban... De ez csak az ÉN VÉLEMÉNYEM!!!


Ha megnyugtat, akkor menj többször uh-ra. Próbálj a kicsinek énekelni, simogatni és befelé figyelni, szerintem ez segíteni fog.

2008. dec. 1. 15:33

Szia!

Szerintem ha érzed a mozgást nincs baj, akkor van ha egyáltalán nem érzed. Nekem is volt most két nap hogy alig mozgott. Az meg szerintem hülyeség hogy egy óra alatt tízszer kéne érezni a mozgást... Nálam van hogy órákig nem érzek semmit.

Ne idegeskedj nem lesz semmi baj.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook