Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neked ismerős a szülés utáni depresszió? fórum

Neked ismerős a szülés utáni depresszió? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 20. 20:53
Nekem úgy jött elő, hogy egyfolytában bőgtem. Úgy éreztem semmi sem jó, talán nem is szeretem a gyerekem... Fáradság is hozzátett, hiszen ez teljesen új igénybevétel volt számomra. Éjszakázás, napközben meg kézben volt a picim sokat, mert amúgy sírt. Tehát a fizikai fáradság is rátett. Szóval olyan 1 hónap után lassan felszívódott és ma már 100%-osan élvezem az anyaságot!
13. Ficu00
2010. máj. 7. 16:40
én nem voltam depressziós. sőt igazság szerint számomra minden olyan magától értetődő volt, mintha már az 50. gyerekemet szültem volna. nem volt nálam egyszer se olyan, hogy jaj most mi van, nem tudom mit csináljak ilyenek. pedig életemben először babát akkor fogtam, mikor megszültem és segítségem se volt. pedig hajlamos vagyok depizni, de a szülés utáni depresszió hál' istennek elkerült.
2010. máj. 7. 16:20
Nekem egy hónapig nem volt kedvem semmihez,takarítani,főzni,mosni,és nem is ettem semmit.Eredménye hogy nem volt tejem.Nem tudtam szoptatni,ha lehetne változtatni minden mást tettem volna ahelyett hogy sírtam,és nem vvolt kedvem.De már 9hónapos a kislányom és imádom!Elvagyunk nincs semmi baj!
11. 2656c806ea (válaszként erre: 9. - Etikat)
2010. máj. 7. 16:05
nekem már a kórházban sem volt tejem.
2010. máj. 7. 16:05
én boldog voltam és minden nap megköszöntem Istennek,hogy szép és egézséges lett a baba. pedig nem vagyok hívő.
2010. máj. 7. 15:04
Igen ismerem ! Állandóan azon agyaltam hogy legyen elég tejem , de sajnos nem volt ! aztán meg naponta sírtam , volt hogy végkimerülésig !!! 3 hónap múlva ez abba maradt :)
2010. máj. 7. 14:58

Nekem idegösszeomlásom volt szülés után 4. hónapban.

Kedves Ekka!A depresszió az nem idő kérdése,nekem arra sem volt időm,hogy arcot mossak még is kész lettem.

2010. máj. 7. 14:38
Nem emlékszem hogy lett volna akkor.Viszont visszagondolva....lehet egy kicsit szomorúbb voltam,mint kellett volna.De ez az aggódás miatt lehetett.Ma már nem aggódnék annyit :)
6. Ekka
2010. máj. 7. 14:20
Nekem nem volt időm depressziózni:D
2010. máj. 7. 14:15
Nekem nem volt. Kétszer szültem, de semmi gond nem volt. Élveztem hogy velük vagyok, és el is foglaltam magam velük és a háztartással.
2010. máj. 7. 13:57

Nálam nemrég volt egy időszak, mikor kész voltam.Második gyerek után, aki abban az időben közel kétéves korú volt.Én is sokat voltam szomorú, síros, ideges , türelmetlen. De űgy érzem már szinte teljesen kilábaltam ebből.

Úgy érztem, a kicsi rabszolgája vagyok, hisz éjjel.nappal együtt voltunk, nem volt egy értelmes felnőtt gondolatom, vagy szabad percem az örökmozgó mellett.

Azóta picit lazítok, eljárok párszor barátnőimmel egyszer egy héten,és most már optimistán tekintek a jövőbe.

2010. máj. 7. 13:53
Nem. Az nem volt. Volt egy pár nap, mikor nagyon sírós voltam és mindenen kiborultam. A 2. gyereknél a kórházból hazatérvén 4-5 nap volt ilyen. De ez még nem depresszió volt, csak érzékenyebb voltam. (a hormonok..)
2010. máj. 7. 13:50
Ismerős. Kislányom születése után (2. gyerek) jött elő. Úgy éreztem, hogy akkor itt a vége, én már csak pelenkákat fogok cserélni. Azt volt az érdekes, hogy közvetlenül a szülés után, még a kórházban éreztem ezt. Aztán pár hónap múlva szerencsére elmúlt. :-)
2010. máj. 7. 13:45
Ha igen, mik a jelei, mikor alakult ki, és mit tettél ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook