Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy segíthetnék az ismerősömnek kilépni a depresszióból? fórum

Hogy segíthetnék az ismerősömnek kilépni a depresszióból? (beszélgetős fórum)


28. Zoli74
2013. aug. 4. 10:44
Nekem pl. most át kellene mennem a Tesco-ba venni ezt azt, de nem megyek, majd este 8 után, amikor már nyugisabb a város, ráadásul ezt a nagy meleget se szeretem. Egész hétvégén nem voltam sehol, igaz csütörtökön este elmentem egy Sugarloaf koncertre, de aztán jöttem is haza utána rögtön. Sokszor előfordul, hogy 3 napig ki sem mozdulok a lakásból, esetleg csak kiviszem a szemetet, vagy kimegyek és megnézem a postaládát. Sőt nemegyszer volt már olyan is, hogy az innen nem messze lévő orvosi rendelőbe átmentem, ittam egy kávét az automatából, és hazajöttem, ennyi volt a kimozdulás. :-) De már ez is több, mint a semmi. Tudom sokan csak nevetnek ezen, de ez valahol valóban egy betegség, továbbá önbizalomhiány és csalódás az emberekben, meg az egész világban. De talán kezelhető úgymond alternatív módszerekkel is, nemcsak orvosilag. Én alternatív módon próbálom ezt a problémát kezelni több-kevesebb sikerrel. De ez egyénenként változó lehet, nem ismerjük az ismerősödet, de biztos van valami olyan téma, ami érdekli őt, arra kéne kicsit rámenni valahogy. Ha dolgozna, akkor könnyen lehet, hogy még depressziósabb lenne, bár szerintem ha el is helyezkedne, akkor rövid időn belül ki is lépne onnan, én legalábbis így voltam eddig mindig mindenhol. Nehéz, nagyon nehéz, de lennie kell valamilyen jó megoldásnak, és mivel a te ismerősöd te biztos tudod, hogy mi érdekli igazán, mivel lehetne kicsalogatni őt a "barlangjából"...
27. Zoli74
2013. aug. 4. 10:24

Szia.


Én is hasonló gondokkal küzdök, mint az ismerősöd. Utálok kimozdulni itthonról, gyűlölöm az embereket /általában/, nekem sincs se munkám, se kapcsolatom. De mégis próbálkozom valahogy, leírom, hogy hogyan. Nem szabad semmit sem erőltetni, és bár leginkább csak akkor mozdulok ki itthonról, ha már nagyon muszáj. Először csak estefelé mentem el itthonról, amikor már kevesebb ember van az utcákon. Ilyenkor elég egy séta a környéken /már ha biztonságos a környék/, vagy a közeli boltba mentem át venni ezt-azt, aztán irány haza. Mondjuk én szeretem a zenét, így néha eljárok koncertekre, de nemigen ismerkedek ott sem senkivel, elvagyok egymagamban is. A szomszédokkal se nagyon beszélgetek, csak a minimumot. Interneten viszont jelen vagyok itt-ott, tehát azért nem élek kimondottan remeteéletet. Régebben voltak baráti társaságaim, de már jóideje nem járok el közéjük, nagyon ritkán találkozom némelyikükkel. Nem tetszik nekem ez a világ, ami most van már jóideje, de azért egy kis minimális nyitottságot meg kell hagyni a világ felé, ezt kellene tennie az ismerősödnek is. Legalább néha-néha kimozdulni ide-oda, aztán ha már kicsit feloldódott, akkor egyre többet. Ha nem, akkor úgy mint én, hogy beáll egy bizonyos szintre, és csak néha-néha mozdul ki otthonról. Szerintem nem feltétlen szakember a megoldás, mert azok is sokszor beszélnek hülyeségeket, pl. hogy ha nem szeretünk szerepelni nagyobb nyílvánosság előtt, akkor ezt azzal győzhetjük le, hogy már csak azért is szerepelünk valahogy ilyen nagyobb közönség előtt. Na most ezt megnézném, hogy pl. engem valamilyen szakember rávesz ilyenre. Úgyse sikerülne neki. Hogy a sarki boltba átmegy néha már ez is valami. Vagy elmegy újságért, vagy a közeli boltba vásárolni. Vagy ha csak időnként beszélget veled, már ez is előrelépés. Erőltetni nem szabad, mert akkor még jobban bezárkózik. Esetleg csak finoman, dehát ehhez türelemre van szükség. Illetve ha ő nem mozdul ki, akkor még azt lehet, hogy ő hozzá kell menni, programokat szervezni neki. Persze ez sem egyszerű, olyan dolgok kellenek, amik érdeklik őt. De egy-egy beszélgetés is jó hatással tud lenni ilyenkor. Mondjuk én nem igazán szeretem, ha hozzám jön valaki, de lehet ezt ő jobban elviselné. És igen sok-sok beszélgetés személyesen, és neten is, hogy a távolból is éreztesd vele, hogy gondolsz rá, foglalkozol a lelkével, hogy fontos vagy neki, törődsz vele. Valami csak érdekli őt, na ezt kéne valahogy finoman erőltetni nála, hátha ki lehet vele mozdítani otthonról. Egy közeli parkban vagy plázában egy kis séta és beszélgetés is nagyon jó, vagy nála dvd-t nézni, vagy egyszerűen ott is csak beszélgetni. Tudom nem könnyű, de nem szabad magára hagyni, az a legrosszabb. Nálam pl. csak részben jöttek be ezek a dolgok, de régebben szinte teljesen be voltam zárkózva, mostanra viszont kicsit már jobb lett a helyzet. Meg hát persze talán egy társas kapcsolat az, ami leginkább lendíthetne a dolgokon, nekem is ez hiányzik igazán, bár ilyen depressziósan nagyon nehéz ezt megvalósítani, de talán nem lehetetlen...

26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - F49b154b31)
2013. aug. 4. 10:10
az a baj, h van aki akar, de mégsem veszik fel pl. a kora miatt...
25. f49b154b31 (válaszként erre: 20. - A0d83ccd26)
2013. aug. 4. 09:56
Az más tészta. A vezetők a stressz, a felelősség súlya miatt.
24. f49b154b31 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2013. aug. 4. 09:55
Kérdés hogy akar- e dolgozni. Akit én ismertem nagyon akart. El is mult a depije, mihelyt talált munkát.
23. sanyinak (válaszként erre: 22. - 3da8f53e4a)
2013. aug. 3. 22:12
Ha valóban depressziós, nem fog saját maga kiutat találni, bármeddig is gondolkodik. Sőt!
22. 3da8f53e4a (válaszként erre: 2. - Orsibigyu)
2013. aug. 3. 22:09

... és beszélni mennyit lehet vele? Lehet, pár napig tényleg hagyni kell... picit magában van, elgondolkodik a dolgain.


De ez tényleg nagyon sok idő, mire magához tér.


Beszélgetés, bármikor amikor ő akarja....

21. 55416fb8e2 (válaszként erre: 2. - Orsibigyu)
2013. aug. 3. 21:56
mibol gondolod, hogy depresszios? valoszinuleg eddig sem voltak baratai, nem hirtelen vesztette el oket, lehet, hogy nincs penze szorakozashoz, nem akarja/szereti a tarsasagot. ha talal munkat, az majd ujra emberek koze viszi, lefoglalja, nem?
20. a0d83ccd26 (válaszként erre: 18. - F49b154b31)
2013. aug. 3. 21:44

Egy depresszióst nem tudsz meggyőzni, hogy ezt a folyamatot azzal tudja megszakítani,ha munkát, célt keres.

Aki depressziós annak szakemberre van szüksége.


És rengeteg felsővezető küzd depresszióval,szorongásos kórképpel.


Pedig ők nem unatkoznak,nem otthon ülnek,sőt céljuk is van.

19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - F49b154b31)
2013. aug. 3. 21:35
Csakhogy egy éppen depressziós ember nem biztos, hogy megállja a helyét egy állásinterjún. És manapság egy interjúig eljutni sem egyszerű.
2013. aug. 3. 17:30
Az senkinek nem tűnik fel hogy itt a munka elvesztése, az otthonülés, a céltalanság vezetett depresszióhoz? Nem egyedi eset. A megoldás az ok megszüntetése.
17. a78c2ff918 (válaszként erre: 2. - Orsibigyu)
2013. aug. 3. 16:11
Szerintem jelenleg békén kell hagyni.Szól ha társaságra vágyik.Nem lesz rossz vége,azért az nem ilyen egyszerű.
16. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Ditta67)
2013. aug. 2. 17:18
Ebben teljesen igazad van!
15. hte23 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. aug. 2. 12:48
Tudod mivel tudsz a legjobban segíteni? Ha meghallgatod. Ha kell akkor százszor ugyanazt a témát. De ez idő..nagyon sok idő... Már azzal is segítesz neki ha mellé ülsz. Ha nem csináltok semmit, csak leülsz. Megnyilik, később talán még el is megy veled egy kávéra..és ott nyílik majd megint ki a világ... Nem könnyű és nagyon kevés ember az aki segíteni tud. Nem hiszek a gyógyszerekben, nem hiszek az orvosokban.. csak és kizárólag az igaz barátokban, akik ilyenkor sem fordulnak el..és önmagamban. Én is depis vagyok. De már eljutottam odáig, dolgozom, kilépek a négy fal közül.. de még nem minden 100 %.
14. zefex (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. aug. 2. 11:39
Ha meg tudod győzni, hogy kezelésre van szüksége. Amit nem termel meg a szervezete, gyógyszerrel kell pótolni.
13. Ditta67 (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2013. aug. 2. 09:55

Igen,de senkin nem lehet segíteni,ha Ő nem akarja!

:(

2013. aug. 2. 09:33
Olyan furakat irtok. Ha nem megy sehova, nincs kedve beszelgetni, torjek ra az ajtot, es hurcoljak el, meg beszeljenek hozza? Eroszakkal cibaljak olrvoshoz, akivel nem akar egyuttmukodni? Ez a sok altalanos tanacs mehet a kukaba, ha az elszenvedoben nincs hajlandosag.
11. f49b154b31 (válaszként erre: 2. - Orsibigyu)
2013. aug. 2. 09:19
Szerezz neki munkát!
10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. aug. 2. 07:07
Küldd el orvoshoz! A depresszió betegség!
2013. aug. 2. 03:25
Szerintem próbáld beszéltetni és felvidítani. Csalogasd valami olyan programmal, aminek még ő se bír ellenállni. Biztos van ilyen, nekem is van, akkor neki is van. Legyél jókedvű, és előbb-utóbb érdekelni fogja, hogy mitől vagy az és kíváncsi lesz. Sok sikert!
8. a0d83ccd26 (válaszként erre: 7. - Sanyinak)
2013. aug. 1. 22:50
1 évet nem lehet "csak rossz periódusnak" nevezni.
2013. aug. 1. 22:37
A depresszió egy komoly betegség, amihez pszichiáterre is szükség szokott lenni és gyakran nagyon komoly kimenetelű. Remélhetőleg az ismerősöd csak rossz periódusba került és nem hajlamos a valódi depresszióra...
2013. aug. 1. 22:34
De nem jon el setalni. Gyakorlatilag a sarki bolton kivul nem hagyja el az otthonat. 1 eve ezt csinalja. Eddig az idore biztuk, de talan mar nem eleg varni.
2013. aug. 1. 21:25

Rengeteg beszélgetés, sok-sok zene, séta esténként és szép lassan magához tér újra.



De ez nagyon időigényes és nem fog menni máról, holnapra!!

4. Ditta67 (válaszként erre: 2. - Orsibigyu)
2013. aug. 1. 21:19
Kerestess vele célt!
2013. aug. 1. 21:15
Sehogy. Előbb-utóbb majd észhez tér.
2013. aug. 1. 21:13
Munkanelkuli lett, nincs baratnoje, baratja, otthon ul, nem jar el sehova. Hiaba hivjuk visszautasit. Felek, hogy nagyon rossz vege lesz!
2013. aug. 1. 21:11
Hogy segithetnek az ismerosomnek kilepni a depressziobol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook