Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehézkes nappali altatás fórum

Nehézkes nappali altatás (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. 67c772efc3 (válaszként erre: 70. - Lkatus)
2012. máj. 18. 14:29

Szia Ikatus! Eldöntöttük, ok, ha a gyereknek a babakocsi a jó, legyen ott. Ha esik, ha fúj. (Persze nem szó szerint :)). Mivel a mózest kinőtte, elővettük a sportrészt, ugye az is fektethető. Így akkor abban is aludt. Délelőtt beraktam, kitoltam, elköszöntem, ott hagytam és mire beértem a lakásba, aludt is. Csendben többnyire. Délutáni alváskor elmentünk sétálni, csak a környékre, elaludt 10 perc alatt, spuri haza, így még volt időm ezt azt csinálni, Ő aludt a teraszon. De aztán eljött a pillanat, hogy nem volt ez megoldás, be kellett szoktatni az ágyába. (-10 fokban nem altatom kint....). Akkor jött, hogy megszokta és megszerette a hintaszéket. Beült az ölünkbe, hintáztunk és pikkpakk elaludt. Viszont most, hogy kistestvére lesz, erről is le kellett szoktatni, mert amúgy nem aludt el az ágyában, ha leraktad ébred, csak este. Így lett az, hogy kitaláltunk egy újabb szeánszot és mivel rájöttem, azért alszik el többnyire tombolva, mert kell neki egy kis babusgatás, így fogtuk, bementünk, együtt redőny leenged kicsit, puszi, be az ágyba (ahol persze egybőkl felállt, jött ment, játszott), én leültem a földre mellé, elmondtam fejből/könyvből egy két mesét, puszi és kijöttem. Első alkalmakkor BOTRÁNY VOLT. Aztán már a 2-3. alkalommal hamar elaludt. Azóta így megy. Ha nappal altatás van, akkor már nem a babakocsiban altatok, mivel ott csak bekötve maradna meg, annyi szabad mozgástér meg kell neki, amit az ágya nyújt. Most már a babakocsiban ordít, ha ott hagyom aludni. Mára már (11 hónapos), egyszer alszik napközben, ébredéstől számított kb. 6 óra múlva megy el, nem alszik sokat továbbra sem, és sajna sírva ébred többnyire, de végül is, 5 perc alatt, egyedül elalszik a szobájában, panaszkodások közepette. Nem zokog, csak mondja a magáét, érezhető, hogy nem csak csacsog, hanem szívdja az Anyját :))))

Azt a mai napig nem tudom, miért nem tud 1/2 óránál többet aludni napközben, de mondjuk nem panaszkodok, mert este fél8-tól reggel átlag 10-ig alszik, reggel 1/2 8 felé kel egyszer reggelizni, de azonnal megy is vissza aludni, különben tiszta zizi....

Remélem segít. Ti mivel is szenvedtek?

70. lkatus (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. máj. 17. 12:24
Hogy alakult azóta a babakocsiban alvásotok? Nagyon érdekelne, mi 4 hósak múltunk és ugyanez a szitu. :)
2012. jan. 15. 09:02

Sziasztok.


Andi-nyuszi.Igen mindig tele a pocak,mert én mindig mérem.elég változó a tejcsi mennyisége ezért nem akarom,hogy éhes maradjon.Mi adunk neki pótlást is ha kell.Szerencsére ritkán kell.Még egy héttel ezelőtt 3-4óránként napközben keltettem mert nem akartam,hogy össze tévessze a nappalt az éjszakával.Éjszaka nem keltem,kel magától.2-3 óra magasságában aztán szopi büfi pelus csere és már alszik is.Tegnap volt nálunk egyik csecsemős bnőm és ő mondta,hogy ez a viselkedés teljesen normális nála még.És ő is azt mondta ne várjak még rendszert tőle mert még picurka.Meghogy most már nem alszik mindig napközben.Na majd alakulunk. :D

68. kankalin84 (válaszként erre: 67. - Kankalin84)
2012. jan. 15. 06:50
most 6 és fél hónapos szopik is de már megkezdtük a hozzá táplálást születése után nem voltak ilyen gondok mert mikor haza jött a gyerekkorházbol vég aludta 3 hónapos koráig az éjszakákat.igaz este cumis üvegből kap tejet mert az egésznapos ébrenlét meg szopizások után nagyon elfárad és nem szopik eleget.Meg bent tápszert adtak neki miután haza jött kapattam le rólla ugyanis rengeteg tejem volt és bár biztos brutálisan hangzik de szándékosan nem váltottam neki ki mert az a helyzet hogy lehet akkor én is a kényelmeset választom és nem szoptatom
67. kankalin84 (válaszként erre: 65. - 67c772efc3)
2012. jan. 15. 06:45
délelőtt nem igazán látszik hogy fáradt de már déluánra igen csak karikásak a kis szemei.igen probáltam már kocsiban is altatni de nem nagy sikerrel maxeste ötkor már nyugodtan alszik másfél orát.majd este nyolckor elalszik.ha meg ette az esti tejet és változó mikor kell pl az este már 11 kor fent volt miután szopizott elaludt és hajnali 2 ig birta de aztán beszélgetni meg játszani támadt kedve,mig nekem inkább aludni lett volna kedvem.
2012. jan. 14. 21:21
Amúgy, ha már írok, nálunk megoldódott a dolog. Egy rendszer is kialakult erőltetés nélkül, és szépen elalszik maga, úgy, hogy nyüszög bent az ágyában 2-3 percet, bemegyek, beforgatom, simizem a hátát és már alszik is. :) Vagy, amit szeret, beülök a hintaszékbe és ha valóban álmos, 1 perc alatt rám fekszik és alszik. Úgy, hogy lerakom az ágyba, de meg sem nyikkan :) Azaz én most nem panaszkodok. Tény, kellett a küzdés, kis sírni hagyás, de megtanult elaludni :) Juhéjj :)
65. 67c772efc3 (válaszként erre: 62. - Kankalin84)
2012. jan. 14. 21:19
És nyűgös nappal? Tehát álmos lenne, csak nem tud aludni? Most mennyi idős? Miért nem altatod akkor bent babakocsiban? Hátha az a hely kényelmes neki? Próbáltad?
64. 67c772efc3 (válaszként erre: 63. - Szcsgota)
2012. jan. 14. 21:18
Szerintem 1 hónaposan még nem kell sokat várni, még fura neki idekint (amúgy gratulálok :) ). Ha nem alszik el egyből, semmi baj. Biztos tele a pocak? Csak mert nálunk szegény lánykám éhes maradt, csak tapasztalatlanként nem tudtam és nem mertem több kaját adni. De egyszer "megtömtük" és aludt 3,5 órát............... A másik, amit biztosan nem csinálnék már, hogyha alszik, felkeltsem szopizni... Majd kelti a pocakja, ha éhes. Úgy tudom, 4-4,5 kg körül már nincsen meg a kiszáradás veszélye, így aludjon, amennyi jól esik, úgyis kelni fog :)
2012. jan. 14. 11:51
Sziasztok.Én is örülök,hogy Rátok találtam.Nekem egy hónapos a kisfiam és az elalvással van gondunk.Van amikor simán elalszik a kis ágyba de van amikor sem ölben sem nagy ágyban.Én baba kocsiba nem próbáltam bent a lakásba altatni.Ha sikerül elaludnia akkor órákat alszik,már úgy kell felszednem,hogy szopizon.Tehát alvás igény megvan!!Olyan is van,hogy elalszik a hasamon és felriad nem sír csak bámul bele a nagy világba.Poci tele,pelus tiszta poci nem fáj,minden leellenőrizve.Segítsetek ha tudtok.
2012. jan. 14. 10:59
sziasztok örülök hogy rátok találtam mert sajnos már teljesen elszomorít a dolog ugyanis mi 3 hónapos korunk ota nem igazán alszunk csak éjszaka de azt is megszakitásokkal .ha levegőn vagyunk ugy nincs gond de sajna idebent már más a helyzet.napi átlag 9 órát alszik csupán de nem tudom konkrétan mi lehet a gond
61. 67c772efc3 (válaszként erre: 59. - Juttino)
2011. dec. 19. 22:48
Köszönöm, hogy megosztottad. Már beletörődtem abba, hogy rendszert úgysem tudok vinni az életébe, megpróbálok alkalmazkodni hozzá. De pl. ma délután is fáradt volt, leraktam, pici pityogás, bementünk, hátsimi sem kellett, mert ahogy beraktuk a szeretett pózába (oldalt), egy pillanat alatt elaludt... Most ment így. Máskor nem megy. Átvészeljük ezt az időszakot. De jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül :)
2011. dec. 19. 21:14
Ja és a nagy egy tök nyugis gyerek, tuti nem hiperaktív, jól kezelhető.
2011. dec. 19. 21:13

Nekem 2 lányom van: 7 hónapos a kicsi és 4 éves múlt a nagy.


A nagynál hetekig küzdöttem a bent altatással, és nem voltak olyan eredményeim sem mint neked. Konkrétan nem aludt el! visított a kezemben, az ágyban ez ment 3! órán át (nem, nem az ágyban volt addig, hanem annyi idő alatt sem aludt el), majd kaja és kezdődött előröl. A babakocsiba sose sírt, hamar elaludt, később már szinte tologatni se kellett. Hát ráhagytam egy idő után. Hozzá tartozik, hogy nálunk van fedett/viszonylag szélvédett terasz.

A kicsivel nem szórakoztam ennyit, amikor 2-3 hónapos kora után nem bírtam bent elaltatni, beraktam a kocsiba. Napi 2x1,5-3 órát alszik kint, átlag napi 4-et. Lassan kinövi a mózest, akkor vmi kényelmes sportkocsira váltunk, ami fektethető.


Slusszpoén: a nagy 9-10 hónaposan elkezdett mégjobban érdeklődni a külvilág felé, jött a tavasz a rohangáló gyerekekkel... És nem tudott a BABAKOCSIBAN aludni. 2-3 hét alatt prímán átszokott az ágyába.

58. Bcicus (válaszként erre: 57. - 67c772efc3)
2011. dec. 19. 20:40
Teljesen jól, szinte sose sír, csak ha kaki van a pelusban. Nem igényli.
57. 67c772efc3 (válaszként erre: 55. - Bcicus)
2011. dec. 19. 14:39
És hogy bírja így a napokat? Mert a mi lányunk nyűgös nagyon, ha nem alhat, neki megvan az igénye rá.
56. 67c772efc3 (válaszként erre: 54. - Zsuzsika83)
2011. dec. 19. 14:37
Mint írtam, Ő sehogy sem alszik el karban, sem rajtunk, sem mellettünk, sehogy. Így ez nem a lustaságunkat mutatja, hanem az igényét. És azzal továbbra sem értek egyet, hogy egy ekkora gyereknek nem kell még tudnia, mi az, hogy egyedül aludni, és az éjszakát sem kellene még átaludnia. Az igaz, hogy nem feltétlen a szülő érdeme, de mégis másfél hónapos kora óta átalussza... 10-12 órát alszik egy huzamban, és ha felébred éjjel, akkor vissza is alszik sírás nélkül. Ezt nem hiszem, hogy feltétlen a gyerek magától tanulta meg, ehhez kellett a segítség is. És úgy hiszem, Ő is boldogabb, hiszen képes egyedül is megoldani a problémáját éjjel. Ha nem, akkor szól és megyünk, de többnyire nincsen ránk szüksége. :) Én erre azért büszke vagyok
55. Bcicus
2011. dec. 18. 23:13
Én fiam 7 hónapos. Ő sem elszik nappal már jó ideje, max ha megyünk valahova és a kocsiban elbóbiskol.
2011. dec. 18. 22:33
Hát én továbbra is úgy gondolom, hogy egy ekkora gyereknek nem kell tudnia elaludnia egyedül. Idegrendszerileg éretlenek rá. Az lehet, hogy vannak nagyon jó alvó gyerekek, akik maguktól átalusszák a fél napot, meg az egész éjszakát, de ez nem a szülő érdeme. Úgyanígy vannak rosszalvó gyerekek is. Én pl. 6 éves koromig egyetlen éjszakát se aludtam át, a két öcsém pedig mindig is jól aludt. pedig ugyanúgy neveltek, szoktattak minket! Szóval nálunk nem gond, hogy altatnom kell, mert az általában 5 perc. De a legelején én is hagytam magam rábeszélni, hogy a gyereknek egyedül kell tudni elaludnia, mondanom sem kell 1-2 órát küzdöttünk minden egyes altatással. Szerencsére hamar feladtam ezt a túl hamari és túlzott önállósítást, és azóta boldogan altatom, ő pedig boldogan, mosolyogva, engem (vagy az apukáját) ölelve, simogatva alszik el 5 perc alatt. Szóval azt azért érdemes átgondolni, hogy érdemes-e órákat küzdeni az altatással, az elvekhez ragaszkodva, vagy jobb inkább a gyerek igényeit nézni, és elaltatni boldogan 5 perc alatt.
53. 67c772efc3 (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2011. dec. 18. 21:35
Erre már én is gondoltam..... Akkor majd tuti visszasírom ezt az ici pici gondot :))))
52. trapiti (válaszként erre: 51. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 21:33

Sokra nem mentél velem :))))))

De egy tuti biztos: "megöregszik" Ő is és a mostani gondok eltörpülnek majd azok mellett amik a helyükbe jönnek ;)

51. 67c772efc3 (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2011. dec. 18. 21:32
Szegénykém, megértem, ha kiakadt a rácsoktól. De ott voltak a szülei, akik megoldották a kérdést :) És csak csak felnőtt :) Na, ebben reménykedek én is, átvészeljük ezt az időszakot. Megértem, ha már Te is kifogytál az ötletekből... Ez az, én is.... :( De nagyon hálás vagyok a segítségért :)
50. trapiti (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2011. dec. 18. 21:29
mármint nincs ötletem, mit lehetne kipróbálni...
49. trapiti (válaszként erre: 47. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 21:28
Nem tudok okos lenni... :(
48. trapiti (válaszként erre: 46. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 21:27
Nálunk más oka volt: örökbefogadott baba, 5 hetes koráig volt kórházban egyedül egy kórteremben, rácsos ágyban. Hetekig letenni sem lehetett miután hazavittük, utána sikerült a bölcsőbe és a babakocsiba beszoktatni, de a rácsoktól kiakadt még sokáig. Szerintem félt hogy otthagyom... de ez tányleg speciális helyzet ;) és nem tartozik a témához...
47. 67c772efc3 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2011. dec. 18. 21:26
Nálunk igen, jól elvan a járókában, most persze, hogy mászik, mehetnéke van, így megtanultam, hogy mikor jelzi, ha ki szeretne jönni (bejön egy sarokba és ott nyüszkölődve szól nekem), én meg, ha megyek és mutatom, gyere, mintha emelné a kezét. Kijön és vidámkodik tovább. De egész nap velem van, lát és mindig dumcsizok hozzá. Szereti persze, de ez még nem oldotta meg az alvást :( És Trapiti, ez az, nálunk nem bírja ki estig, kibír úgy 3 órát és már fáradt. Van, amikor 4-kor kel délután, akkor tudjuk, hogy nehéz este lesz, mert fél 8-ig, amikor kezdődik a fürdetés, nehezen bírja ki. Kell neki az alvás, mert ha szerencsés napokon nyugisan alszik és jót, nagyon vidám baba :) És attól még az éjszaka is nyugis és jól alszik :)
46. b604ee2e66 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2011. dec. 18. 21:25
Nálunk egyik gyerek sem örjöngött miatta. Azok nem bírják szerintem akik későn kerülnek bele.
2011. dec. 18. 21:21
Zsuzsi, persze az is egy módszer, hogy úgy alszik el, ha folyamatosan, éjjel nappal segítséget kap. De szerintem így meg nem tanul meg elaludni rendesen. Fogzás szerintem egy folyamatosan fennálló állapot, így nem tudom azt mondani, hogy amiatt alszik rosszul. Az csak találgatás lenne. Én azt nem tartom teljesen jónak, hogy mindig segítséggel aludjon el, talán ez az oka annak, hogy az éjszakáit nem alussza át a gyermeked. A lányom magától, nem sírások miatt tanulta meg az éjszakát végig aludni és amiatt, hogy megtanult egyedül elaludni este, éjjel, ha felébred (néha felkel, beszélget, elvan), vissza is alszik. A másfél órás sírás egyetlen egyszer fordult elő, mint ahogyan az is, hogy eddig soha nem hagytam sírni, csak kerestem a megoldást, próbálkoztam a sok okos módszerrel és mostanra fogytam el az ötletekből. Így az elmúlt 6 napban folyamodtam a hátsimis megoldáshoz, de ha vergődött, akkor maradt a sírás. Ebből a mennyiségből összesen egyszer küzdöttünk másfél órát, amúgy átlag 20-30 percen belül lezárul a harc. De mivel én sem tartom ezt célravezetőnek, ezért indítottam a fórumot. :) Nem azért, mert így remekül érezzük magunkat.
44. trapiti (válaszként erre: 41. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 21:21

Nálunk pl. nem ment, örjöngött ha járókát látott (igaz ennek megvolt az oka, amit értettünk is, így nem eröltettük).


Mindenesetre én nem tudtam megoldani, hogy nappal aludjon, de ez neki nem okozott problémát, vígan elvolt este 7-ig... utána meg jót aludt :)

43. b604ee2e66 (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2011. dec. 18. 21:21
nem olvastam vissza sokat..
42. trapiti (válaszként erre: 41. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 21:19
Nemrég írta, hogy náluk így működik :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook