Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ne hagyd el magad! Avagy százegyedszerre is talpra állsz! fórum

Ne hagyd el magad! Avagy százegyedszerre is talpra állsz! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne hagyd el magad! Avagy százegyedszerre is talpra állsz!

1 2
49. csikil4ny (válaszként erre: 42. - 12d083b51b)
2014. okt. 18. 09:26
Szia, nekem is tetszett a Dukán valamikor, aztán "véletlenül" (mert miért is lenne véletlen amikor pont akkor jön szembe valaki az utcán amikor szükség van rá) találkoztam egy dietetikussal, aki áttérített az egészséges életmódra. Január 6 óta 20 kg-tól szabadultam meg, hátra van még 6. Tényleg csak akarat és kitartás kérdése, még azt sem mondhatom, hogy olyan nehéz, vannak néha hullámvölgyek, de ha nagyon akarod meg lehet csinálni! Kitartást Neked!
48. főnix01 (válaszként erre: 47. - 12d083b51b)
2014. okt. 18. 08:40

Nem is az, hogy fogyòzom, csak megpròbàlom kiiktatni a fehèrlisztes cuccokat. Na meg semmi èdessèg. Hònapok òta csak vizet iszom, azzal nincs varia. Hètfőtől szeretnèk menni megint futni edzőterembe, de meglàtom, hogy lesz a hàtam.

Te sportolsz/mozogsz valamit? Nekem règen az èletem rèsze volt, amìg nem kerültem bele a vendèglàtàsba.

Hogy megy a dièta? Utàna nèzek, milyen ez a dukàn dièta :-)

47. 12d083b51b (válaszként erre: 46. - Főnix01)
2014. okt. 17. 09:28

Még nincs két hete, hogy Dukánt kezdtem, ez egy több hónapra szóló program, azoknak akik igen-igen sok-sok kilótól igyekeznek megszabadulni.

A te pár kilód leadásához szerintem, ahogy már írtam tegnap is, elég egy kicsivel több odafigyelés, egy kicsivel több napi mozgás, és akár néhány nap alatt is eltűnhet az a plusz 2 kg.

A helyedben ennyi miatt, (ahogy írtam is) nem kezdenék semmi külön fogyóba!

46. főnix01 (válaszként erre: 45. - 12d083b51b)
2014. okt. 17. 09:17
Köszi :-) lehet, megint elkezem rubint rèkàt :-D milyen ètrendet követsz? Èn most tartom hètfő òta. Nincs èdeszèg, ès este rozsos kenyeret eszem. Reggelire müzli, ebèdre ami van.
45. 12d083b51b (válaszként erre: 44. - Főnix01)
2014. okt. 17. 08:27

Szerintem az a 2 kg, ami most rajtad van (63 vagy, és 61-el már jól érzed magad!), a comb- és fenék-izmok megdolgoztatásával, és a felesleges nasik elkerülésével ledolgozhatók. Kérdezd meg azt a barátnődet, aki 60 kg-tól szabadult meg, hogy a comb és fenék-izmok erősítésére milyen fajta tornát, mozgást, stb. alkalmazott, mit javasol neked.

Persze jó lenne, ha itt is akadna valaki, akinek ebben már van rutinja, és segítene neked ebben.

Én egyelőre ebben a témában nem igazán vagyok járatos, inkább a lelki-erő összeszedésében próbálok meg segíteni.

Abban már van gyakorlatom!! :)))

44. főnix01 (válaszként erre: 43. - 12d083b51b)
2014. okt. 17. 08:15

Szia! Igen, igazas lehet. Hamar lemegy, HA odafigyelek. De mivel konyhàn dolgozom elèg nagy a kìsèrtès :-D előtte eladò voltam, a magamnak előìrt ètkezèst be tudtam tartani.

Tavaly nyàron 68 kg voltam, 61 kilòsan èrzem jòl magamat. Most olyan 63 lehetek. Nem tudok most edzeni sem, mert pihentetnem kell a hàtamat. Ès ahogy ìrtad, tènyleg nem sok, de minden pluszkilò a fenekemre ès a combomra rakòdik... irtò zavarò.

Milyen ètrendet szeretnèl követni? Volt egy baràtnőm, ő 60 kilòtòl szabadult meg 1-1,5 èv alatt. Le a kalappal, akinek ilyen kitartàsa van!

43. 12d083b51b (válaszként erre: 41. - Főnix01)
2014. okt. 15. 09:05

Most nézem az adatlapodat!...

Szóval neked biztosan néhány hét alatt lemegy rólad ez a minimális többlet. Ha rajtam ennyi lenne, semmiféle fogyóba nem is kezdenék. Neked elég, ha odafigyelsz az étkezésedre, ki-iktatsz belőle minden nasit és mekis kaját, stb. stb. Egy kicsivel több mozgás, mint ami eddig volt...

Persze szívesen beszélgetek veled, de hidd el, a helyedben nem aggódnék egy percig sem!!!!

42. 12d083b51b (válaszként erre: 41. - Főnix01)
2014. okt. 15. 09:01

Én is nagy súlyt akarok/fogok leadni, és megy is, megyeget lefelé. Összességében kb. 25-30 kg-tól kellene megszabadulni. Most egyelőre 13-15 kg leadása a célom, és a másik felét egy újabb nekifutással tervezem.

Csak úgy gondoltam, hogy néha-néha jó lenne hasonló cipőben járókkal is beszélgetni. Véletlenül találtam erre a fórumra, ha nézed, nem régen még élő volt...

Tudom, hogy sokan vagyunk, akiknek viszonylag nagyobb súlytöbbletet kellene ledolgozni, amely ugye nem is megy egyik hónapról a másikra. Tudom magamról, hogy esetenként elkeserít, elbizonytalanít, amikor arról olvasok itt-ott, hogy mások 1-2 hónap alatt célba-érnek.

Örülök, ha te is hasonló módon gondolkodol, már az is sokat jelent számomra, ha tudom, nem vagyok egyedül.

41. főnix01 (válaszként erre: 40. - 12d083b51b)
2014. okt. 15. 08:50

Szia! Benne vagyok! Habár nem nagy súlytól szeretnék megszabadulni, de a kaja...az evés...az édesség... nehéz ellenfelek. De hétfőtől komolyan gondoltam, és egyenlőre jól megy.

És te? :)

2014. okt. 15. 07:16

Most találtam ezt a viszonylag új fórumot, és látom, hogy a fórum-indító már nem tagja a hoxának!! Tudja valaki, mi történt?


Mindegy, szerintem akkor is életben lehetne, életben kellene tartani a fórumot, lehetne ez egy olyan "gyülekezőhely" ahol az elszánt, de valami miatt nehezebben, lassabban fogyók is találkozni tudnak, kicserélik tapasztalataikat, stb. stb.

Mit szóltok hozzá?

2014. okt. 12. 18:33
Nekem ezekről a fogyókúrás írásokról az a véleményem, hogy általában a vagy valakit vagy valamilyen fogyasztószert reklámoznak, amit nam eszünk meg az nem hízlal.
2014. máj. 21. 11:04

Hello!


Sok mindent olvasgattam már ezen a fórumon, de találtam egy számomra megfelelő Életmód programot, amivel 13 kilót fogytam 28 nap alatt,két napja fejeztem be. Én sem ettem cukrot, krumplit, kukoricát, tejterméket és SÓT sem. Viszont a diéta mellé ittam vitaminokat, ásványi anyagokat, aminosavat is. Fehérje alapú a diéta, 13 kilót szedett le rólam és megváltoztatta a gondolkodásom a táplálkozásról. Sportoló voltam 20 évig, mégsem tudtam már 40 év körül leadni futással, kondival a feleslegemet. Szkeptikus voltam, de ezzel a programmal sikerült! Neve : CELLRESET,(honlapra lehet írni- cellreset.hu) jó szívvel ajánlom, mivel nem izomból fogytam, hanem az olyan zsírpárnákat szedte le, amitől régen nem tudtam megszabadulni. MEGÉRI! Kiegészítőket meg kell venni hozzá, de aki rászán egy hónapot, betartja, és van kb 50 000ft-ja rá (amit a kaján meg is spórol) ajánlom!

37. grizus (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2014. ápr. 13. 12:33
Simán el lehet hízni anélkül, hogy zabálnál. És ha megtörténik, sokkal nehezebb, mint tartani egy normál súlyt.
36. eb85e22a13 (válaszként erre: 35. - Kantara)
2014. ápr. 2. 15:09

Sosem volt emesztesi problemam,es most sincs.ettol fuggetlenul sosem szoktam ajanlani senkinek sem a vegetarianizmust. Ha figyelmesebben elolvastad volna a regebbi hozzaszolasaimat,pont mindenkinek azt ajanlom,h.sose eheztessek ki a szervezetuket,mint ahogy en sem. Napi 5 szor eszem ,120-150g.ch.ala pedig nem megyek soha..Cukrot,tejet,kukoricat,krumplit,glutent en sem eszem. Nekem nem volt sulyproblemam egy kicsi sem,mielott autoimmun nem lettem.23 eve nem eszem hust,es kb.4.5 eve vagyok beteg.

Nem nagy cucc lefogyni ,ha nincs hormonalis betegsege vkinek. De meg jobb,ha meg sem hizik.

Nem tudsz olyan mellekvese beteget,es hashimotost mutatni aki jol van,pedig meg be sem allitottak a hormonjat. Fuggetlenul attol,h.eszik-e hust,vagy nem.de abban egyetertunk,hogy nem jo a husmentes etkezes.ill.szerintem nagyon keves embernek valo,de akkor is csak ugy,ha megfeleloen tud kajalni.en nem egeszsegugyi szempontbol valasztottam anno ezt. A tobbi dietam pedig nem fogyokura miatt van,kiveve az updatet.ill.az sem,csak sulytartas miatt.

35. Kantara (válaszként erre: 26. - Eb85e22a13)
2014. ápr. 2. 05:53

A húsmentes étkezés következménye hogy szinte sosem vagy jól. A szervezetet fehérjealapú táplálkozás tartja jó formában. A vegetariánusoknál sajnos nagyon gyakoriak az emésztési meg egyéb betegségek.

nem akarlak meggyőzni, csak szólok.

Nekem 20 kiló egy év alatt úgy ment le, hogy egy percig sem éheztem, túl sokat nem is tornáztam, csupán kiiktattam az étrendemből a megbetegítő elemeket. Cukor, tej, gabona, hüvelyesek, krumpli, kukorica. A vérképem tökéletes, az emésztésem tökéletes, és végre élvezem az evést, mert csak táplálékot adok a szervezetemnek, nem olyan dolgokat, amit kínlódva dolgoz fel.

34. eb85e22a13 (válaszként erre: 32. - E2290c720f)
2014. márc. 31. 14:05
Szerintem nem volt itt senki "ellendrukker", max. más nézőpontot valló.:)Ráadásul a más véleményű embereknek pont az volt a mondanivalójuk lényege-amit lent leírtál röviden, -amit a pszichológus is ajánlott. Azaz,hogy a beidegződéseken kell változtatni elsősorban. De nagyon jó úton jársz,ha mindezekre rájöttél, még ha segítséggel is. Minden jót kívánok!
33. eb85e22a13 (válaszként erre: 31. - E2290c720f)
2014. márc. 31. 13:57
Köszönöm, és viszont ugyanezt kívánom!:)
2014. márc. 31. 10:58
Kedves kommentező sorstársaim, és ellendrukkereim! Sikerült eljutnom arra a pontra, hogy feldolgozzam életem kudarcait, és ebben sokat segítettetek, hozzászólásaitokkal, kritikáitokkal, saját tapasztalataitokkal. Szert tettem egy pszichológus -kedves tanácsaira- véleményére, aki felnyitotta a szememet, hogy miért fulladt kudarcba eddig minden próbálkozásom, és mit kell tennem a továbbiakban. Igazat kellett adnom neki, mert valóban csak önmagamat nem tudtam elfogadni, állandó önmarcangolásban éltem, és bár küzdöttem ellene, mindig az evésben láttam a kiutat. Le kellett vennem a "nagykabátot és álarcot" ami mögé elbújik a túlsúlyos ember. Örülök, hogy végre sikerült ezeket kiírni magamból. Folytatom a csatát magammal, magamért. Szívből kívánom kedves fogyni vágyó sorstársaimnak, hogy a nagy elhatározást tettekkel is véghez vigyék, és sikerüljön egészségben, örömben élni életüket. Néhány hétre eltűnök a színről, nagymamai kötelezettségeim miatt. De igérem hamarosan jelentkezem, és igérem, csak jó hírekkel. Hajrá mindenkinek! Sok sikert! Gyerünk a szabadba! :))
31. e2290c720f (válaszként erre: 30. - Eb85e22a13)
2014. márc. 31. 10:41
Együttérzek, és mielőbbi gyógyulást, jó egészséget kívánok!
30. eb85e22a13 (válaszként erre: 29. - E2290c720f)
2014. márc. 29. 19:27
Köszönjük, bár én már buktam a dolgot, mert 3 féle szteroidot szedek.
29. e2290c720f (válaszként erre: 19. - Krisz42)
2014. márc. 29. 15:05
Köszönöm a sok bíztatást! Kívánom, hogy ne kelljen olyan rossz egészségi állapotba kerülnötök, hogy megízleljétek a szteroidokat. -ami nem drog, és nem is hobbiból adták az orvosok!- Olyan erőt adott a hozzászólásotok, hogy további 5 kilótól sikerült megválnom, és minden bűntudat nélkül, mert egy kedves pszichológus felnyitotta a szememet, ne magamba keressem a hibát, fogadjam el, hogy nekem az élet dobta ezeket a betegségeket, aminek sajnos rossz mellékhatásaként rakódtak rám a kilók, és minden igyekezetemmel javítani fogok helyzetemen. A gyermekeim, már felnőttek, mindhármat hordtam uszodába, korcsolyázni, közösen szoktunk kerékpározgatni. Ezekben a ténykedéseimben csak a betegségeim gátoltak, és feküdni csak muszájból szoktam. Gerincműtétem előtti hétvégén az állatkerti kilátóba is felmásztam a kedvükért. Amikor nem voltam még beteg, télen szánkóval húztam őket az oviig. Nincs lelkiismeret furdalásom! Megadtam nekik mindent, ami erőmből tellett. Azt, hogy most ennyi a súlyom, végül is annak köszönhetem, hogy megkaptam egy három évre való dózist szteroidból, azért, hogy tudjak dolgozni. De akkor sem adom fel, bicajozok, tornázom, diétázom. Erőmhöz mérten. ennyi. :)
28. eb85e22a13 (válaszként erre: 27. - Judy90naposa)
2014. márc. 28. 18:48
Koszonom! Es kivanom, hogy elerd a celod!:)
2014. márc. 28. 17:00

Hát ez teljesen igaz, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje, mindenesetre irigylem a hozzáállásodat és jobbulást kívánok neked! ;)

Én pedig jövő ilyenkorra remélhetőleg egy fittebb, és vékonyabb nő leszek. :D

26. eb85e22a13 (válaszként erre: 24. - Judy90naposa)
2014. márc. 28. 15:10
Nalam a hus eves jo ellenpelda arra,amit irtal a kajakrol,es a szuloi mintarol. Szuleim sok hust ettek gyerekkoromban,es nekem is azt adtak,a te elmeleted szerint akkor most is nagy hajlamom lehetne a hus evesre. De en 13 es fel eves korom ota nem eszek hust. Hatalmas veszekedesek voltak ezert,de nem adtam fel. Talan pont akkor tanultam meg,hogy nem szabad masok nyomasara sem mashogy donteni,mint ahogy dontenenk egyebkent. En nem azert irtam le a velemenyemet,h.kritizaljak barkit is,hanem,h.raebresszek embereket,h.kuzdeni kell kemenyen. Ugyan en szinte sosem vagyik jol,de mi az en betegsegem a klinikakon fekvo pl.leukemiasokhoz kepest,akik ugy kuzdenek,hogy elkepeszto. Vagy az agydaganatos regi ismerosom.. En a celt latom,mint ahogy ok is. Szeretnek ujra jol lenni,fajdalmak nelkul elni,sportolni. Es elerni azt a szintet,hogy attol fuggjon a testsulyom,hogy mit eszem,mennyit,es,h.mennyit mozgok.:)
25. eb85e22a13 (válaszként erre: 24. - Judy90naposa)
2014. márc. 28. 14:32
Mar pedig nem ettem salatat gyerekkoromban,csak nyersen zoldsegeket,konkretan a szuleim salatat sosem csinaltak. Mai napig mindenki hulyenek nez a dietaim miatt,de leszarom. Ok eszik a sok hust,rengeteg kenyeret,csokit. Hiaba mondom ne tegyek,helyettuk nem tudok valtoztatni.lehet,h.nem hiszed el,de gyerekkent is lazadtam,ha nem olyat akartak velem etetni,ami egeszseges volt.de teny,hogy ok is mindig elmondtak,h.egeszseges a zoldseg,es a gyumolcs.bocs a helytelen irasert,fozok eppen.a legtobb ember sziv a csaladi korulmenyek,neveltetes miatt.en pl.anyagilag legfokepp,es,h.idegben nottem fel. De majdnem mindenkinek megvan a gaz az eleteben gyerekkorbol.en nem lennek megint gyerek,megvaltas,h.felnottem,megha beteg is vagyok.
24. Judy90naposa (válaszként erre: 23. - Eb85e22a13)
2014. márc. 28. 13:21
Úgy érzem, hogy rám értetted azt, hogy mindent a szüleimre fogok, talán részben így is van, de hidd el, hogy egy szülőnek nagyon nagy szerepe van abban, hogy a gyereke milyen mintát lát otthon. Te sem lettél volna túl boldog, ha hirtelen arra eszmélsz, hogy egy michelin baba vagy! És ha tizenéves korodig nem ettél volna salátát, akkor most sem szeretnéd. De bármilyen ételről ezt el lehet mondani. Persze, felnőttként már tudja az ember, hogy mi egészséges és mi nem, de addigra már késő. Nem azt mondom, hogy nem lehet lefogyni, de le lehet. De vajon te boldogabb lennél vékonyan, lógó mellekkel, hassal, ráncos bőrrel, mint kövérebben? Én 14 évesen fogytam le először 95-ről 65-re. Nem voltam öreg, és nem indultam azért annyira oltári nagy súlyról, a melleim mégis megereszkedtek, ahogy az alhasam sem tűnt el. Pedig naponta 2x végigtornáztam Cindy Crawford-ot (imádtam!:))). Egészségesebb lettem? Lehet. Boldogabb? Tiniként lógó mellekkel és hassal? Talán valaki az lett volna a helyemben?
2014. márc. 28. 12:07

Egyetértek Krisz42-vel.

Szteroidok miatt hízott kezdetben, de később a rengeteg kajától, ahogy maga is leírja. Jó pár betegségnél a hízáshoz sem szteroid ,sem sok kaja sem kell sajnos,mint pl.nálunk Hashimotosoknál. Mi akár 20-30 kilót hízunk pár hónap alatt úgy,hogy alig eszünk valamit, mivel éhségérzet eleve alig van, "csak" a hormonháztartás borul meg teljesen.Aztán kapjuk a gyógyszert,amitől visszaáll az étvágy,de fogyás nagyon minimális/vagy egyált.nincs/. Ha mégis bekövetkezik, az általában azért van,mert valamennyire rendeződik a hormon háztartás a gyógyszertől.Mi olyan boldogok lennénk, ha attól függne a testsúlyunk,hogy mennyit eszünk. Számunkra nagyon nagy akaratgyengeség,ha valaki lefogyhatna ha jól kajál, de nem bírja betartani a diétákat,mert nincs hozzá elég akarata. Én is,és még rengeteg autoimmun pm-es keményen diétázik ,még akkor is, ha minimális eredménnyel, mert ha pár %-ban is hozzájárulhat a fogyásához,akkor sem adná fel ezt azért ,hogy pl.egészségtelen dolgokat ehessen,amik sokszor jóízűek.

Mondjuk én eleve egészségesen,és tudatosan ettem, még a betegség előtt is,persze vékony is voltam. De miután 1 hónap alatt 22 kilót híztam /heti 6 edzés,és egészséges kajálás mellett/,végképp kizártam a kajámból pár dolgot. Hülyeség,hogy mi nem eszünk finomakat, akik figyelnek a kajálásukra. Csak a fantáziátlan,és nem hozzáértő emberek hiszik azt,hogy csak salátát lehet enni pl../De egyébként nagyon változatos ,és finom salátákat lehet készíteni,csak akarat kell hozzá. Én sok embert kínáltam meg salátával,sokan rávágták kapásból,h.nem kérnek,nem szeretik. Mindig azt mondtam,h.csak kóstolják meg,és szinte minden esetben ki voltak akadva,h.milyen finom,és még ők kértek még egy adagot. Pl. Anyukám is,aki életében nem csinált magának salátát./

És nem szabad mindent a szülőkre fogni,még ha rengeteg dolgot el is rontanak.Nekem mondjuk elmondták a szüleim,hogy egészségesek a zöldségek,gyümölcsök,de feltehetően ez nem ritka jelenség. Mégis én döntöttem úgy már gyerekként,és később is,hogy két pofára ettem a zöldségeket nyersen,és a gyümölcsöket is.

De arra viszont nem figyeltem kellőképpen,h. ne dolgozzam sz.rrá magamat, bár nem passzióból tettem,hanem mert meg kellett élni vmiből, szülők nem tudtak támogatni. Ez pedig hozzájárult a stressz-hormon csökkenéshez/kortizol/,és az autoimmun pm.betegséghez. /a hajlam sajnos megvolt,több autoimm.van a családban/. Illetve életem legrosszabb döntése,hogy fogamzásgátlót szedtem . Ez az egyik legnagyobb méreg.

Több diétát csinálok,és teljesen normális most a súlyom,174/64. De ez nem azt jelenti,hogy elengedhetem magam. A jelentős fogyást nem a diétáknak köszönhetem, hozzátenném. De persze valamennyire ez is hozzájárult nyilván. De én ,mint írtam 58 kilóból lettem 82 egy hónap alatt ,egészséges kajálás,és sok mozgás mellett,ez megmutatja,hogy nem kaja függő a dolog.

Eleve a diétáim közül csak egy az,amit a testsúly miatt csinálok,a többit azért,hogy csökkentsem a tüneteimet.

Ezeket nem azért írom le ,hogy megmutassam milyen "f.sza gyerek" vagyok,hanem azért,hogy rájöjjön aki olvassa,hogy fontos megbecsülni azt a lehetőséget,ha valaki tehet azért,hogy milyen legyen a testsúlya. Öröm az evés igen, de rossz beidegződés csak, hogy az egészségtelen kaják csak a finomak. És az akaraterő nagyon fontos. Kevés terület van az életben amihez nem kell.

Viszont az nagyon jó, hogy rájött a cikkíró, hogy változtatnia kell.. Kívánom, hogy lefogyjon , és hogy tartani tudja a súlyát ,és jó egészséget is egyben!

22. Judy90naposa (válaszként erre: 15. - Krisz42)
2014. márc. 27. 11:24

Sok mindenben egyetértek veled, de sok mindenben nem. Egyetértek veled abban, ha valaki vékony, akkor ne hagyja, hogy elhízzon, mert - a hiedelemmel ellentétben - sokkal könnyebb megőrizni az alakot, mint utána megszabadulni a kilóktól. És itt jön az a pont, amiben nem értek veled egyet. Te ahogy írtad, soha nem voltál ebben a cipőben, de ezt nem csak magadnak köszönheted, ezt ne felejtsd el! A szokásos sztereotípiáktól pedig, hogy a kövérek mind azért kövérek mert tunyák és csak zabálnak a tévé előtt, kímélj meg! Mert bizony számos olyan vékony, KIFEJEZETTEN vékony nőt/férfit ismerek, aki lusta mint a here, egy fűszálat nem képes odébb tenni, és zabál nyakra-főre, mégsem hízik.


Nem fogok jönni a genetikával sem (pedig épp azzal is jöhetnék, mert a családfa-kutatásom során számos érdekességre bukkantam), hanem jövök azzal, hogy számos ember - többek között én is - nem csupán elhízik az idők folyamán, hanem már 10 évesen arra eszmél, hogy 80-90kg. Persze ma már más világ van, és már 6-8 évesen is elkezdenek foglalkozni a súlyukkal a gyerekek, de az én gyerekkoromban körülbelül 10-12 évesen döbbentem rá, hogy kövér vagyok. Na és épp erre értettem azt, hogy te nem csak magadnak köszönheted, hogy vékony vagy/voltál, hanem pl. a szüleidnek is, mert mondjuk nem hagyták, hogy ennyire elhízz. Mert bizony, ha te is ilyen alapokkal indulsz, akkor a te életed is az állandó fogyókúráról szólna, hiszen ha egy kövér ha le is adja a súlyfeleslegét, a zsírsejtjei ugyanúgy megmaradnak, nem tűnnek el a semmibe! Egy 100 kilóról 60 kilóra lefogyott nő nem lesz soha olyan, mint egy alapból 60 kilós, hanem a feje fölött mindig ott fog lebegni a bárd.


Kenuzhatsz, meg sziklát mászhatsz, de vajon mindezt megtennéd-e 100 kilósan? Hát elárulom, NEM! Sőt, az ilyen emberek, mint te, csak tesznek ellene, hogy a kövérek merjenek sportolni... Mert mi van, ha lemegyek a konditerembe? Röhögés, susmogás. Ha elmegyek táncolni, ugyanez. A strandról és az uszodáról ne is beszéljünk! Gyerekkoromban például nagyon jól kosaraztam a nagy súlyom ellenére is talán én voltam a legjobb, mégsem tettek be a kosárcsapatba, mert biztos égő lettem volna.


Szóval magasztalhatod magad, amennyire akarod, de ha nem voltál ebben a cipőben, akkor ne ítélkezz!


És ha kíváncsi vagy, épp azért nevelem egészségesen a gyermekeimet, hogy ne kerüljenek ugyanebbe a szituba, de mégis látom rajtuk, hogy míg az egyikük annyit eszik amennyit csak akar és nem hízik (mert a páromra ütött), addig a másik éppen csak csipeget, és mégsem vékonyabb a testvérénél.

21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2014. márc. 26. 00:28

Sok mindenben igazad van, de a cikk azzal kezdődik, hogy a cikkírót szanatóriumban szteroidok segítségével szinte felhizlalták, szándékosan.


Ismerős nekem ez az eljárás, az egyik húgom beteg lett, immunglobulint kapott, és az orvos erős ajánlására meg kellett hizlalni. Pufók lett 9 éves kora körül, pedig mozgékony maradt a betegség ellenére is. A gyógyulása után is erős alkat maradt, amit fizikai teljesítőképességre értek, viszont a zsírfelesleg sem hagyta el, csak folyamatos odafigyeléssel tudja valamennyire kordában tartani.


Az egészséges étkezést illetően is igazad van, de történnek az emberrel élete során olyan dolgok, amik miatt az étkezési tudatosság háttérbe szorul, sőt az otthon is végezhető mozgások is elfelejtődnek.

Légy kicsit toleránsabb még akkor is, ha okos vagy. A kettő nem zárja ki egymást.


A cikk írója igenis méltán lehet büszke magára! Nem kis harcot vívott meg.

Szeretettel gratulálok, és a továbbiakban is jó egészséget, hosszú életet kívánok! :-D

20. Bobyenter (válaszként erre: 14. - Rackett 44)
2014. márc. 25. 19:37

Szia!

Ha nem nagy kérés, linkeld be légyszi azt a diétát...

Előre is köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook