Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ne hagyd el magad! Avagy százegyedszerre is talpra állsz! fórum

Ne hagyd el magad! Avagy százegyedszerre is talpra állsz! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne hagyd el magad! Avagy százegyedszerre is talpra állsz!

1 2
19. Krisz42 (válaszként erre: 17. - Főnix01)
2014. márc. 25. 15:15
Ez az,amiről én is írok.Amikor hozzàtartozik az édesség,desszert is a napi evéshez,ott màr függőség van.Ugyanígy sok ennivalóval.Ès tudom,hogy nehéz lemondani róla-ilyen nekem is volt-,de mikor úgy mondtam le,hogy nem is eszem soha többet és kibírt ám 2hetet,akkor utàna màr elmúlt a rosszkedv,levertség,hiànyérzet és nagyon sok lelki dolog is letisztult.Minden egyszerűbb lett,a fontossàgi sorrend is.És màr nem az élvezet miatt eszem,nem is olyan ételeket,de pl.a gyümölcs édes magàban is,a nyers zöldség is finom.Ja és nem kell figyelni hogy mennyit eszem,mégis leolvad a zsír és ha eleget mozgunk,akkor az izmok is làtszani fognak és ami a legfontosabb:az egészségünk is rendben lesz.
18. Krisz42 (válaszként erre: 16. - Hulló csillag)
2014. márc. 25. 15:06
Ugye sokszor hallottad màr,hogy minden fejben dől el?Mikor pl.valamilyen edzésre jàrtam fiatalon,akkor vagy azért hajtottam,hogy valamit meg tudjak csinâlni vagy ha ment,akkor azért,hogy tökéletes legyen,esetleg azért,hogy valamit tovàbb bírják,néha azért is,hogy jobb legyek,mint màsok.Megtanultam küzdeni,lett önfegyelmem és azt is tudtam,hogy olyan dolgokat kell csinàlnom és úgy,amiket és ahogy az az én testemet,egészségemet,lelki jólétemet szolgâlja.Szeretek olvasni,de az nem veszi el az időt màstól.A pàrunkal is vâlaszthatunk olyan közös programot,ami mozgàs,a gyerekekkel is.Ehhez sokkal nagyobb önfegyelem,kitartàs kell,mint a fogyókúràhoz.A kisfiam viszem úszàsra.Este 7utàn érünk haza,addigra nagyon elfàradok,de viszem,mert mozog,megtanítjàk úszni és szereti is.Lehet,hogy valami először nehéz,de ha megtapasztalja az ember az előnyeit,akkor màr nem lesz az.A munkàt se élvezi mindenki,de megy az ember,mert kell a pénz.Az èletmódnak is ilyennek kellene lennie.Kell,mert különben nem tudsz normàlis életet élni.Ezt írtam,hogy ez nem annak a kérdése,hogy ki milyen.Ahogy az evés,alvàs sem.
17. főnix01 (válaszként erre: 16. - Hulló csillag)
2014. márc. 25. 15:04

Sziasztok! A cikk ìròjának sok sikert kì ánok! Ne addja fel! :-)

Szerintem is a sportnak természetesnek kell lennie, ugyanìgy az is, hogy az ember nem szemetet eszik, odafigyel az ètkezèsère, ès ezt adja át a gyermekènek is. Ez lenne a normális.

Sokszor a kajálás pòtcselekvès. Ilyenkor rá kell jönni a lelki okra. Az èletmòdváltásnak, amikor átvált az ember a normális ètkezèsre azèrt nehèz, ès azèrt szenvedès lemondani a szemèt kajákròl, mert ez már függősèg. Az első időszak nehèz, de után természetessè válik. Egy èletünk van! Tegyük minnèl jobbá!

16. hulló csillag (válaszként erre: 15. - Krisz42)
2014. márc. 25. 14:44
Kérlek fogd már fel, hogy nem vagyunk egyformák, valakinek az okoz örömöt amiket felsoroltál, másoknak meg más dolgok, és igen, valakinek az evés. (az is egy élvezet)
15. Krisz42 (válaszként erre: 13. - Hulló csillag)
2014. márc. 25. 14:38
Egy narkóst,aki leszokott sokkal többre tartasz,mint egy olyan embert,akinek volt annyi esze,akaratereje,önfegyelme-vagy bàrmi,ami éppen ahhoz kellett az adott szituàciókban-hogy ne narkózzon?Tény,hogy soha nem volt akkora súlyproblémàm,hogy amiatt egèszségügyi problémâm lett volna.Erre mit mond egy túlsúlyos?Hogy nekem könnyù,igaz?Mièrt is?Mert én kevesebbet ücsörögtem ès többet sportoltam?Mert nem zabâltam annyira tele magam,hogy eufórikusan ücsörögtek fél óràt utàna?Hogy nem szemeten èltem?Hogy nem hittem el a hazug reklàmokat,mert nem a tv előtt heverésztem,hanem kiràndultam,tàncoltam,görkoriztam,sziklàztam,strandok tam,bicajoztam,kenutúrân voltam.Tudod csak döntés kérdése az egész.Engem jobban feldobott az,mikor a gyerekem a biciklire tettem fel és úgy vittem az oviba,mintha a kocsiba ültem volna be.Most írhatnàm,hogy ehhez kell önfegyelme,stb.,de nem akarok hazudni,mert nagyon élveztem,sokkal jobban,mint ha egy kocsiban ücsörögtem volna.Ha pedig valaki elhiszi,hogy attól lesz több,hogy autóba ül,hogy piàl,stb.,akkor ott megint csak gondok vannak.Akkor is,ha kényelemből ül autóba.Azt is élveztem,mikor a gyerekeim én tanítottam korizni,szànkózni,pin-pongozni,stb.Jobban,mintha otthon a tv előtt gubbasztunk.De ezt nem úgy éltem meg,hogy hű de nagy âldozatot hoztam,hanem hogy ez a normàlis,mert nem èrdekel Berki Krisztiân herevasalàsa,mikor mozoghatok is.Azt se érzem àldozatnak,hogy a gyerekemmel-most a legkisebbel-nyers uborkàt,paradicsomot darabolunk,utàna megesszük.Ő is élvezi,hogy késsel vàghat és imàdja mindkettőt.Tehàt tényleg kívàncsi lennék,hogy mihez is kell nagyobb önfegyelem,kitartàs,stb.?
2014. márc. 25. 14:16
Nem tudom ismeritek e a bécsi táplálkozástud.egyetem 14 napos diétáját, én annak első hetén vagyok tul, a második hét ismétli az elsőt, idáig1,5 kg-ot fogytam , még u.annyit remélek.
13. hulló csillag (válaszként erre: 12. - Hulló csillag)
2014. márc. 25. 14:06
Hát akkor nem is tőlem fogod megtudni, aki meg volt már ebbe a cipőben, az úgyis tudja.
12. hulló csillag (válaszként erre: 9. - Krisz42)
2014. márc. 25. 14:05
Te annyira okos vagy, erre mégsem tudod a választ?
11. Krisz42 (válaszként erre: 10. - 130454e42d)
2014. márc. 25. 13:56
Nem vagyok tökéletes.Csak egyrészt tényleg szenvedések fogja megèlni az egèszet,ha még màsok is ezt erősítik benne,màsrészt emiatt a tartóssàg sem annyira biztos,harmadrészt ha nem valami különleges teljesítmënynek van beàllítva az,hogy valaki vègre normâlisan kezd el élni,akkor talàn többen felfogjàk,hogy nem az a normàlis,ha valaki "bűnöz",hanem ha nem hiszi el mindenről,hogy az normâlis étel és neki az kell.A gyerekeknek se veszel meg minden szemetet.Mikor felnőtt leszel,az nem azt jelenti csak,hogy most màr mindent meg tehetsz és szabad vagy,hanem azt is,hogy felelősséget vàlalsz a tetteidért.Ha mérgezed magad,ha úgy élsz,hogy beteg leszel,az a ez hibád lesz.Van olyan ember,akinek nincs vâlasztàsa.Nekünk van és ahelyett,hogy màsra-pl.màsok segítésére-fordítanânk az energiànkat,arra kell,amit normâlis életnek hívnak.Közben èlòsködnek rajtunk a gyógyszeripar,az orvosok,a szemetet gyàrtó èlelmiszeripari cégek.
10. 130454e42d (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2014. márc. 25. 13:37

Tudjuk, hogy te tökéletes vagy, szinte minden szempontból.

Azt az egyet nem értem, hogy akkor mit kompenzálsz azzal, hogy minden hasonló fórumban leírod ugyanazt?

A cikk írójának: ha megvan az elhatározás menni fog, drukkolok. De szerintem nem érdemes durva megszorításokat tenni, a kevesebb néha több.

9. Krisz42 (válaszként erre: 6. - Hulló csillag)
2014. márc. 25. 13:35
...és milyen önfegyelemmel?
8. Krisz42 (válaszként erre: 6. - Hulló csillag)
2014. márc. 25. 13:33
Èszrevettem.Utâna viszont mâr nem.Pont amiatt lett beteg.Érdekelne,hogy milyen lemondàssal jàr?
2014. márc. 25. 13:06
Gratulálok a sikeredhez! Jó egészséget kívánok!
6. hulló csillag (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2014. márc. 25. 12:07
Szerintem pedig az nem ügyes, aki nem tud, vagy nem akar lefogyni, és egész életében túlsúlyos marad. Nagyon sok ilyen ember van. Aki pedig próbál tenni a kilók ellen, annak minden tiszteletem, mivel én is tudom, hogy ez milyen önfegyelmet és lemondást kíván. Nem tudom észrevetted-e hogy a cikk írója betegség miatt hízott meg először...
5. Krisz42 (válaszként erre: 4. - Hulló csillag)
2014. márc. 25. 11:49

Szerintem pedig egyàltalán nem volt ügyes eddig.Ha valaki sportol rendszeresen és nincs elhízva,akkor az már isten?Mindenkinek az lenne a normális,ha eleget mozogna és nem lenne drogos-rengeteg ember az evés rabja.A legtöbben a normális evésre,több mozgásra való átállást úgy èlik meg,mintha hatalmas àldozatot hoztak volna,holott addig csinálták rosszul,mert ráment az egészségük.Mindenki szennyezi a környezetét, a testét és ahelyett,hogy az ellenkezője lenne a normális,lassan mindenkinek hálásnak kell lenni,ha hajlandó normálisan élni és arra nevelni a gyerekeit is,hogy nem kell a sarokra is kocsival menni, hogy ne a szemét kaja legyen az etalon és a jó alak ne pénzért megvehető műtét legyen,hanem alap,ami a mozgás hoz jár.

De azért kitartás, tekintsd ezt az életformát a normálisnak.

4. hulló csillag (válaszként erre: 1. - E2290c720f)
2014. márc. 25. 10:22
Nagyon ügyes voltál már sokszor, most is sikerülni fog!!! Drukkolok!!
2014. márc. 25. 10:22
Kitartást kívánok!
2014. márc. 25. 09:46
Jó bicajozást! Az egy élmény! Ha esik, ha fúj akkor is. Próbáld csak ki! Nem kell beleszakadni, csak tekergetni, ahogy jól esik.
2014. márc. 25. 09:08
Röviden elmesélem eddigi élettörténetemet, ajánlva minden kedves fogynivágyónak, sorstársamnak, és azon fiataloknak, akik most úgy érzik, nem számít az a pár kiló plusz, és nem törődnek magukkal, azzal, hogy izzadnak, tömik magukba a finom falatokat, és azt gondolják állandó bérletük van az egészséghez.

Ugrás a teljes írásra: Ne hagyd el magad! Avagy százegyedszerre is talpra állsz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook