Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek milyen napozókrém, fényvédő vált be arcra? fórum

Kinek milyen napozókrém, fényvédő vált be arcra? (tudásbázis kérdés)


30. Soufflet (válaszként erre: 29. - Pteri)
2023. márc. 31. 23:49
Nekem is rosecam van.
29. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 22:43
Nekem rosacea miatt kellene kennem, de egyrészt a rosacea sem javul kicsit sem, sőt, még pattanásos is leszek, pedig az egyszerűktől kezdve a méregdrága antiallergén, vegán, bio kencékig mindent kipróbáltam. Mindent, amit a bőrgyógyász, kozmetikus, ismerősök, ismeretlenek ajánlottak. Néha meg semmit nem kenek, mert a helyzet rosszabb úgyse lesz, viszont az a legolcsóbb. Bocsika, ezzel nem segítettem...
28. globus (válaszként erre: 11. - Kacsahercegno)
2023. márc. 31. 22:11

Akkor nem, de a foltok miatt nem lehet kihagyni a kenést véletlenül sem. Ahogy egyes szerencséseket barnít a nap fél óra alatt, a nyavalyás bőrhibák ugyanúgy kialakulnak.

Egyszer próbáltam citromos halványítást, fogalmam nincs a koncentrációjáról, olyan ragyás lett a kezem, elő se mertem venni. Ha hátamon lenne, egyáltalán nem érdekelne.

27. Soufflet (válaszként erre: 22. - Globus)
2023. márc. 31. 22:01
Ha henyre erzeleny, en megprobalnam.
26. Soufflet (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 22:00
En meg forduljak fel nev nelkul. Koszi.
25. Soufflet (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. márc. 31. 21:55

Angliaban tok elerhetetlenek.

Gondolom az angol-franci evszazok ota, le is catom hadskozas miatt

2023. márc. 31. 21:38
Semmi ilyesmit nem használok.
2023. márc. 31. 17:07
Dagonya
22. globus (válaszként erre: 13. - Soufflet)
2023. márc. 31. 16:58
Szeplő arcon, májfolt kézfejen.
21. Alnisa (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 14:36
Tél van, lehet nincsenek fent, de az üzletben folyamatosan van. Bár fura, hogy a honlapon nincs fenn...
2023. márc. 31. 13:24
Igen, elvileg ebből kellene, hogy legyen 50-es is. De most nekem is olyan kiszerelésben van, aminek ilyen spriccelős a kupakja. De még kb augusztusban vettem, remélem nem szűnt meg 😬
2023. márc. 31. 13:18
mondjuk most a DM honlapján nincs is sundance termék csak valami olaj :( lehet ez is megszűnt?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2023. márc. 31. 13:17

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, Globus remélem Te is találsz valami hasznosat ami jó lesz a bőrödre :)


Kacsahercegno erre a dm-es napozóra gondolsz?


[link]


Mondjuk ez csak 30 faktoros de még keresgélek :)

17. Channa* (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. márc. 31. 13:06

Én ilyet használok:

[link]


Talán 2 éve lett kicsit foltos az arcom, akkor sok félét kipróbáltam és tényleg elmúltak.


Ez volt az utolsó, amit használtam, így szerintem ez segített, de az is lehet, hogy amúgy is elmúlt volna;) Lehet, hogy az epém miatt lett foltos az arcom.


Tehát, nem tudom, de azóta ezt használom. Van benne fényvédő is, stb.


roblémám, akkor bicajozás közben is mindig s

16. timycat (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2023. márc. 31. 12:11
Patikában én sem találtam Uriage márkájú nem színezett 50 faktoros krémet, a normál verzió csak 30 faktorosban volt 🤷‍♀️ szerintem is tuti gyártanak színezék mentest, de hogy miért nem elérhető?
15. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 12:09

GiGi, Vichy. Én ezeket télen-nyáron használom.


Sajnos a GiGi-nek a napozókréme már nem olyan mint volt, nagyon vastag nekem az már sok, ezért váltottam Vichyre. A pumpás kiszerelésű egy nagyon könnyű krém, de én magát a csomagolását nem tartom praktikusnak, nem igazán esztétikus pár használat után a kupak, le is esik, nem az igazi, de maga a krém az jó.

14. Soufflet (válaszként erre: 13. - Soufflet)
2023. márc. 31. 11:45

A vitorlazos eveim alatt par evere en voltam az egyetlen "hulye", aki mindig hosszuujjuban virit, es este, mikor levettem, vicces volt masoknak, hogy a keze le van sulve, de a karja nem. Raadasul ez a fogszabalyozasom befejezte elott volt. Egy inverz Mickey Mouse voltam egy tarsasagaban, ahol a napszemuveg-lesules atlagos.


Par evere napkiutesem lett. Piros, kicsi pottyokkel kezdodott, es nem multak el. Csak jottek, jottek. A nyar vegre a felksrom egy egybefuggo, piros, ego panel lett. Szerintem erre ma sincs krem. Hosszuujju ruhazat.

Nekem par ev utan elmult.

Anyam is volt ilyen fiatalon, es a valtozonkorban is elojottek regi problemak. Egyszer elmulik.

13. Soufflet (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. márc. 31. 11:34
Baszki, de ugye nem az arcodon? "Csak" a karodon?
12. Soufflet (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. márc. 31. 11:32

Pass. En kifejezetten azt kerestem, bevalt, evek ota hasznalom. Az Uriage vonalat.

De elviekben kizartnak tartom, hogy egy ekkora ceg a minden-mentes hullamban ne csinalna szinezetlen verziot (ha nem az volt az elso).

Otthon a patikaban szoktam venni, a drogeriak nem tartjak/nem tartottak.


Az Ultrasun valami talalomra vett car volt, mert a volt faszim pattogott a fejemben, hogy menjunk mar. Lecsaptam, becsaptam mindent, de kimaradt a fenyvedom nyaron a tuzu napon. Valahol vettem valamit. De szerencsem volt vele.



Amugy a markanev nekem ismeros gyerekkorbol. Talan design-t valtottak. Vitorlaztam, igy partonna kremet elhasznaltam

11. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. márc. 31. 11:14
Huhh hát az nem egyszerű, akkor is, ha kened a fényvédőt?? Nekem csak nagyon fehér a bőröm szóval 5 perc alatt leégek, úgyhogy muszáj mindig fényvédőt kennem, ha nem csak a szemetet viszem ki. :D
10. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 11:09
Bocsánat, szétoffoltuk a fórumod 🙃
9. globus (válaszként erre: 7. - Soufflet)
2023. márc. 31. 11:07
Színezés nélkül nincs? Csak semmi smink.
8. Soufflet (válaszként erre: 7. - Soufflet)
2023. márc. 31. 11:06
*arcra*
7. Soufflet (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. márc. 31. 11:04

Az Uriage-nak van 50 faktoros szinezett napkreme, attol szerintem nem lenne "tejfolos" a te keped sem. Az Estée Lauder double wear-je ugyanugy tart rakenve, mint tiszta arcon. Mondjuk nem olcso.


Nekem meg egy Ultrasun markaju, arra valo krem valt be ugy, hogy smikkel is lehet keverni.

6. globus (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2023. márc. 31. 10:55
Az első naptól csalánkiütéses leszek, később jönnek szeplők, májfoltok. Téltől tavaszig ezeket halványítgatom. Mire pont jó lesz, kezdődik elölről.
2023. márc. 31. 10:52
Nem tudok ajánlani, mert nem használok fényvédő krémet.
2023. márc. 31. 10:46

Én is pattanásokra hajlamos vagyok ha nagyon tömény cuccot kenek a fejemre. Nekem a DM sajátmárkás 50 faktoros gél vált be, egy ponton elegem lett és megvettem a legolcsóbb illatmentes naptejet :D Nekem ettől hálistennek nem lesz pattanásos a fejem, bár minden reggel használok niacineamide-ot, este azelainsavat kb minden másnap + aha/bha/retinal a többi napokon, úgyhogy lehet ezek is csinálnak valamit.


Meg LRP Baume B5 spf50-et is használok, attól sincs semmi bajom, csak nekem az már elég drága. Meg nem tudom sminkelsz-e, a DM-esre nem olyan élvezetes.


Amúgy a Revox termékeket dicsérik még, én is azt fogok most venni miután elfogy a LRP.

3. globus (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. márc. 31. 10:37
Mondjuk én most nem napozásra gondoltam, hanem kifejezetten utcai közlekedésre.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 10:36

Ez engem is érdekel. Folyton a fényvédelmet szajkózzák, de nincs olyan normál hidratáló, amiben magas faktorszámú fényvédő lenne. Napolajat csak nem kenek a pofázmányomra jövet-menet...naptejtől én úgy nézek ki, mint aki belebújt a tejfölös ibrikbe. Kézfejre persze jó.

Itt a DM-ben is nézett az eladó, nem érti a problémát.

2023. márc. 31. 10:31

Sziasztok!


Tanácsokat szeretnék kérni kinek melyik arcra való napozókrém, spray vált be?

Nekem sajnos hajlamos pattanásos lenni az arcbőröm sok terméktől, ezért nehéz vennem bármilyen arcra való dolgot. Viszont szeretném valahogy védeni a naptól az arcomat is.

Inkább T vonalban zsíros a bőröm és sajnos hajlamos bőrhibákra is anyajegyek, barna foltok.


Jó lenne valami arcvédő magas faktorral amitől nem leszek ragyás :)


Köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook