Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha seborrhoeás az arc (nem vészesen) akkor az átterjedhet a fejbőrre is, vagy nem igazán? Elocom kinek vált be erre a tünetre és az arcra? fórum

Ha seborrhoeás az arc (nem vészesen) akkor az átterjedhet a fejbőrre is, vagy nem igazán? Elocom kinek vált be erre a tünetre és az arcra? (tudásbázis kérdés)


28. L.Niki18 (válaszként erre: 26. - Naspolyatorta)
2012. szept. 23. 23:14

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. És nagyon sajnálom, hogy szegény kicsi gyerkőcödnek is van ilyen bőrbetegsége. :o( Szegénykém!

Szívből kívánom, hogy teljesen 100%-osan gyógyuljon meg. Ő még kinőheti azt olvastam róla!!! Ez ilyen gyerekkori dolog lehet! Puszilom a kisfiadat! :o)

2012. szept. 14. 08:06
Ja, és ugyanennek a termékcsaládnak van samponja is, és kifejezetten erre a bőrbetegségre hajgyógyító kúrája is. Azt hiszem van egy oldaluk, azon fellelhető az összes termék, és a használatukról, egyéb tudnivalókról is lehet olvasni.
2012. szept. 14. 08:03

A kisfiamnak sebhorreas dermatitis van az arcán időnként, már 7 hónapos kora óta. Most 2,5 éves. Először vörös foltok jelennek meg, majd terjednek, aztán pici pattanásszerű, pikkelyszerű dolgokká alakulnak. Rendkívül száraz tapintású, egyszóval nagyon csúnya, és viszket neki. Majdnem egy év orvoshoz járás, millió kencefice kipróbálása után az lett a végeredmény, hogy csak a steroidoktól múlt el. Ami elég komoly gyógyszer, és végül már attól sem. Egyszercsak az egyik patikában meglátták az arcát, és a gyógyszerész ajánlotta a La Roche Posay termálvizes sprayt, és a La Roche Posay Kerium Ds krémet. Láss csodát, elmúlt tőle, és ha visszatér, akkor kordában tudom tartani, nem terjed úgy el, és egy-két hét alatt elmúlik. Először a spray-vel fújom be, és miután felszívódott, akkor kenem a krémmel. A spray 2300 Ft/150 ml, a krém pedig 3100 Ft/50ml patikákban, de a vaterán találtam 1800 Ft-ért is.

Számon tartom a napot, amikor teljesen véletlenül végső elkeseredésemben léptem be éppen abban a patikában!

És ami a lényeg, nincsen ebben a két termékben sem steroid, sem egyéb ártalmas összetevő, akármennyiszer kenhetem az arcát, és mivel izeg-mozog, nem kell aggódnom, ha véletlenül a szájába, vagy a szemébe kerül.

Egyébként pedig azt vettem észre, hogy a mosószer és az öblítő lehet a ludas. Ugyanis én már hónapok óta nem használok ilyesmit, mosódióval mosok. És így nem is jön ki az arcán. Viszont ha nagyiéknál van egy hétvégét, már harmadik alkalommal fordult elő, hogy kijött az arcán. Persze nem vagyok 100 %-osan biztos benne, de nagyon gyanús.

2012. aug. 29. 13:44

Sziasztok!

Ugyanezt írta fel nekem is a bőrgyógyász, ugyanerre a diagnózisra. Van mikor használ az Elocom krém és oldat, van mikor nem, és egy szimpla Canesten krém is jó. Viszont nekem szinte folyamatosan előjön, állandó hámlás van a hajtövemnél, a szemöldökömön, orromon, államon, és nagyon viszket is. Mellette a sok pattanás, főleg a gyulladtabbak mielőtt megjön... Sajna ez van, ennél többet nem tudok tenni ellene, pedig rém kellemetlen ahogy kinézek sokszor, hiába táplálkozom egészségesebben stb., egyéb változtatások az életemben. :(

2012. aug. 16. 22:41
Bekentem az arcom bizonyos területét, ahol vannak a "hibák" de az Elocom kenőcs hagyhat fehér foltot az arcon? Mert mintha a szemem mellett a halántékomnál "megszívta" (kifehéredett) volna a krém a bőrömet...lehetséges ez? Egyébként pedig úgy látom, hogy már most szebb a bőröm, tehát használni fog a krém!
2012. aug. 16. 20:05
Rendben köszönöm szépen a tanácsokat! Ma estére véknyan lekentem Elocommal az arcom azon felületét ahol jobban kijöttek a piros pöttyök. Remélem holnapra már látható lesz a javulás.
2012. aug. 16. 19:58
Hmm
21. babszibobó (válaszként erre: 20. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:48
Akkor ez gyanúsan az, amit a Doki írt: Dermatitis!
2012. aug. 16. 19:44
Rendben, akkor lehet, hogy elmegyek majd másik dokihoz is, pláne ha nem javul. Egyébként amikor megmosom az arcom ami amúgyis rendkívül érzékeny és fehér...utána jobban kitágulnak ezek a pöttyök és pirosabbak is. Valamikor pedig behúzódnak és alig látszanak...
19. babszibobó (válaszként erre: 18. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:39

Nem hiszem, hogy a bőrgyógyász tévedne, de ha úgy gondolod, kérj másik Doki véleményt is...

(Egyébként rosszul írtam, elég gyakori, hogy fáj, de ez nem kötelező tünete)


Azt a Doki látja mennyire hámlik, milyen a hyperkeratinizáció rajta stb...szóval van más tünete is, amit szakemeber jobban lát/láthat....

2012. aug. 16. 19:36
Na ez az...sosem viszket és nem fáj! Ki tudom nyomni és nem fáj, csak annyira mintha egy pattiti nyomnék ki.
17. babszibobó (válaszként erre: 16. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:32

Kinézetre nagyon hasonlítanak, de érzésre más.

Nagyon tud fájni, viszketni és olyan, ha mondjuk úgy kinyomod (így tudod, hogy amúgy ezt nem szabad) rögtön újra "tele" lesz.


Ne bántsd, ne vakard..kitartás...a krémmel óvatosan, de használni fog...bár sajnos ez könnyen újra előjöhet :-/

2012. aug. 16. 19:29

Remélem, hogy nem fog átmászni. :o(

Még nem tapasztaltam, picit viszketni szokott a fejbőröm, de nem egész nap. Főleg hajmosás után szokott de nem vészesen, csak egy kicsit és nem egyfolytában. Pl. mint most is, hogy hajat mostam. De nem piros a fejbősöm sehol...most néztem meg. Semmi elváltozás nincs rajta. Egyébként az arcom kb. tini korom óta ilyen, bár akkor inkább pattanások voltak az arcomon. Azt hittem továbbra is azok vannak rajta. Mert egyébként sosem szokott viszketni az arcom meg fájni se semmit!

15. babszibobó (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:22

Az egy bőrgyulladás, aminek a faggyúmirigyek túlzott működése az egyik tünete, hozzá társul a rossz keratinizáció, így vacak lesz a bőrlégzés, begyullad és folyamatosan gyulladásban van...sok oka lehet a kialakulásának, pl: immungyengeség, de fertőzés is kiválthatja....


És igen, ez átmászhat a fejbőrre, hogy a kezdőkérdésre válaszolja :-)

14. babszibobó (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2012. aug. 16. 19:19
Igen, az egyik leggyakoribb bőrtípus!
2012. aug. 16. 19:18
Na most akkor ezt nem értem...a dermatitis az mi is pontosan? :o)
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2012. aug. 16. 19:17
Igen, mert seborrheas (így simán) bőre sokaknak van. :)
11. babszibobó (válaszként erre: 10. - Vigyorex6)
2012. aug. 16. 19:16

:-)


Igen a kérdés is ezért van rosszul feltéve...azért nem értettem először Én sem, de utána a Dermatitis szó láttán "megvilágosodtam" :-)

10. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2012. aug. 16. 19:15
Jah, most néztem a végén a dermatitist.
9. babszibobó (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. aug. 16. 19:14

A seborrheás dermatitis egy betegség és nem bőrtípus.


A seborrhea oleosa és a seborhea sicca bőrtípus, a DERmatitis, az már más, gyulladás!

8. babszibobó (válaszként erre: 6. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:12

Na az már megint más, nagyon fontos az a szó, hogy dermatitis!!!


Elég erős készítmény, óvatosan használd és kerüld a napfényt, az erőset!


Én Kliont szedtem rá, igaz véletlenül sem arra van kitaláva, de elműlt tőle.


Nekem az állam volt brutálisan csúnya és fájdalmas:-(

De elmúlt!

7. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:12
A bőröd típusát írta a papírra.
2012. aug. 16. 19:10
Pattanásnak tűnik...de a bőrgyógyász azt írta a papíromra, hogy seborrhoeás dermatitis.
2012. aug. 16. 19:07
Nem kevered véletlenül ekcémával?
4. babszibobó (válaszként erre: 3. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:05
Az, hogy pattanásos az arcod?
2012. aug. 16. 19:04
De átterjedhet fejbőrre is? :o)
2. babszibobó (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2012. aug. 16. 19:02
Seborrhea az egy bőrtípus és nem betegség, nem kell rá ilyen erős készítmény, ami szteroid tartalmú, ezekez ekcémára és pikkelysömörre írják fel, és nem olajos, vagy korpás seborrheára!
2012. aug. 16. 18:57
Ha seborrhoeás az arc (nem vészesen) akkor az átterjedhet a fejbőrre is, vagy nem igazán? Elocom kinek vált be erre a tünetre és az arcra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook