Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napok óta hányingerem van a stressztől, létezik erre valami "házi praktika"? fórum

Napok óta hányingerem van a stressztől, létezik erre valami "házi praktika"? (beszélgetős fórum)


2019. máj. 29. 15:38
Bőcs, MENTA TEA
2019. máj. 29. 15:37

Szia!

Legjobb az erős mentáddá (nem a filteres) de HIDEGEN!

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Lávli)
2019. máj. 27. 07:41
Igen, olvastam is, van, aki tényleg csak kedvtelésből ír ékezet nélkül.
19. Lávli (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. máj. 24. 16:13

Nem feltételezhető, telefonról is lehet ékezet nélkül írni Magyarországon, meg külföldről is lehet ékezettel.

De tényleg nem kell letorkolni senkit.

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Csillámka)
2019. máj. 24. 16:12

Nnna ez az! Meglesz majd a többi is!

Mármint a vizsga. Fiú meg majd akad.

17. Guruljka (válaszként erre: 14. - 6151f0bf75)
2019. máj. 24. 16:11

Lolita 2112 történetesen Ausztráliában él, Magyarországon elég régóta nem járt már.


Le kell torkolni azonnal - ahelyett, hogy észrevennéd, hogy nem itthonról ír, már az ékezetek hiánya miatt is feltételezhető.

2019. máj. 22. 18:24

Köszönöm a sok tippet,nagyon kedvesek vagytok! :) Ki fogom próbálni amiket írtatok,hiszen ez a mai még csak az első vizsgám volt,még 6 hátra van. MagneB6-ot már vettem is.


A srácról többen írtátok,hogy ignoráljam,amíg ez az időszak tart. Nos,az a helyzet,hogy ez alapból nem lett volna annyira kivitelezhető,mert csoporttársak vagyunk. Ma is együtt vizsgáztunk. Viszont tegnap kiderült,hogy van valakije - és úgy udvarolt nekem, azon kívül tudta hogy rossz időszakaim voltak,sebezhetőbb vagyok,jól ki is használta. Na de a lényeg,hogy tegnap jól összekaptunk,ma meg csak levegőnek nézett. Úgyhogy ignorál ő, nekem már nem kell..


A mai vizsga egyébként sikerült,annak ellenére hogy nagyon mérges voltam saját magamra,mert nem tudtam annyira odakoncentrálni amennyire kellett volna.

2019. máj. 22. 13:34

"folyamatosan azon görcsölök,hogy mi lesz velünk,és ne rontsam el,mikor ír rám stb (mivel eléggé kétértelmű a viselkedése)."


Írj neki, hogy amíg a vizsgákon nem vagy túl, addig ne keressen, nem leszel elérhető, mert nálad most több év eddig befektetett munkája, eredménye a tét.

Ezek után könnyen eldől, hogy:

- valóban a vizsgák miatt vagy-e stresszes, vagy jobban izgat az a kérdés, hogy a későbbiekben hogyan is fog alakulni a kapcsolat köztetek. (Ahogy írtad, szerelmes lettél bele!)

- majd amikor vége lesz a vizsgáknak, és ismét írsz neki, rögtön egyértelmű lesz a viselkedése azok alapján, ahogyan válaszol, vagy nem válaszol.


Tekintsd ezt mindkettőtök részére egy próbatételnek, egy tesztnek, mennyire erős bennetek az érzés, van-e, lesz-e értelme tovább folytatni!


A vizsgára pedig mindent bele, képes vagy megcsinálni, tanulj ezerrel, menni fog az! :))

14. 6151f0bf75 (válaszként erre: 11. - Lolita2112)
2019. máj. 22. 12:18
Magyarországon vagyunk Beszéljünk magyarul! gyömbérrel beszélsz, ha jól sejtem.
2019. máj. 22. 12:17
😊
12. d9b6ffe073 (válaszként erre: 10. - 0adc8842b1)
2019. máj. 22. 11:29
Na, te mit barmozol itt? Azt hogy képzeled?
2019. máj. 22. 11:09
ginger jo ra,ragcsald vagy ha ugy erosnek talalod az izet csinalj belole teat.
10. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Csillámka)
2019. máj. 21. 19:27
Szia! Rajtad kívül még sokan átvészelik az egyetemi vizsgákat, de: a barom barátodban nincs annyi, hogy most vizsgára készülsz, hagyjon békén. Neked meg el kellene küldeni a fenébe. Főleg, hogy ennyire félsz a vizsgától. Neked ez talán olyan, mint egy műtét. Miért nem küldöd el a fenébe? Neked is lehetne annyi eszed, hogy most nem fér meg a szerelem és a vizsga. Melyik a fontosabb??? Enned meg kell. Egyél amit szeretsz sajtot, kakaós csigát, csokit, sós süteményt, yoghurtot, vegyél C vitamint, 1000 mg.os. Vigyázz, mert a kamilla tud hashajtó lenni, nem javaslom. Egyéb nyugtatók, valeriana, meg macskagyökér, citromfű. Én nem használnám, mert tompítja a gondolkodásodat, pont nem vizsgákra való. Sportitalok, doppingolnak, még idegesebb leszel, a koffein hatása. Maradj a sajt, csoki, sós sütemények, a magok: mogyoró, vagy diós valami tökéletes és a magnézium max.250mg., vagy szőlőcukor. Ezek energiát adnak. Nyugi!
9. laprincipessa (válaszként erre: 1. - Csillámka)
2019. máj. 21. 17:55

Nekem a meditáció sokat segít. Csak megállni 5 percre, mély levegőt venni, odafigyelni a jelenre és nem elmerülni a gondolatokban. Az elalvásban is segít, de arra is jó, hogy megszűnjön az állandó gyomorgörcs. Ha tudsz angolul, itt egy tök jó aplikáció kis 5 percesekkel.

[link]

8. 15613ef515 (válaszként erre: 1. - Csillámka)
2019. máj. 21. 17:35

Gyömbértea, rengeteg jó hatása mellett: hányinger ellen is jó lehet.

Kamillatea: nyugtatja a gyomrot, idegeket. Macskagyökér(valeriana officinalis):

"Stresszoldó, idegességre, szívdobogásra, fulladásra, asztmatikus rohamra, gyomor, béltraktus idegi eredetű bántalmai esetén is alkalmazzuk. Álmatlanságra, migrénes fejfájásra is ajánlott. "

7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Csillámka)
2019. máj. 21. 16:22

A diófélék kalóriadúsak és egészségesek is. Sőt, maga a dióbél az egyik legjobb.


[link]

6. semleges (válaszként erre: 1. - Csillámka)
2019. máj. 21. 16:17
Vegyél egy nagy levegőt és a vizsgákra koncentrálj. A fiú miatt majd utána jön.
5. Lávli (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. máj. 21. 16:14
(Mindezt persze úgy, hogy könnyűeket és fűszerszegényeket étkezel, amik nem izgatják a gyomor nyálkahártyáját, kis mennyiségeket, köztük mehet a müzli szelet, szőlőcukor, gyakran keveset. És az ital se szénsavas legyen)
2019. máj. 21. 15:57

MagneB6-ot javaslok a következő néhány hétre, és hogy ne legyenek túlzott elvárásaid az étkezés terén, ez most nem a csülkök időszaka. :)

Eszegess gyakran müzlis csokikat, legyen a táskádban szőlőcukor, igyál izotóniás sportitalokat.

Aztán pár hét múlva tiéd a világ! :)

Sok sikert kívánok a vizsgákhoz is és a fiúhoz is! 🍀

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Csillámka)
2019. máj. 21. 15:41

Nyugi, az egyetemet általában túl szokták élni.

A citromfű tea jó ötlet, lehet az ágyban, este is inni, a meleg tea eleve ellazít, a citromfű nyugtat és segít elaludni.

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Csillámka)
2019. máj. 21. 15:32
Ha nem szedtél még nyugtatót, akkor használ: igyál citromfű teát. :)
2019. máj. 21. 15:13

Egyetemista vagyok,most kezdődött a vizsgaidőszak. Sajnos nem vagyok annyira felkészült,mint az eddigieknél,kicsit nehezebb hónapok vannak mögöttem, és hát a felkészületlenségemből adódóan eléggé stresszelek. Persze próbálok most így utolsó pillanatban megtanulni mindent,több-kevesebb sikerrel,de ettől még nagyon rossz érzés,hogy úgy fogok bemenni pl. a holnapi vizsgámra is hogy nem biztos hogy sikerül,ilyen még sosem volt velem. Ezen kívül meg szintén a legrosszabbkor,de belehabarodtam valakibe,akivel szinte minden nap látjuk egymást,meg beszélünk,és erre most pont nem volt szükségem,kontrollálni nem tudom,de folyamatosan azon görcsölök,hogy mi lesz velünk,és ne rontsam el,mikor ír rám stb (mivel eléggé kétértelmű a viselkedése). Tudom,ezek ilyen kis semmi dolgok,csak nekem már majdnem egy hete,borzalmasan hányingerem, gyomoridegem van minden egyes nap,és érzem hogy az idegtől. Ettől enni is alig tudok,ami egyrészt azért sem jó,mert így is vékony vagyok nem lenne jó ha mégjobban lefogynék,másrészt hát tiszta gyenge vagyok az éhségtől. De hiába próbálok olyanokat enni amiket amúgy még kívánnék is,pár falat megy csak le.

Kissé talán túlragoztam,lényegében csak abban szeretnék segítséget kérni,hogy azon kívül hogy nyugodjak le (Szeretnék én,csak nem olyan könnyű most) van erre valami ami segíthet,nem tudom valami gyógytea,vagy gyógyszer vagy ilyesmi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook