Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nálatok az idősek és a fiatalok, hogy viselik a vírusos helyzetet? fórum

Nálatok az idősek és a fiatalok, hogy viselik a vírusos helyzetet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
22. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Magdi985)
2020. márc. 17. 15:41

A 35 éves is maradjon a seggén, mert ő meg lehet, hogy nem beteg lesz, hanem vírushrdozó!


Kár megszólni mást azért, amit te magad csinálsz!

21. vidéki3 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2020. márc. 17. 15:41

Nyugodtan legyél rosszmájú, megszoktam.

Megint megragadtad a lényeget. Van nyeles eszköz egyébként. Ezen asszonyságok" nem is vesznek be a "zárt körükbe" senkit, nehogy más is arassa babérokat. Éves közgyűlésen nagyon szeretik magukat tapsoltatni, mikor megemlítik a nevüket.

Változatlan a véleményem, aki teheti maradjon a lakásban. Egy házban 10 emeleten 60 lakás, minimum két lakóval. + vendégek. Nem számoltam ki, hogy csak a földszint gombot hányan-hányszor nyomják meg. (Most önkéntes karanténban lehet nekiállok kiszámolni.) A lift jó esetben 1x1x1 m. Nincs naponta takarítva, nemhogy fertőtlenítve.

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Vidéki3)
2020. márc. 17. 15:23

Miért nem a fiatalabbak ugrottak ennek a munkának neki, megfelelő nyeles szemétszedő eszközökkel?

Hogy rosszmájú legyek: otthon vannak...

2020. márc. 17. 15:14
Kinézek az ablakon: 2 70+ asszonyság a lakótelepi "kertecskét" rendezi, kertészkesztyűben. Ez idáig rendben, de megint csak az 50+ éve valamilyen tanórán okosítottak bennünket a TBC-ről. Akkor még elég sok volt. Többszörösen felhívták a figyelmünket, hogy nem veszünk fel semmit a földről, mert köpettel is terjed, száraz állapotában is. Na most, ki tudja hány ember járkált arra akárcsak köhögős, tüsszentős tünetekkel. Rengeteg szemét van a bokrok alatt, pelenkától papírzsebkendőig, a többiről inkább nem is írok + galambok és termékeik is bőven. Akár a föld kapirgálása közben is belélegezhető bármi.
18. Magdi985 (válaszként erre: 17. - Vidéki3)
2020. márc. 17. 15:07
Köszönöm, lényegében pont erről írtam, kicsit indulatosabb stílusban.
17. vidéki3 (válaszként erre: 16. - Vidéki3)
2020. márc. 17. 14:57

..., használt lepedőkből.

Egyébként kár megsértődni a "miattuk" kifejezésen, ez mostanában jellemző. Egyik-másik nyílt/zárt csoportban is megy a háborgás, "hogy-hogy miattunk, nem mi terjesztjük..." Régen jártam már iskolába, de nekünk még tanították a miatt-végett közötti különbséget, de nem emlékszem kristálytisztán így 50-55 év után. (Talán a miatt az eredmény okozója, a végett az eredmény elérése érdekében.) Ebben a helyzetben szerintem egyáltalán nincs jelentősége.

Nem kell senkinek magára venni, igenis az idősek érdekében javasolják, hogy aki teheti maradjon otthon. Főleg az akinek egyébként is van legalább egy egészségi elváltozása, ami kockázatos lehet.

16. vidéki3 (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2020. márc. 17. 14:51
Máshol már leírtam: "...komolyan nem értem az embereket, biztos más sem. 78 éves magas vérnyomással, inzulinos cukorral, 3 lábon kihordott infarktussal: nem érdekel ma is voltam, holnap is megyek. Nem félek, legfeljebb meghalok. kb. 160 literes fagyasztója teli, erkélyen roskadozó polcokon befőtt/lekvár. Hiába dorgálják felnőtt gyerekei, hogy üljön otthon. Én sem vagyok mai sütés ;-), nem is szívesen mászkálok. Ami befér a kombinált fagyasztójába annyit szeretnék csak venni. Délután varrok néhány valami maszk-szerűséget elnyűtt pólókból,
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Vivo44)
2020. márc. 17. 14:41

Mi az a 60+?

Azt hallottam az ország másik végéből, hogy ott bevásárolnak és gyógyszert is kiváltanak a 70 felettieknek az önkormányzat szervezésében.

14. Guruljka (válaszként erre: 10. - Vivo44)
2020. márc. 17. 14:39

Bocs, de akik megélték a világháborút és esetleg emlékeznek is rá, ők a 80 fölötti korosztály.

Mi fiatalabbak, hatvanasok, azért sem a vírust nem nagyon hoztuk be kínai üzleti útról, sem otthon maradni nem tudunk, ha nincs más, aki vásároljon. Lehet, hogy ezek a boltbeli nénik is gumikesztyűt kerestek, talán patikából hazafelé tartva néztek be a 100-as boltba is, és esetleg ott futottak össze.

13. vivo44
2020. márc. 17. 14:31

Válaszolva:

Nálunk a gyerekek 08:50-től tanulnak, én 07:00-tól tanulok, másolok, szerkesztek, fényképezek, főzök naponta kétszer.

Az idősebben pedig a kapun keresztül "kiabálva" beszélgetnek egymással.

Illetve ma elindult végre a 60+ ingyen és bérmentve.

2020. márc. 17. 14:30

mielőtt pálcát törtök fölötte,én 68-leszek mindjárt,olyan gyorsan spurizok ki mindenhonnan,hogy csakúgy porzik,

összeszedem ami kell,irány kifelé,

két napig nem is akarok menni sehová,

2020. márc. 17. 14:28
Pontosan, ők vannak a legrosszabb helyzetben. Gondolom abban nincs vita, hogy kisebb eséllyel fertőződnek meg, ha maradnak otthon, mintha jàrják a várost. Saját magukért kellene felelősséget vállalniuk.
10. vivo44 (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2020. márc. 17. 14:25

Ez most úgy jött le, mint ha az idősek tehetnének a kialakult helyzetre, akiknek be kellene zárva lenniük a 4 fal között és nem lehetne jobb kedvük.

Talán ha akkor eszedbe jutott volna, hogy azok a nénik megélték a világháborút, akkor nem lennél ennyire kiakadva.

Ők nem vírushordozók, hanem sajnos a legveszélyeztetettebb lehetséges betegek, akik lehet pont egy ereje teljében lévő 35 éves nőtől kapják el, akin csak átmegy, míg az idős, beteges emberen nem.

Gondolkozz már mielőtt ilyen eszedbe jut egyáltalán.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2020. márc. 17. 14:19

Mi van a mamák miatt???

A vírus nem beszélgetéssel terjed, hanem az orr- és garat nyálkahártyán át. Azt nem írod, hogy prüszkölőversenyt folytattak volna, még azt sem, hogy egymás kezét megfogták volna.


És miért ne nevetgélnének? Tőlünk nyugatabbra is öt fő a gyülekezés határa. Ők meg hárman voltak.

A jókedv azért nincs betiltva.

2020. márc. 17. 14:13

Én ma tiszta ideg lettem. Bementem egy 100ft-os boltba gumikesztyűt venni, a sorok közt három mama igazi kaszinó hangulatban nevetgélt.

Bánom, hogy nem mondtam meg nekik, hogy a vírus jó eséllyel nem velem, az ereje teljében levő 35 évessel fogja kezdeni.

Miattuk van ez az egész, erre tesznek az egészre!

2020. márc. 17. 14:07
ha ebből nem értik meg,csak akkor fogják,amikor már késő,
6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 17. 14:02

Ennél többet?

A csapból is ez folyik.

Ha ebből nem értenek, csak akkor fogják fel ha baj lesz...

2020. márc. 17. 14:00
Mit lehet még nekik mondani?
2020. márc. 17. 13:42
Sajnos nem nagyon veszik komolyan a helyzetet. Majd egy hét múlva kb.
2020. márc. 17. 13:41

Addig amíg a környezetükben nem érzékelik, tapasztalják, hogy a tűzzel játszanak, addig hiába az észérvek, nem tudják komolyan vanni. Erre mondják, az okos más kárán, a buta a sajátjából tanul....ebben z esetben, ha lesz lehetősége okolni.

Ha nem elég hogy hányszorosára nő naponta a megbetegedettek száma, halála, akkor nem tudsz mit tenni. Felnőtt emberek.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 17. 13:15

A kenyérről engem se nagyon lehet lebeszélni, de ha lehet, megkérek valakit, hogy hozzon, és amennyi várhatóan nem fogy el két nap alatt, azt lefagyasztva tárolom.

Nálunk kevés kenyér fogy a hétköznapokon, egy kiló kenyér közel egy hétig is elég.

Más nincs - a fiam 12 órázik a munkahelyén, hazaér és alszik.

2020. márc. 17. 13:09

Nekem a szüleimmel és a kamasz lányommal is veszekednem kell, hogy maradjanak a seggükön.


A nyugdíjas szüleim majd minden nap mennek tejért, kenyérért és nem lehet őket lebeszélni. Messze vagyok tőlük, csak telefonon tudunk beszélni, de már kiabálni is próbáltam velük, olyan nyakas akaratos módon viselkednek, mintha nem lenne rájuk a legveszélyesebb a helyzet.


A lányom meg menne barátokkal jobbra-balra, fel tudnám pofozni, persze nem teszem. De vele is csak vitázni kell.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook