Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon hullik a hajam, mitől lehet ez? fórum

Nagyon hullik a hajam, mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


27. Nikike1988 (válaszként erre: 24. - 867e00eac7)
2012. aug. 2. 10:16

Semmi gondom nem volt a hajszínezés során és tényleg csak ritkán színezem. 3-4 havonta..


Eddig dús sok hajam volt és most vettem észre hogy egyre jobban hullik...


Eddig a hajzsírosodás volt a problémám és volt két hónapja olyan időszak hogy korpásodott ezért váltottam erre a koffeines samponra amivel 1 nappal sikerül kitolnom a hajmosások idejét ami nálam nagy csoda..

26. Nikike1988 (válaszként erre: 25. - B5ef5132a9)
2012. aug. 2. 10:12

szia


Nemrég váltottam a Dm sajátmárkás termékére Alv*rd*

Ez elméletileg natur termék és pont a koffeines változatára...kb másfél hónapja használom..

Nem használok se balzsamot,se hajhabot,se lakkot..semmit

2012. aug. 2. 07:23

a vizsgálat során nem derül ki semmi, érdemes lecserélni az álatalad használt termékekekt, attól is hullhat a hajad, ha az összetevőjére allergiás vagy. Mindenképp natur terméket válassz helyette pl: Faith in nature, Logona stb...

és a hajszíbezést is pihentesd pár hónapig!

24. 867e00eac7 (válaszként erre: 11. - Nikike1988)
2012. aug. 2. 07:19
Ez már lehet az ok. Kiséri más eltérés is?
23. Nikike1988 (válaszként erre: 22. - Dd4fac34d4)
2012. júl. 31. 17:23

rendben.


Minél előbb elmegyek mert nem akarok nagyobb bajt.


köszönöm a segítségedet

22. dd4fac34d4 (válaszként erre: 21. - Nikike1988)
2012. júl. 31. 17:17

Igen, nagyon gyorsan rendeződött a haj-problémám a fogászati hadművelet után! Már amikor legközelebb mentem kb. egy hónap múlva a fodrászhoz, széthúzta a hajamat, és örvendezve néztük a növekvő kis tüskéket!

Pedig hidd el, rémes volt nálam is! Belenyúltam csak úgy szokásból a hajamba és egy marék hajszál kijött az ujjaimon!

Nyilván számos más oka is lehet a hajhullásnak, ahogyan az eddigi hozzászólók is írták, de a leggyakoribb a fogászati probléma, ezért kezdik a kivizsgálást ezzel, mert minek drága labor- és más vizsgálatokat elindítani, ha ilyen egyszerű a megoldás. És ez gyorsan kiderül, tehát ha mégis más a kiváltó ok, akkor nincs lényegi időveszteség, hogy további kivizsgálásokra menj.

Azonnal tessék tehát időpontot kérni a fogorvostól, mert még elmegy szabadságra!

Írd meg, mire jutottál!

21. Nikike1988 (válaszként erre: 20. - Dd4fac34d4)
2012. júl. 31. 17:05

szia


Hát én is meg vagyok ijedve most eléggé..

Nem akarok megkopaszodni:S


Tudom hogy van egy tömött fogam ami kb 6-7éve lett betömve és volt is már szó tavaly röntgenről de valahogy elmaradt a dolog..az emberhajlamos nem foglalkozni az ilyesmivel még baj nincsen


és neked a fog rendbehozása után el is múlt a hajhullásod?

20. dd4fac34d4 (válaszként erre: 19. - Nikike1988)
2012. júl. 31. 16:34

Elsőkörben fogorvos!! Nekem kb. másfél éve volt döbbenetes hajhullásom, ijesztő volt. A fodrászom csak ránézett, és már zavart is fogorvoshoz. És bizony-bizony! Gyorsan rendbehozta (kb. 2 hét volt összességében) a fogamat, és nagyon hamar elmúlt a hajhullás is!

A háziorvos is nekikezdene egy góckeresésnek, amelynek nála is az első állomás lenne a fogorvos!

Ha kiderül, hogy mégsem fogorvosi probléma a hajhullás oka, az az első fogorvosi viziten plusz fogászati röntgen valószínűleg, kiderül, és még akkor is mehetsz a háziorvoshoz, ez csak néhány nap.

2012. júl. 31. 16:11

igazából márciusban voltam teljes vérképen egy műtét miatt..bár az már jópár hónapja volt


Tehát akkor elsőkörben háziorvos..?


Esetleg rossz fogtól is lehet?

2012. júl. 31. 16:10

Nem szeretnék semmi drága kencét venni teljesen igazatok van..


Hajvitaminra gondoltam pl Hair Clinic..Erről tapasztalat?

17. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - Pici Manócska)
2012. júl. 31. 16:08

szia


Nem diétázok..


Mondjuk ha belegondolok nem sok vitamint viszek be a szervezetembe..

2012. júl. 31. 15:13
Saját tapasztalat,először menj orvoshoz és nézess teljes vérképet + pajzsmirigy. Addig ne vegyél semmi drága kencét,és semmi vitamint mert úgysem fog használni. A vér eredmény után tudod majd megtenni a megfelelő lépéseket.
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - Nikike1988)
2012. júl. 31. 09:15

Nem sokban tér el egymástól, csak, hogy kicsit gyengébb, de ugyanúgy kémia, és mindkettő hidrogén-peroxiddal dolgozik.

Viszont nem hinném, hogy 3 havonkénti használata csinál ilyet.

2012. júl. 31. 09:14
vitaminhiány is simán lehet, szedj komplex multivitamint - ezt amúgy is ajánlatos alapból szedni ;)
13. hcs2 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2012. júl. 31. 09:13

Menj el orvoshoz! Én évekig küzdöttem hajhullással és hiába veszed a legdrágább samponokat, hajszeszeket, vitaminokat, ha nincs meg az oka! Háziorvos-teljes vérkép, és keress egy jó bőrgyógyászt!!!!! Addig is próbálj egészségesen táplálkozni!

És ne idegeskedj, attól csak mégjobban hullik :)

Ha most kezdett el bármi is az oka, még időben észrevetted, és ha elmész dokihoz nem lesz baj. Csak ne akard samponokkal, vitaminokkal megváltani a világot!

2012. júl. 31. 09:13

bocsi mindenkitől de most kicsit el kell mennem.


1-2óra múlva jövök

11. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - Rebee)
2012. júl. 31. 09:12

szia

nem festem csak szinezem kb 3 havonta

10. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2012. júl. 31. 09:12

Alapból 2 vizsgálatra kellene elmenned.

Háziorvostól kérhetsz beutalót általános laborra (ott fény derülhet valami hiányára, esetleg süllyedésből gyulladásra asszociálhatnak, ami lehet akár egy fog is).

A másikra nőgyógyász adhat beutalót - női hormonsorra.

Itt előfordulhat pajzsmirigy, shbg hormon probléma, magas tesztoszteron ...


Egyéb esetben kenhetsz rá akármit. Ez kb olyan, mintha a fogadon levő lyukat próbálnád fogmosással eltávolítani.

2012. júl. 31. 09:10
ma reggel mikor hajat mostam kiváncsiságból bedugtam a kád dugóját és a víz teljesen tele volt hajjal..nagyon megijedtem...
2012. júl. 31. 09:08

szia

itt most mindenki felsorolta az okokat de ebből te okosabb nem leszel...

Nem diétázol?? Mert attól is lehet...próbálj multi vitamint szedni...

nekem hullik a gyulladástól...

de orvos jobban meg tudja állapítani...

mert a szervezetedbe úgy is lehet, gyulladás, hogy csak csendesen lappang és szinte semmi tünetet nem okoz...

de addig ne költsed a pénzedet fölösleges hajhullás gátlókra...

2012. júl. 31. 09:03
lehet valami hormonális dolog el kéne menned és kérni egy teljes vérképet valamint a pajzsmirigyedet is nézed meg ezek ingyenesek és egyszerre leveszik Tsh kell nézniük
2012. júl. 31. 09:02

A hajhullás nagyon sokmindentől lehet, kicsit gondolkozz el, nem voltál e mostanában felfázva vagy ilyesmi?


A kiváltó okot kell megkeresni, addig hiába kensz rá bármit.

2012. júl. 31. 09:01
Véletlenül nem fested a hajad mert nekem a hajfesték miatt hullott nagyon :D
2012. júl. 31. 09:00
Szia! A gyógyszertárban lehet kapni erre speciális sampont, a nevét sajnos nem tudom. Kicsit drága, de megéri, mert tényleg használ.
2012. júl. 31. 09:00
Na,ennek aztán olyan sok meg sok oka lehet..gyulladás a szervezetben,vitaminhiány,stb stb..Szerintem először meg kéne találni az okát,mert pl hiába veszel rá hajhulláscsökkentőt ha más oka van:/
2012. júl. 31. 09:00
Próbáld ki a ricinusolajat például, táplálkozz egészségesen és ha néhűny héten belül nem múlik el, akkor menj orvoshoz. Lehet, hogy csak valami vitaminhiány. Ne várd meg, hogy rosszabb legyen!
2012. júl. 31. 08:57

sziasztok.


Nemrég vettem észre hogy nagyon hullik a hajam és nagyon meg vagyok most ijedve..


Tudtok rá valamit ajánlani?

Mit tehetnék?

Sűrű hajam van nem akarok megkopaszodni és épp növesztem.

24éves vagyok

:(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook