Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jó alapozó/púder zsíros bőrre ami nem csak 1-2 óráig jó, tudna valaki ilyet? fórum

Jó alapozó/púder zsíros bőrre ami nem csak 1-2 óráig jó, tudna valaki ilyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Dinan
2012. ápr. 29. 11:27
Estée Lauder double wear light, szenzációsan könnyű, mintha nem, viselnél alapozót, csak simán szép lennea bőröd.
2011. jan. 15. 19:41
Konnyen zsirosodo, picit pattanàsos boromre 2 alapozot vegyitve hasznàlok. La Roche Posay Toleriane Teint + Clinique Even Better. Mindketto olajmentes. Csak a La Roche Posay-tol tul hibàtlannak èreztem a borom, A Clinique viszont nekem nem tunteti el a patik utàn pàr napig mèg làthato pottyoket tokèletesen, hiàba pigmentfoltos borre valo. A ketto egyutt egèsz nap fed, de mègis termèszetesen. Ingyenmintàkkal tesztelgettem ki....
37. mandula23 (válaszként erre: 35. - 75f7468ed2)
2011. jan. 6. 20:42

Köszi a beszámolót! :) Összegészében nem írtál rosszakat, lehet majd kipróbálom én is a közeljövőben.

Addig pedig marad a mostani alapozó+kőpúder párosítás.

2011. jan. 6. 20:34

szerintem ami szuperjó, az az estee lauder double wear. na az aztán fed és mégis könnyü, mattit eléggé és tartós nagyon. nekem nem tökéletes sajnos mivel fullszáraz böröm van mindenféle fénylés nélkül és én inkább azt szeretem ha az alapozo kicsit fénylö, nem matt. ez meg kicsit szárit is. nem száritotta ki a böröm, de száraz érzés volt. én csak bulikba használtam, tartott sokáig. ha nem lenne ilyen száraz böröm akkor tökéletes lenne.

viszont ha valaki tud ajánlani olyat ami nem szárit egyáltalán és nem mattit, azt szivesen fogadom :D

2011. jan. 5. 08:51

Szóval leírom az Astor HD alapozóról,mit tapasztaltam:

Nagyon szép felkenve,szerencsére sikerült megfelelő színt választanom,ami nagyon ritka. Hamar "megszárad", nem ragadtam tőle,és nem kellet zsepivel felitatni a felesleget,miuárn felkentem. Szépen fed,szép lett tőle a bőröm. Az is tetszik,hogy nem ül bele a szem környéki kis ráncokba,és a pórusaim tényleg nem látszanak annyira,mint más alapozónál. A ruhámon sem vettem észre,hogy összekente volna,mint másik alapozó.

Viszont nem marad 16órán át matt,ahogy írják. Tegnap is kipróbáltam,reggel korán kellett mennem,négy órakor felkentem,és már kilenc órakor fénylett a homlokom.

Nincs zsíros bőröm,ahogy írtam,inkább vízhiányos,húzódik,de a t-zónám hamar fénylik.

Viszont mikor zsepivel megtörölgettem óvatosan,így tudtam korrigálni,és nem volt csomós az alapozó,mint egy másiknál.

Összességében eddig ez a legjobb alapozó amit eddig használtam,nem bántam meg,hogy ezt vettem,viszont az én bőrömön csak 2-3 órái marad matt.

Úgyhogy még keresem az igazit:))

34. 75f7468ed2 (válaszként erre: 33. - Kikki17)
2011. jan. 5. 08:42

Én néhány éve vettem ilyet,mikor megjelent. Nekem nem vált be,mert nem tetszett,hogy annyira látszik az arcomon. Nem szeretem,ha az alapozótól ragad a bőröm. Perze,lehet,hogy azóta fejleszették.

A lényeg,hogy neked bevált.

2011. jan. 4. 16:54
Én nemrég vettem egy L'oreal Accord Parfait-et és nagyon jó! Magam sem hittem, hogy 2 pici pötty elég lesz az egész arcomra, de elég volt! A pattanásaimat szépen elfedte, nem kenődött, nem csomósodott. Egész nap tartott és nem fénylett tőle a bőröm, mint az eddigi alapozóimtól. Örülök, hogy megvettem, nem bántam meg!! :)
32. 75f7468ed2 (válaszként erre: 31. - Mandula23)
2010. dec. 31. 10:41
Oké,remélem jó lesz. Majdnem a Rimmel stay matt alapozót vettem meg,mivel az 1700 ft,az Astor 3400,de végül úgy gondoltam,mindig az olcsóbbat veszem,és megy a kukába.
31. mandula23 (válaszként erre: 29. - 75f7468ed2)
2010. dec. 30. 20:50

A bőrtípusom olyan, mint a tiéd, egyes részeken húzódik a bőröm, míg a homlokom sajnos hamar fényes lesz.

Most Max Factor-t használok, de az Astor HD az én érdeklődésemet is felkeltette. Majd írd meg hogyan vizsgázott! :)

2010. dec. 28. 22:10
kíváncsi vagyok hogy beválik e...
2010. dec. 28. 20:07

Megvettem az Astor új, HD alapozóját. Szilveszterkor letesztelem.

Kíváncsi vagyok,tényleg jó-e?

2010. dec. 27. 17:38

Nagyon sok alapozót vettem már ,de még nem találtam meg az igazit.

Bár húzódik a bőröm krém nélkül, valószínűleg vízhiányos,viszont nagyon gyorsan zsírosodik,fénylik. Az alapozók pedig néhány percig jók,de tőlük még gyorsabban elkezd "fényesedni" az arcom,ráadásul ragad az alapozótól,amit kifejezetten útálok.

Próbáltam:

- hab állagút,de nem "itta" be a bőröm,nem lehetette szépen elkenni,pedig természetesen tisztított bőrre alapozok.

- kompakt,mivel ez tartalmaz a legtöbb pigmentet,és állagra is púderesebb. Egy ideig ez is jó,de ahogy zsírosodott a bőröm,becsomósodott rajta,fél napot sem bírt ki.

Ezeken kívül még sok félét próbáltam,nem szeretem ha ragad,ami viszont púderesebb,csúnyán beleül a kis szem környéki ráncokba.

Ha viszont túl krémes,és nem szárít,az nem is fed rendesen.

Olyan szeretnék,ami mattít,de mégis fed,nem ül bele a ráncokba,és a lehető legtovább tartós marad.És lehetőleg az arcomon maradjon,ne a ruha nyakán.Jó lenne,ha úgy igazodna az arcomhoz,de maszkos legyen,hanem természetes hatású,mint mikor sak púdert használok (ami jó,szeretem,csak nem fed úgy).

Ma láttam az Astor új,hd alapozóját,de nem akarok megint több ezret kiadni,hogy végül a kukába landoljon. Ti próbáltátok már ezt?

2009. szept. 28. 21:54
Én most hosszas gondolkodás és fórumozás után a La Roche Posay (nemtudom jól írtam-e:)) alapozója mellett döntöttem. Gyönyörűen fed, nem maszkszerű és tartós is. Nekem bevált nagyon.Sokat vacakoltam, hogy Estée Lauder Double Wear, vagy Clinique alapozó...aztán bementem a Douglesba ahol egy sminkes hölgy nagyon kedves volt és azt ajánlotta, hogy letisztítja a bőrömet és sorba kipróbáljuk az alapozókat (persze egyszerre csak egyet:) Ez meg is történt... Nem mondom hogy nem volt jo a Lauder, de akinél számít az ár, szerintem ilyen alapozót tud olcsóbb árkategóriában is venni. Az tény hogy nagyon szépen fed, de én semmi különbséget nem látok a La Roche alapozóm (4200 ft) és a Lauder (8ezer v.mennyi) között...Hát ez az én álláspontom. Másnak lehet ez teljesen más. Amúgy nekem szörnyen zsíros, mitesszeres, patira hajlamos a bőröm...
26. Mariann7533 (válaszként erre: 3. - Sshine)
2009. aug. 30. 23:28
Én is a Perfect Wear alapozót használom már 13 éve,és én sem cserélném le semmi pénzért.Fantasztikus.
2009. aug. 30. 23:11

a vatera az megbízható??

csakmert így még nem vásáróltam.

2009. jún. 7. 18:31

Szia! Én púdert ugyan nem használok, csak alapozót. Már ezer félét kiprobáltam és nekem a Clinique Stay True jött be. Lehet kicsit drága, de sokáig elég és az eredmény pedig kárpótol!:) Meg ugye ez a bőröd, ezen kár lenne spórolni. Én vaterán szoktam vadászni, nagyon sokan hoznak be külföldről és lényegesen olcsóbb. Kb 4500 ftért szoktam beszerezni.

Jah és a másik nélkülözhetetlen kellék a kis "itatóspapírok":) Nem tudom mi a pontos neve, szintén clinique. Azonnal rendberak és nem is kell újrasminkelni:)

2009. jún. 7. 18:27
manhattan
22. Marjann (válaszként erre: 21. - Adrienn20)
2009. jún. 7. 18:25
Ez érdekelne, én is hasonló gondokkal küzdök. Ráadásul folyton félek, hogy a púdertől csak rosszabb lesz a helyzet, ha eltömődnek a pórusaim.
2009. jún. 7. 18:24

sziasztok.

nekem nagyon zsíros bőröm van, nap végére mindig csillog.nem szeretem az alapozót inkább púdert szoktam használni hidratáló után.

sztetek melyik a legjobb púder erre a célra?amitől a legtovább matt marad a bőr.

clinique, mac...stb.

tanácsokat véleményeket várok :D

20. emagdi (válaszként erre: 19. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 11. 18:23

ilyen nekem is volt, viszont ezzel az volt a gond, hogy eltömítette a pórusaimat, szóval olyan nehéz hatása volt egész nap.

ég és föld egy olyan alapozó, amely bár ugyanígy mattít, de légiesen könnyű, nem is érzed az arcodon. :)) (nekem még mindig a clinique superfit a favorit)

2009. ápr. 11. 18:19

Viszonylag olcsóbban tudok egyet:3000 körül:

Maybelline dream matte mousse,kifejezetten matt hatású ,és este úgy kell lerobbantani:)

2009. ápr. 11. 17:35
A Mac face&body alapozó a legeslegjobb!! Nekem nagyon zsíros a bőröm, de így is matt marad nagyon sokáig. Igaz húzós az ára, 10ezer felett van.
17. durc14
2009. jan. 14. 14:57
ööö... köszi:D tudok is egy helyet ahol van :)
16. emagdi (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. jan. 14. 14:56
és tudsz ebből is mintát kérni, ha bemész bármelyik clinique boltba.
15. emagdi
2009. jan. 14. 14:54
clinique superfit alapozó (folyékony). direkt erre találták ki, nekem bejött.
14. durc14
2009. jan. 14. 14:46

Clinique azért lenne jó mert illatanyag mentes...

a kozmetikusom is azt ajánlotta... de az ára... hát az már elég borsos.

13. Gine (válaszként erre: 12. - Durc14)
2009. jan. 14. 14:20

attól függ,hogy hol lehet kapni.A loreált megkapod szinte bhol,ahol rendesek adnak mintát,de lehet több helyen kell próbálkoznod,ne add fel:)

Az estée-t márkás parfmházakban lehet megvásárlni,ott tuti adnak!

A cliniqet úgy tudom gyógyszertárban lehet kapni,ott is szoktak adni mintát,én a vichyt gyűjtöm így:)

12. durc14 (válaszként erre: 11. - Gine)
2009. jan. 14. 14:15
Hol lehet kérni?
11. Gine (válaszként erre: 10. - Durc14)
2009. jan. 14. 14:11
Kérj mintát ezekből és úgy majd tudsz dönteni!
10. durc14
2009. jan. 14. 14:09
Annyiféle van és mindenki mást mond hogy más jön be neki :D mostmár télleg nem nagyon tudom hogy mi legyen :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook