Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagymamám hónapok óta beteg, segítenék, de nem tudok. Tanácsot kérek! fórum

Nagymamám hónapok óta beteg, segítenék, de nem tudok. Tanácsot kérek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. márc. 22. 19:02
MR vizsgálatot nem javasolt senki? Azzal ki lehet mutatni a csont és/vagy lágyrészek elváltozásait is. Egyszerre vizsgálható vele a hüvely, méh, szemérem-tájék stb., azaz a komplett kismedence.
30. 65298a0518 (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2012. márc. 22. 18:38

Hú nekem régebben amikor megjött, pfff.

Meg persze terhesség alatt, elég kellemetlen fájdalom, de gondolom neki még erősebb.

29. 65298a0518 (válaszként erre: 14. - Skóciababy)
2012. márc. 22. 18:33

Ártani nem árthat a külső gyulladásra nagyon jó ugye a körömvirágkrém, belsőre meg csodát tesz a CICKAFARKFŰ tea, ártani nem árthat, hihetetlen a hatása pl. felfázásnál, hasi görcsöknél. Gondolom a kamillás-körömvirágos ülőfürdőt kipróbálta már.

Ha viszont sorvadás, nagyon sajnálom szegényt. Mondjuk így is:(

28. Miss Angel (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2012. márc. 22. 18:26

Hűű,ilyet még nem hallottam:o

De az ő csontritkulása sajna súlyos:(-akkor ezek szerint ez sem elképzelhetetlen...pf

27. Miss Angel (válaszként erre: 25. - Bionet58)
2012. márc. 22. 18:24

Na ez is probléma,hogy irtó keveset iszik:S

Amit iszik az vagy buborékmentes ásványvíz vagy tea,de ha már fél litert megiszik,akkor az már az összeveszésünk eredménye,nem lehet belediktálni...

2012. márc. 22. 18:24

Most lehet, hogy iszonyú baromságot írok, de az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy a szeméremcsontja fáj és az kisugárzik? Mondjuk a csontritkulás miatt?


Azért jutott eszembe, mert nekem a terhesség alatt fájt a ránehezülő nyomástól, feszítéstől

25. bionet58 (válaszként erre: 3. - Miss Angel)
2012. márc. 22. 18:20

Felváltva vegyen csalán, és cickafark fürdőt. Ezt úgy kell elkészíteni, hogy 5.liter vízhez 100gr gyógyfüvet kell adni. Éjszakára, vagy ha nappal akkor 6 - 8. órát hidegvízbe áztatni kell, majd felforralás után visszahűtve használni, amilyen melegen csak tudja. Fontos, hogy a has alját ellepje. 20. percig kell ebben a vízben ülő fürdeni. Tehát ha ez kádban oldható meg, akkor arányaiban nagyobb mennyiség szükséges.


Teaként napi két csészével az Orvosi Veronikát fogyassza.

Elkészítése: 1/4 liter vízhez púpozott teáskanálnyit kell adni, és csak forrázni szabad, majd rövid ideig állni hagyni, és fogyasztani, ízesítés nélkül.


Egyébként vidd el nagymamádat homeopátiás orvoshoz, természetgyógyászhoz, végeztessetek biorezonancia vizsgálatot.


Fontos az is milyen folyadékot iszik, mert a csapvízbe rengeteg gyógyszer, hormonkészítmény stb. maradvány található, ami okozhatja ezt a hormonzavart is, ha az, illetve bárminemű betegséget.

24. Miss Angel (válaszként erre: 23. - Tejespite)
2012. márc. 22. 18:07

Köszönöm,addig megyünk,mig nem kezdenek vele vmit,ez nem normális állapot.

Én is hallottam,hogy a cnst összetevőire van aki érzékeny,én magamon nem tapasztaltam ilyet.

Együttérezni meg együtt tok vele én is,mert nem vok felfázós típus,de életemben kétszer sikerült,azt hittem a falat kaparom le,pedig én is bírom a fizikai fájdalmat.Hát akkor ő szegény min mehet keresztül:S.

MEg a dokik is lehetnének kicsit empatikusabbak,azért is vittem már el az én dokimhoz,mert az a másik,mindig adott vmit aztán használja és menjen vissza két hét,vagy 1-2 hónap múlva-.-

2012. márc. 22. 17:42

A cnst kúp és krém nekem is hasonló tünetet okozott 30kevés éves koromban. Bekentem, aztán szinte beugrottam a kádba és mint az őrült mostam lefele, de közben (szégyen vagy nem, de igy volt) másztam a kád oldalára, pedig van tűrőképességem. Azt hittem szétkaparom a csempét. A férjemmel főzettem kamillateát, de nem mertem irrigálni mert attól féltem, h feljebb viszem vele és ott is csípni-marni viszketni fog. Nagyon együttérzek vele, mert rettentő érzés volt. Azt mondta a doki, h érzékeny vagyok az összetevőire.

Sajnos a segítség egyéb módjára nincs ötletem, de Veled is együttérzek, mi is együtt laktunk a nagymamámmal, és a csillagot is lehoztam volna neki, ha attól enyhül a baja. Azért az jó, h legalább hajlandó beszélni Veled erről, és elmondja a tünetét. Ne hagyd abba a doki keresését!

22. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2012. márc. 22. 17:05
Értelek,de hogy ennyire nem jó rá semmi kenőcs...
21. erikpipi (válaszként erre: 3. - Miss Angel)
2012. márc. 22. 16:59
A szeméremtest rendellenességei (google) pedig ilyen fájdalommal jár ,amit leírtál.
2012. márc. 22. 16:35
Csináljatok egy Cranberry(vörösáfony) kúrát.Hátha a vizelési inger megszűnik.
2012. márc. 22. 16:26
Advantan krémet látok még itt,ami gyulladásos bőrbetegségekre való elsősorban+Estrocad krém,ami szintén ösztrogéntartalmú,mint aZ Ovestin....
18. Miss Angel (válaszként erre: 14. - Skóciababy)
2012. márc. 22. 16:20
neogranormont adtak neki meg boraxos kenőcsöt+kamillaborogatás.De mindjárt megnézem,volt e még más is.....
17. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Skóciababy)
2012. márc. 22. 16:19
Értelek,a crp is ott van legalul és az érték a normál tartományban van.
16. Miss Angel (válaszként erre: 12. - Skóciababy)
2012. márc. 22. 16:18

Én úgy tudom,nem volt uh-on.Na ez lesz akkor az egyik,amire megyünk.

A másik:amire gondoltam:esetleg induljunk lassan a bőr és nemibeteggondozó felé is?mert aggaszt,nem szedett e össze vmi nyavaját,a mai világban nem nehéz,elég egy tisztátalan kéz...de ezellen nagyon ellenkezik.Pedig sehova nem jár szinte,se idegen illemhelyre,se uszodába,soha sehova.De most ez ütött szögeta fejembe,és tulképp ezért írtam le ezt az egészet mert kezdek félni.Engem ő nevelt fel,együtt élek vele 8 éves korom óta,soha nem volt ilyen,még hasonló se:(

2012. márc. 22. 16:16
CPK megerőltetés vagy izom probléma miatt lehet magasabb.De az nem a CRP.
2012. márc. 22. 16:14
Külső gyulladásra esetleg megpróbálhatna gyógynövényes krémet vagy borogatást.
2012. márc. 22. 16:14

Igen,itt van rajta,normális az érték.

Vmi CPK-t látok aláhúzva itt még,de fene se tudja miaz...

2012. márc. 22. 16:12

Ultrahangon volt? Az is jó lenne mindenképpen.

Volt régen egy nénike, aki hasonlóra panaszkodott. Többször kivizsgálták,de semmit nem találtak. Egyik doki azt mondta, hogy öregszik és a szervek nem úgy vannak már,mint ahogyan kellene. Ő is a hormonrendszerre hivatkozott, de neki sem használt semmi.A sorvadás sajnos okozhat fájdalmat, de azzal nem nagyon lehet mit tenni.

Ha nem volt UH-n, sz még azért nem ártana!

11. Sanka02 (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2012. márc. 22. 16:10
CRP-t néztek a laborban? Az utalna arra, hogy van e gyulladás a szervezetében.
2012. márc. 22. 16:06
Most néztem meg a leletet,3 hete volt vérvételen,annyi derült ki,h koleszterinszintje kicsit magas +vashiány,minden más érték normális.
2012. márc. 22. 16:03
Nem cukorbeteg? Egy idős ismerős nénim is ilyen tünetekkel vizsgálgatták, mire kiderült, hogy cukros.
2012. márc. 22. 15:59
Én előbb azt hittem,felfázás,ugyanezt hitte a háziorvosa is,az már előfordult 1 párszor,de kapott rá gyógyszert,napok múlva el is múlt mintha elfújták volna.De ez......
7. Miss Angel (válaszként erre: 5. - Kolli1987)
2012. márc. 22. 15:55

Köjálnál vizsgálták a vizeletét már:(állitolag semmi baja.de akkor hogy a fenébe van állandóan vizelési ingere?

Vérképe ált jó a korához kpest mert 80 éves,vashiány az van,de semmi komoly,ami komolyabb nála az a csontritkulás.

Mikor kérdezem,hogy hol érzed hogy fáj,azt mondja kívül és biz be is van gyulladva ott keményen,folyása abszolut nincs soha nem is volt,rászoktattam az intim lemosóra,amit én használok,nem engedem neki a szappant.

Azt mondja belül is érzi h fáj.A cns meg majd szétette az éjszaka ahogy elmondja,meg kellett mosdania mert annyira nem bírta.

6. syria (válaszként erre: 3. - Miss Angel)
2012. márc. 22. 15:53
Addig kell menni orvostól-orvosig, amíg valaki végre rá nem jön a baj okára. Tudom, ez nem könnyű, de mást nem tudok elképzelni. (Ilyen esetről soha nem hallottam.)
2012. márc. 22. 15:48
Szerintem azzal tudsz sokat segíteni, ha nem hagyod annyiban. Nem tudom csináltak e labor vizsgálatot ha nem lehet érdemes lenne kipróbálni, hogy nem e fertőzés a probléma oka. Vidd el még más orvoshoz. Mert te látod a nagymamádat, és te látod, hogy nem normális. Próbálj vele beszélgetni, hogy mit érez hátha előbb utóbb megtudná mondani, hogy hogy érzi. Szerintem lehet urológiánál kellene kezdeni egy vizelet tenyésztéssel.
4. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Kolli1987)
2012. márc. 22. 15:41
Együtt lakunk per pillanat és rossz nézni a szenvedését:(
2012. márc. 22. 15:41

Sziaztok,írom a problémákat.

80 éves nagymamám beteg kb 3 hónapja,ilyen még sose fordult elő vele,nem tudjuk már hogy nőgyóygászati vagy urulógiai problémája van.

Tünetek:sűrű pisilés és inger,külső nemi szervi fájdalom,de azt mondja,belül is fáj,csak nem tudja hogy a hüvelyben érzi vagy a húgycsövében.Ez igy megy hónapok óta,volt urulogusnál,vizeletét elküldték vizsgálatra,semmit nem találtak benne,csináltak nőgyógyászaton rákszűrést,persze az is negatív,nincs gombája,annyit írtak a papírra,hogy szeméremtest sorvadás+mivel ahhoz a nőgyógyászhoz is elment akihez én járok,beszéltem a dokival,azt mondta hormonhiánya van,ezen elcsodálkoztam és megkérdeztem ez ilyen fájdalommal jár?????aztmondja igen.ovestine krémet kapott hetekig használta,semmi hatás.használt már boraxos kenőcsöt másfajta ösztrogén krémet,kamilla,medveszölőlevél tea,most a dokim cns kúpot írt fel neki én abban nagyon bíztam.

De az éjjel ki kellett mennie kimosni mert elviselhetetlenül csípte.Végső elkeseredésemben írok,mert én már nem tudom,hogyan segítsek neki.Az életében soha nem járt nőgyógyászhoz,csak mikor apukámat szülte,soha semmi ilyen irányú baja nem volt.Segítsetek!!!!!!

2012. márc. 22. 15:41
Mi a betegsége mennyire laksz hozzá közel? Fekvő beteg vagy önellátó ez így egy picit kevés infó.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook