Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsalád, mindenáron? fórum

Nagycsalád, mindenáron? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. okt. 20. 10:22
Én sem azért írtam az első bejegyzést, hogy bárkit megbántsak. Inkább arra voltam kíváncsi, kinek mi a véleménye a nagycsaládról, kinek milyen ötletei vannak, akár saját tapasztalatból merítve a boldogulást, a beosztást illetően.
2008. okt. 20. 10:09
Minden tiszteletem a 3, vagy több gyerekes családoknak!!!!
2008. okt. 19. 23:41
Van bizony.Csak az a baj, hogy ezek a dolgok sok embernek semmit nem mondanak, mert SOHA nem kellett csinálniuk semmit az életben. Nem kellett osztozni, alkalmazkodni stb.
2008. okt. 19. 20:07
hát erről is van mit beszélni még...
2008. ápr. 5. 10:12

Szasztok!

Nekem 3 testvérem van.Soha nem voltunk jómódúak nyaralni is csak egyszer voltunk,de el sem tudnám képzelni h egyke legyek.

Nagyon sokat számit és jellemben erősít szerintem ha az embernek többedmagával kell osztoznia mindenen.

Arról nem is beszélve, h a későbbiekben egy szerető családdal körülvéve egyszerübb megoldani a problémákat is.

Az én anyukám is szinte egyedül nevelt fel minket mert az apámra egyáltalán nem számíthatott inkább még nehezítette a helyzetét.

De most h mi felnőttünk van kire támaszkodnia és nagyon hálásak vagyunk azért a sokmindenért amit köszönhetünk neki.

Az pedig h a gazdagok segítsenek másokon felesleges várni.

Általában mindíg a szegényebb segít a másikon pont azért mert az tudja milyen így élni.

Én sem vagyok jómódú, de ha van valami ami nekünk már nem kell de még jó állapotban van szívesen odadom másnak, legyen az ruha v játék v akármi.

Bocsi h kissé hosszúra sikeredtem

2008. ápr. 5. 08:59
Pedig mi a szerencsésebb nagy családok közé tartozunk gyermekeink beutazták egész europát,ma a gyermekeim tanitanak zenét ,nyelveket, vezetnek iskolai énekkarokat,ápolónő,...többségükben nagyon jól megállják a helyüket és mivel a kisebbek se buták talán az áldás Őket is elkiséri....,de közben rengeteg olyan próblémával talákkoztak amit a többség csak filmeken lát...és mindenki igyekszik a lehető legkönnyebben megélni...
9. bmwkraft (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 4. 23:19
Igazad van tényleg nyersen fogalmaztál, de szerintem senki nem nézi ostobának közülünk a szegény családokat a fórumok meg nem azért vannak, hogy a világ összes jó vagy akár sajnos rossz dolgát kibeszéljük? Hátha valaki közülünk mond olyat amit a másik eddig nem tudott és ezzel már segített is. Pl: a te ötleted sem rossz, hogy ha van kinőtt ruha ami már nem kell akkor oda lehetne adni nekik. És ne vedd megbántásnak amit írtam.
2008. ápr. 4. 17:29
minekünk sok gyermekünk volt a gyerekeknél legfeljebb 1-2 ha lesz...
2008. ápr. 4. 16:57
Ismerőseim közt van egyke gyerek, de látszik, hogy az. Mindent megkap, de nem tudja értékelni, mint az én 2 gyerekem. A kényességről nem is beszélve.
2008. ápr. 4. 16:11
sziasztok nekem 3 fiam van de nem kell lemondaniuk semmiröl pedig nem vagyunk gazdagok Mindenkinek magának kell eldönteni mit bir.De tapasztalataim szerint a nagy család nagyon jo dolog ,a gyerekek kiegyensujozotabak és barátságosabak is.Arrol nem beszélve hogy tudnak ember barátok is lenni,és megértöbbek.
2008. ápr. 4. 13:19

Sziasztok!

Én egy 6 gyerekes családból származom. 5 lány, egy fiú. Nem mondom, hogy nem lett volna jobb, ha mindent megkapok a szüleimtől, hiszen 5 testvérrel felnőni... DE nagyon sok mindent már gyerekként megtanultam és bátran állíthatom hogy soha nem voltunk gazdagok, nekünk a fele sem jutott mint a menő gyerekeknek az iskolában, de érzelmileg és agyilag 23 évesen 100x jobban tudok alkalmazkodni és elfogani helyzeteket, mint más kortársaim!

Ennek a családnak, vagyis az anyukának meg gondolom nem ez volt az álma! A férj is hibás és nem az a válasz hogy ezt ők vállalták! Igen, vállalták, de a nő nem egyedül hozta össze a 3 gyereket!!!! És sajnos sokszor egy anya tehetetlen ha a férje egy disznó...

Nem megszólni kellene őket, hanem megpróbálni segíteni.

Nem feltétlenül anyagilag, bár nyílván az volna az egyszerűbb. A lelkiek sokkal többet számítanak! Egy kedves szó, egy kis beszélgetés, netán egy fagyimeghívás, vagy ha tudnak, nyers-, vagy ételalapanyagot kell(ene) adni.

Az én anyukám is mindig fillérezett, mindent kiszámolt, de egy kis szalonnát, vagy sütőzsírt, fehércukrot, krumplit sokszor adott rászorulóknak. És hülyeség hogy csak a gazag tud adni. Ha a kevesebből adsz, sokkal több az értéke!!!

4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 4. 12:56
Bocsánat,ha kissé nyersen fogalmaztam,csak kicsit irritálnak az olyan fórumok,ahol szinte azt várják ,hogy kibeszéljünk szegényebb körülmények között élő családokat és szinte ostobának tartsuk őket,ha gyerekeket vállalnak,vagy épp a fagyi mellet nem jut cukorkára pénz.
3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 4. 12:49
Törődj a magad dolgával,vagy ne kibeszéld,és plátói kérdéseket tegyél fel,hogy könnyebb lenne ha..?,hanem ha zavar,vagy elgondolkodtat,akkor kérdezd meg segíthetnél -e,ha úgy érzed baj van(ruhákkal pl)
2008. ápr. 4. 12:38

Szia!

Ezt ők vállalták, nekik kell megoldani ezt a gondot. Sajnálom, hogy ilyen életmodot élnek. Barátnőméknek is 3 babájuk van, de nagyon családcentrikusak és számithatnak egymásra. Nemcsak azért szülte, hogy otthon legyen.

Mi is szertnénk 3. babát.

2008. márc. 30. 10:43
Van egy ismerős család, a játszótéren szoktunk velük találkozni. Három gyereket nevelnek, illetve nevel a fiatalasszony, mert a férjére nem nagyon számíthat. Egy szobás albérletbe laknak, a gyerekek olyan soványak, hogy szó szerint látszik a csontjuk. Az asszonyka is szinte napról napra fogy. Könnyebb lenne vajon az életük, egy vagy két gyerekkel?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook