Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsalád, mindenáron? fórum

Nagycsalád, mindenáron? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
75. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 73. - Viki021)
2008. dec. 2. 19:27
Gratulálok, végre egy pozitív példa. :) Sajnos van egy olyan érzésem, hogy a többség nem olyan mint te. :(
74. viki021 (válaszként erre: 73. - Viki021)
2008. dec. 2. 19:14
suli=ovi
73. viki021 (válaszként erre: 72. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 2. 19:13

Sziasztok!!


Én csak most kapcsolódtam bele ebbe a fórumba és bevallom őszintén hogy nem olvastam el az egészet.

Csak a te írásodra szeretnék reagálni:)

Teljesen egyetértek a bölcsis témával kapcsolatban.És sajnos nálunk nagyon sok olyan anyuka adja bölcsibe a gyerekét akinek kell a délelőtti nyugalom és egyedül akar lenni.Akinek meg tényleg kell a pénz(mert valjuk be 24000 Ft-ot nehéz beosztani)annak a gyerekének pedig nincs hely,mert ezek az unatkozó anyukáknak a gyerekei elfoglalják.Akinek nem inge ne vegye magára.Nekem is 3 gyerekem van igaz a legkisebb még csak 3 hónapos.Nagy a korkülönbség de nem akasztom a nagyok nyakába a pici felügyeletét.Magunknak szültem és nem a testvéreiknek.

Nekem a nagyok soha nem jártak bölcsibe,sőt a fiam is csak 4 évesen ment suliba.Itthon voltam a lányommal akkor már mindegy volt hogy egy vagy két gyerek van itthon.


Az időt meg hidd el be lehet osztani.Persze nem könnyű.A lakás rendbe van,kaja mindig van.És fogadóórára is eltudok menni,mert mindegyik gyerekem fontos,és nem akarom egyiket sem elhanyagolni mert most született egy pindurka is.

Remélem nem bántottam meg senkit.

És nem azokhoz a szülőkhöz tartozom akik csak szülik sorba a gyerekeket a családi pótlék miatt.Itt gondolom mindenki tudja hogy kire gondolok.

72. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 68. - Böbe83)
2008. dec. 2. 18:52

Nem, tényleg nem értem, miért kell gyerekeket nyomorra, nélkülözésre szülni. Mert itt, ugye, nem arról beszélünk, hogy van idő, pénz, energia, szeretet.

A magánnyugdíjpénztárral is kitörölhetjük a s....ket, de ez tényleg nem ide tartozik.


Én úgy vagyok vele, hogy inkább magamnak szülök, nem pedig a nagyszülőnek, bölcsinek, óvodának, napközinek, és egyéb gyerekmegőrzőnek.

Biztos velem van a hiba, de én nem tudom elképzelni, hogy akinek 4-5, vagy több gyereke van nem túl nagy korkülönbséggel, az minden gyerekkel 100%-ig tud foglalkozni munka mellett. Még munka nélkül is vannak kétségeim. Attól is ki szoktam akadni, hogy "majd a nagyobb vigyázz a kisebbre". Ne a gyereknek szüljünk gyereket. Talán igazad is lenne, hogy adjuk a gyereket bölcsibe, stb, ha nem olyanok lennének ezek az intézményrendszerek, amilyenek. Persze, ha meg tudod fizetni a magánbölcsit, stb, akár még működhet is.

A bölcsiről: az évek ugyis olyan gyorsan elszállnak, és már el is költöztek a gyerekek. Pont a lefontosabb, soha vissza nem térő időket akarod külön tölteni?! De te tudod.


Arra lennék kiváncsi, hogy te mennyi értékes időt terveztél a gyerkőcökkel a munka, takarítás, főzés mellett egy napra? Tényleg kiváncsi lennék, mert én így, hogy nincs még gyerek, se jövök ki az időmből sokszor.

2008. dec. 2. 18:48
Egyébként én nem hibáztatom azt, aki nem látja úgy, hogy túl sok az ember a Földön. Magyarországon én sem láttam annyira. Ott még gyerekkérdéshez is pozitívabban álltam. Itt viszont... Állandóan azt látom: "Gyereket? Ide? Hisz már most se lehet lépni, annyian vannak itt." És akkor ez még nem India, Kína, Japán... Másrészről viszont itt szinte csak negatív-gyerek példát láttam. Utcára kicsapott gyerekek, huligán gyerekek, drogozó-ivó-cigiző gyerekek, "böszme" gyerekek, gyerekükkel üvöltöző anyukák/apukák, boltban ordító gyerekek ha nem kapják meg a csokijukat, olyan kövér gyerekek, hogy a cukorbetegséget szinte most írásba adom stb. stb. Mondjuk, hogy születik egy gyerekünk itt. Az első két év oké. De utána? Hogy lesznek neki barátai? Én még nem láttam itt olyan gyerek-közösséget, amihez a gyerekemet csatlakozni engedném. Iskola? Na ott a katasztrófa, mert az olyan, mint amiket a filmekben látsz. Fémdetektoros kapuk, most szerelik a drogdetektrokat több rosszabb hírű iskolába. Maradna a méregdrága magániskola (persze már azok is züllenek) - a teljes fizetésem nem vagy csak éppen hogy, betakarná - 1 gyerek esetében. Oké, ezek a dolgok Magyarorszgon (még) nem jelentkeznek ennyire hangsúlyosan... de... én visszaemlékezek az általános iskolai éveimre - egy horror volt. Csoda hogy nem lettem idegbeteg. Mert mindig aggódni kellett, hogy ki tesz rajzszöget az ember székére, ki önt ragasztót a táskájába, ki jön be bicskával fenyegetőzve, kit lógatnak ki az ablakon az emeletről lábánál fogva, kinek öntenek a kajájába mosgatószert, kit vernek meg stb. stb. És ez egy teljesen átlag lakótelepi általános iskola volt, ahol jártam. Meggyőződésem, hogy a gyerekek egy része lelkileg sérül az átlag általános iskolákban. És ma egyre inkább, mint a múltban. Ezeket nem lehet megfizetni, nem "Adidas/kínai piacos cipő"-probléma ez anyagi szempontból. Szerintem egy gyerekre minumum 50000 forint kell havonta. A megfelelő étel (nem színezékes, cukros, tartósítós, génkezelt, adalékanyagos stb.), vitaminok, ruhák, gyerekülés, kirándulás, megfelelő óvoda, iskola, játékok stb. 5 gyerekenek 5x50000. És egy főállású anya. Ezért tűnik hihetetlennek, amikor valaki azt írja, hogy jól fel lehet ma nevelni mondjuk öt gyereket Magyarországon. Igen, ha a férj hazahoz fél milliót (az bruttó egymilliós fizetés gyakorlatilag), akkor igen. Csak nem ez a jellemző, szerintem. Itt, ahol mi lakunk meg... nem véletlen, hogy az irodában a kollégáimnak szinte egyiknek sincs 2 gyereknél több - mert itt, a "fejlett Nyugaton" normális fizetésből nem telik két gyereknél több tartására (de így is csak ha van nagyszülő stb. aki tud vigyázni a gyerekre, meg ha már ki van fizetve egy lakás/ház, mert albérlet/törlesztőrészlet (ez utóbbi miniumum 300000 forint átszámolva havonta) és gyerek együtt... nem megy). Persze itt a felelősséggel gyereket vállaló angolokra gondolok, van a "jöjjön a gyerek, aztán majd csak lesz valahogy". Mint a segélyen élő alattunk lakó szomszédok. Vagy a háromgyerekes másik szomszéd, akik szintén segélyen vannak, apuka most jött ki a börtönből súlyos testi sértésért stb...
70. b38fef89a3 (válaszként erre: 68. - Böbe83)
2008. dec. 2. 18:35

Magyarország a világon egyedülálló hely több szempontból. Csak két példa:


1) 3 évig otthon lehet maradni. Összehasonlításképpen: Angliában 6 hónapig, USA-ban 6 hétig lehet otthon maradni alapból.


2) Bölcsi és ovi ingyenes. Összehasonlításképpen: Angliában két gyerek bölcsije/ovija havonta(!) 800-1000 font (240000-300000 forint). Igen, végül is elmehet a nő dolgozni, hogy aztán a fizetését befizesse a bölcsinek/ovinak...


Namármost, még 1-2 ilyen "gazdasági válság van" dolog, vagy még pár év a jelen "válságban" és tippeljetek, hogy mikett fognak megszüntetni először Magyarországon is... (Mint ahogy itt Angliában meg a szinte korlátlan ideig segélyen éldegélés megszüntetésekor lesznek nagy meglepetések.) Mint hogy a bevételeket már nem tudják tovább növelni, meg kell húzniuk a nadrágszíjat...

69. b38fef89a3 (válaszként erre: 67. - Erikpipi)
2008. dec. 2. 18:30
"ha normálisan, szeretetben nevelik a gyerekeiket." - hát épp ez az. Még tíz éve láttam ilyent. Ma már nem látok.
68. böbe83 (válaszként erre: 66. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 2. 16:32

Mindegy, sztem nem érted meg. Ha berakom a magánnyugdíjpénztárba a pénzt, akkor sem lesz nyugdíjjam. De erről majd máskor. Nem emiatt szeretnék nagycsaládot. De ha csak olyan nagycsaládok lesznek, akik nem dolgoznak, akkor mindenki éhenhal, vagy? ki fog adót fizetni?


Ja és azt a szöveget, hogy aztán meg fel kell nevelni, 12 óra stb. Na szerintem meg ezért van bölcsőde és óvóda, meg állam, hogy akinek van munkahelye, és akar, tudjon dolgozni is. És itt megint szoktak fújogni, hogy egy vagy másfél évesen szeretném, ha bölcsis lenne. És az a fontos, hogy amikor együtt vagyunk azt az időt használjuk ki maximálisan. Ne tv, stb... na mindegy Épp itt ülök :D de apa most foglalkozik velük, megyek én is .

67. erikpipi (válaszként erre: 66. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 2. 15:38

Szerintem az emberek 99%-a nem a nyugdíjra gyúr, és nem azért lesz több gyereke.

Nem találtam viccesnek amit írtál. Problémának sem tartom a nagycsaládokat, főleg ha normálisan, szeretetben nevelik a gyerekeiket.

Van aki még egyet sem tud tisztességesen, az példát vehet az olyanoktól, mint akinek válaszoltál.

66. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 53. - Böbe83)
2008. dec. 2. 15:15

helyes! gyártsunk gyerekeket a nyugdíjrendszer fenntartásáért! :)


Szerintem mindenki naív, aki a nyugdíjra akar támaszkodni öregkorában ebben a világban. De a gyerekcsinálás biztos megold minden problémát, ha te mondod...

2008. dec. 2. 14:50
Szóval akkor a gyerekvállalás a nő felelőssége is esetenként a "hibája"? Hát ez szuper. Mindig is szerettem, amikor egy terhességért a nő a felelős. Valószínűleg kihámozott magából pluszba egy X meg egy Y kromoszómát és összeadta amije van :D
64. b38fef89a3 (válaszként erre: 62. - PiciLeány)
2008. dec. 2. 12:00
Pontosan! Tökéletesen egyetértek. Nálunk itt az van, hogy a nő (illetve iskolát abbahagyó/nem folytató tini) nem tudja eltartani magát, ezért pasit keres. Persze egy átlag nem túl szép és nem túl okos angol csajszi hasonló kaliberű pasit (ill. iskolát abbahagyó/nem folytató srácot) talál csak magának, aki szintén nem tudja eltartani magát se. Na ezek összehoznak pár gyereket,és míg a világ meg két nap segélyen élnek. Nem is tervezik, hogy dolgozzanak, az megerőltető... Na ezt nem lenne szabad engedni. Meg hogy a mi council tax-unkból építsék az önkormányzati-segély-lakásokat. Idén fejeztek be kb. 300(!) új szoc. lakást a városunkban (25000 népesség, arányaiban ez rengeteg)...
63. b38fef89a3 (válaszként erre: 61. - Morkika)
2008. dec. 2. 11:56
Én nem vállaltam. És férfi vagyok :-) Úgyhogy az esetem más :-) De feleségem is osztja a nézeteimet. Egyébként itt mifelénk rengeteg ember van, és rengeteg gyerek. Sokszor egész tömegnyomor érzése van az embernek. Szerintem ez is belejátszik a "gyereket? még? minek? már így se lehet lépni"-érzésünkhöz. El nem tudom képzelni mi lehet Japánban vagy Kínában vagy Indiában....
62. PiciLeány (válaszként erre: 53. - Böbe83)
2008. dec. 2. 01:51
Az adókedvezményt én jónak találom, sajnálom is, hogy már nem jár minden gyerek után, mint nemrégiben, csak a harmadik és többedik gyerekek után. Abban ugyanis benne van, hogy az kapja, aki dolgozik. Én azt tartom aggályosnak, ha a szülők még magukat sem tartják el, mert nem dolgoznak, és úgy vállalkoznak a többedik gyermekre is.
2008. dec. 2. 01:50

Szerinted a "szuper szocializmusban" könnyebb volt? Én azért nem vagyok annyira öreg, a gyerekkomom nem volt annyira régen...

És úgy gondolom hogy egy fizetésből is ki lehet jönni. Bár Angliában házat/lakást is kell bérelni, mert sajátot nem nagyon tud venni az ember, ami szintén nem kevés. De akkor is úgy gondolom, hogy mások megszólása nem minden esetben jogos. Én pl. tuti képes lennék megütni azt, aki szóval becsmérelné a szüleimet azért, mert 6 gyereket vállaltak! És ha már itt tartunk, akkor most lehetnék bunkó és én is mondhatnám, hogy ha annyira sír a szája valakinek, akkor nemhogy gyereket ne szüljön, de akkor férjhez se menjen...


Eddig Tőled sem hallottam túl sok pozitív előrelátást, csak a nagycsaládosok megítélését. Akkor Te miért vállaltál egyáltalán gyereket?

60. b38fef89a3 (válaszként erre: 59. - Morkika)
2008. dec. 2. 00:56
És szerinted ez működne még? Mi külföldön élünk, de itt sem tudnánk eltartani egy gyereknél többet egyikünk fizetéséből... hát még Magyarországon. Ha meg mindketten dolgozunk, akkor ki neveli a gyereket? Lehet, hogy ez régen működött, de most sajnos elanyagiasodott a világ. És nem márkás cuccokra gondolok, hanem hogy hónap végén legalább nullára kijőjjünk és nem mínusszal zárjunk.
59. morkika (válaszként erre: 57. - B38fef89a3)
2008. dec. 2. 00:36
Szerinted az én anyukám miért volt 15 éven keresztül főállású Édesanya??? Pont azért, amiért leírtál! Mert minket még neveltek a szüleink és odafigyeltek ránk. Manapság sajnos ez valóban nem így van. De nem csak a sokgyerekes családoknál, hanem az egykéknél is. Legalábbis általában. Persze kivételek mindenhol vannak...
58. morkika (válaszként erre: 55. - B38fef89a3)
2008. dec. 2. 00:32

A szüleink minden szükséges dolgot megadtak nekünk. Mind a tanulásra, művelődésre, zenetanulásra, különórákra stb.

Normálisan éltünk, de nem gazdagságban. Úgy látom nem teljesen világos mit is akarok mondani.

Igenis tisztességesen felneveltek bennünket. 10 évesen Németországba és Hollandiába is eljutottam, 14 évesen Finnországba és ez csak a töredéke annak, amit kaptunk tőlük.

Épp erről beszélek, amit írsz, hogy 1-2-3 gyerek és "rendesen" élni... Ez megint nézőpont kérdése. Kinek mi a rendes. Mert nekem nem az hogy még a bugyim is Calvin Klein legyen...


Lehet azért voksolsz az A tipusra, mert nem tudodm milyen ha vannak körülötted testvérek, akik akkor is szeretni fognak, ha már nem lesznek szüleid, rosszabb esetben férjed, barátaid stb.


Én nagyon hálás vagyok hogy van 5 testvérem, akikkel megosztottam szó szerint mindenemet gyerekkoromban és fordítva. Nem beszélve a szüleimről, akik erőn felül dolgoztak értünk!


Nem az a nagy dolog, ha a sok pénzből kényelmesen megvagy. Hanem az, amikor ismered a korlátaidat. Legalábbis szerintem. Mert ez a mai világ valami hihetetlen undorítóan anyagias és csak az számít, hogy milyen a házad, kocsid, a telefonod, a ruhád...


Pedig ez igazából csak külcsíny. Egy röhej.

57. b38fef89a3 (válaszként erre: 53. - Böbe83)
2008. dec. 1. 22:48
Pedig szerintem igaza van neki. Gyereket összehozni mindenki, aki egészséges, tud. Ez biológiai tény, mint ahogy tudunk magunktól (mindenféle tanulás, képzés, edzés nélkül) enni, aludni, futni stb. Amire gondolsz, amit írsz is, hogy "Bizony többet vállal, aki nemcsak egy gyereket nevel fel." ez igaz. Csak Te feltételezed, hogy tényleg NEVELésről van szó. Márpedig én azt látom, hogy manapság potyognak a gyerekek és "nőnek mint a gaz". A nevelés ma sokszor kimerül abban, hogy "menj játsz a többiekkel, csak ne légy láb alatt" vagy hogy "nesze itt a tévé/számítógép, csak ne légy láb alatt". Aztán olyanok is lesznek a gyerekek. Aki 2-nél több gyereket TÉNYLEG nevelni tud, felnevelni, mindent megadva neki, az tényleg tiszteletre méltó. Az egy "teljes munkaidős" munka, sőt, napi 24 óra (eleinte, de később is minimum 12...).
56. Cuczy
2008. dec. 1. 22:45
Nem.
55. b38fef89a3 (válaszként erre: 52. - Morkika)
2008. dec. 1. 22:44

De a szülő szempontjából... Jó ez? Mármint:

A) Inkább 1-2-3 gyerek és lehet rendesen élni.

B) Inkább 4-5-6 gyerek és jön a húsz "mindenről lemondunk és szorosra húzzuk a nadrágszíjat nagyon"-típusú év.

Én az A-ra voksolnék. (Persze lehet, hogy önző vagyok, de hát...)

2008. dec. 1. 15:29

azt hiszem jobb is, ha a 17. hsznál elakadok.

az lenne a jó, ha ma magyarországon tudna vállalni az ember annyi gyereket, amennyit szeretne felnevelni, nemcsak az anyagiakon múlna, ha legalább egy dolgozó ember van a családban.

53. böbe83 (válaszként erre: 17. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 1. 15:23

hát nem leszel népszerű! nekem pl nagyon antipatikus a hozzáállásod

igenis érdem a nagycsalád, nemcsak potyognak a gyerekek. Bizony többet vállal, aki nemcsak egy gyereket nevel fel. És mindez tudatos választás a mai reprodukciószabályozott világban.

és szerintem támogatni kell a nagycsaládosokat ( sztem mondjuk adókedvezménnyel) mert ezek a gyermekek, fognak majd dolgozni , amikor te meg a többi fafejű nyugdíjjas lesz, ezek nélkül a gyerekek nélkül összeomlik a nyugdíjrendszer és éhen hal mindenki. Ne mondja vki, hogy ilyenkor se az államra számítson az ember, miközben a fizetés két harmada adó, járulék, anyámkínja. Hogy maradna meg megtakarítani való pénz, ha mind az államhoz megy .

Szerintem nem könnyű három vagy több gyereket felnevelni, de az élet nem arról kell szóljon, hogy minden könnyű legyen, hanem, hogy megküzdjünk a nehézségekkel.

52. morkika (válaszként erre: 51. - Holly)
2008. dec. 1. 15:09

Ezzel egyetértek. Valóban gáz, ha valaki nem tudja tisztességesen eltartani a gyerekeit és ennek ellenére direkt erre gyúr...


Az én szüleim nem származtak gazdag családból, mindig is keményen dolgoztak. Kaptak is hideget-meleget... 6-an vagyunk testvérek és az én Édesanyám is főállású anya volt amíg kicsik voltunk. Nem éltünk gazdagságban de tudtunk normálisan öltözködni, enni (amiért meg is dolgoztunk már gyerekként, pl. nyáron 100 csirkét vágtunk s fagyasztottunk le télre, illetve kapáltuk a kertet és locsoltuk a növényeket stb.) és megtanulni spórolni, becsülni az értékes dolgokat. Nagyon sok dolgot csak az utóbbi 2-3 évben engedhetek meg magamnak, mióta dolgozom, de egy percig sem bánom vagy hibáztatom a szüleimet azért mert nem volt meg midenünk gyerekkorunkban.

Most sem vagyok gazdag, de be tudom osztani a havi keresetemet és csak addig nyújtózok, amíg a takaróm ér.

51. Holly (válaszként erre: 50. - Morkika)
2008. dec. 1. 11:55

Szia pont erről van szó.

Nem lehet mindent Istenre/körülményekre/génekre kenni!

Hol van az emberi felelősség akkor?


Az angol gyerekekről és fiatalon szülésről ugyan ez a tapasztalatom. Volt az egyik mekiben egy 18 éves csaj, és már ovis volt a nagyobbik gyereke, volt egy kisebb is, és terhes volt a harmadikkal! Mire jó ez???


Szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, hány gyereket vállal és mikor. Van aki ehhez nyilván csak a személyes érdekeit nézi, van aki anyagiakat, van aki kicsit tovább lát a holnapnál.


A volt férjem unokatesójáéknál 3 gyerek van, nincs lakásuk, 6-an laknak egy 2 szobás lakásba, és nem telik húsra, csak tésztára a gyerekeknek, tehát csak akkor eszenek szinte húst, ha rokonoknál vannak :( Kérdeztem, hogy miért vállalták a 3. babát, véletlen volt? Erre azt mondja a csaj, hogy mindig is három gyereket terveztek! Ja akkor ez mindent megmagyaráz, nem???

Igaz, hogy a gyerekek alul tápláltak, folyamatos a pénz hiány és hatalmas adósságaik vannak, és a szülők folyton stresszesek és úgy beszélnek a gyerekekkel, mint más a kutyájával sem, de nekik "jár" a három gyerek. Hol hagyták el az ilyen emberek az eszüket, a felelősségtudatukat és a józan ítélő képességüket??? (Ja, husira nem telik, de cigire meg sörre igen...)

50. morkika (válaszként erre: 48. - PiciLeány)
2008. dec. 1. 11:27

Isten (már aki hisz benne) nem cselekedhet helyettünk. Nem mondja meg hogy mikor és hány gyereket szülj. Ugyanis erre kaptuk Tőle a szabadakaratot és az eszünket. Az egy másik dolog, hogy ki hogyan használja...

Van egy érdekes példabeszéd a talentumokról a Bibliában... Aki ismeri, tudja miről beszélek. És ez nem csak a vallásos embereknek szól! Régebben (kommunizmus előtt) ugyanis kötelező tananyag volt a Biblia az irodalom órákon...

49. alfoldi13 (válaszként erre: 48. - PiciLeány)
2008. dec. 1. 11:08
én azt gondolom az élet a legcifrább dolgokra is talál megoldást..csak bizni és hinni kell ,sokan vannak kik sajnos fiatalon nem vagy alig tanulnak de például a kis gyermekeik mellett ez is potolva lesz... de egy ilyen iskolázatlan szegény családba is beköltözik persze az öröm valamilyen formája is én azt látom a nagy család minden nehézség ellenére is egy különleges érték és ajándék... persze a mi társadalmunk ezt nem dijjazza ,ma...
48. PiciLeány (válaszként erre: 41. - D70dba7a0a)
2008. dec. 1. 10:44
Sajnos én ezt a mondást hallottam már olyan 6 gyermekes, sok unokás nagymamától, akinek a 15 éves lánya lett várandós az első gyermekével. Gyermeke születése után kb. fél évvel már azt lehetett hallani közeli hozzátartozójától, hogy lehet jön a következő baba. Néha azt gondolom, hogy azért ésszel érdemes segíteni is egy kicsit a Jóistennek is a gyerekek felnevelésében. Talán nem feltétlenül az államnak kellene segélyek formájában felnevelni a gyerekeket. Ugyanis mit fog dolgozni ez az anyuka, aki ugyan a nyolc általánost befejezte, de mihelyt kiderült, hogy állapotos, otthagyta a középiskolát. Vajon később gyerek vagy gyerekek mellett fog tanulni? Milyen esélyei lesznek a munkaerőpiacon? Vagy néhány év múlva megszületik majd a harmadik gyerek is, hogy főállású anya lehessen, és azután, merthogy az is véges?
47. morkika (válaszként erre: 46. - B38fef89a3)
2008. dec. 1. 08:57

Ha valaki vallási okokból nem védekezik, az egy dolog. Ez nézet és hit kérdése. Ezért nem szabad senkit sem megítélni!


Az már más kérdés, hogy a suhanc gyerekek Angliában hogyan viselkednek. Ott is az értelmiségi réteg a késői és egyben 1-2 gyerek válaló...

46. b38fef89a3 (válaszként erre: 44. - Morkika)
2008. dec. 1. 02:09

Vallási okból - értem ez alatt azt amikor például a nő nem védekezik, hogy legyen meg Isten akarata, és csak jönnek a gyerekek - több ilyen van, mint gondolnánk.


Hát én nem mondanám, hogy a pakisztánokkal, indiaiakkal van a gond. Nekem legalább is semmi gondom velük. Nem, azok - néhány kivételtől eltekintve - nevelik normálisan a gyerekeiket. Normálisan, érthetően beszélnek. Az "egyszerű angollal" (igénytelen, műveletlen, egyszerű angollal) van a gond. Sok (rengeteg!) tizenéves angol lánynak az a terve, hogy valaki majd teherbe ejti, egyből elismert családanya lesz, kapja a segélyt stb. És RENGETEG ilyen van. Pl. az alattunk lakó szomszéd. Vagy az előző helyen ahol lakutunk legalább 10(!) "család". De bármerre szétnézek minden tele van tinédzser anyukákkkal-apukákkal...Szóval 2-3-4 gyerek, és az utcán nőnek fel: értdsd: ha esik, ha fúj, egyfolytában az utcán van az összes gyerek, a két éves tipegőtől a tizennyolc éves munkanélküli-iskolát otthagyottig. Előző helyen, ahol laktunk bármikor ha kinéztem az ablakon (nem iskolaidőben) ott lógott egy tucatnyi (vagy éppen 2-3 tucatnyi(!) gyerek a ház előtt mindenféle szülői felügyelet nélkül, és én mondom, nagyon komiszak voltak (ezért is költöztünk el onnan, kibírhatatlan volt), gyakorlatilag minden nap jött ki a rendőrség a randalírozásuk miatt. Ne magyar rossz gyerekeket képzelj el. Ezek annál SOKKAL rosszabbak. És gondold el, milyen emberek lesznek ezek felnőve... Ja, és a beszédük. Van egy tanár ismerősöm, mesélte, hogy nemrégiben tanácskoztak róla, hogy katasztrofális kezd lenni a helyzet, mert már a tanárok se értik meg sokszor, hogy mit mondanak az angol kölykök. Én gyakorlatilag minden angol beszédet megértek, az USA-déli akcentustól a lancashire-ig, a skóttól a Wales-i akcentusig, a tévébemondótól a filmsztárok beszédéig. De az angol gyerekek beszédéből többnyire egy mukkot nem értek! Ha beszélnem kell valakivel, ezerszer inkább egy indiaival, pakisztánival (vagy ezek gyerekeivel) mint egy "olyan" angol gyerekkel...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook