Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsalád, mindenáron? fórum

Nagycsalád, mindenáron? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
45. katácskák (válaszként erre: 14. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 1. 01:53
Egyetértek, ebben a kiszámíthatatlan helyzetben, nehéz körülmények között, mégis vállalják-az igen
44. morkika (válaszként erre: 43. - B38fef89a3)
2008. dec. 1. 00:25

A "vallási okokból vállalt gyerekek" elég buta hozzászólás volt szerintem....

Egyébként ha Angliában szétnézel (márpedig ott laksz, tudod), ott sem az angol nők szülik a sok gyereket, hanem a bevándorló pakisztánok, indiaiak stb...

43. b38fef89a3 (válaszként erre: 41. - D70dba7a0a)
2008. nov. 30. 22:33
Igen, az érdekes lenne, hogy mennyi gyerek születne, mennyi lenne a népesség, ha csak a tényleg tervezett, várt, szeretett gyerekek születnének meg. Azaz nem szülnének "társadalmi megfelelni vágyásból", azért mert a szülő/anyós/após/férj vágyik rá, azért, hogy eltartsák a nőt, azért hogy "tiszteletre métlő legyen", nem születnének "becsúszott" és "péntek/szombat esti" gyerekek, vallási okokból vállalt gyerekek stb. stb... Szerintem még 1 milliárdan se lennénk...
2008. nov. 30. 22:29
A fogyasztással kapcsolatban: elvileg nincs összefüggésben azzal, hogy hány gyerek van a családban. 1 gyerekes vagy gyermektelen család esetében se kötelező évente az új mobiltelefon, a plazmatévé, az új autó, csak azért, mert telik/telne rá. Van olyan ismerősöm aki tudatosan egy bizonyos szinten megállt a karrierépítéssel mondván: ezen a szinten van elegendő pénzem, ezen a szintén még van elegendő szabadidőm, nem stresszes a melóm. Tehát a szabadidő és a stresszmentesség javára elált a hajtástól, a további karrierépítéstől. Így majd nem tudja megvenni azokat a kütyüket, kocsikat és egyéb boldogság-pótló dolgokat, amikre akkor lenne szüksége, ha jobban hajtaná magát, ha törtetne előre a szamárlétrán. Van aki lustának mondja őt, szerintem egy megfontolt tudatos döntést hozott. Sőt, rengeteg dologgal telejesen egyetértek vele - pl. egy Fiat Pandával jár, mondván, hogy ha úgyis egyedül/feleségével autózik csak, akkor minek nagyobb autó, minek cipeljen magával 900 kiló helyett 1,5 tonnát. Nem vett Opel Vectrát vagy Ford Mondeot, pedig kis spórolással megtehette volna azt is. Szóval nem kötelező a mértéktelen fogyasztás, csak azért, mert valaki megteheti/megengedhetné magának.
2008. nov. 30. 22:23

Én úgy gondolom, mindenki maga tudja, hogy mennyi gyereket tud vállalni. Ebbe másnak nincs beleszólása.

Egyetértek azzal a felfogással, hogy pusztán attól, ha valakinek sok gyereke van, még nem kell szentté avatni, hiszen sokan csak a szocpol, a családi pótlék miatt vállalják a nyomorba őket, és nem is foglalkoznak velük kielégítően.


Viszont olyanok is vannak, akik szeretettel, hittel vállalják a sok gyereket, és becsülettel felnevelik őket, közben maximálisan igyekeznek mindent megadni - ezt nem kifejezetten az anyagiakra értem. Szerintem nem minden az anyagi. Lehet, ezek a gyerekek kevesebbet járnak moziba, Mekibe, nem hordanak márkaruhát, de gyakran boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak, mint az egykék.

Sokkal jobban tudják a konfliktusokat is kezelni felnőtt korukban.


Én nagyon szívesen vállalnék harmadik gyereket is, pedig nem vagyunk gazdagok, remélem, össze fog jönni.

Nekem nem volt testvérem, és egész életemben hiányzott - én mindig is nagy családra vágytam.

Úgy gondolom, hogy "Ahol Isten báránykát ad, aklot is ad" - tudom, sokak demagógnak tartják ezt a régi mondást, de sok igazság van benne.

40. b38fef89a3 (válaszként erre: 38. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 30. 22:22
Itt nálunk Angliában 6-9 hónapig lehet otthon a nő a gyerekkel. USA-ban meg 6-18 hétig(!). Nem semmi. Ettől függetlenül itt rengeteg a gyerek, egyszerűen mindenhol minden gyerekkel van tele. Arányaiban legalább 5x annyi gyerek van mint Mo-n. Ennek persze oka a segély is. Ha egyedülálló nő vagy munka nélkül és gyerekkel, kapsz lakást az önkormányzattól ingyen és még pénzt is rendesen. Pont most volt nagy felzúdulás hogy egy indiai nő elégedetlenkedett, hogy a hét gyerekéhez mérten nem ad elég pénzt az önkormányzat neki, nem telik franciaországi utazásra, Disneylandra meg hasonlók. Hatszobás házat kapnak ingyen, plusz rakás pénzt. És semmit nem csinál érte. Mi, többi bevándorló tartjuk el az ilyeneket. Magyarországra visszatérve: igen, gond lesz a nyugdíj. össze fog omlani, hacsak nem emelik 75 év fölé a nyugdíjkorhatárt 20 éven belül (ergo kevesen élnek addig, kevesebb nyugdíjt kell fizetni) vagy ha nem indul meg a bevándorlás Mo-ra. (Csak hát a jelen Mo-i fizuk mellett nem sok külföldinek van kedve oda települni). Anglia is többek között azért nyitotta meg a kapuit a külföldi munkavállalók előtt nagyon korán, mert rájött, hogy valakinek ki kell fizetnie a jelenlegi nyugdíjasok meg segélyen élők pénzét...
39. b38fef89a3 (válaszként erre: 36. - 0bc15d9cef)
2008. nov. 30. 22:17
Magyarország átlagos népsűrűsége 108,5 fő/km². Ez nem kevés. Állítólag 20 körül lenne az ideális. Itt ahol én lakom, Angliában az átlagos népsűrűség 395 fő/km², itt a déli részen meg 500 feletti. Tömegnyomor. Reggel 9 körül és délután 5 körül egyszerűen lehetetlen közlekedni. Egy 25000-es kisvárosban lakom, és úgy be tud dugulni a forgalom, mint Bp-n...
2008. nov. 30. 16:38

A témafelvetés jó, nézzük meg, miért alakulnak ki a nagycsaládok, kiscsaládok.


Réges-régen, amikor nagyon nagy szükség volt a kétkezi munkásokra a földeken, természetesen a paraszti családokban kívánatos volt a sok gyerek.

Akkor is a gazdagabb családokban 1-2 gyernek volt, hogy a felhalmozódott vagyon ne osztódjon sokfelé az örökösödésekkor.


Manapság alig volt gyermek kb 1966-ig, amikor a kormány új törvényt adott ki, s a nők 3 évig otthon maradhattak a gyerekkel a szülés után.

Divatba jött a 3 évenkénti gyermekszülés, hogy minél jobban el tudja látni a családját egy nő.

( Előtte max fél évet lehetett otthon...KB)


Jelenleg is a 2 gyermek a "divat", mert a lakások nagyrésze úgy épült, hogy egy "gyerekszobába" kettőnél több gyermek el sem fér.

Ugyanabból a fizetésből, bevételből kell eltartani 1, 2, de 3 vagy több gyermeket is. Gondolom mindenki egyetért velem abban, hogy a családi pótlékból nem lehet felnevelni a gyermekeket.


Jelenleg megnőtt a 3 gyermekesek száma, ami annak is köszönhető, hogy több olyan törvényünk született, ami semmi kedvezményt nem ad a 2 gyermekeseknek, de jelentős segítség a 3 vagy több gyermekeseknek.


Mennyi gyermek kívánatos egy családban?

Amennyit a férj-feleség közül a gyengébbik vállalni tud, s ráadásul a péztárca amenyit elbír.


Nem kicsit érdekes, hogy amíg az örökbefogadáshoz egy csomó teszten, vizsgálaton, oktatáson kötelező egy házaspárnak átesnie, addig nincs korlátozva, hogy ki mennyi gyermeket vállaljon.

Pl így fordul elő, hogy 40 nm-en lakik 6 vagy több ember, ami nem feltétlenül egészséges.

Így fordul elő, hogy két súlyosan értelmi fogyatékos ember is vállalhat gyermekeket, stb.


Ti milyen korlátozásokat javasolnátok?

37. Holly (válaszként erre: 36. - 0bc15d9cef)
2008. nov. 30. 16:16
Hát igen. És nem ez lesz a jóléti Európa utolsó problémája... sajnos.
2008. nov. 30. 16:09

A népesség valóban nő a Földön összességében. De Európában, Magyarországon csökken.

Tehát a jövőben tárt karokkal várjuk majd a bevándorlókat, akiknek a béréből kifizetik a mi nyugdíjunkat? A jóléti Európa aktuális problémája.

Bár ez már egész off szagú.

Egyenlőre messze nem jön annyi bevándorló. Úgyhogy egyenlőre úgy tűnik, hogy a nagycsaládosok gyermekei fognak minket majd eltartani, ha győzik.

35. Holly (válaszként erre: 34. - Morkika)
2008. nov. 30. 15:15

Igen, valóban elszomorító.

Számomra azmban több ember több munkahelyet jelent, amit több gyárat, és több kocsit és több mértéktelen embert. Ez a nagy számok törvénye. A több embernek több lakás kell, több lakást több gázzal/fával/szénnel lehet csak befűteni. És megint visszatértünk a kezdetekhez: több ember= gyorsabban pusztul a föld :(

34. morkika (válaszként erre: 31. - Holly)
2008. nov. 30. 14:43

Ez valóban az elszomorító kategória, de nem gondolom hogy ez az általános. A levegőről meg annyit, hogy akkor mindenki tanuljon meg normálisan levegőt venni, tűdőbe be-ki, mélyen és lassan.

A levegő Föld oxigénkészlete nem az emberek lélegzésétől fogy és károsodik, hanem a sok gyár, kocsi és még sorolhatnám minek a szmogkibocsátásától. Ja, és ehhez mint aprócska dolog, a természetes élőhelyek pusztulása, az esőerdők kiírtása...

Lehet, hogy sok ember van a Földön, ami nem biztos hogy normális, de sokkal több az emberi hülyeség és mértéktelenség...

33. morkika (válaszként erre: 32. - Happy86)
2008. nov. 30. 14:39

Azért általánosítok kedved happy86, mert amit Te leírtál magadról, az tökjó. De sajnos az eddigi tapasztalataim nem ezt mutatják.

Nem vagyok előítéletes. Itt mindenki csak a véleményétírja le.

2008. nov. 30. 14:24
Nem tudom miért kell ilyen előítéletekkel lenni azokkal szemben akiknek nincs testvére ill. azokkal a szülőkkel akik csak egy gyereket vállalnak be! Sokakban az a kép él, h ahol csak egy gyerek van azt elkényeztetik, meg kap mindent amit csak akar,nem kell semmiért sem megküzdeni, nem tud majd később alkalmazkodni stb!Én is egyke vagyok mert sajnos a tesóm pár napos korában elment.Szüleim ezek után nem próbálkoztak..maradtam egyedül!És érdekes nem lettem elkényeztetve,arra tanítottak,h amim van osszam meg másokkal, nem szórom két kézzel a pénzt és még sorolhatnám! És szerintem van még olyan egy gyerekes család ahol, így gondolkodnak és e szerint élnek! Ugyhogy ne általánosítsunk!
31. Holly (válaszként erre: 30. - Morkika)
2008. nov. 30. 13:56

Nyilván ebben igazad van.

Viszont az alapszükségleteken nem lehet spórolni.

Levegőt mindekni ugyanúgy "fogyaszt" mint vizet, anyagi helyzettől függetlenül.

És sajnos én láttam már plazma tévét (hitelre) és számítógépet (hitelre) sok gyerekes szegény családnál is... Tehát még csak ez sem mérvadó :(

30. morkika (válaszként erre: 27. - Holly)
2008. nov. 30. 13:44
Igen, csak egy többgyerekes családban a gyerekeknek megtanítják hogy hogyan kell spórolni! Egy gyereknek általában nem... És lássuk be, egy plazma TV, meg egy 500 wattos számítógép többet fogyaszt, mint egy közös meseolvasás, vagy társasjáték...
29. morkika (válaszként erre: 25. - Holly)
2008. nov. 30. 13:42

Tudod miért nem felelőtlenség több gyereket szülni, mint 2? Mert honnan tudod, hogy a gyereked nem fog 25 évesen meghalni (bár nem kívánom, ne értsd félre), vagy lebénulni? És ha Te nem leszel neki, akkor ki fogja ápolni? Ki fog neki segíteni? Nagyon sok családot ismerek, akik több gyereket vállaltak és nem egy halt meg közülök. (Sajnos.) De "maradt" még a csapatból és ez talán enyhíti a szülők fájdalmát. Hogy nincsenek egyedül. Van egy barátnőm, akik hárman voltak testvérek. Egy balesetben mindkét fiútestvére meghalt. A lány egyedül maradt. Gondolj bele, ha csak két gyereket vállalnak a szülők, akkor most ki segítene nekik?

50 évesen már senki nem szül gyereket...



Ezt sem ártana átgondolni.

Angliából viszonyag könnyen beszél az ember. Tudom, én is éltem ott.

28. Holly (válaszként erre: 27. - Holly)
2008. nov. 30. 13:40
előbb=előbbi
27. Holly (válaszként erre: 26. - Morkika)
2008. nov. 30. 13:40

Szia,

sajnos a víz és élelmiszer fogyasztás szempontjából mindegy, hogy szegény család vagy gazdag család. Több gyerek az több vizet, több élelmiszert, több használati cikket, több mosást, több mosogatni valót és több kilélegzett szédioxidot jelent. Ezzel nem lehet vitatkozni szerintem.

És igenis a Föld sorsa sokkal inkább idetartozik, mint hogy lesz-e pénz plazma tévére, vagy sem. Én legalábbis úgy érzem, hogy előbb többet nyom a latba.

26. morkika (válaszként erre: 21. - B38fef89a3)
2008. nov. 30. 13:36

Mindenkinek megvan a maga szemlélete erről a dologról. Akik nem tartják jó dolognak, meg akik jó dolgonak tartják, is. A lényeg szerintem hogy sajnos a sok városi ember azt hiszi, a szeretet az anyagiakban mutatkozik meg és ha nincs pénz egy negyedik farmerra a ruhatárban, akkor az illető család felelőtlenül vállalt több gyereket.

Magyarországon éppen az ilyen szemlélet miatt vannak többségben a 8 év alatti gyerekek körében a romák. Mi 6-an vagyunk testvérek. Soha nem voltunk gazdagok, de amire szükségünk volt, azt mindig megkaptuk. A szüleim erőn felül próbálták nekünk a lehető legjobb dolgokat nyújtani. Jó iskola, külföldi kórusversenyek és továbbtanulási lehetőség.


Természetesen azzal én sem értek egyet, hogy valki a putriba szüljön 5 gyereket, de akinek van egy normális alapja, az igenis megteheti még akkor is, ha nem lesz meg a legújabb számítógép, kocsi, plazma TV ésatöbbi...


A Föld bíróképessége meg egyáltalán nem tartozik ide! Ha az ember jobban megfigyeli a jómódú emberek szokásait, akkor rájön, hogy sokkal többet fogyasztanak és sokkal több sz@rt vesznekmeg mint egy átlag ember. Mert nekik sosem lesz elég. Mindig lesz valami, ami hiányzik. És ez a mértéktelenség vezet a Föld nagymértékű pusztulásához, nem pedig a sok gyerek...

25. Holly (válaszként erre: 24. - B38fef89a3)
2008. nov. 30. 13:26

Szia,

az én párom is nagyon "környezet-tudatos"

Az új házunkra napkollektorokat szeretnénk, meg van néhány más ötletünk is, hogy lehetne környezet barát a házunk, háztartásunk amellett, hogy a pénztárcát is kíméli. (Pl fürdővizet haszálni WC öblítésre, stb)


De hogy ne térjünk el a témától, szerintem felelőtlenség 3-nál több gyereket szülni. És ezt nem azért írom, mert nem szeretem a gyerekeket, hanem azért, mert a család alapvetően két felnőttből áll, és ha ők többet "hagynak hátra" tehát hármat vagy nem ritkán jóval többet, az azzal jár, hogy a népesség növekedés teljesen megállíthatatlan lesz (ha még nem az...)

24. b38fef89a3 (válaszként erre: 23. - Holly)
2008. nov. 30. 12:05
Köszi a hozzászólást, jó látni, hogy nem vagyok (vagyunk, mert feleségem is így gondolja) egyedül a véleményemmel (véleményünkkel).
23. Holly (válaszként erre: 21. - B38fef89a3)
2008. nov. 30. 09:01

Szia Kicsi Al Gore!


NAGYON NAGYON egyetértek veled :)

Nekünk egy kislányunk van, nem is lesz több szülés útján, max. örökbefogadással.


100%-ban egyetértek mindazzal amit írtál, én az utóbbi 2-3 évben kezdtem el átérezni, átlátni az emberi felelősséget. Az Al Gore film szíven ütött :( Bárkinek ajánlom, aki szeretné csak egy kicsit is megérteni mi zajlik körülöttünk, és mik a közvetlen és hosszűtávú következményei a népesség növekedésnek.


Én is Agliában élek, és ami biztos, hogy itt már nagyon is érezteti hatását az emberi felelőtlenség. Soha ezelőtt nem volt ennyi áradás, soha ennyit nem esett az eső mint az elmúlt két évben. És ez csak rosszabb lesz :(


De a jó hír, hogy lehet ellene tenni. Én is tudok, te is tudsz. Nézzétek meg a filmet, lehet, hogy megváltoztatja a nézőpontokat.


4-10 gyerek akár jó is lehet. De valóban az-e, ha ez azt okozza, hogy az ő gyerekeiknek már nem lesz mit enni és inni?

22. b38fef89a3 (válaszként erre: 20. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 12:29

"Nem, nem beszélek butaságokat, maximum maga szerint. Én úgy kezdtem a hozzászólásomat,hogy "én úgy gondolom". Tartsuk tiszteletben a másik véleményét, és ne minősítsük a másik hozzászólását, mert azzal csak magunkat minősítjük."


Ismét nagyon egyetértek. A legtöbb fórum sajnos előbb-utóbb egymás szídásába-pocskondiázásába fullad a tényleges építő vita helyett. Tartsuk tiszteletben egymás véleményét, hiszen mindannyian mások vagyunk, más háttérrel, más lélekkel, más élettapasztalattal, más életszituációval - természetes hogy a véleményünk is más. És a "más" nem feltétlenül jelent jót vagy rosszat, hiszen ki tudja, hogy létezik-e egyáltalán bármilyen kérdésre abszolút helyes/igaz válasz?

21. b38fef89a3 (válaszként erre: 17. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 12:23

Teljesen egyetértek! (Mielőtt bárki letámadna: nem azt mondom, hogy mindenki értesen egyet erikasz-szel, hanem hogy én egyetértek vele.) Én sem gondolom, hogy a sok gyerek szülése/nemzése alapból tiszteletet érdemelne, mivel szerintem ez egy génjeinkbe kódolt utasítás, azaz "alapból" megvan a legtöbb emberben a sok gyerek utáni vágy. Ennek oka - szerintem - az evolúciós stratégiánkban keresendő: évszázezredekig az az egyed volt evolúció szempontjából a legsikeresebb, aki a legtöbb gyereket szülte/nemzette, legtöbb helyre adta tovább a génjeit, ugyanis a több gyerekből nagyobb valószínűséggel több élte meg a felnőttkort (ivarérett kort) mint a kevesebb gyerekből. Ezért lépnek pl. félre a férfiak is - minél több helyre szétosztani a génjeiket :-) Ez biológiai, evolúciós dolog, szerintem. Visszatérve a mára: ma már a gyerekek 99%-ban megérik a felnőttkort. Nem kell már 5-10 gyerek, mert mindegyik felnő, nem csak 1-2 mint régen (nem viszi el a betegség, háború, kardfogú tigris...). Végső soron az emberiség saját sírját okozza a sok gyerekkel. Ha mindenki mindig csak pár gyereket szülne, és azokat tisztességgel(!) felnevelné, akkor most az emberiség lélekszáma 5-600 millió lenne, nem 6+ milliárd. 5-600 millió fenntartható, 6+ milliárdot (és nő tovább!) NEM tud tartósan eltartani a Föld. Mi a jobb - ha pár ember parancsol az ösztöneinek, és lemond néhány gyerekről, vagy ha ötven éven belül az egész emberiség úgy ahogy van összeomlik, visszazuhan a "sötét középkori" szintre. Ilyen tempóban fogyasztva NEM lesz elég kőolaj, elektromos áram, tiszta víz stb. A Föld népességének 30%-a (!) már most nem jut elegendő tiszta vízhez. És nem kell azt gondolni, hogy ez csak a harmadik világbeli országokat sújtja. Gondoljon mindenki bele, mi történik ha nincs áram és nincs kőolaj. Az egész civilizációnk e kettőre épül, úgy omlik össze mint a kártyavár ezek nélkül. Közben (talán visszafordíthatatlanul) megváltoztatjuk a Föld éghajlatát, tízezresével írtjuk ki a más állat- és növényfajokat (naponta tucatnyi tűnik el) ... Honnan kapta az ember a jogot ehhez? Az ember azt hiszi, hogy ő nem része a környezetének, a bioszférának, és hogy az egész őérte van kitalálva. Ez tévedés. Az emberiség úgy viselkedik mint egy baktérium vagy vírus: feléli az összes életteret, kimeríti azt, majd a "gazda" bukásával ő is elbukik. Lehetne annyi esze az embernek (hiszen állítólag tud gondolkodni vagy mi) hogy ezt átlátja. És lehet szídni a politikusokat meg a gazdasági szakértőket, mert a baj nem elsősorban velük hanem VELÜNK van. Mi vagyunk azok akik minden mértéken túl fogyasztunk. Mi vagyunk azok akik nem látják be hogy VAN már elég ember a Földön és NEM kell már több. Mi vagyunk azok (igen én is, Te is, a szomszédod is) aki együttesen a sírba küldjük saját magunkat és leamortizáljuk a millió-milliárd évek alatt kialakult életterünket. Nem kell azt mondani, hogy mindig volt ilyen - NEM volt ilyen. Még sohasem voltunk 6+ milliárdan. Ez 10x-szerese az ideálisnak, a hosszú távon fenntartható populációnak. Még egyszer, ez csak az én véleményem. Én így látom. Nem vagyok ettől jobb vagy rosszabb mint más, se szent. Már csak azért se mert bár látni látom a problémát tenni nem teszek ellene (szeretem azzal áltatni magamat, hogy úgyse tudok mit tenni). Bár azért próbálkozok, pl. tuti hogy nem lesz 2-nél több gyerekem (van feleségem, ő is így látja), és nem megyek a sarki boltba is kocsival. Mielőtt bárki lehurrog: 1) Mindez csak a saját véleméynem. 2) Ne felejtse el senki, hogy az én-je védi magát, méghozzá erősen. Az ember szereti azt gondolni, hogy mindenki más hibás, de én aztán nem. Vagy ha mégis, hát a nehéz gyerekkorára stb. fogja, vagy önsajnálatból (nem komolyan gondolva) bírálja magát. Mellébeszélés. Próbálja mindenki magát és a problémát kívülről nézni. Mintha maga nem is lenne érintett, mintha kívülálló lenne, mintha egy idelátogató ufó-lény lenne csak. Egyből megérti, mire gondolok.


Kicsit elkanyarodtam az eredeti kérdéskörtől. Ha szerintetek tényleg tiszteletreméltó valaki pusztán attól, hogy sok gyereke van, akkor Magyarországon ma a legtiszteletreméltóbb népességi réteg a cigányság (bocsánat: romaság :-))...

20. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 18. - Alfoldi13)
2008. nov. 15. 12:01

Nem, nem beszélek butaságokat, maximum maga szerint. Én úgy kezdtem a hozzászólásomat,hogy "én úgy gondolom". Tartsuk tiszteletben a másik véleményét, és ne minősítsük a másik hozzászólását, mert azzal csak magunkat minősítjük.


Szeretetben, becsületesen gyermeket nevelni, egyet vagy többet, az érdem és tisztletet érdemel. Nem hiszem, hogy a gyermekek száma számítana. Nyomorra, éhezésre szülni felelőtlenség.

Szerintem.

2008. nov. 15. 08:07
Én csak annyit mondanék,hogy ugyan jó magam sem mernék bevállalni mondjuk pl. 4 gyermeket, de le a kalappal a nagy családosok előtt....mert persze szükség van az anyagi háttére is..., de aki több gyermeket vállal nem biztos, hogy az anyagi háttér miatt motiválja a több gyerek vállalása...hanem a szeretet, a harmónia és az egymás iránti tisztelet....amit szerintem sokkal jobban tudnak a több gyerekes családban felnőtt gyerekek...ill. emberek...mint az az egyke családban nevelkedett emberek. Az én legjobb barátnőmnek 4 kisfia van és nem veti fel őket a pénz ugyan, de nagyon szépen neveli őket....és már most tudják becsülni a dolgokat...
18. alfoldi13 (válaszként erre: 17. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 15. 08:01
te milyen butaságokat beszélsz, hát én ugy gondolom érdem hát még tisztességesen helytállva felnevelni milyen érdem,de több annál aki ugy csinálja mint irva vagyon annak még öröm is, a szeretet nem pénz...nem az anyagi javak minösége... sok sok családot ismerek ahol 9 10 gyerek is van és sok idézőjelben mondott olyant akinek egy van és annak szerinte mindent megtud adni... el se tudom emberi szavakkal mondani emberi értékek is vannak.. és ezek pénzen nem vásárólhatok...
2008. nov. 14. 00:33

Hát biztos nem leszek népszerű, de szerintem nagycsaládosnak lenni nem érdem, ahogy megöregedni sem. Ahogy anyukám szokta mondani: gyereket csinálni a hülye is tud.

Mindenki szüljön annyi gyereket, amennyit becsületesen fel tud nevelni. Szerintem ez érdemel meg tiszteletet. Ne a többi emberre, az államra számítson meg hogy majdcsak lesz valahogy.

Sokan vannak akik több gyereket szeretnének, de van annyi intelligenciájuk, hogy belássák, ha az anyagi lehetőségeik nem engedik meg.

16. morkika (válaszként erre: 15. - Ea9bff1b44)
2008. okt. 20. 13:53

Tudjuk hogy nem bántásképp írtál először. Én nem vettem annak. Tény, hogy sajnos a nagycsaládosoknak egyre nehezebb a helyzete.

Én mint említettem, nagy családban nőttem fel, voltak néha anyagi nehézségek, de egy percig sem hibáztatom a szüleimet. Minden tőlük telhetőt megtettek értünk.

Én bár több gyereket szeretnék (3-4), tudom hogy nem merem majd vállalni, mert ahogy halad ez a világ, nem biztos hogy olyan jó lesz nekik mint nekem volt. És itt nemcsak az erkölcsökre gondolok, hanem a nyersanyagok vészes fogyására stb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook