Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtéti érzéstelenítés! fórum

Műtéti érzéstelenítés! (beszélgetős fórum)


12. Susika2009 (válaszként erre: 9. - De0bf0494c)
2009. dec. 4. 17:16
Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!
11. Susika2009 (válaszként erre: 9. - De0bf0494c)
2009. dec. 2. 19:24
köszönöm!
10. Susika2009 (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2009. dec. 2. 19:23
igen a csuklómat mütik,anyit mondtak hogy a karomfelső részénél lesz az érzéstlenités!valózsinú ugyanaz mint neked
9. de0bf0494c (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2009. dec. 2. 19:05
A karomat nekem még nem műtötték, csak mikor a lábamat műtötték, akkor volt egy karműtött srác, ő azt mondta a vállába, vagy akörülre :) kapott injekciót, és ez elérzéstelenítette az egész karját. Nekem a lábműtétemnél epidural volt, hát szerintem nem lehet annál rosszabb! :-D Ha hasonlít rá, akkor kapsz injekció előtti injekciókat, hogy az érzéstelenítő injekció ne fájjon, az valóban nem fájt, csak egy nyomást éreztem, de az előtte levő szurik eléggé kellemetlenek. :-S olyan, mint amilyen a fogorvosnál kapsz.
2009. dec. 2. 19:05
Az IVRA-ból az RA = Regional Anaesthesia, szóval biztosan regionális anesztézia, regionális érzéstelenítés lesz.
7. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2009. dec. 2. 19:04

Nekem 2szer is volt, persze nembiztos hogy ez ugyanaz volt mint amit neked fognak csinálni. Csak a kezemet akarták elérzésteleníteni hogy a csuklómat mütsék. A hónaljba adnak egy valami szuri szerűt, (ha sikerűl nekik megtalálni azt a bizonyos helyet) ami elérzésteleníti. Nekem egyszersem sikerűlt, összevissza szúrkáltak, a végén altatás lett, amit elakartak kerűlni.. Nem fáj, csak kellemetlen, és szólni kell ha zsibbad mert csak akkor nyomják bele azt az anyagot ami elérzésteleníti...

Lehet neked nem ez lesz!? Nem mondtak rola semmit hogy hogyan zajlik??

2009. dec. 2. 19:03
5. globus (válaszként erre: 3. - Susika2009)
2009. dec. 2. 19:03

Megfejtettem közben a cikket :D

IVRA = intravénás regionális anesztézia lehet

Ha minden igaz, vénás injekciót fogsz kapni?

2009. dec. 2. 18:59

A regionális anesztézia olyan érzéstelenítési módok gyűjtőneve, amelyek hatásukat a szervezet meghatározott részén-területén fejtik ki. Ritkábban használt elnevezésük: vezetéses érzéstelenítés. Alkalmazásukkor helyi érzéstelenítővel megszakítják a keletkezett inger terjedését az érző idegvégződés és a gerincvelő hátsó szarvában található érzőidegsejt között. A gátlás helyétől függően több módját különböztetik meg.


Technikái

a helyi (lokális, infiltrációs) érzéstelenítés: hatását közvetlenül az érző idegvégződésen és annak közvetlen környezetében fejti ki.

az érzőideg blokád: egy meghatározott érzőideg működését függesztik fel, hatása az általa beidegzett területre, szervre terjed ki.

az idegfonat blokád (plexus block): egy bizonyos idegfonat (és ezáltal a belőle kilépő, több érző- és mozgatóideg) működését függeszti fel. Hatását egy egész végtagon vagy szerven fejti ki.

epidurális anesztézia: a gerincvelői ideggyökök (és ezáltal a belőlük formálódó, több érző- és mozgatóideg) működését függeszti fel, a gerinccsatornában, a kemény agyburkon kívül. Hatását több végtagon és szerven egyszerre (például az alhasi szervek és az alsó végtagok) fejti ki.

szubarachnoidális anesztézia: a gerincvelői ideggyökök (és ezáltal a belőlük formálódó, több érző- és mozgatóideg) működését függeszti fel, a kemény agyburkon belül, közvetlenül a gerincvelőből történő kilépésük helyén. Hatását több végtagon és szerven egyszerre (például az alhasi szervek és az alsó végtagok) fejti ki.

3. Susika2009 (válaszként erre: 2. - Globus)
2009. dec. 2. 18:57

Köszönöm!

Már olvastam,de mégis félek:-(

2. globus (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2009. dec. 2. 18:56

Szia, itt találhatsz róla bővebb infót,

fel a fejjel!

[link]

2009. dec. 2. 18:53

1 hét múlva kézműtétem lesz,karfonat idegeinek érzéstelenítésével lesz az érzéstelenítés ugy nevezett IVRA-val!

Valaki eltudná mondani milyen is ez,nagyon fáj?

Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook