Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtétem miatt le kell vennem a kabbala karkötőmet!! fórum

Műtétem miatt le kell vennem a kabbala karkötőmet!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
112. Channa* (válaszként erre: 109. - PöttyösPanka)
2023. júl. 3. 13:16

Igen, én írtam, mert sajnos az eü higiénia nagyon vacak.


A bátyám nem nem idős még. 48 évesen kapott fertőzést, ha nem vagyok észnél, akkor vagy csak simán láb nélkül élné az életét, vagy már halott lenne, azaz mindenképp halott lenne, mert ha amputálták volna a lábát, akkor tuti, hogy kinyírta volna magát.


Az egyik beteg a kórteremben annyira lusta volt, hogy nem volt hajlandó kijárni a wc-re, azaz kacsát és ágytálat használt, amit ugye a nővérkék cserélgettek, nem betartva a higiéniás követelményeket, így a bátyám sikeresen megkapott egy olyan széklet baktériumot is, amit egy 2 milliós gyógyszerrel próbáltak gyógyítani.


Igen, a bátyám érzékeny nagyon a vírusokra és bacikra, és mivel léteznek ilyen emberek, ezért kellene mindent betartani.

111. Panna.33 (válaszként erre: 100. - Timycat)
2023. júl. 3. 13:14

Minden elmúlik.

Előbb vagy utóbb.

Így vagy úgy.

110. ,zumba (válaszként erre: 77. - Channa*)
2023. júl. 3. 12:31
De a műköröm maradhat, ahogy fórumtársunk írja. Azon keresztül sem látszódik a "gyári" köröm színe. Nekem ez furcsa. De biztos kórháza és beavatkozása válogatja. Én biztos hogy minden nélkül mennék, sem fülbevaló, semmi. Ami meg van írva, azt meg úgysem kerülheti el senki, bármit is visel.
109. PöttyösPanka (válaszként erre: 103. - Fc03b2622b)
2023. júl. 3. 12:07
Azért volt itt valaki, aki leírta, hogy amiket a FI behurcol baktériumokat a karkötőjén a műtőbe, attól a következő betegeknek komoly fertőzésük lesz. Tehát de, vannak, akik közveszélyesnek tekintik a FI-t.
108. PöttyösPanka (válaszként erre: 104. - Fc03b2622b)
2023. júl. 3. 12:05
A pszichológia nem az értelemről szól, hanem a pszichéről.
107. 69fcad429e (válaszként erre: 80. - Channa*)
2023. júl. 3. 12:03

A kisfiút akit egy előző hsz-ban említettem, pizsamában tolták be a műtőbe, fürdetés és előkészítés után (sürgősen elvégzendő vakbélműtét volt) A felsőjét levették, azon kívül SEMMIT, mégis meg tudták műteni - laparoszkóppal, 3 pici lyukat "ejtettek".

Szerintem is indokolatlan a teljes levetkőztetés bizonyos esetekben, mondjuk egy kézműtétnél. Jó, pl egy hasi NAGYműtétnél ahol tiszta vér minden és nagy a fertőzésveszély, ott indokolt.

2023. júl. 3. 11:48
Vedd le.
105. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 104. - Fc03b2622b)
2023. júl. 3. 11:37

Erre nem is kért senki.

De mondok másik példát. Mindenkinek vannak régi emlékei, fényképek, tárgyak nagyszülőktől, dédszülőktől, vagy akár a saját gyerekeid kedves kis holmijai, amiket egy életen át hurcolsz, költöztetsz egyik lakasból a másikba. Ha hirtelen el kéne hagynod az otthonodat, szerintem bizony ezek lennének a legfontosabbak, amiket igyekeznél magadhoz venni,mert pótolhatatlanok.

Így vagyok a karkötőmmel, a gyerekem kötötte rám évekkel ezelőtt. Sérülés nélkül nem lehet levenni. Kabalámmá vált, fontos nekem.

104. fc03b2622b (válaszként erre: 101. - PöttyösPanka)
2023. júl. 3. 11:29

Szerintem meg attól még, hogy van pszichológiai háttere, nem az értelemről szól.


Mindez azt jelenti, hogy megértjük azokat, akik hisznek babonaságokban, ahogy mindenfajta félelmet is megértünk, de azért kár volna ezt a dolgot jó példának tekinteni.

103. fc03b2622b (válaszként erre: 96. - Főnix3)
2023. júl. 3. 11:24

"Viszont itt úgy adják elő, mintha gyilkosságra készülne! "


Kicsit túl érzékenyen veszed ezt, senki nem tekinti a FI-t közveszélyesnek.


A vallomással lehetővé tette, hogy ezt a kis túlzott ragaszkodást a karkötőjéhez megbeszéljük pro és kontra. Amúgy mindenki abban hisz, amit akar, de ha az országban túlságosan eluralkodik az efféle babonaság annak a rovására, hogy megbízzunk az orvosokban és a tudományukban, az szerintem összességében nem jó dolog.

102. timycat (válaszként erre: 95. - Andi6020)
2023. júl. 3. 11:17

Nekem volt egy műtétem, hosszanti könyöktörés miatti tehát nem nagy was ist das, csak némi leszívás, de műtétnek nevezték, normál műtőben vegezték, ott annyi volt hogy a cipőmet vegyem le, meg a pulcsit, a végén odáig jutottunk, hogy tessék lássék lefertőtlenítették a másik kezem (villamosról mentem, kezet se kellett mosni) és asszisztálhattam miután az asszisztensnő tanonc nem bírta nézni a műveletet. Ha nekem nem kellett volna asszisztálni még szappannal a kezem se mossák meg.

Aztán mégis megmaradtam.


Komolyabb műtétem hál Istennek nem volt.

2023. júl. 3. 11:12
Csak az titulálja ostobaságnak a hitet, aki nem ismeri a pszichológiai hátterét.
100. timycat
2023. júl. 3. 11:00

Vigyorgok, hogy hogy lekicsinylik egyesek a hit erejét, nekem professzor mondta anno végső ötleteként, hogy higgyek benne hogy elmúlik 😂


Na nem mondom, hogy nem néztem rá furcsán

99. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Globus)
2023. júl. 3. 10:56
Mondjuk nem az a baj, hogy le kell venni a bugyit, hanem amikor utána úgy löknek le az ágyra, hogy az összes betegtársad látogatója a te pnádat nézegeti. Jártam már így es láttam is ilyet.
98. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - Tumbo2)
2023. júl. 3. 10:53

Használsz ernyőt, amikor esik? És ha nagyon esik, szakad, ömlik?

Cipőd száraz marad?

97. globus (válaszként erre: 81. - Tumbo2)
2023. júl. 3. 10:46

Nálunk van takarítás, legalábbis azon a részen, ahol jártam. Tavaly év végén, idén év elején 2.5 hónapon át naponta mentünk neurológiára, belgyógyászatra, krónikus belre látogatóba. Mosható huzatú mstracok vannak, éppen azt törölgette egy nővér a szomszéd férőhelyen, amikor mentünk látogatni. Éjjeliszekrény el volt húzva a faltól, fiókjai kihúzva.

Egyik költöztetésnél eltűnt a nénink telefonja. Másnap kiderült, hogy valójában ő hagyta az amúgy üres szekrényben, bizonygatva, hogy mindent elcsomagolt, a bútorokat pedig áttolták egy üres szobába, ahol ózonos fertőtlenítés történt.

Nyilván előkerült a telefon, tanulság, hogy mindenki állítását le kell ellenőrizni.

Neurológián ki voltak téve a folyosón papír látogatóköpenyek, ezeknek külön szennyeszsák.

Elhűlten olvasom, milyen koszos helyek vannak...

96. Főnix3 (válaszként erre: 74. - Aszparagusz)
2023. júl. 3. 10:40

Itt a hitet támadják! Elég élesen!

Ha az orvos úgy ítéli meg, akkor maradhat, ha nem, akkor a Fi nem háborog, hanem leveszi! Ezt írta is!

Viszont itt úgy adják elő, mintha gyilkosságra készülne! 🤬

Ha én azért leszek megfertőzve, mert valaki csuklóján rajta maradt a fonál, akkor a dolgozók hibája lesz, mert műtét után nem volt megfelelő a takarítás, sterilizálás!

A másik! Valaki műtét előtt áll, lehet ez a hit erőt ad neki!

A hitnek hiszem, hogy gyógyító ereje van!

Aki nem hisz benne az meg ne gázoljon máséba bele!

95. andi6020 (válaszként erre: 77. - Channa*)
2023. júl. 3. 10:35
Vagy 14 műtétem volt. Mind színes műkörömben. Bugyi is volt rajtam majd minden esetben. 2 kivételével, de akkor nunin keresztül támadtak.
94. globus (válaszként erre: 83. - Tumbo2)
2023. júl. 3. 10:31
Erre nem kapsz választ, pedig legalább ötször megkérdezték.
93. globus (válaszként erre: 92. - Moimeme)
2023. júl. 3. 10:28

Fiamnak a fejéről vettek le atherómát, és derékig le kellett vetkőzni. Adtak helyette kórházi hátulkötős zöld ruhát. Egy kis nő rosszul lett az injekció után, őt felvitték az osztályra. Gondolom, egyszerűbb egy felesleges óvintézkedés, ami max. kényelmetlen, mint intenzíven levágni ollóval. Vagy ha nem lesz mégsem egyszerű műtét, ami menet közben derül ki, pl. nem áll el a vérzés, elájul, allergiás reakció stb. EKG-t sem tudnák rátenni.

Belegondolok, az epeműtétnél elég lett volna, ha kigombolom a nadrágot, pólót felhúzom :)

Szerintem bugyit a hölgynek nem kellett levetnie, csak felsőtest.

92. moimeme (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
2023. júl. 3. 10:17

"egy nő háborgott,hogy a kezét műtik,miért kell mezítelenre vetkőznie.talán mert előírás."


De most őszintén: miért kell meztelennek lenni egy kézműtétnél?? Vagy a fehérnemű miért nem maradhat legalább??? A fehérnemű levételét semmi sem indokolja, a 100 éves begyepesedett hozzáálláson kívül...

Már megin a beteg jogai sérülnek. Pl. az emberi méltósághoz való jog. Ha nem releváns részt műtenek, lehessek már egy alsóneműben...

91. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 86. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 3. 10:03
Köszönöm szépen!
90. Channa* (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 09:52
Amennyiben a műtét szőrös helyen van, akkor leborotválják, ahogy pl. egy fejsérülésnél is leborotválják a hajat.
89. brandy85 (válaszként erre: 80. - Channa*)
2023. júl. 3. 09:38
Nekem is minden ékszert,körömlakkot,csak az egy hajgumi és a hajháló meg a kórházi kisestéji és ennyi. A beteg érdeke.
88. tumbo2 (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 09:31
hát mivel a törött térdemet műtötték,az nem volt olyan szőrös.
87. tumbo2 (válaszként erre: 84. - Channa*)
2023. júl. 3. 09:29
mikor hazaengedtek,ki kellet váltani az injekciót, beszúrni a hasba,de előtte fertőtleníteni.a kórházban sosem fertőtlenítettek,jött a nővér jól hasba döfött,ha ott nem ártott a hiánya,itthon sem fog.
86. dfc04c70e4 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 09:27

„Nyilván ha le kell venni, akkor le kell venni, nincs

mese, de nyugodtabb lennék, ha maradhatna.”

Na látod! Ez a helyes hozzáállás. Bízz az orvosban, bízz abban, hogy minden rendben lesz!


Én ugyan nem hiszek a kabbala karkötő erejében, de nagyon is meg tudom érteni azokat, akik hisznek benne. Nem szorosan a témához tartozik, de nekem pl. van több ásvány karkötőm. Nem azért, mert hiszek az erejükben, hanem mert egyszerűen tetszenek. Viszont a régi munkahelyemen sokan azért hordták őket, mert hittek a gyógyító,-védő erejükben. Bár - szerintem - ha igazi ásványok lennének, nem annyi lenne az áruk, mint amennyi. De ez más kérdés.


Szóval, nyugi! Ha hiszel a karkötőd erejében, higgy abban is, hogy megvéd akkor is, ha műtét előtt le kell venned.

Én korábban egy fémből készült angyalkát szorongattam, amikor a műtő előtt várakoztam, és aggódtam valakiért. Pedig nem hiszek az angyalokban. Ki érti ezt? Mégis ott volt a kezemben az a kis angyalka. Biztosan nem azért volt sikeres a műtét, mert a kezemben volt az angyal. Mégis valahogy jó érzés volt nekem is.


Legyen sikeres műtéted!

85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Tumbo2)
2023. júl. 3. 09:23

Szőrzetet is le kell vágni?

Meg nem árt egy alapos bőrradírozás se, gondolom...

84. Channa* (válaszként erre: 81. - Tumbo2)
2023. júl. 3. 09:21

Én is láttam, mert volt benne részem.

Ahol a bátyám 9 baktériumot megkapott ott vastagon poros volt minden. A legtöbb nővérke, kesztyű csere nélkül fogdosta az összes beteget. Nem, nem is fertőtlenítette a kezeit/kesztyűt.

Látogatáskor én próbáltam takarítani, illetve a tesómnak mondtam, hogy valahogy oldja meg, hogy fertőtlenítsen minden, naponta többször. Nem volt egyszerű dolga, mert csak járókerettel tudott közlekedni...


Amikor engem műtöttek és rengeteg vért vesztettem, alig akarták kicserélni a vértől tocsogó paplanomat, illetve az ágyam alatt lévő vértócsa miatt én szóltam, hogy már ideje lenne felmosni...

83. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Globus)
2023. júl. 3. 09:01
hát igen,de akkor miért ment orvoshoz,,ha annyira hiszi,hogy mindentől megvédi.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook