Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtét vagy nem műtét? Emlő elváltozás fórum

Műtét vagy nem műtét? Emlő elváltozás (beszélgetős fórum)


18. Andesz75 (válaszként erre: 17. - Trixcsu)
2014. febr. 24. 18:30

Örülök, hogy nincs nagy baj.

Méhszájsebem nekem is volt.(Kb. én is olyan vagyok hogy ami lehetett már majdnem minden megvolt) Nem nagy ügy. Nekem is voltak kúpok meg minden ilyesmi majd elfagyasztotta a doki. Az sem volt egy nagy durranás, talán ha 10 perces beavatkozás. Már szinte nem is emlékszek rá.

Remélem a krémtől rendbe jön neked. :)

2014. febr. 24. 12:07

Sziasztok!


Most jövök a nőgyógyásztól.

Azt mondta, hogy biztosan nem a gyógyszer miatt alakultak ki a csomók.

Ezek születésemtől kezdve ott voltak, csak mikroszkópikus nagyságúak voltak és egyre csak nőttek.

40-50 éves koromra lesznek kb. akkor nagyok, hogy ki kell műttetni őket, addig viszont csak UH-val kell figyelni fél évente.

Ez volt a jó hír.

A rossz az, hogy talált egy kisebb méhszáj sebet, amire viszont írt fel kúpot, amit másnaponta kell használjak.

Két hónap múlva kell visszamnejek kontroll vizsgálatra, hogy megnézze újra, hogy megszűnt-e a seb.

Tehát akkor most áttért a figyelmem egy másik problémára.

Nem is én lennék, ha nem így lenne... :)


Mindenkinek szép napot!

16. Trixcsu (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2014. febr. 18. 08:40

Nekem kicsit kisebb, de egy nőgyógyásszal való konzultálás után többet fogok tudni és határozottabban el fogom tudni dönteni, hogy a műtét mellett döntsek-e.

Jó egészséget neked.

2014. febr. 17. 16:43
Nekem elég régen, ha jól emlékszem 1999 tavaszán lett egyszer csak egy csomó a bal mellemben. Persze mikor észrevettem ijesztően nagy, olyan galambtojásnyi volt. A vizsgálatok közben - bár nem bökték meg - azt tanácsolták, hogy műttessem meg, mert ha most nem is, de évek múlva okozhat problémát. Hallgattam a tanácsra, nem bánom. Azóta sincs semmi panaszom. Na jó, a műtét után nem volt kellemes pár hétig a tömegközlekedés, de ez igazából apróság:)
14. Trixcsu (válaszként erre: 13. - Andesz75)
2014. febr. 17. 13:38

Remélem tényleg nem lesz semmi komoly, azért a saját megnyugtatásomra elmegyek egy másik orvoshoz is, meglátom ő mit mond. :)

A gyógyszert minden esetre úgy gondolom, elhagyom.

13. Andesz75 (válaszként erre: 12. - Trixcsu)
2014. febr. 17. 13:34

Köszi! Én is azt kívánom, hogy neked se legyen gond.

Én úgy gondolom ezek az orvosok annyi ilyet láttak már, hogy azért el tudják dönteni melyik jóindulatú, melyik rossz. Én speciel nem hallottam még olyan, hogy egy fibroadenómában rákos sejtek fejlődtek volna. Ha egy daganat jóindulatú abból én nem hiszem, hogy rosszindulatú lenne egyszer csak. De nem vagyok orvos...

Nekem a lábamban van egy jóindulatú daganat 38 éve (2x műtötték és mindig visszajött) és még itt vagyok. :)

Egyébként a dokim azt mondta, hogy a fibro is visszajön hiába veszik ki. Csak éppen más helyen jelentkezik.

12. Trixcsu (válaszként erre: 11. - Andesz75)
2014. febr. 17. 13:21

Itt sajnos nem csináltak biopsziát, felkeresek egy másik orvost és kérni fogom, vagy lehet nem is kell kérjem, mert automatikusan ezzel fogja kezdeni.

Nőgyógyászhoz is elmegyek, serintem leállok én is a gyógyszerrel. Én már régebb óta szedem. Lehet most telítődött vele a szervezetem.

Nekem eddig még nem változott a mérete, azt mondta az orvos, hogy ha elkezd növekedni, akkor azonnal menjek újabb UH-ra.

A fájdalom a legkevesebb, csak jobban megnyugodnék, ha egy mintavétel után mondanák azt, hogy jóindulatú.

Neked jó egészséget és remélem nem lesz semmi komoly most sem.

2014. febr. 17. 13:11

Nekem is fibroadenómám van és volt is. Röviden: elkezdtem fogamzásgátlót szedni és félé évre rá már ott volt a fibró. Először 2 cm. Biposzia volt, jóindulatú. Rá 1 évre már 4 cm-es lett amit már javasolnak kivételre. Ki is metszették, nem volt egy nagy dolog, 1 nap kórház, semmiféle fájdalmam nem volt, simán ment minden, másnap már dolgoztam. Rá 2 évre most 5 db-ot találta a doki de szerencsére még csak 1-1,5 cm körüliek. Most hagyom abba a gyógyszer szedést és pár hónap múlva megyek mammográfiára és UH-ra is.

Szóval nem kell ettől megijedni. Viszont egy biopszia mindenképpen javasolt ami nem kellemes de ki lehet bírni. Én ezt tanácsolnám neked.

10. Trixcsu (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2014. febr. 17. 13:08

Ettől félek én is, hogy elrákosodik.

Nekem mindkettő 1,5 centi nagyságú.

Azzal sem foglalkoznék, ha valami megládszódna, csak ne legyen valami nagyobb probléma, amit később már nem lehet orvosolni.

A Te orvosod előrelátó volt, az enyém nagyon nem is foglalkozott velem...

Hátha egy másik orvos meg tud nyugtatni legalább olyan szinten, hogy mond valami konrétumot, mert amíg ilyen bizonytalanságban vagyok, addig nem fgok tudni megnyugodni.

Nem értem, hogy mintavétel nélkül hogy tudják megállapítani, hogy jó vagy rosszindulatú.

2014. febr. 17. 13:04
A jóindulatúban is elkezdhetnek burjánzani a rákos sejtek, csak idő kérdése, nem feltétlenül, de ha lehet akkor miért ne előzzük meg? nekem is volt jóindulatú, az orvos egyből mondta ki kell venni, mert idő kérdése, hogy mikor lesz rosszindulatú. Volt biopszia, eredménytől függetlenül műtét, nem látszik semmi, nem lett kisebb a mellem, nem torzult el, semmi...nekem 3 centis volt
8. Trixcsu (válaszként erre: 4. - Ficánka5)
2014. febr. 17. 12:29

Műtét óta tünetmentes vagy?

Járnod kellett utókezelésekre?

Gondolom azóta egyáltalán nem jártál annál az orvosnál.

2014. febr. 17. 12:27

Készültem rá én is, hogy mintát vesznek, de nem történt meg.

Annyira gyorsan kiirányított a vizsgálóból, hogy még azt sem tudtam megkérdezni, hogy esetleg a fogamzásgátló miatt alakulhatott-e ki, vagy valami más oka van...

Gondoltam rá, hogy nőgyógyászhoz is elmegyek és a fogamzásgátló változtatását megbeszélem vele.

2014. febr. 17. 12:22

Köszönöm, hogy írtatok, mindenképp el szeretnék menni egy másik orvoshoz is, mert nem tartom normális dolognak, hogy sem mintavétel nem történt, sem egy alaposabb kikérdezős vizsgálat.

És még azt is nekem kellene eldöntsem, hogy megműttessem-e magamat, vagy sem.


Most keresek egy magánorvost, aki remélem foglalkozik is velem.

2014. febr. 17. 12:19
Javítok: csaknem 2 cm-es volt.
2014. febr. 17. 12:18

Én más orvossal is megnézetném feltétlenül és saját tapasztalatom alapján.


Nem akarlak ijesztgetni, de éveken keresztül egy dokihoz jártam, aztán már annyira ismert, hogy simán elcsacsogta velem az UH-ot és cisztának diagnosztizálta a daganatom, ami már akkor is csak 2 cm-es volt. Amikor már én tapasztaltam, hogy ez nem olyan, mint a többi, akkor már áttétem volt a nyirokcsomókra. Utóbb, az orvosok mondták, hogy rajta volt a korábbi mammon, azt már akkor meg kellett volna nézni biopsziával.


Hát nem volt rá kíváncsi, nekem meg nem mondta, sőt jól megnyugtatott és ez lett a vesztem.

2014. febr. 17. 12:15

Nekem is hasonló volt, de nekem vettek mintát belőle (ott az UH-on) hogy tényleg jóindulatú-e.

Azóta járok fél évente kontrollra. Ha változás lenne akkor kéne kivetetni, így nem kell.

2014. febr. 17. 12:09
Menj el egy olyan orvoshoz,aki foglalkozik is a beteggel.
2014. febr. 17. 11:56

1,5 hónapja észrevettem, hogy a jobb mellemben van két csomó. Először azt hittem, hogy zsírmirigy, így egy ideig vártam, de amikor nem akart múlni, kértem időpontot emlő UH-ra. (Még nem töltöttem be a 30. életévem, így egyből UH-ra kellett menjek, nem mammográfiára.)

Ez a mai napon megtörtént.

A doktornő 5 perc alatt megvizsgált, nem sok mindent kérdezett, én sem sok mindent tudtam kérdezni.

2 adenomat talált a mellemben, ami jóindulatú elváltozás.

Azt javasolta, hogy gondoljam át mit szeretnék, ha zavar, hogy a két csomó ott van a mellemben, akkor kiműttethetem, ha nem zavar, akkor nem szükséges. Ezen nagyon megdöbbentem, hiszen én nem tudom eldönteni, hogy szükséges-e a műtét vagy sem.

Ha nem szeretném kiműttetni, akkor 6 havonta kell járjak vizsgálatra, ha valami változást észlelek, akkor viszont rögtön mennem kell.

Sok mindenkitől hallottam, hogy a jó indulatú elváltozás elrákosodott. Most kétségek között hagyott az orvos, hogy mi lenne a jó megoldás.

Szeretnék más orvosokkal is konzultálni, hogy szerintük mi lenne a jobb megoldás.


Járt már esetleg így valaki? Vagy hasonló helyzetben volt-e már?

Annak örülök, hogy jó indulatú az elváltozás, de kicsit azért mégis örlődöm.

Semmi konkrét választ nem kaptam.


Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook