Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtét előtt a "bátorító" amit adnak, tényleg csak placebó? fórum

Műtét előtt a "bátorító" amit adnak, tényleg csak placebó? (beszélgetős fórum)


1 2
28. Channa* (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 13. 07:34

És emlékeztél rá?


Az egyiknél én is felkeltem, ha igaz, amire emlékszem.


Műtét után a doki csak annyit mondott, hogy jól megijesztettem műtét közben. Intenzíven tértem magamhoz, csodálkoztam is rajta.

Miután mondta ezt a doki, elfelejtettem megkérdezni, hogy mivel, mert ugye ilyenkor még nekem órákig nincs memóriám, de néhány hónap múlva lett egy olyan emlékképem, hogy a műtőben fekszek, nagy sürgés-forgás van, a doki a hasamon ül, de arra nem emlékszem, hogy miket mondott, mit csinál. Nem tudom, hogy lehetne megtudni, hogy mi történt...

27. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 07:32
Nem placebo.
26. Channa* (válaszként erre: 22. - Tien)
2023. szept. 13. 07:29

Engem 3x műtöttek.

A nyaki műtétem után nem tudtak felkelteni órákon át. Ezt onnan tudom, hogy a néni aki a következő lett volna mesélte, hogy nagyon aggódott értem, mert ő kint várakozott műtétre, hordágyon a műtő előtt és az egészet végig hallgatta, és borzasztó volt. Az elkövetkezendő műtéte miatt és azért, mert azt hitte, hogy meg fogok halni.

Ekkor én is reggel 1/2 10 től-du 4 ig voltam a műtőben, ebből kb. 4 óra volt az ébresztgetésem.

2023. szept. 13. 07:26

Biztos nem placebó! Azt mondják az eü-sök, hogy mindenkire máshogy hat. Van aki nagyon merész/bátor lesz, van aki roppant jókedvű és van akit kiüt.


Én a kiütős csoportba tartozok. Lenyelem ezt a bátorítót és mire leér a párnára a fejem már alszok:D

Ezen jót szórakoznak, a műtétek előtt;)

Azt sem szoktam tudni, hogy kerülök a műtőbe, de mindig van aki elmeséli, hogy áttesznek a hordágyra és eltolnak. Visszafelé ugyan ez. És látszólag segítek a műtősfiúnak, mert megfogom a nyakát, amikor áttesz az ágyból a hordágyra. Én viszont semmire nem emlékszem.


Mondjuk én altatás után se emlékszem semmire még órákon át, pedig küldök üzenetet, hogy élek, és válaszolok a kérdésekre is. Mindig rájönnek az ismerőseim, hogy nem tudok magamról, mert az írásom zagyva;)

2023. szept. 13. 07:01

[link]


mostanában sok a gyógyszertől nevetgélő feleség.

Esetleg cseréljetek tapasztalatokat.

23. c4da557d31 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 06:42

Engem 3x műtöttek és ebből 2 előtt kaptam ha jól emlékszem.

Biztos hogy nem placebo.

A feleséged máskülönben nem nevetgelt volna és hasonlók. Én is olyan nyugodtsagot éreztem. Egyik frontin volt az biztos, másik pedig infúzióban valami.

22. tien (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. szept. 13. 05:49

Az utolsó altatásomkor voltak gondok , talán azért mert csak egy hónap telt el a két műtét között.

Mind a két műtét hosszadalmas volt ,a nyakam vágták fel kétszer.

A második műtétnél már a szervezetem úgy reagált,hogy nem akart ébredni.


Jó ,hogy a szívem bírta a műtéteket ,mert életem során hatszor altattak.

21. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 00:57

Es altatasnal nem adnak placebolt soha.


Az anesztiologus nem egy bohoc, aki lufukkal jatszik. Ha elcsuri, valaki ebren lesz felvagva, vagy soha nem kel fel.

20. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 00:52

A keresztapam, Isten nyugosztalja, egy vegtelen bekes ember volt. Egyszer kapott nyugtatot a korhazban, es szet akart verni mindent, megolni a szemelyzetet, es mivel eros volt, 3 stram fogta le. Adrenalint adtak neki.


igazabol az orvosok sem tudjak. Nem istenek.

19. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 23:51

Nem tudom kinek mit osztanak, de nem placebot.

Barátnőm műtét előtti kék bogyót istenít, volt "szerencséje" rövid időn belül többször hozzá, nem tudom mi lehet az, de azt mondta az a legjobb cucc amit eddig "próbált".


Nekem 2-szer volt altatós műtétem, nem komoly, hosszadalmas dolgok, nem kaptam előtte semmi bogyót.

18. timycat (válaszként erre: 13. - Tien)
2023. szept. 12. 23:48

Én gyerekként orrmandula műtét közben ébredtem, úgy hogy még nem voltam kész. Rúgtam-kapáltam, volt ribillió. Undi emlékek, de fájdalomra egyáltalán nem emlékszek, csak haragra. Valószínűleg rám furán hat az altató, ami érdekes mert itthon, normál körülmények között egy citromfű tea is kiüt. 🤷‍♀️

Felnőttként egyszer altattak, akkor lecsaptam a nőt aki fölém hajolt, de már a kórházi szobában, akkor sem egészen voltam képben 😕

2023. szept. 12. 23:36

Engem nagyjából 1 éve műtöttek. Első érzésem, mikor felébredtem, hogy fázom, nagyon.

Egyszer csak hozzám szólt, mint kiderült az altatóorvos, hogy hogy vagyok. Közöltem, hogy nagyon fázom, szinte remeg a fenekem is. Kedvesen közölte velem, az jó, csak dolgozzanak az izmok. :)

16. tien (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 12. 23:30

A filmekben jelez a monitor,hogy gáz van.

Lehet a valóságban nem így van.

A vérnyomás a pulzus nem ment fel?


Még jó ,hogy nem sokkal hamarabb ébredtél fel ,műtét közben 😲,nekem ez volt az egyik félelmem műtétek során:vagy nem ébredek fel soha ,vagy éppen műtét alatt.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Tien)
2023. szept. 12. 23:11
Gondolom igen, előbb ébredhettem. Mint egy horror olyan volt, amikor szólna az ember, hogy gáz van, de ezt nem tudod jelezni, ők meg nem veszik észre, vagy a manó tudja, ők mit láttak a monitoron netán.
14. globus (válaszként erre: 11. - Tien)
2023. szept. 12. 23:10
Ők biztosan hozzászoktak :)
13. tien (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 12. 23:08

Hamarabb felébredtél ,mint kellett volna?

Ilyenről sem hallottam, elképzelni sem tudom milyen szörnyű lehetett.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Tien)
2023. szept. 12. 23:03

Nem hibázott senki, nagyon lelkiismeretesen, alaposan jártak el, erre nem számíthatott senki.


Nekem is volt egy borzalmas műtétutáni élményem. Felébredtem egy hosszú műtét után, és nem kaptam levegőt, hallottam, hogy beszélnek. Szerettem volna szólni, hogy megfulladok, de teljesen le voltam bénulva, nem tudtam a szemhéjam megemelni, pislogni, szóra nyitni a számat, megemelni a kezem.

Lehet ez nem is volt olyan hosszú, amilyennek én átéltem, mert egyszer csak éreztem, hogy húzzák ki a tubust, szívják a torkomból a váladékot és végre kapok levegőt, ők akkor kezdték mondani, hogy ébresztő....miközben én már előtte ébren voltam. :)

11. tien (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. szept. 12. 23:01

Amit kaptam teljesen megváltoztatta a viselkedésem.

Majdnem flörtöltem a betegszállító sráccal (nem szoktam így viselkedni)


Biztos valami nagyon ütős gyógyszert kaptam ,mert letojtam ,hogy éppen egy nagyon veszélyes és nagy műtét előtt állok.

10. globus (válaszként erre: 8. - Tien)
2023. szept. 12. 23:00
Ez is relatív, engem 11-kor toltak be műtőbe, fél 3-kor fel kellett kelnem függönyt ráncigálni. Egyedül feküdtem a szobában, arra ébredtem, hogy pofámba süt a nap 😀 meg hogy nem tudom kinyújtani a lábam, mert rövid az ágy.
9. globus (válaszként erre: 5. - Tien)
2023. szept. 12. 22:57
Tükrözéshez is azt adtak injekcióban, én váltottam ki.
8. tien (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 12. 22:51

Erős nyugtató nagyon.


Ezek szerint nem hibázott az orvos, nyilván ez nem vigasztalt akkor.

Engem műtét után pofoztak fel (szó szerint),mert nem voltam hajlandó felébredni.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Tien)
2023. szept. 12. 22:47

Dehogynem, el is mondtam mire, de azok antibiotikumok, és érzéstelenítő, ez meg valami nyugtató.

A nővér mondta este, nem lennék jó kábítószeres, gyorsan eljutnék az aranylövésig.

6. tien (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 12. 22:42

Te jó ég!

Az aneszteziológus nem kérdezte ,hogy mire vagy allergiás esetleg milyen gyógyszereket szedsz?

Ez lenne az alap ,hogy ne nyírják ki a beteget!

5. tien
2023. szept. 12. 22:40

Nem tudom nekem mit adtak be ,de jó kis cucc volt😝

Tuti,hogy nem placebo.


Dormicumról már hallottam,hogy azt adtak be a betegnek.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 22:32

Tuti nem placebo. Majdnem meghaltam tőle.

A kórteremben a betegek azt mondták, úgy gondolták nekem már annyi. Rohantak a műtőbe velem, ott kaptam valamit, ami visszahozott az élők sorába.

Nekem ilyen "bátorítót" nem is szabad kapni.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 22:19

Biztos, hogy nyugtatót adnak.

Műtéte, kórháza, aneszteziológusa válogatja. Kolléganőm kettőt kapott, mire műtőbe tolták, elaludt. Én hármat, saját lábon mentem fel a műtőasztalra, ott még beszélgettünk. Mondtam, hogy olykor itthon beveszek ezt-azt, szóval nem csoda, hogy övüké nem használt.

Olyan is akad, akit összezavar.

Annak idején rá volt irva a zj-re, sajnos nincsen meg.

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 22:09
Lényeg a végeredmény. Minden jó ha jó a vége.
2023. szept. 12. 22:06
Én eddig úgy tudtam, amit kb 1 órával a műtét előtt adnak "bátorító" csak placebó, de mivel a beteg elhiszi hogy meg fog nyugodni tőle, meg is nyugszik. A feleségem is kapott a műtét előtt, de utána úgy viselkedett mintha részeg lenne. Előtte nagyon félt, de utána megállás nélkül nevetett. Mikor éppen tolták be, az sem nagyon érdekelte, olyan jó kedve volt, mintha nem is a műtétjére ment volna. Mi van a "bátorítóban"? Ha tényleg csak placebó, akkor az érdekes, hogy így működik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook