Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műtét előtt a "bátorító" amit adnak, tényleg csak placebó? fórum

Műtét előtt a "bátorító" amit adnak, tényleg csak placebó? (beszélgetős fórum)


1 2
58. Piroska52 (válaszként erre: 57. - Piroska52)
2023. szept. 16. 19:41

Csuklóm eltört.

Hülye telefon.

57. Piroska52 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 16. 14:39

Majdnem ugyanezt éreztem amikor a csuklós letört.

Altattak, úgy tették helyre.

Mikor megébredtem, hallottam mindent amit mondtak a fejemnél, de se megszólalni, se megmozdulni nem tudtam.

Hallottam ahogy mondják, ,,, ébresszük fel, most már nem lesz baj.,,,

Mikor már tudtam beszélni, mondtam hogy hallottam mindent amiket mondtak.

56. tumbo2 (válaszként erre: 55. - Regin_a)
2023. szept. 16. 11:07
én azt ugyan nem,ha azt akarják,hogy elájuljak?egy képernyőn lehetett volna látni.isten ments.
55. Regin_a (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 16. 10:59

Felébredtem egy hosszú műtét után, és nem kaptam levegőt,"


Én ugyanígy csak műtét elött. Kaptam öröm injekciót Szerettem volna szólni hogy levegőt-levegőt megfulladok. Aztán az ágyban ébredtem.

Azóta vagyok pánikbeteg. Persze azt mondják nem a műtéttöl. Nem is, de az oxigénhiány csodákat tud művelni


Lábamat és a sérvemet operálták gerinc érzéstelenitéssel. Semmi öröm injekció, nagyon bemajréztam, nehogymár gerincen szúrjanak :)

Semmit nem éreztem, talán pici áramütést és végig ébren voltam. Persze eltakarták a műtét helyét pedig szerettem volna látni

Az érdekes érzés, hogy próbáltam mozditani a lábam és nem engedelmeskedett a "parancsnak"

54. tien (válaszként erre: 53. - Karmol)
2023. szept. 16. 08:06

Tudja az aneszteziológus,hogy mit kell tennie.

Felméri az állapotod ,és az ő javaslatára kezdik vagy halasztják a műtétet.

Ne aggódj biztos minden rendben lesz ,úgysem altatnak ha nem vagy megfelelő állapotban.


Műtétnél a szívnek kell bírnia az altatást.

53. Karmol (válaszként erre: 22. - Tien)
2023. szept. 16. 03:29

En azota felek, hogy lattam, hogy lett egy ficks vedougyvedbol vak zombi.

De novemberben megint nyesnek, es bizok abban, hogy semmi gond nem lesz. Ez az otodik elkalom lesz, hogy altatnak.


Az elozo negyet kibirta a majam, az 5 extasit, a sok eves pialast. Ezt is kibirom.



Erdekes, hogy most mar a 2 nappal uatana nem szabad felsorolasban az aliras is ott van.

52. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Channa*)
2023. szept. 14. 13:47
na utána borzasztó volt.6 órán keresztül kellett mozdulatlanul feküdnöm,csak sírtam,azt mondták nem kaphatok fájdalomcsillapítót,mert volt abban,amit a gerincbe adtak. ja,azért fájt annyira.
51. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 14. 13:36
Engem a térdműtétemkor úgy benyugtatóztak, hogy nem tudtam felfeküdni egy ágyra :DD Műtőssrácot kértem meg rakjon már fel, mert nem is látok :DD
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Tumbo2)
2023. szept. 14. 11:24

A felnőttek nehezebben viselik az ilyen műtétet.

A fiam 3 éves volt, amikor kivették a manduláját, de nem rohangált. A műtét utántól feküdt reggelig, amíg nem mentem érte.

49. tumbo2 (válaszként erre: 41. - 69fcad429e)
2023. szept. 14. 10:38
mikor a mandulaműtétem volt,18 éves voltam.talán kaptam valamilyen érzéstelenítőt,de a mai napig emlékszem,hogy valami ollófélével kivágták.utána mondtam,tudok én menni,de elájultam.a kisgyerekek ilyen műtét után szaladgáltak,én borzasztó rosszul voltam.
48. tumbo2 (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2023. szept. 14. 10:34
az biztos,semmi nem érdekelt,kérdezte az orvos,hogy nézni akarom -e műtétemet?inkább halljak meg.
47. tien (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. szept. 13. 21:42
😁
46. Channa* (válaszként erre: 36. - Tien)
2023. szept. 13. 20:59
Lehet🙃
45. Channa* (válaszként erre: 32. - 69fcad429e)
2023. szept. 13. 20:53
Az altató is kábítószer, azaz nem sima altató, mint amit receptre megveszünk.
44. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 19:59

A kisfiam esett-kelt és össze-vissza röhögött, beszélni sem tudott, csak halandzsázni.


Császár előtt nem mondták, hogy bármit kaptam, de tény, hogy halál nyugodt voltam közben is. Nem éreztem viszont szedáltnak magam.

Minden műtét előtt adnak ilyet???

43. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 15:19
Mikor én megkaptam a bátorítót, olyan minden mindegy érzésem volt utána. Nem izgatott a műtét és más semmi sem érdekelt. Tuti hogy nem placebó.
42. tumbo2 (válaszként erre: 39. - 69fcad429e)
2023. szept. 13. 13:55
rám,mint gyengére,így hatott.igaz nem altató volt,mert nem altattak,a gerincbe kaptam érzéstelenítőt.bár én altatást szerettem volna.
41. 69fcad429e (válaszként erre: 40. - Perzsacica)
2023. szept. 13. 13:51

Én is láttam már nyugtatótól "elvarázsolt" 7 éves körüli kisfiút. Nem volt szép látvány, de nyilván jobb volt neki, hogy nem fogta fel mi fog történni (here műtét).


Gyereknél teljesen helyénvaló, hogy nem akarják feleslegesen stresszelni őket az orvosok.

2023. szept. 13. 13:36

Egészen biztos, hogy nem placebo. Az altató orvos a várható műtétnek megfelelően adja ki a javaslatot, hogy mit kapjon a beteg. A nyugtató mellett lehet benne fájdalomcsillapító is. De az tény, hogy nem egyformán hat.

5 éves unokaöcsém mandulaműtét előtt nem lett tőle aluszékony, inkább felpörgött, a kórterem szekrényébe mászott és űrhajóst játszott, onnan szedték össze a műtétre , a tolókocsi vitte a kilövésre. De nem is maradt semmi negatív nyoma a műtétnek.

39. 69fcad429e (válaszként erre: 37. - Tumbo2)
2023. szept. 13. 13:34
Gyengébbek kedvéért pár példa: 20-as és 25-ös hozzászólás.
38. 69fcad429e (válaszként erre: 37. - Tumbo2)
2023. szept. 13. 13:32
El kéne olvasni az előző kommenteket, hogy kire milyen hatással volt a "bátorító"
37. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Birebora)
2023. szept. 13. 12:01
persze,hogy azt.a műtét alatt tör,zúz,ez furcsa.vagy röhög?életemben nem hallottam ilyet.azt igen,hogy nem altatnak el,már idős vagyok,és hányni fogok.egyszer altattak,de nem hánytam.
36. tien (válaszként erre: 26. - Channa*)
2023. szept. 13. 12:00

B@szki ,nem az ikrem vagy?😲

Enyhén lökött személyiség,számolási kattanás stb ,most még ez is😁


Anyu már beakart rongyolni a műtőbe ,mert azt hitte hogy meghaltam.Hatórás volt a második műtét és azt istennek sem akartam felébredni.Kivették a második lebenyt és car volt a szövettani eredmény.

35. birebora (válaszként erre: 32. - 69fcad429e)
2023. szept. 13. 11:50
Nagy butaságot irsz.
34. tumbo2 (válaszként erre: 32. - 69fcad429e)
2023. szept. 13. 11:44
én nem röhögtem.de azt sem bántam volna,ha ágyastól kidobnak az ablakon.mikor másodszor műtöttek,én a lesz...m bogyó nélkül sehova nem megyek.miért lenne undorító?jobb lett volna,ha szétvet az ideg.meg,ha mozgok,nemigen tudtak volna műteni.
2023. szept. 13. 11:36
nem
2023. szept. 13. 10:46

Szerencsére eddig a Dormicum volt a legerősebb amit kaptam. Egy 45 perces rövid beavatkozás volt az oka, azt nem tudom hogy aludtam el, de arra emlékszem, hogy hülyeségeket álmodtam és ezt az ébresztéskor közöltem az aneszteziológussal is :D Egyébként nagyon gyorsan kiment a szervezetemből, nem beszéltem hülyeségeket és a ***** jóképű dokit se akartam "felszedni" pedig ez valós félelem volt a részemről :D :D (mármint, hogy a szer utóhatásaként lesz 1-2 freudi elszólásom...)


Elég gusztustalannak tartom, hogy komolyabb műtéteknél kvázi bedrogozzák az embereket, nem is tudtam ilyenről. Nyilván más dolog, ha orvosilag szükséges szert adnak, de csak azért, hogy "megnyugodjon" a beteg... pff... Pláne úgy, hogy orosz rulett mert az egyik röhög tőle, a másik tör-zúz, a harmadik majdnem belehal :( Undorító.

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. szept. 13. 10:29

Persze, hogy emlékszem rá.

Rá is kérdeztem, hogy ez mi volt? Látszott az orvos arcán, hogy történt valami, de nem kaptam rá választ, de mivel egy nagy műtéten voltam túl, akkor nem firtattam.

30. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. szept. 13. 07:59
Állítólag többféle van. Van, amelyik valóban ellazít, elálmosít, a másik szinte feldobja a beteget, mintha! pityókás lenne... és még ki tudja, milyen hatásokat vált ki. Persze az is biztos, hogy szervezettől is függ, kire milyen hatással van.
29. Channa* (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2023. szept. 13. 07:36

A féltékenység egy csúnya jellemhiba.

Szerintem mindkét FI ugyan az.


Nem tudom, hogy mit akar megtudni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook