Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség? fórum

Munkanélküliség? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. 17bf95899f (válaszként erre: 33. - Hte23)
2011. febr. 17. 21:40

Igen pont erre gondoltam!És a felelősség a kisebbik gond,de én belehalnék ha miattam a gyerekemnek valami baja lenne!

NEKEM Ő A LEGFONTOSABB ÉS INKÁBB ÉN NEM ESZEK DE NEKI LEGYEN!

37. Klaramaria (válaszként erre: 30. - Ádám xy)
2011. febr. 17. 21:40
Értelme lehet nincs de addig sem ingyen kapnák a pénzt. Megnevelnék Óket hogy meg kell csinálni amit nem akarnak is.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:40

Tudod lehetne mésképpen is látni ezt a helyzetet, nem arra haragudni aki 50-60 ezer Ft-ért nem dolgozza hülyére magát, mert a bérlet, a ruha amibe dolgozni jár, többe kerül. Én azokra haragszom akik ezt tették sokunkkal és a sok szerencsétlen egymás torkának esik, ahelyett, hogy fellázadna és tisztességes munkáért, tiszteséges bért harcolna ki.

Tudom nagyon sokan vannak akik sportot űznek abból, hogy nem mennek dolgozni, de lehet, ha lenne kellő motiváció akkor ők is inkább a munkát választánák.

35. 17bf95899f (válaszként erre: 30. - Ádám xy)
2011. febr. 17. 21:39

Ne sajnáld a nőktől a 40 év szolgálai idő utáni nyugdijazást!Nézd meg hány nő nevel egyedül gyereket!!Mellette dolgozik!Ha tud másod állásban is!

én megértem amit mondasz és valahol igazat is adok,de megnézném hány férfi tudná azt megcsinálni mint nő!

34. Martian (válaszként erre: 30. - Ádám xy)
2011. febr. 17. 21:37
na ja, és nők mai napig is ugyanazért a munkáért kevesebbet keresnek mint a férfiak
33. hte23 (válaszként erre: 27. - 17bf95899f)
2011. febr. 17. 21:37

Ha meg otthonhagyod, mert dolgozni kell, és ne adj isten történik vele valami, akkor meg még a felelős is te vagy, mert otthon hagytad egyedül.


Ne haragudj, isten ments hogy valami történjen.

Én sem hagyom sokáig egyedül a kislányom. Még csak 9 és fél éves. Ráadásul nagyon félős.

32. 17bf95899f (válaszként erre: 28. - Hte23)
2011. febr. 17. 21:36

9 évet huztam le gyárakban összesen 3-ban a 9 év alatt,és sokszor olyan szinten fájt a lábam,hogy nem tudtam éjjeles után elaludni.pedig fiatal 18 éves voltam.Orrba szájba túlóráztam,folyamatos 12 órás műszakban,illetve 3 műszakban a másik helyen.Ott hagytam mentem állandó regelesbe mert egyedül neveltem az akkor 4 éves fiamat.Hajnalban vittem oviba meló után mentem érte.8 hónapig előtte 3 műszak mellett is egyedül voltam vele mert a volt férjem inkább bulizott és élte a kis életét.A volt sógornőm akkor volt terhes ő vigyázott a gyerekemre.Reggeles okés volt,de délutánosban reggel vittem oviba délben mentem érte vittem a sógornőmhöz este hazajöttem,reggel 6-kor keltem mentem a gyerekért vittem oviba és ez ment azon a héten,Éjjeles héten este vittem ,mentem dolgozni,reggel melóból a gyerekért onnan oviba haza aludni délután gyerekért oviba.

sokszor olyan fáradt voltam hogy azt sem tudtam hirtelen hol a gyerek!sógornőmnél,oviban vagy itthon felejtettem???5 órákat aludtam és akkor már jó volt!Szóval ezt 8 hónapig csinálni....akkor mentem állandó reggelesbe.Ott kereste 54.000 ft-ot!ennyi:(((

31. gyöngyszemü (válaszként erre: 25. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:31
Elég szomorú hogy mi mindent megengedhetnek a munkaadók, csakmert ő a főnök, az embert pedig nem veszik emberszámba. Ezt addig csinálhatják amíg hagyjuk magunkat! A sarkunkra kellene már állni....!!
30. Ádám xy (válaszként erre: 10. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:28
A sorkatonai szolgálatnak nem sok értelme van ebben az országban. De úgy igazságos, h ha a nőket is behurcolják. Én még azt is igazságtalannak találom, h pont ilyenkor terhelik az amúgy is küszködő nyugdíjpénztárat a nők idő előtti nyugdíjba engedésével. Eleve többet élnek és ha még előbb mennek, az nem kevés pénz. Nyilván azért teszik ezt, mert idős korban még kevesebb nőt alkalmaznak, mint férfit. Vajon miből veszítenek többet idős korukra, amit a férfiak nem, vagy nálunk nincs is olyan mutató?
29. 17bf95899f (válaszként erre: 23. - Dolly001)
2011. febr. 17. 21:27

Nem semmi:((((

megértelek...

28. hte23 (válaszként erre: 1. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:27

Tudod, 30 évet folyamatosan dolgoztam.Sokszor napi 12 órát. Főállás+másodállás. Melette család.Soha nem voltam munkanélküli segélyen. De azért én sem viselek el mindent. Engem vegyenek embernek.

Ne alázzanak meg. Ne akarjanak olyan munkát követelni tőlem, ami ellenkezik nem csak az én elveimmel, hanem a törvénnyel is. aztán ha nemet mondok, még ki sem fizetnek, és én leszek a trehány, hülye munkaerő. Ez van sajnos.


Az utóbbi 3 év alatt több helyen dolgoztam. Eljöttem, ahol megaláztak. Voltam beteg is.

Van amit nem tudok csinálni, nem nekem való.


Igen van munka. Látom. szalag mellett. Több száz km-ről szállitják az embereket. kellnek hajnali 3-4 kor, 6-kor munkába állnak. 2-ig max. kapnak jó esetben 2*10 perc szünetet. Wc-re nem tudnak elmenni mert nem jutnak be a szünet alatt. Hazaérnek 5-körü. hajnaltól. Ezért kapnak, ha kapnak és nem vonják le tőlük valamilyen ürüggyel, 60 ezer forintot. Családanyák hogyan tudnak igy dolgozni, ha nincs aki vigyázzon a gyerekeikre.


A magyar ember sajnos röghöz kötött. Felépitett házát. Nincsenek kiépitve bérlakások, hogy vándoroljon a munka után. Nem tudja eladni az élete során felépitett házát. Nem tud bérelni, mert nem keres annyit, hogy kifizesse, és még a rezsit és még talán jusson a gyerekek és saját maga ennivalójára.


Ez nem Amerika. Ez egy tönkrement ország, tele munkanélkülivel. Tele olyan munkáltatókkal, akik a végtelenségig kihasználják a munkaerőt.

27. 17bf95899f (válaszként erre: 21. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:26
én sem tehetem meg de mégis meg kell,mert NINCS AKIRE BIZHATNÁM A GYEREKEMET!
2011. febr. 17. 21:26
valljuk be, hogy szarba se veszik az embert, és a normális fizetés csak álom marad, bármilyen munkában
2011. febr. 17. 21:26
Ker érettségim van , húspultosnak vettek fel . Kb 20 kamera figyel egész munkaidőmben ha nincs vásárló már küldenek a is a raktárba rakodni és takaritani.Egyszer neem volt rajtam neylon kötény és sapka 20 % bércsökkentés 3 hónapig
24. 17bf95899f (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2011. febr. 17. 21:24
Megélni kevés,éhenhalni sok...ezt szokták mondani,és sajnos igaz is!Tekintve hogy a fűtés számla 40-50.000 ahhoz képest hogy fázik az ember,és ilyen fizuból (csúfoljuk annak) nem lehet élni!!
23. dolly001 (válaszként erre: 9. - 17bf95899f)
2011. febr. 17. 21:22

Egyetértek, hasonló a helyzetem sajnos. És egyre kilátástalanabbnak tűnik, pedig szorgalmasan küldözgetem az önéletrajzokat, csak sajnos már állás hirdetést sem találok. Kivétel mlm, erotikus munka... Pedig esküszöm nem büdös a munka. Van nyelvvizsgám, stb.... még takarítani is elmennék már pedig rakás végzettségem van, de ha azt fizetik meg és fölöslegesen tanutam....hát legyen. :(

Megjegyzem NEM lenézem a takarítói munkát, csak elpocsékoltnak tartom ez esetben a tanulásra fordított időm és pénzem.

2011. febr. 17. 21:21
ja és az is már luxus, hogy bejelentett munkát adjanak
2011. febr. 17. 21:20
Na erről beszélek,de én nem tehetem meg hogy nem csinálom mert fizetnem kell az albérleti szobámat a rezsit és megélni.
20. gyöngyszemü (válaszként erre: 18. - 17bf95899f)
2011. febr. 17. 21:19
Igen szinte mindenhol olyan órabéreket adnak hogy akkor inkább éhen halnék! 300-500ft bruttóért :-( A Q... a... az dolgozzon neki ennyiért!
19. Ádám xy (válaszként erre: 1. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:17
Gondolom a maradék 35 nem munkanélküli, csak váltani akar.
18. 17bf95899f (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2011. febr. 17. 21:15
Egyet értek!az ismerősöm jelentkezett a B..r King-hez és 3 nap után ozz hagyta mert 250 Ft-os órabért adtak volna mert a többit lehuzta a közvetitő,és mesélte hogy ugy tanitották be hogy koszos földre leesett huspogácsát vissza tették vele a zacskóba mert reggel nem selejtezünk volt a mottó!!!!No comment!Oda se megyek kajálni,ha lesz rá pénzem akkor sem!
17. Martian (válaszként erre: 10. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:14
nem tudom láttad-e, de vannak női katonák már most is
16. Lukasikmoncsi (válaszként erre: 10. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:12

Valóban azok,sajnos.Sok embertől hallom,hogy 50-60.000-ért el sem megy dolgozni...hát én elmennék,ha lenne hova.


Anno jó volt,mert büntették ha valaki nem dolgozott.Érdekes akkor valahogy mindenkinek jutott meló...most miért nem?

15. 17bf95899f (válaszként erre: 10. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:10

Miért általánositasz??

Ne haragudj de nem értek egyet veled.

Én 29 éves leszek és 10 év munkaviszonyom van!Arról nem tehetek hgy nincs anyám,nincs apám,se testvérem aki segitene a gyerek felügyeletben hogy 3 szakba elmehessek dolgozni.Én meg egy 8 éves gyereket nem hagyok egyedül busszal hazajönni az iskolából és egyedül nem hagyom itthon éjjelre.Senkire nem számithatok,ezért tanultam hgy ne kelljen szakba járnom.TB ügyintéző,és Bérügyi és HR szakelőadó vagyok.

14. Klaramaria (válaszként erre: 12. - 68b1114f6e)
2011. febr. 17. 21:10
Azt tényleg nem nyertük el,sőt hajtanak mint valami igáslovat de mégis van fizetés ha nem is sok.
13. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:08

??? Nemtudom mi akar ez lenni, de erről ez jut az eszembe.

Na halljuk a megoldásokat, mit lehetne tenni hogyan szigorítaná?

.......még azon a héten leis számol...

Nyílván nem voltak megfelelő feltételek... mert a munkaadók minden bőrt leakarnak húzni a dolgozóról, amiért nem ad elég juttatást... így marad a segély!

12. 68b1114f6e (válaszként erre: 1. - Klaramaria)
2011. febr. 17. 21:08
Gondolom még nem sikerült elnyernetek az év munkahelye címet.:D
11. sonci
2011. febr. 17. 21:04
Lassan 2 éve vagyok munkanélküli de még sehova nem közvetítettek ki. Pénzügyi végzettségem + tb ügyintézőim van.
10. Klaramaria (válaszként erre: 4. - Lukasikmoncsi)
2011. febr. 17. 21:03
Tisztelet a kivételnek de válogatósak az emberek. Én biztosan visszaállitanám a kötelező sorkatonai szolgálatot még a nőket is bevonultatnám. 18 hónap után senki nem válogatna a munkák között.
2011. febr. 17. 21:02
Én több mint egy éve munkanélküli vagyok,haszontalannak érzem magam.Ez idő alatt 2 OKJ-s tanfolyamot elvégeztem,hogy találjak munkát.De semmi!Rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzomat,91 %-ban válaszra sem méltattak!Ennél többet nem tudok tenni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook