Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkáltató kérésére vetkőztethet-e a biztonsági őr? fórum

Munkáltató kérésére vetkőztethet-e a biztonsági őr? (tudásbázis kérdés)

1 2
25. Maryka1962 (válaszként erre: 24. - Siba22)
2014. szept. 8. 16:21
Itt sajnos a munkáltató kérte fel a biztonsági szolgálatot erre.A biztonsági őrökkel viselkedésével nincs eddig még gond. Udvariasak, kedvesek. Csak éppen a vetkőztetéssel nem értek egyet.
24. siba22 (válaszként erre: 22. - Maryka1962)
2014. szept. 8. 16:16
sajnos ezeknek egy rossz nézés is elég.tapasztaltam én is annó.többen jeleztük a munkáltató felé,a megfelelő lépéseket a biztonsági őrrel szemben megtette.
23. siba22 (válaszként erre: 20. - Felhőjáró)
2014. szept. 8. 16:13
Kedves Felhőjáró!!Tetszik avagy sem a biztonsági őr megteheti,most szólt vissza rendőr srác.Belső szabályzattal igen megteheti és elég alá íratni és egy lábjegyzettel jelezni a szerződés kiegészítése ez a rendelkezés.Ez tetszik avagy sem,ha ellenszegül az alkalmazott akkor szerződést szeg.
22. Maryka1962 (válaszként erre: 19. - Siba22)
2014. szept. 8. 16:09
De én semmilyen jogellenes cselekményt nem valósítok meg azzal, hogy munkakezdés végén kijövök a portán. Ha viszont gyanusít valamivel, akkor arra hivatkozzon, hogy alapos gyanu merült fel ellenem,és hívjon rendőrt. Az majd eljár törvényesen, de csak úgy szíre szóra minden nap miért is kellene vetkőznöm.
2014. szept. 8. 16:08
Kérdezz meg egy rendőrt.
20. felhőjáró (válaszként erre: 19. - Siba22)
2014. szept. 8. 16:06

Ez mind igaz a RENDŐRÖKRE!

Biztonsági őr erre nem jogosult.

19. siba22
2014. szept. 8. 15:48

[link]



11. Ruházat, csomag és jármű átvizsgálása, valamint jármű feltartóztatása


19. § (1) Az 1. § (1) bekezdés c)-l) pontjában meghatározott személy a törvényben meghatározott feladatkörébe tartozó jogellenes cselekmény, valamint azon szabálysértések esetén, amellyel kapcsolatban helyszíni bírság kiszabására jogosult, a szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható személy ruházatát kizárólag az érintett személy beleegyezésével - a 17. § (1) bekezdésében meghatározottak elvétele érdekében - vizsgálhatja át.

(2) A 20. § (1) bekezdése alapján a tetten ért személy előállítására jogosult, rendészeti feladatokat ellátó személy az érintett személyt - előzetes figyelmeztetés után - belegyezése nélkül is átvizsgálhatja a támadásra vagy az önveszély okozására alkalmas, valamint a 17. § (1) bekezdésében meghatározottak elvétele érdekében.

(3) Az 1. § (1) bekezdés c)-l) pontjában meghatározott személy a törvényben meghatározott feladatkörébe tartozó jogellenes cselekmény, valamint azon szabálysértések esetén, amellyel kapcsolatban helyszíni bírság kiszabására jogosult a szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható személy csomagját és az elkövetéshez használt járművet - a 17. §-ban meghatározott dolgok felkutatása vagy biztosítása érdekében - átvizsgálhatja és a 17. § szerinti intézkedést alkalmazhatja.

(4) Az (1)-(3) bekezdésben meghatározott rendészeti feladatokat ellátó személy az illetékességi területén átvizsgálás céljából a járművet megállíthatja, ha alaposan feltételezhető, hogy a jogellenesen megszerzett dolog így fellelhető.

(5) Az (1) bekezdésben meghatározott rendészeti feladatokat ellátó személy a (3) bekezdésben meghatározott intézkedés végrehajtása, valamint az ellenszegülés megtörése érdekében a 15. § (3) bekezdése szerinti kényszerítő eszközt alkalmazhatja.

18. siba22
2014. szept. 8. 15:42
adott esetben és adott jogszabályok betartásával motozhat illetve vizsgálhat át ruházatot biztonsági őr.lopás tettenérése esetén hív rendőrt.egy motozás kedvéért nem fognak rendőröket hívni.ehhez kell egy belső szabályzatnak lennie amit a munkáltatóval ismertetni kell és a munkavállalónak alá is kell írnia.elég ha pl műszak elején erről tájékoztatást kapnak a dolgozók és az ismertetés után alá is íratják a tudomásul vételi papírt.pl a lidl,aldi stb boltokban is lehetséges a vásárlók esetében,erről kifüggesztve is lehet találni kiírást.
17. Maryka1962 (válaszként erre: 14. - Vacsa)
2014. szept. 8. 15:39
Írtam privátban.
2014. szept. 8. 15:34
Szerintem menj be a legközelebbi rendőrségre és kérdezd meg. Ott csak tudják. Vagy ha van jogász ismerősöd, kérd meg, hogy nézzen utána. Akkor teljesen biztos lehetsz a dolgodban.
2014. szept. 8. 15:31
Igen,megáll az ész! Az azonos nem meg van oldva, mivel nőket nő vetkőztet, férfiakat férfi.
14. vacsa (válaszként erre: 8. - Maryka1962)
2014. szept. 8. 15:31

A biztonsági őrnek nincs ilyen jogköre. Csak a rendőrnek.


Nem vetkőztethet, nem utasíthat hogy húzd fel a pólód stb...


Milyen munkahelyen dolgozol te?? (privátban is megírhatod)

2014. szept. 8. 15:30
Milyen cégnél gondolták ezt a bevetést?
12. vacsa (válaszként erre: 1. - Maryka1962)
2014. szept. 8. 15:26

Micsoda????

Megáll az ész.

2014. szept. 8. 15:25
Szerintem ráadásul azonos neműnek is kell lennie, de nem hiszem, hogy egy egyszerű biztonsági őr annál többet tehet, mint hogy megnézi a táskákat es kiürítetti a zsebédet.
2014. szept. 8. 15:23
Hol kérhetek erről tájékoztatást?
9. de Luca (válaszként erre: 6. - Maryka1962)
2014. szept. 8. 15:21
Nem hiszem, hogy ezt megtehetik.
2014. szept. 8. 15:21

Azt állítják, hogy ez jogos. Szerintem meg nem.

Hol lehet ennek utánanézni?

Már a neten is sok mindent elolvastam, de azt vettem ki, hogy csak alapos gyanú esetén vetkőztethet a rendőr, akit ki kell hívni a helyszínre.

7. szafaripók (válaszként erre: 5. - Pink habroló)
2014. szept. 8. 15:19

...mert ez a billentyűzeten múlik...


Szerintem arra megkérhet, hogy a kabátot széthúzd, de ez nem vetkőztetés...

2014. szept. 8. 15:18
Egyenlőre "csak" pólót felhúzni, nadrág zipzárt lehúzni. Ennyi.
5. pink habroló (válaszként erre: 3. - Pink habroló)
2014. szept. 8. 15:10
Kicsit magyartalan lett a mobil billentyűzet miatt, de talán érthető így is.
4. de Luca (válaszként erre: 2. - Maryka1962)
2014. szept. 8. 15:08
Izgalmasan hangzik. Testüregi motozást nem írtak elő? :-)
3. pink habroló (válaszként erre: 1. - Maryka1962)
2014. szept. 8. 15:08
Nem, ha gyanús az illető rendőrt kell hívnak.
2014. szept. 8. 15:06
Munkahelyemen biztonsági őrök dolgoznak e hónaptól. A munkahelyi vezető közölte velünk, hogy jogukban áll vetkőztetni,amit alkalmaznak is. ez annyiból áll, hogy benéznek a ruha alá.
2014. szept. 8. 15:02
Munkáltató kérésére vetköztethet-e a biztonsági őr?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook