Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkáltató fórum

Munkáltató (beszélgetős fórum)


8. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 09:52
Szerződés nélkül dolgozol, szerintem ez a gáz, vagyis nem az, mert biztos van, amikor az ember így jár jól, de akkor vállaltad ezt az eshetőséget is, és akkor nem lehetne egy szavad sem (vagyis persze nem neked, hanem az ismerősödnek). Bár én sosem fórumoznék az ismerősöm dolgáról...
7. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 08:18
Ha nincs szerződés, bármit megtehet.
2023. júl. 3. 07:30
Dehogy van szerződés..nekem sem volt Egyébként nem rólam van szó, hanem egy ismerosrol. ( enis dolgoztam itt) Én azt vettem észre, hogy akit nem kedvelnek nem írják be dolgozni ami szerintem eléggé gáz mert akkor küldje el.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 06:34

Ahogy a 4-esben Bichi írja:

- ha van munkaszerződés, akkor köteles (ha nem is a munkát), de a munkabért kifizetni, VAGY: az új beosztásnak megfelelő ÚJ MUNKASZERZŐDÉST írni. És te választhatsz, hogy aláírod-e, vagy kilépsz!

- ha nincs munkaszerződés, akkor nem is vagy bejelentve, erről viszont (gondolom) tudtál.

Ez esetben ismét csak neked kell döntened, elfogadod-e az új helyzetet, vagy keresel magadnak másik munkahelyet.

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 22:56
Van munkaszerződésed, abból kell kiindulni. Ha ott heti 40 órás vagy, akkor nem teheti meg. Mondjuk a munkaszerződésben a havi bér is benne van, így annyit kötelező adnia, így semmi értelme lenne nem téged dolgoztatni. Szóval úgy sejtem, hogy olyan munkahelyen vagy, ahol semmi nincs lepapírozva...
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - _Berry_)
2023. júl. 2. 22:54
Persze
2. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 22:44
És ez kevesebb bért is jelent számodra?
2023. júl. 2. 21:46
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,hogy megteheti e a munkáltató ,hogy állandós dolgozó helyett diákot oszt be.. Így nem biztosítva a heti 5 munkanapot számomra. A kifogás az,hogy sokan vannak és nyáron nem tudja garantálni egy 8 oras dolgozónak a heti 40 órát... Hová lehet ilyennel fordulni? Válaszokat előre is köszönöm 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook