Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajoggal kapcsolatban tudna segíteni valaki? fórum

Munkajoggal kapcsolatban tudna segíteni valaki? (tudásbázis kérdés)


8. Guruljka (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2019. jún. 29. 23:39

Megnéztem, a panasznapok Ügyfélsegítővé változtak.Már csak eljárási kérdésekben segítenek, és nyomtatványokat kitölteni.

Jogi tanácsadás inkább talán itt:

[link]

7. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Kingab)
2019. jún. 29. 23:35

Nem értem, mi a problémád?


A munkáltató a túlóra pénzre két megoldást is javasolt.


1. Táppénz helyett (ami joval kevesebb, mint a munkabér) úgy számítják, mintha dolgoztál volna, csúsztatva a túlórát, azaz teljes bért kapsz, vagy


2. Csúsztatják a túlóráidat, azaz még x napr kapsz munkabért, anélkül, hogy dolgoznál.


Mi a gondod ezekkel?

Megkapod, ami jár. Szóval?

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kingab)
2019. jún. 29. 22:36

Ha holnap megszűnik a munkaviszonyod, azt követően már nem vagy tárgyalási viszonyban a munkáltatóval. Előbb kellett volna ezzel foglalkozni, segítséget, tanácsot kérni.

A státuszokkal is zavar van. Mikor írtad alá a közös felmondást? El olvastad mi áll pontosan benne? Mert lehet épp abban mondtál le a pénzbeni kifizetésről.

Mikortól vagy betegállományban?

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Kadee)
2019. jún. 29. 22:30

Nem minden munkahelyen van szakszervezet.

A munkajogtól, vagyis a Munka törvénykönyvétől eltérő megállapodás? Szerintem az semmis, vagy mindkét félt megizélhetik érte.

2019. jún. 29. 22:25

Szakszervezet ingyen ad jogi segítséget.

Amiket leírtál több helyen is sántít. Semmit ne írj alá amíg nem beszéltél hozzáértővel. Tudni kellene mit tartalmaz az amiket eddig aláírtál, mert a munkajogtól eltérő megállapodás is születhet, ha mindkét fél aláírja.

2019. jún. 29. 19:45

www pont jogpontok pont hu

Nézz itt szét!

2019. jún. 29. 17:04

Vannak munkajogra szakosodott jogászok.

Ill. minden bíróságnál van hetente u.n. ingyenes jogi tanácsadás (mindenesetre valamikor volt) és ott elmondtuk a tényeket, az ottani jogász pedig elmondta, hogy egy esetleges per esetén milyen döntésre számíthatunk.

Annyit megér, hogy akár a legközelebbi bíróságnál telefonon rákérdezel, létezik-e még az ingyenes tanácsadás, ill. egy jogászt keresel, és megkérdezed mi a helyzet most.

2019. jún. 29. 15:45
A dolog amiről szó van most, femondtam a munkahelyemen közös megegyezéssel.A Munkaltatóm nem akarja kifizetni a rendkívüli munkaórakat (túlórákat) ~ 50 óra túlórám van ami 1,5 hónap alatt keletkezett.Hanem leakarja csúsztatni a felmondási időmön felül.Jelenleg táppénzen vagyok, rendkívüli munkavállalói létszámhiány miatt túlhajszoltam magam, ebből fakadt a lebetegedésem.A másik amit felajánlott,hogy nem adom le a tàppénzes papírom és erre az időszakra csúsztatja le. A holnapi nappal szűnne meg a munkaviszonyom. Kapok a munkaltatomtól egy iratot, amiben bele egyeztek a felmondási időn felüli állományban maradásról,ami alatt a rendkívüli munkaóráimat "csúsztatja,, le. Ezt az iratot még nem láttam, nem írtam alá. Illetve a szabadságokat nem vettem ki teljes egészében ami erre a 6 hónapra arányosan jár, 5 napot vettem ki,megközelítőleg még 6 napom van bent, erről nem esett szó a munkáltatóval. Szakértői válaszra és ha komoly a helyzet jogi képviseletre is szükségem lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook