Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaidő csökkentésének a bejelentése fórum

Munkaidő csökkentésének a bejelentése (beszélgetős fórum)

2012. júl. 10. 18:26
köszönöm, átnézem
2012. júl. 5. 19:14

[link]

30. §

A-F


ah, nem olvasom végig

2012. júl. 5. 19:13

sőt ahogy olvasom még ti fogjátok kérni a munkaidő csökkentését :O


de leeht elnézek valamit

2012. júl. 5. 19:11

mert ugye lehet hivatkozni létszámcsökkentésre ileltve átszervezésre:

30. §134 (1)135 A munkáltató a közalkalmazotti jogviszonyt - a 30/A-30B. §-ban foglalt korlátozással - felmentéssel akkor szüntetheti meg, ha


a) megszűnt a munkáltatónak az a tevékenysége, amelyben a közalkalmazottat foglalkoztatták;


b) az Országgyűlés, a Kormány, a költségvetési fejezetet irányító szerv vezetője, a központi költségvetési szerv vezetője vagy az önkormányzati képviselő-testület döntése alapján a munkáltatónál létszámcsökkentést, illetve átszervezést kell végrehajtani, és emiatt a közalkalmazott további foglalkoztatására nincs lehetőség;

2012. júl. 5. 19:09
szerintem 10 nap
2012. júl. 4. 20:24
sajnos nagyon igazad van :-(((((((((
2012. júl. 4. 20:22

Mivel állandóan...lassan már percenként jönnek az újabb,és újabb törvények,módosítások...Szerintem senki nem biztos már semmiben!:(((

Az emberek azt sem tudják,mi történik holnap...:((

2012. júl. 4. 20:04
senki? :-(
2012. júl. 4. 17:56
Sziasztok! Az egészségügyben dolgozom, közalkalmazott vagyok. A munkáltatóm rendszeresen fenyeget munkaidő csökkentésével. Tudja valaki, hogy mennyi idővel előtte köteles tájékoztatni a munkaidő megváltoztatásáról? Néztem a KJT-t, de nem találtam erre vonatkozó részt, viszont szeretnék felkészülni, hogy mik a jogaim. Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook