Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2542. HnéViktória (válaszként erre: 2541. - Csubike)
2013. márc. 18. 14:35

A vaterán vásároltam Lina nevű gélt 500/ftért ...a fehér nem köt meg, a színtelen meg köt de folyós és nyúlos,és oltári büdös.

Azóta alfát vettem,én csak hobby szinten csinálom,magunknak,nem a szakmám,de nekem nagyon bevált...az ára is kedvező,nem sárgul nem folyik...nem törik.

2541. csubike
2013. márc. 17. 00:32

Megállt a fórum!!!

Szeretnék véleményt kérni,a mayra-termékekről,-és a tesz-vesz,vaterán árult olcsó termékekről.

Szerintem nem csak engem érdekel.

2013. márc. 2. 18:23

Sziasztok...


Esetleg ha valaki nagyon otthon van a z épitett zselés műkörmök területén és segítségemre lenne,írna neekem privátot!? kérdésem lenne,,,

Előre is köszönöm :)

2539. csubike
2013. febr. 21. 00:56

Sziasztok!-el kezdtem olvasni ezt a fórumot,már napok óta,mindig egy kicsivel előrébb járok,de teljesen még nem sikerült.-igaz ez arra utal,hogy egy jó fórum,mert rengeteg hozzászólás született(gratulálok)!!!Szeretem a kreatív dolgokat,szerintem ez is ide tartozik,bár ugyan én csak pár éve kezdtem el alkotni,-igaz más területen.

Nagyon vékony körömmel rendelkezem,és nagyon sérülékeny,főleg a kezemen.Akkor tudtam egy kicsit megnöveszteni,ha nem dolgoztam,-és folyamatosan körömerősítővel,vagy lakkal ápolgattam,(mint a piperkőc)-állandóan a körmére figyelve!-de jön a pillanat,-és kész,már le is tört.Az elmúlt hetekbe szintén így jártam,a kocsi ajtaját nyitottam....szóval a lényeg,hogy egy nap alatt 3 körmöm oda!!-menteni a menteni valót,bementem a 100-as boltba tippet-ragasztót venni,de közben elkezdett foglalkoztatni,az is,hogy saját magam,kitanulom valamilyen(házi szinten)-az építést is.Nem szoktam fejest ugrani azért semmilyen üres medencébe,vagyis rengeteg könyvet,videókat stb...letöltöttem.(szóval annyit mindenképp megállapítottam,hogy nem lehet csak úgy ismeretek nélkül hozzáfogni ilyesmihez,mert komoly gondok,fertőzések,adódhatnak-sőt,a körömnek szabadon is kell lenniük!!!Nos megnéztem a tanfolyam árakat!!-megnéztem,egy kezdő csomagot......hmmmmmmmm.nem kevés!Kínáltak úgy mond pár ezerért teljes anyagot a neten,de kérdéses???-ha valaki tud róla többet,nagyon szívesen fogadom én is a válaszát.-és most visszatérek a 100-as -ba vásárolt tippre-és ragasztóra......egyik sem fekszik egy körömre sem,anélkül,hogy át nem alakítanád,sőt még úgy sem mindegyik fedi a körmöt!!!!-,azért megoldottam,hogy a többi körmömet mentsem,-és közbe az a pár db-ami letört,majd útól éri magát.A ragasztóról annyit,aminek nem kellene lejönni,az lejön,-és leválik,nem győzőm visszaragasztani,amit leakartam szedni,az még véletlenül sem jön le...-amúgy aki használta,valami pillanat ragasztóhoz hasonlítható,de,hogy mi az oldószere..azt nem tudom,mert én hülye vásárlásnál sem néztem meg,de mint kiderült,nincs is rajta!!!!-na aceton.....gondoltam én.....hát nem működik...szóval nem tudom mi a megoldás.A lényeg...most úgymond csak felragasztottam a lepergőt is,mert katasztrófálisan néz ki így a körmöm....most így ránézésre szép!-nek....látszik,de valójában???!!!Nagyon szívesen fogadom,ha hozzá szóltok,sőt,mindig tanul az ember,-lehet,hogy nem csak én fogom örömmel olvasni!

2538. shenzee (válaszként erre: 2532. - Wicca89)
2013. febr. 12. 16:43

szia!


Az hogy mindenre allergiás vagy, nem biztos hogy előkészítő anyag. lehet hogy a márka nem megfelelő, előfordul sajnos olyan is hogy az antiallergénnek hirdetett anyag is vált ki allergiás reakciót. Épp ezen megy most egy szakmai vita face-en. Ami tuti sokaknál bevált az NSI, és a Nail artists. Próbálj anyagot váltani!

2537. shenzee (válaszként erre: 2533. - Binky)
2013. febr. 12. 16:40

szió!

Ha rettenetesen fáj mindenre, jobb ha teszel rá egy réteg zselét, porcit, legroszabb esetben jó pár réteg lakkot. Különben irtó kínokat állsz ki.

2013. jan. 31. 15:40

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy ha levelezőin elvégzek egy műkörömépítő képzést, akkor arról kapok oklevelet, vagy valamilyen papírt, hogy elvégeztem?

Írtam a Kaposnak az elmúlt napokban több levelet, de válasz nem jött egy hang sem!

Szerintetek? Valaki tudja?

2535. Marcsykaa (válaszként erre: 2518. - Goldgirl1017)
2013. jan. 30. 00:19

Jesszuuss! Tudom, hogy ez a műkörömépítés saját kezűleg topic, de..:D:D:D


Ha porcit csinálsz levegőre kötő liqiuddel akkor nem kell UV, ha UV liquiddel akkor kell... Ennyire egyszerű...

2534. Marcsykaa (válaszként erre: 2532. - Wicca89)
2013. jan. 30. 00:15

1. igen


2. Szerintem nem magára az anyagra vagy allergiás, mivel a porcitól, és a zselétől is ugyan az jött elő, talán valamelyik előkészítő cuccra tudok gondolni:/

2533. Binky
2013. jan. 29. 01:42
túlreszeltem az egyik körmömet, van valakinek ötlete, hogy mit csináljak vele? pihentessem?
2532. wicca89
2013. jan. 6. 07:00

Sziasztok!


Volna 2 kérdésem: :)

1. Elfogyott a "szagos" liquidem, viszont porom még maradt...Nagyon büdös és már mindenki utál itthon miatta :) Kérdésem: a maradék poromat használhatom (ami sima, normál por) UV. liquiddel és/vagy szagtalan liquiddel?(tudom van külön UV. és odorless por is...)


2. Kb. 5 éve volt-van kisebb megszakításokkal porcelánból készült körmöm, de tavaly nyáron az egyik készítés után pár órával éjszaka arra ébredtem, hogy vakarom magam, egész pontosan a köröm feletti bőrt, ami be volt pirosodva...Egy-két napra rá az ujjam végén megjelentek kis lila pontok, amik hólyagokká változtak, ahogy nőtt és kopott a bőröm. Természetesen azonnal levettem a körmöst és orvoshoz mentem, és kényszerpihit tartottam, egy fél évet. Az orvos mindenféle zsíros krémet adott, amivel fürödnöm kellett, meg a kezemet kennem, ugyanis azt mondta, hogy ekcémás vagyok. Egyszer kipróbáltam a gel-lac-ot ezalatt a félév alatt és akkor is tapasztaltam enyhe viszketést és pirosodást, persze attól is hamar megváltam. Kb. 1 hete raktam fel zselét...A viszketés megint előjött, a lila pöttyök nem-szerencsére. Ugyanakkor a jobb alkaromom pedig csalánkiütés jelent meg. 3-4 napig tartott csupán, jó zsíros krémmel kentem, így nem viszketett, de piros volt ugyanúgy. Én úgy vélem, hogy ez allergia, és hallottam már az ún. túltöltődésről is...(egy idő után allergiás reakciók jönnek elő a köröm felrakása után). Kérdésem, hogy volt-e már valakinek hasonló tapasztalata, és sikerült-e valamilyen módszerrel kigyógyulni belőle, anélkül, h a műkörmözést abbahagyta volna...Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2531. shenzee
2012. dec. 1. 19:35

Sziasztok!


Egy nagyon kedves végzett körmös tanuló fiú számára keresek műköröm építésre modelleket. Diplomás szakoktató felügyelete mellett történik. Pesten, zuglóban. Ha valakit érdekelne írjon nekem privátban. Köszi.

2530. Ancsi86 (válaszként erre: 2529. - Kricatto)
2012. szept. 30. 18:14
"csak" a köröm jött le, egy vonal mentén betört és úgy esett le egy darab. Egy minimálisan vérzett is, meg persze nagyon érzékeny. Most ragasztom és körömvirág krémmel kenem, jobb ötletem nincs.. A körmöm növekedéséből ítélve tényleg max egy hónap, csak most gyakorlatilag bármihez hozzáérek, nagyon rossz, így alig tudok bármit csinálni...
2529. kricatto (válaszként erre: 2528. - Ancsi86)
2012. szept. 30. 15:53

szia, kb 2 hét alatt visszanő.

mély a seb, vagy 'csak' a köröm jött le?

2528. Ancsi86
2012. szept. 30. 09:53

Sziasztok!


Tegnap úgy beütöttem a mutató ujjamon a körmöt, hogy nem hogy a műkörmöm, de még a sajátomból is 2-3 mm leesett. Gondolom 1-2 hónap mire visszanő, a gond az, hogy megőrülök, ha valami hozzáér, pedig be van ragasztva.. nincs valami tipp, hogy lehet valahogy meggyorsítani a gyógyulást, vagy olyan kötést tenni rá, amivel nem nyomom bele a ragtapaszt a sérült részbe?

2527. kricatto (válaszként erre: 2524. - Leander1)
2012. szept. 27. 16:43

nem jó reszelés, nem jó portalanítás, felkened a zselét a bőrödre. Ezek a legvalószínűbb okok.

esetleg kézmosás közben?

2526. Leander1 (válaszként erre: 2525. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 27. 06:25
Köszi!
2525. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2524. - Leander1)
2012. szept. 26. 21:44
Valszeg mindent.
2524. Leander1
2012. szept. 26. 21:38

Sziasztok!


Mitől lehet az, hogy a felrakott műkörmöm leválik. Mindent megteszek, reszelés, portalanítás, pormegkötő lakk (vagy mi) tapadást segítő lakk (vagy mi?) Az időt is pontosan kimérem a lámpa alatt a zselével a körmömön, de mégis könnyen leválik a szeléréteg.


Mit csinálhatok rosszul?

2523. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2522. - Goldgirl1017)
2012. szept. 18. 14:14
Igen, az kifejezetten hasznos tud lenni.
2522. goldgirl1017 (válaszként erre: 2521. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 18. 09:26
Milyen szerencse, hogy szeretem a kihívásokat.
2521. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2519. - Goldgirl1017)
2012. szept. 16. 18:04
A szép francia a lehető legnehezebb. Nem véletlenül abból vannak a versenyek.
2520. Beu23
2012. szept. 16. 18:00
hát sztem a zselé könnyebb. én csak virágokkal probálkozok porcelánba dehát nem egyszerű. de sok gyakorlás és gondolom jobb lesz. én zseléset csinálok magamnak csak.
2012. szept. 15. 22:35
Ja igen és még annyit, hogy egy kezdőnek melyiket ajánlanátok inkább? Zselé vagy porcelán? Első lépésben annyit szeretnék elérni, hogy egy szép francia körmöt meg tudjak csinálni.
2012. szept. 15. 22:27

Sziasztok!

Új vagyok a témában, de nagyon érdekel a műkörömépítés és szeretném hobbi szinten űzni. Kezdek tisztában lenni a dolgokkal viszont arra még nem sikerült egyértelmű választ találnom, hogy a porcelán műköröm készítéséhez kell egyáltalán UV lámpa? Tudom, hogy van levegőre és külön UV fényre kötő liquid...de mégsem vagyok biztos a válaszban. Illetve a köröm készítés végeztével a végén rákerül egy réteg UV Top Coat, de ez gondolom UV fényre fog kötni.


Azért is merült fel a kérdés, mert az egyik ezzel foglalkozó webshopban lehetőség van kezdő készlet vásárlására és ott zseléskészletekben van lámpa, a porcelános készletekben pedig nincs.

Nagyon megköszönném a választ!:)

2517. ivi79 (válaszként erre: 2508. - Beu23)
2012. szept. 14. 17:07

én 7ezer körül vettem akciósan gépet mikor már meguntam a kézzel reszelgetést. nem nagy extra, de a célnak megfelel..

mikor elkezdtem csinálni a körmeim azért vettem mindenből cn-t, mert körmös is azt használt, tudtam pontosan mit kell vennem a boltban. totál hülye vagyok a szépségipari dolgokhoz, nem is keresgettem másfélét.

magával az anyaggal nem volt gondom, inkább magával a csajszival és a bénaságával. mivel semmi extra hosszabbitásra nálam nem volt szükség csak a saját megerősitésére, igy tökéletesen meg voltam elégedve vele.

6év után nemrég leszedtem a zselém, mert amugy is tök rövidek a körmeim és csak simán lakkozok, mert ráérek pöcsölni napi szinten vele. mikor elutaztam pár napra, megcsináltam easyoff-al, bár nem szeretem, mert rugalmas, de arra jó h a lakk tovább tartson.

2516. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2514. - Lencsy)
2012. szept. 14. 15:44
A marketingje felsőkategóriás. Amúgy nincs vele baj, csak kissé túl van árazva. És mint minden cégnek, nekik is vannak jó és kevésbé jó termékei. De ilyen van a legdrágább márkáknak is, ott csak az ár a felsőkategóriás sokszor. :)
2515. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2513. - Lencsy)
2012. szept. 14. 15:43
De, hidd el, ez minden netes versenynél így van. :) Ahol van szakmai zsűri, a profibbak pl tojnak a közönségszavazatokra, mert semmit nem számít.
2514. Lencsy (válaszként erre: 2512. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 14. 15:42
Igen ? Azt hittem az már felsőbb kategóriás termék ! Nem használtam még . Moyra vált be eddig nálam illetve masters-t használtam még de az annyira nem .
2513. Lencsy (válaszként erre: 2511. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 14. 15:40
Ez így is igaz lehet , de nem feltétlenül ;)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook